problem s hratelnosti nwn

Pokec na témata nesouvisející s Arkhalií.

problem s hratelnosti nwn

Příspěvekod smrtic » 04 kvě 2009 22:00

zdravicko

muj problem je jednoduchej.. v nakejch situacich mi fps pada na nehratelnou hodnotu a ja nevim co s tim

predem diky ze mi nenapisete odkaz na google.. hledal sem docela dlouho

moje sestava
Intel Core 2 Duo E6400 (conroe) @ 2,13Ghz
Geil DDR2 @ 533Mhz 2GB dual
EVGA GF260GTX

Win XP prof 2600.xpsp_sp3_gdr.090206-1234

drivery udrzuju aktualni

byl sem seznamen s tim ze nwn si nerozumi s vicejadrovejma procesorama tak sem v "nwnplayer.ini" nastavil Client CPU Affinity=-1

to nicemu nepomohlo

docetl sem se ze nwn pouziva nejakou starou verzi OGL ktera v novejch driverech k nvidia grafikam nema podporu.. stary drivery ovsem nejsou reseni pac ty zase nepodporujou novy grafiky..

zkousel sem vsemozne tweakovat v nHanceru ale bez vysledku

no budu rad za kazdej napad a radu

pokud to pisu kam to nepatri tak se omlouvam.)
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod Mefistofel » 05 kvě 2009 00:14

jedine co me napada tak to je nastaveni..mas lepsi grafiku nez ja a to sem to hraval na plne detaily a uplne vph a to i v agardonu.....to stema procakama moc nefacha co sem tak slysel a ja sam osobne sem stim potize nemel takze nevim...jedine co me jeste napada mas li integrovanou grafarnu ale pouzivas jinou kterou sis dokoupil tak zakaz v biosu tu integrovanou a kdyz ani toto nepomuze tak uz jedine podle me neco jiskri mezi widlema a ovladacema grafiky jinak hotesti;)
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 08:58

Mefistofel píše:jedine co me napada tak to je nastaveni..mas lepsi grafiku nez ja a to sem to hraval na plne detaily a uplne vph a to i v agardonu.....to stema procakama moc nefacha co sem tak slysel a ja sam osobne sem stim potize nemel takze nevim...jedine co me jeste napada mas li integrovanou grafarnu ale pouzivas jinou kterou sis dokoupil tak zakaz v biosu tu integrovanou a kdyz ani toto nepomuze tak uz jedine podle me neco jiskri mezi widlema a ovladacema grafiky jinak hotesti;)

ja taky hraju na plny detaily mam zaply AA a proste vsechno co de... i kdyz to vypnu a vsechno dam na min tak se to chova naprosto stejne..

integrovanou grafiku nemam to ke me domu nesmi.)

co se ty ce tech "spatne nainstalovanejch driveru" tak tam by nemel byt problem protoze vsechno ostatni slape krasne
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod Mefistofel » 05 kvě 2009 09:28

Jo tak ale treba se nemuze ten ovladac dohodnout s widlema....nejlepe co se da je se obratit na nvidiu a na bioware :twisted:
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 09:39

Mefistofel píše:Jo tak ale treba se nemuze ten ovladac dohodnout s widlema....nejlepe co se da je se obratit na nvidiu a na bioware :twisted:
no o tom problemu evidentne obe strany vedi .. nvidia to smetla ze stolu s tim ze je to stara hra kterou nikdo nehraje tak to neresej a bioware ma napsano u patche 1,69 ze by mel s timhle pomoct ale nejak sem si nevsim.. lidi na to nadavaj od doby co vysla 8mickova rada GF.. sice se o tom daj najit ruzny informace ale moc toho neni a rozhodne sem v nich nenasel reseni ... zvlastni je ze nekdo ten problem ma a nekdo ne a to maj temer identickej HW.. nikde sem nenasel jedinej spolecnej jmenovatel
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod Mefistofel » 05 kvě 2009 10:37

jo prave proto sem rikal skus si pohrat s widlema jelikoz jestli to dela tobe a nekomu ne stim samim HW tak to musi byt v ovladaih nebo nataveni a nebo co m napada by bylo ai nej..nahlas poruchu nebo tak neo a rekni ze chces jinej produkt od nvidie ze stim co mas nejsi spokojen a u bioware to same.
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 12:06

Mefistofel píše:jo prave proto sem rikal skus si pohrat s widlema jelikoz jestli to dela tobe a nekomu ne stim samim HW tak to musi byt v ovladaih nebo nataveni a nebo co m napada by bylo ai nej..nahlas poruchu nebo tak neo a rekni ze chces jinej produkt od nvidie ze stim co mas nejsi spokojen a u bioware to same.
mno driv sem mel 8800gts od jiny firmy a taky jinou verzi OS a bylo to v podstate stejny..
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod Mefistofel » 05 kvě 2009 13:18

