Diskuse o LL

Návrhy budoucích změn v modulu a diskuze o provedených změnách.

Diskuse o LL

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 pro 2012 12:49

prosím přesuňte diskusi o LL sem:

O nějaké nevyváženosti nemůže být podle mě řeč. Jistě bonusy pro zlodějské povolání jsou o dost slabší než pro bojovná povolání ale to nelze srovnávat mezi sebou je to jiná kategorie.

Je třeba vzít v úvahu buildy - přece je blbost dávat zlodějovi AB. Potom by jakákoliv PM zeď dostala tento bonus. Stejně tak ikdyby tam ten bonus byl, furt by nemělo žádný smysl stavět zloděj/sd/vrah a podobné buildy na arkhalii nehratelné. Přitom si stačí do buildu přidat prestižní bojové povolání a pak už postava dostane za LL AB a DMG. 7lvl WM do jakéhokoliv buildu zloděje a je to.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Yorton » 08 pro 2012 12:55

Jak jsem psal vedle. LL jsou dle mého názoru přesílené. Já jsem pro něco takového:

+1výcvik, +1 léčení, +1 výdrž

úplně dostačující boost za xp
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod siley » 08 pro 2012 13:01

tak predchozi diskuse se k LL dostala proto, ze jsi LL uvadel jako jeden z hlavnich duvodu, proc zrusit hranicare. Logicky ti lide vysvetluji, ze neni ani tak problem v hranicari, ale v LL
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 pro 2012 13:05

Yorton píše:Jak jsem psal vedle. LL jsou dle mého názoru přesílené. Já jsem pro něco takového:

+1výcvik, +1 léčení, +1 výdrž

úplně dostačující boost za xp
1) vážně ti to přijde tak jednoduché naexpit 5milionů XP?

2) vážně ti přijde že je to přesílené? Ty nejsilnější bonusy přece nejsou pro každého. Bard dostává: +1úroveň sesilatele, +1 zranění, +1 umění, +1 znalosti, +1 reflexy

Úroveň sesilatele je v podstatě k ničemu, písničku to neovlivňuje, a 1 dmg je ti přesílený?

Ano 1AB a 1DMG už je sakra silné, ale kdo tohoto bonusu může dosáhnout? Prakticky jen mlátiči. Tedy určité buildy s bardem jako 20 10 10torm nebo 10BG by toho také mohli dosáhnout nicméně vzhledem k tomu že tím ztratí +6song, specku a featy se někdy až kolem 5LL takový bard dostane na hodnoty klasického barda s +6songem bez LL - a i ten může mít LL žejo.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 pro 2012 13:08

siley píše:tak predchozi diskuse se k LL dostala proto, ze jsi LL uvadel jako jeden z hlavnich duvodu, proc zrusit hranicare. Logicky ti lide vysvetluji, ze neni ani tak problem v hranicari, ale v LL
to sis špatně vyložil, neříkal jsem zrušme hraničáře protože jsou LL ale: "protože existují LL a ioun na ab, nebude zrušení žíznivky znamenat úplné znehodnocení hraničářů"

Je totiž jasné, že bez toho AB co žíznivka dává to bude většina hraničářů dost k ničemu - konkrétně ten kukri master - a není můj záměr aby se tento char nehrál. Ale vzhledem k tomu že to AB lze nyní nabrat i jinými způsoby se toto nestane.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Yorton » 08 pro 2012 13:11

ShaDoOoW píše:
Yorton píše:Jak jsem psal vedle. LL jsou dle mého názoru přesílené. Já jsem pro něco takového:

+1výcvik, +1 léčení, +1 výdrž

úplně dostačující boost za xp
1) vážně ti to přijde tak jednoduché naexpit 5milionů XP?

2) vážně ti přijde že je to přesílené? Ty nejsilnější bonusy přece nejsou pro každého. Bard dostává: +1úroveň sesilatele, +1 zranění, +1 umění, +1 znalosti, +1 reflexy

Úroveň sesilatele je v podstatě k ničemu, písničku to neovlivňuje, a 1 dmg je ti přesílený?

