Opravy kouzel z verze 27_34

Návrhy budoucích změn v modulu a diskuze o provedených změnách.

Opravy kouzel z verze 27_34

Příspěvekod ShaDoOoW » 12 lis 2010 12:02

Opravy pochází z tohoto balíčku, kterého jsem spoluautor proto jsem tento balíček Icemu navrhl.

Nicméně, jedna oprava konkrétně to, že kouzlo Ohnivý šíp/Flame Arrow neruší mantly, se nenainstalovala. Takže pořád je to efektnivní rušič kouzelných plášťů, jako doposud.

Ten balíček opravuje z větší části vlastnosti monster, co se hráčů týe, opravuje to jen toto:

Stínové kouzelní brnění se nesčítá samo se sebou, teď to dá jen +1 navíc k tomu obyčejnému.

Regenerace se nesčítá sama se sebou, s Monstrózní regenerací (nebo jak se to česky menuje) se to sčítá, ale ani ta se nesčítá sama se sebou.

Bitevní vřava, Dirge (bardovo kouzlo na 6, nevím teď česky), Magický kruh proti přesvědčení, Ticho a Kruh neviditelnosti už fungují pořád i z běhu.

Ohnivá bouře dělá teď maximálně 20k6 zranění. Doteď dělala level/k6 díky bugu.

Hromadné zmámení - 1kolo/level, doteď bylo 1kolo/2lvly

Bouře odplaty - měla by teď fungovat (myslím že doteď byla buglá, neověřeno!) a krom toho je trvání prodloženo o 1 kolo, tedy 10kol

+ už by se nemělo stávat, že postava ztratí OČ z obratnosti když na ni hodí třeba Ettercap u koz ten paprsek zapletení.

Důsledky jsou jasné, nesčítání regenerace znamená že druid do draka už není tak imba, a s tím stínovým brněním to znamená to samé ale pro všechny a PM mágy hlavně.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

kruh proti presveceni

Příspěvekod Amelie » 12 lis 2010 20:30

kruh proti presveceni nefunguje za pohybu mam odskousene zajimalo by me proc
Uživatelský avatar
Amelie
Level 14
 
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2009 00:00

Re: kruh proti presveceni

Příspěvekod ShaDoOoW » 12 lis 2010 21:06

Amelie píše:kruh proti presveceni nefunguje za pohybu mam odskousene zajimalo by me proc
Hmm já tady na arkh zkoušel jen tu bitevní vřavu a ta fungovala perfektně.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Oprava kouzel

Příspěvekod herbertwest » 13 lis 2010 11:44

Bitevní vřava skutečně po mnoha letech funguje jak má...
Uživatelský avatar
herbertwest
Level 20
 
Příspěvky: 107
Registrován: 13 dub 2009 23:00

Re: kruh proti presveceni

Příspěvekod ShaDoOoW » 14 lis 2010 08:50

Amelie píše:kruh proti presveceni nefunguje za pohybu mam odskousene zajimalo by me proc
Tak nevím, mě to funguje akorát když vlezu do další lokace tak zmizí ten kruh jako vizuální efekt, ale funguje to furt...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Regenerácia

Příspěvekod praetor » 14 lis 2010 22:24

Prečo sa "opravou" regenerácie odstránilo stackovanie (sčítavanie so sebou)?
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Re: Regenerácia

Příspěvekod ShaDoOoW » 15 lis 2010 01:05

praetor píše:Prečo sa "opravou" regenerácie odstránilo stackovanie (sčítavanie so sebou)?
Ono stackování byla ta chyba. Ta slabší regenerace se například nikdy nesčítala.

Vím, že se to doteď bralo jako legální chybička, stejně jako to stackování AC až do +20. Ale chyba to byla. Regenerace 120 životů za kolo je trochu mimo.

Víc ti k tomu řekne Ice, to že se tato oprava nenainstaluje měl možnost rozhodnout a rozhodl že ano.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 21 lis 2010 18:19

No takže to nesčítání regenerace má za následek velké oslabení druida. Chudák teď třeba na dalhu v drakovi musí vychlastat cca 5-6 flašek healu s AC 96 a 50% conc. A o moc ac víc nedá, tento konkrétní jeden (Blade Rakshasa) má haste róbu, +5 štít, a helmu +2 obratnost a ioun na obratnost. Chybí mu jen v podstatě +7 štít a helma s více obratností. Vzhledem k tomu že si ale boostul auru vitality a já mu dal posílenou kočičí obratnost měl obratnost maxlou tudíž mu chybí už jen 2 ac ze štítu do "topu". A 98 je na poměry arkhalie dost málo.