Ja mam Intel core 2 duo E8600 (3.33GHz)
4GB ram
a grafika Gforce GT9600 SX (nevim jak to presne je) 512 Ram

a jak rikam prote slape mi to uplne vph
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 15:10

Mefistofel píše:Ja mam Intel core 2 duo E8600 (3.33GHz)
4GB ram
a grafika Gforce GT9600 SX (nevim jak to presne je) 512 Ram

a jak rikam prote slape mi to uplne vph


jo to se da rict ze je sestava pod kterou by se ta hra mela chovat uplne stejne jako s tou moji.. mas win XP.. nemas nahodou naky drivery ke grafice primo od vyrobce? (jiny nez ty co vydava nvidia pro vsechno karty)

predpokladam ze kdybys pouzival nakej specialni patch pripadne specialni nastaveni nekde neceho tak bys mi to rek tak se na to ptat nebudu.)

jak rikam .. kdyz mi vsechno chodi jak ma proc by jedinej problem mel bejt u tyhle hry.. kdybych byl sam kdo ten problem ma (ono moc lidi to uz asi dneska neresi taky proto sem o tom nenasel zadny aktuality) tak si reknu ze sem blb a ze mam nekde neco spatne.. nicmene v oborem IT se zivim takze si rikam ze snad OS drivery a nakou hru snad jeste dokazu nainstalovat korektne.)
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 15:22

jediny co me ted napada po HW strance co nemam uplne koser je ze nemam na desce PCIe 16x 2.0 i kdyz grafika je pro to delana ale to by se co ja vim melo projevit jen kdyz grafiku pouzivam na hranici moznosti v radu jednotek fps

hlavne je mi divny ze se to stava jen pri ruznejch prilezitostech .. kdyz si du nekde sam tak je to docela v pohode az na drobny vyjimky.. ale napr vcera sem byl ve dvou na kozlikach a jakmile partak pustil do boje tak sem videl snimek jak zacal pak dalsi zhruba dalsi dva v prubehu boje a jak padli vsichni mrtvi tak to bezelo zas normalne.. to je silenej vykyv ..
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod Awatar » 05 kvě 2009 15:30

HH a já myslel že to dělá jen mě třeba v lokaci pevnost stínové legie nebo dračí hory který jsou trochu náročnější na výpočty tak se mi to seká docela dost řešim to tak že si přepnu na pohled z hora a je po problému protože tam neni tolik složitostí na vykreslování ale za to může patrně můj stařičký radeon 9600 400/400Mhz Jádro RV350 jestly si správně pamatuju. Druhej problém mam v agardonu když mam full detail hra se zasekne ale to je starej broblém radeonů týhle starší řady stačí ubrat detaily . Tim rozhraním PCI EXPress to nebude ta karta je předimenzováná a to rozhraní taky na to aby nezvladalo stary DX8.1 pod kterym běží NWN 1
Uživatelský avatar
Awatar
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2008 00:00

Příspěvekod drax » 05 kvě 2009 15:38

no otazka je jestli hledaš správně u grafiky skus mrknout v nastaveni zvuku do pokrocileho nastavenui mrkni na 3d zvuk připadně vypni na pomalem kompu my to problemy neděla:) na druhem celkem rychlem dělaly 3d zvuky nehorazne lagy u znameho to same možna se to týka jen nekterých zvukovek ale což za pokus stoji
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 18:03

Awatar: no tohle nebude muj problem.)

drax: zvuky mam nastaveny na uplnej zaklad.. vyplej EAX 3D zvuk.. HW zvuk .. nastaveny na 2 repro
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Příspěvekod Raptor_Nicitel » 05 kvě 2009 18:13

ja osobne mam ati 3850 a dela me to to co tobe jen kdyz mam zaplou trpitivou vodu jinak to mam bez problemu tak ji zkus vypnout a uvidis
Uživatelský avatar
Raptor_Nicitel
Level 14
 
Příspěvky: 28
Registrován: 04 dub 2009 23:00

Příspěvekod smrtic » 05 kvě 2009 19:06

Raptor_Nicitel píše:ja osobne mam ati 3850 a dela me to to co tobe jen kdyz mam zaplou trpitivou vodu jinak to mam bez problemu tak ji zkus vypnout a uvidis

i kdyz vypnu uplne vsechno tak je to porad stejny.. muzu hrat na jakykoli detaily v jakymkoli rozliseni
Uživatelský avatar
smrtic
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 03 kvě 2009 23:00

Další

Zpět na Off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: arrapomnakuhi a 5 návštevníků