Ano 1AB a 1DMG už je sakra silné, ale kdo tohoto bonusu může dosáhnout? Prakticky jen mlátiči. Tedy určité buildy s bardem jako 20 10 10torm nebo 10BG by toho také mohli dosáhnout nicméně vzhledem k tomu že tím ztratí +6song, specku a featy se někdy až kolem 5LL takový bard dostane na hodnoty klasického barda s +6songem bez LL - a i ten může mít LL žejo.


já vůbec nemluvil o tom jak lehké je naexpit 5M. já jen říkám, že bonus za xp je přesílení. Primárně je hra o pokladech a ne o xpech. Když si najdeš ioun nebo cokoliv jiného, tak je to v pohodě, ale za XP tohle všechno mi přijde moc. To je vše. :wink:
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod drax » 08 pro 2012 13:19

btw neustale zminujes ab iouny .. regen iouny ale kolik jich padlo za tu dobu co sou v modulu ?

regen snad dokonce zadný

rarita sou i jejich zakladni verze .. a z toho co si rikal sou az +3 .. s necim co realne padá asi jako rukavky leceni tady nejde kalkulovat
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod drax » 08 pro 2012 13:24

ale kdo tohoto bonusu může dosáhnout?


kupříkladu bard rdd bg 26/10/4 který byl lepsi nez klasika uz drív ted ma navíc LL s ab a vida hned s ejich pár vyrojilo

rozdíly v postavách nejsou tak extremní je to +- par ab ... ale casem dojdes k tomu ze jakákoliv zprasenina s par LL je chovná strcit do kapsy zbytek charů

uz neni tak dulezite co hrajes jako spíše kolik máš LL
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod Yorton » 08 pro 2012 13:34

drax píše:
ale kdo tohoto bonusu může dosáhnout?


kupříkladu bard rdd bg 26/10/4 který byl lepsi nez klasika uz drív ted ma navíc LL s ab a vida hned s ejich pár vyrojilo

rozdíly v postavách nejsou tak extremní je to +- par ab ... ale casem dojdes k tomu ze jakákoliv zprasenina s par LL je chovná strcit do kapsy zbytek charů

uz neni tak dulezite co hrajes jako spíše kolik máš LL


Ten by toho nemel dosahnout.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 pro 2012 13:51

26/4/10 toho nedosáhne - když má postava dvě prestižní bere se jen to vyšší. Build barda který by dosáhnul bojových bonusů by bud nesměl mít 10lvl RDD nebo by musel mít zároveň 10lvl jiného prestižního (WM,DD,Torm,BG,AA) - kdy platí co jsem psal předtím, teprve po 5LL by to vůbec dosáhlo toho co má klasický bard s +6 songem a i ten může mít LL za který dostane aspoň dmg

Opravdu nevidím co je na tom nevyváženého.

Proč by měl někdo dělat já nevím paladin28/bard2/rdd10 jako univerzální postavu? Bard bude vždy lepší, to samé barbar/RDD nebo bojovník/RDD - to že tyto buildy získají za LL nejlepší bonus jim dává aspoň nějakou výhodu. Když tam budou jen skilly a savy už nebude vůbec žádný důvod tyto postavy stavět.

Taky nevidím problém s LL a kukri mastery, ti přece nejsou univerzální char (s kterým tu kalkulujete) a výhody které berou jsou stejné jako dostane klasické WMko. I to WM může mít v klidu dvě zbraně takže to taky není argument.

Takže mi peto, draxi a Yortone ukažte konkrétní build který je díky LL imba. Fakt jsem zvědavý.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Yorton » 08 pro 2012 14:13

Ja sem nikdy nerikal, ze diky LL je postava imba. :roll: Určitě to není moje postava . :D
Jen mi přijde nesmysl rozdávat AB, dmg za xp.