A už jsem říkal že ta zbroj pro druidy je úplně nanic? Krom toho je teď 21+ vzácná jako prase, ale ani tak se to nevyplatí.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Ice » 21 lis 2010 20:22

V poměru útok a obrana je těch 98 až moc. Navíc ta róba Druida +30 má tolik pohlcení že Dalha by ho skoro nezraňoval.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 21 lis 2010 22:27

Ice píše:V poměru útok a obrana je těch 98 až moc. Navíc ta róba Druida +30 má tolik pohlcení že Dalha by ho skoro nezraňoval.
Chtěl jsem dodat že "ten s řemdihem" je v pohodě. Každopádně druida +30 takový druid s měňavcem nosit nemůže a na to že podobné povolání by se mohly sčítat jsem upozorňoval. Jinak pohlcení se nesčítá, drak má 40/+6 takže jestli na té róbě, která se teď sotva dá sehnat není odolnost na bodné sečné tupé 5/- nebo 10/- tak to nedá absolutně nic.

A ta róba se vůbec dá použít víceméně jen tehdy, když bude mít haste helmu (top item). I pak bych osobně hledal spíš něco co mi dá aspoň +5 obratnosti, protože obratnost zvedne AC. Zatímco moudrost si druid buffne na +12.

Jo a drak žádný útok nemá, netrefí vůbec nic a tím pliváním dává sakra málo. S měňavcem cca 60 zranění za kolo, bez něj míň.

Shrnuto a podtrženo, drak už není co býval. Jestli je to dobře nebo špatně to já neříkám a ani nevím, jen konstatuju.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Radas » 23 lis 2010 23:41

tak tak... imho ten regen to byla imba tak jako ma pm zed ED...
Uživatelský avatar
Radas
Level 23
 
Příspěvky: 220
Registrován: 12 led 2008 00:00
Bydliště: Da"Lhagova komnata

Příspěvekod mulo » 23 lis 2010 23:54

no ja nosim druida +30 ma nejak 15/7 a max ac 102 neviem ci tu sa da spravit lepsi drak ale asi nie
dragu neustojim pokial nemam pod prdelou clerika co u pm steny sa nestane
+ nemam ed co je naprd
jedine co ma napada je spravit druida 20 10 10 aby mal ed ale zase neviem jak sato odrazi na ac ale na robe dost pokial nebudes nosit nejaky hav straze +7 alebo nieco podobne

sede neviem ci teraz vobec da bez toho aby sa uchlastal flaskami xcem esce skusit barloga ale na nic ine praktycky neni ja snim chodim jazero a budem asi aj moriu ked savelmi budem nudit
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod ShaDoOoW » 24 lis 2010 04:40

mulo píše:jedine co ma napada je spravit druida 20 10 10 aby mal ed ale zase neviem jak sato odrazi na ac
co spíš 24d/3m/13r nebo 25/2/13 bo 26/1/13 kvůli róbě pokud se teda opravdu vyplatí nosit (vyšší jak +20 neznám to přiznávám)?

No myslím, že AC klesne tak o 2-3 body, takže celkově by na tom takový drak byl o kousíček líp co se AC týče (ED jakoby +5). Ale zase nemůže nosit tu róbu +30. ED může i SD, ale ani tak by to na 30 druida udělat s ED nešlo, s tím SD by šlo max 29, ale to pak neumí odpastit, což PM zeď dovede, a jak dobře.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod mulo » 24 lis 2010 07:49

tak jedine mozno ta 26/13/1 viac nez 1 lvl monka je nanic jako ja osobne tie par % na rychlost mozem nieco teraz mam 36/3/1 kvoli bonus featom...no ten +30 druid ma +9ac sa mizda..neviem ci 27-28 uz nema o2ac menise a na dexe stratis aspon 2 by som povedal...tak taky drak z full epic ma nejake 97-98 ac v ie nic moc nato ze us steny mam uz 90-91 bez ie,EMA,mage armor
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod ShaDoOoW » 24 lis 2010 09:02

Jej, teď mi to došlo, to vůbec nepůjde postavit. ED chce min 25 dex a drak 30 wisdom. To není možné dát. Drak s ED nejde.

Každopádně mulo, můžeš sem rozepsat vlastnosti té druidské róby, kterou máš? Jestli říkáš že je tam pohlcení 15/7...

Jak jsem říkal ten drak má 40+6 a pohlcení se nesčítá. Nicméně na něco by to možná fungovalo, pokud by nějaká npc měla +6 zbraň ale ne vyšší, potom by ignorovala drakovu defaultní redukci a počítala by se ta 15, jinak se bere ta drakova defaultní, která je vyšší.

EDIT: mulo mi poslal ty staty. Ta róba je použitelná, ale jen dííky tomu že je tam +9 AC, což na žádné jiné není. Reflexy, výdrž, vůle jsou nanic, pohlcení 15/+7 se nesčítá a +8 wisdom je zbytečná, protože to si druid boostne sám jak už bylo řečeno.

EDIT2: drak s ED postavit jde, ale bez IE a bez monka, tudíž k ničemu :)
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Další

Zpět na Diskuse o úpravách v modulu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 návštevníků