Třeba konkrétně tvoje Valerie si díky LL přišla na 4AB..tipuju, žes vzal LL lučišníka. To je celkem dost znát.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 pro 2012 14:15

Yorton píše:Třeba konkrétně tvoje Valerie si díky LL přišla na 4AB..tipuju, žes vzal LL lučišníka. To je celkem dost znát.
Ano vzal jsem 2x AAčko a v čem je problém? Ta postava pavouky sólo díky tomuto nedá, do party se narozdíl od zen klerika taky nehodí. Je moje postava díky tomu imba ? není
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Yorton » 08 pro 2012 14:20

ShaDoOoW píše:
Yorton píše:Třeba konkrétně tvoje Valerie si díky LL přišla na 4AB..tipuju, žes vzal LL lučišníka. To je celkem dost znát.
Ano vzal jsem 2x AAčko a v čem je problém? Ta postava pavouky sólo díky tomuto nedá, do party se narozdíl od zen klerika taky nehodí. Je moje postava díky tomu imba ? není


Úplně v pohodě, já se nechci hádat..já nahoře napsal svů názor a tím to pro mě končí. Já sem se svou postavou maximálně spokojený at uz LL budou takový jaký jsou nebo jiný. :wink:
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod drax » 08 pro 2012 15:27

muj pala figh rog + krahujcových 5 LL = 80AC (+1 dodge) 76AB (dlouhodobe 71bez favoru 70 bez chrápání )

rog wiz PM 13/3/24 .... 108+ AC okolo 50-55ab - postrádá ab a dmg .. aha no limit LL
druid bg monk ab z bg LL 90+ ac v drakovy
bard bg pm oproti klasice bardovy (a i ten je imba) +14 ac -1 ab +5ab za bg LL
......

takových postav je hodne desítky
.. stejný názor jako yorton

nesmysl rozdávat AB, dmg za xp.


- degraduje to rozdily mezi postavama
- degraduje to hight ab postavy
- degraduje to zbrane - vzdy je snazsi a rychlejsi udelat LL nez skladat lepsi zbran.(ci nahanet iouny...). ( a proc lootit hard dungy kdyz staci behat solo skalu na xp)

- zvyhodnuje vsechny na ukor klerika který nejdulezitejsi stat z LL nedostane
- nulová vyrovnanost mezi jednotlivýma LL .. 1 ma top stat druhý nemá dohromady nic ( a slabsi bonusy maji zpravidla slabsi class )

- celý bonus zalozený na tvojí teorii ze OP je AC ( stupidita v dobe expertise 1AB = 1AC)

- fakt ze polonahý tydýt s pm zdí muze mít 60+ab 108+ AC a vetsi dmg nez bard bez LL jen proto ze beha dokola stoky ( prirovnani)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 pro 2012 16:14

drax píše:muj pala figh rog + krahujcových 5 LL = 80AC (+1 dodge) 76AB (dlouhodobe 71bez favoru 70 bez chrápání )

rog wiz PM 13/3/24 .... 108+ AC okolo 50-55ab - postrádá ab a dmg .. aha no limit LL
druid bg monk ab z bg LL 90+ ac v drakovy
bard bg pm oproti klasice bardovy (a i ten je imba) +14 ac -1 ab +5ab za bg LL
......

rog-wiz-pm: kde vidíš bonus k AB z LL? není tam
druid bg monk: tohle kombo je vážně silné, 4lvl preepic dá útok navíc, +1ab a k tomu AB za LL, hlavní problém je tu v tom že stačí ty 4lvl BG k získání bonusu - podle aktuálních pravidel, být tam nutnost 10lvl, už by tam byla určitá ztráta -> nemožnost nosit róbu +30, -feat
bard bg pm -> asi jsi ještě stále ty podmínky nepochopil - jestliže počítáš s 20/10/10 pak ti to jaksi nevychází ty čísla, jestli počítáš s 16lvl pm pak LL bonus za BG nemůžeš získat

edit: btw tvůj dexový paladin je ve fullboostu skoro na +20capu, s +9zbraní ti chybí 3body
Naposledy upravil ShaDoOoW dne 08 pro 2012 16:30, celkově upraveno 1
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Další

Zpět na Diskuse o úpravách v modulu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků