Kandelábrie 1

Pokec na témata nesouvisející s Arkhalií.

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Hator » 05 úno 2015 07:33

Nemuzu za to ze kazdej wipe co tu byl stalo x hracu. Nemuzu za to ze ark mesic nejela. A uz vubec nemuzu za to ze nejela zacatkem ledna celej vikend.. To stalo taky dost hracu.. Tak nevim proc jdete po mem krku!
A jak zvolite shadowa do funkce tak chce udelat dalsi wipe :-D
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod ShaDoOoW » 05 úno 2015 08:02

Ne ty to nechápeš. A asi nikdy nepochopíš když se koukám na to co píšeš.

Říkám že tento server wipe potřebuje. Ale s tím jak málo hráčů tu hraje by to stejně nemělo smysl a hráči to sami nechtějí a udělat bych ho stejně nemohl.

Ale jde o to jaký jsi typ hráče. Pokud říkáš že pokud bude wipe tak jdeš jinam a už sem nikdy nepáchneš tak si tam rovnou běž. A jo, vlastně, ty už tam seš :lol: .

Protože ta situace může nastat kdykoliv. Může se stát že přijdem o hosting, o disk, o zálohy. A pak se pozná komu na Arkh záleží a komu ne. Zamysli se nad tím jestli tu chceš mluvit do toho jak by se tu mělo cokoliv dělat.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Hator » 05 úno 2015 08:53

Odesel jsem za ostatnima :-D ( nebudu trhat partu ).. Jo a kdyz mluvis jakej jsem hrac: tak si precti jak odesel disk ze budu posilat penize.. A Peta to chtel zaplatit cele nebo doplatit..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Daar » 05 úno 2015 13:15

Neřešte faxe, ani neví co mluví. Je to trol jak vyšitý, hlavně že píše, je jedno že si protiřečí a mele nesmysly. Jako ne vždy, někdy má i celkem rozumný názor, ale to jsou vzácný okamžiky, odhaduji že pokaždé utrpěl těsně předtím silný náraz do hlavy, až se v ní rozsvítí. Bohužel dočasně.

Wipe je nežádoucí. Na to přišel i Blizzard s Diablem III. Wipe možná dává smysl z nějakého hlediska, co ovšem způsobí je ztráta toho nejvzácnějšího: času, který hráči do hry investovali.
Jak kompenzovat hráči tuto ztrátu?

Arkhalie je suprová a běží tak akorát. Každý server má někdy výpadky, dokonce i ty placené. Co by bylo super je trochu větší zájem ze strany DM (občas se ukázat, opravit nějaký drobnosti jako truhla v Kobce, případně udělat nějaký event).
Daar
Level 18
 
Příspěvky: 74
Registrován: 09 pro 2013 22:04

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Hator » 05 úno 2015 13:29

??? Co tu resite za blbosti... ja vam napsal jen duvod proc 10 hracu arkhalie hraje na K1.. A taky neco malo o aktivite dm a ostatnich.. Ten duvod maji vsichni stejnej! Tak nevim proc urazet.. A nikdy jsem nerek ze k1 je lepsi jak akr!!!!
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod drax » 05 úno 2015 20:23

A jak zvolite shadowa do funkce tak chce udelat dalsi wipe :-D

dokud z shadoowa nebude absolutistický monarcha tak bych si s tim hlavu nedělal vždycky je alternativa k minulemu wipe byl mnohem vetší duvod a dodnes to mnozí považují za chybu jelikož každé wipe znamená vyhození usilí hráčů z okna

daar: ano wipe dava smysl z hlediska situace kdy ta ztráta neni tak dramatická pak ji muže přínos vynahradit ... arkh je o tom že si hrači piplají vlastní postavu roky .. přijít o něco takoveho je fail náladu přičemž se rozhodně nešdá říct že by se topovky vyhazovaly v sandu protože " maji všichni všechno "
opravit nějaký drobnosti jako truhla v Kobce
tohle bylo opraveno skoro hned bohužel od te doby ice stale neudělal novou verzi na kterou čeká hromada věcí sama taková prodleva dost demotivuje od dalších změn :?
co se tyče k1 každe wipe přinese příliv hráčů okoukají co se dá zasoupeří ale po určite době to ztratí své kouzlo a veci se vratí k normálu

btw proč vlastně netrolíš na kandl foru ? :)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Cania » 05 úno 2015 20:47

Jak je to ted na arkh vlastne s vedenim , WB/DM a tak ? Jako slusnej napad je to opat ozivit a pribrat dalsi lidi co hrajou aktivne a maj zajem o udrzovani arkhalie do vedeni a pridelit jim DM/WB posty. kde asi nejpalcivejsi je post WB :)
Jelikoz sem vice sporadickej nez pravidelni hrac, tak muj nazor nemusi bejt relevatni, ale proc by nemohl bejt WB shadow ? patri snad k nejstarsim a stale aktivnim WB na nwn scene, navic hodne jeho veci je celkem zaujimavejch tak by to mohlo arkhalii pomoct, pridat novej obsah prebrat hrace prave napriklad z kandelabru, kde je hodne lidi jen ze zvedavosti.
Wipe nejspis uz nehrozi, navic nema vyznam pokud se vytvari stale novej obsah, nove moznosti a nove cile :)
Kde napriklad arkhalii chybi moznost hrani v pve/p/ aren kde by se dalo bojovat proti bootom, nebo realnim hracum a podle dosazeneho skore ziskat zase dalsi zajimavej loot. coz by nalakalo dalsi skupinu hracu co nepreferujou tocit dungy. Pridani nejakeho stylu craftu, pritahne dalsi cast hracu co voli jine moznosti nez arkhalii....
Nechat arkhalii to co ma je v tom nejlepsi jako sou dungy a hodne velka svoboda bez zbytecne buzerace, a pridat pro ostatni jeste areny a craft...
Nasledne to myslim, muzou ostatni zavrit na cz/sk scene :)
Uživatelský avatar
Cania
Level 19
 
Příspěvky: 90
Registrován: 07 led 2008 00:00

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod drax » 05 úno 2015 21:44

s vedenim ?: inu dms ice ja yorton ice je uveden i jako wb nicmeně u mě toto rozdělení nejspíš taky celkem splývá

de napriklad arkhalii chybi moznost hrani v pve/p/ aren kde by se dalo bojovat proti bootom, nebo realnim hracum a podle dosazeneho skore ziskat zase dalsi zajimavej loot.

o nečem takovém sem v minulosti uvažoval jen realizace vázne ;) spíš bych to viděl na nejakou verzi eventu opakovaneho dle libosti než trvale dostupnou arenu
ale proc by nemohl bejt WB shadow
shadoow wb byl a skončil z vlastní vůle jeho navratu překaží víceméně jedna věc

a to jeho vlastní zájem v minulosti odmítal tuto možnost ( kvuli vlastním projektům nevim jak je to s nima aktualně ) dokud on sám nebude chtít jen steží ho muže někdo k nečemu nutit

hodne velka svoboda bez zbytecne buzerace
inu to je spíš výběrem dm než arkh samotnou jasně když vybereš někoho po známosti a toleruješ mu support / zvyhodnovani na zakladě vlastních " oblíbenců " znepřijemňování života neoblibencům pak to tak samozřejmně vypadá

craft.

tohle je hodně ošemetná záležitost v podstatě získáváš equip buď z lootu anebo z craftu nejvetší problém který by se na arkhalii vyskytl vytvořit smysluplný koncept který spojí obě možnosti
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod ShaDoOoW » 06 úno 2015 06:09

Cania píše:proc by nemohl bejt WB shadow ?

WB jsem byl, odešel jsem z vlastního uvážení protože mě hrozně nasral Drax a Ice a řekl jsem že se nevrátím dokud oni budou u kormidla, už jsem trochu vychladl, a stejně jsem svoje "výrobky" supportoval a posílal opravy/úpravy i přes neshody, ale ne za stávající situace se vracet nechci

Wipe nejspis uz nehrozi, navic nema vyznam pokud se vytvari stale novej obsah, nove moznosti a nove cile :)

Ano nový obsah je způsob jak wipe oddálit. Přesto ta deflace je obrovská... Teď to jakžtakž funguje protože přestali hrát staří hráči, itemy si nechali a teď hrajou spíš noví lidi nebo navrátilci odznova a nic nemaj.

Kde napriklad arkhalii chybi moznost hrani v pve/p/ aren kde by se dalo bojovat proti bootom, nebo realnim hracum a podle dosazeneho skore ziskat zase dalsi zajimavej loot. coz by nalakalo dalsi skupinu hracu co nepreferujou tocit dungy.

PvP je problem, nebude to fungovat, ne na arkh. Máš tu možnost nafarmit milion fullhealů, udělat si milion svitků MD, IGMS, SS, čehokoliv, je tu možnost koupit šípy zkaměnění v prakticky neomezeném počtu. Není tu upravený devast a další desítky faktorů. A navíc tu hraje 5 lidí a všichni se mezi sebou znaj, a ikdyž se neznaj dungy potřebují víc jak 1 člověka, tedy musíš jít v partě, tedy frakční PvP tu být nemůže, na to není a už nikdy nebude dost lidí. Arénové PvP problém není. Stačí si tam zajít domluvit se s pár lidma, přivázat se tam a můžete se mlátit hlava nehlava, dokonce tu snad je aréna s capture the flag mám takový pocit. Ale není v tom cíl a nemůže za to být odměna. A to je problém, takové PvP ti může sloužit na to aby ses vyblbnul, ale na jako dlouhodobá zábava. Proto všechny PvP arény v NWN postupně pochcípaly + taky proto že tento styl hry kompletně nahradilo LoLko a jiné novější hry. Já osobně jsem měl na gameparku PvP arénu a taky jsem měl mezinárodní PvP arénu nazvanou Blood War, hrál jsem fakt hodně na Bastions of War a trochu i na Antiworldu (ale ten byl technicky v pravěku tak jsem tam nehrál) takže s tím mám zkušenosti. A je to strašně moc práce a nevěřím tomu že by to za to stálo dělat to na arkhalii.

Pridani nejakeho stylu craftu, pritahne dalsi cast hracu co voli jine moznosti nez arkhalii....

jak psal Drax, je to problém. Na jiných serverech kde mají craft je craft hlavní equip, často i top equip. Semtam nějaký server umožní najít v lootu něco lepšího než craft itemy ale pokud ano je to strašně vzácné. Případně itemy mimo craft dělají něco jiného a tak se s craftem doplňují. Na arkh je hlavním zdrojem itemů loot. A je tu obrovská různorodost v tom co najdeš a už prakticky ani nevymyslíš nic nového. Krom toho, narozdíl od jiných serverů, tady se 1-40 přeskakuje a hra začíná na 40. U serverů jako je Demona, Kandelábrie, tam hra prakticky končí a můžeš max rozjet novou postavu. A ten craft tam vytváří i ty předměty na expení mezi lvl 1-40. A taky se ta nesmí přehazovat itemy a craft itemy jsou často jednorázové a nedají se použít víckrát aby jim ekonomika šlapala. Nic z toho tady neplatí. Lvl 40 naexpíš za 24 hodin prakticky s nahatou postavou (castery). Pokud už něco potřebuješ snadno to koupíš v obchodech - základní itemy co tam mají na expení stačí a často tam najdeš spoustu odpadových itemů co tam prodávají jiní hráči jako jsou +4ac pláště se savy, boty 3/3ac, haste boty (no jo už i ty se prodávaj do sandu) a tak dále. Takže jediné itemy co mají hodnotu jsou pro lvl 40. Vše ostatní je odpad, max má pár itemů vzácné využití když něco expíš. Takže sečteno a podrženo. Ikdyby se craft přidal nebylo by pro něj využití. Buď by ty itemy z něj byly jen do začátku pro nováčky (a pak by ztratily smysl a ještě by si stačilo udělat jednu sadu a jen si to přehazovat) nebo by to byl nový top což by zahodilo všechnu práci a čas kteří dali hráči do stávající výbavy :D . Nemyslím si že craft alespoň ve formě v jaké je na jiných serverech je na Arkhalii smysluplný.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Hator » 30 bře 2015 07:10

2 dny sleduji nwn a nejak ta k1 jim umira :-D 0-4 hracu max.. Kde zase hrajou ostani jak ne na Ark..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 bře 2015 02:36

Hator píše:2 dny sleduji nwn a nejak ta k1 jim umira :-D 0-4 hracu max.. Kde zase hrajou ostani jak ne na Ark..

mohl bych říct, "já vám to říkal", ale neřeknu
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Hator » 31 bře 2015 06:23

Spis bych rekl ze je to nwn celkove omrzelo a hrajou neco jineho.. Ale na Ark jsou dve nove tvare co hraji :-) Tak je treba jim ukazat svet..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Kandelábrie 1

Příspěvekod Cania » 19 kvě 2015 18:41

Shadowe, ok psal jsi za stavijicho vedeni tedalt nechces, co kdyz ve vedeni nebo ice, kterej do te fakto vzdal ?
Ad pvp.. Ste mne nepochopili kluci, mozna zle vyjadreni .... Myslim ze nejni problem nastavit bota tak aby byl overpowered a mit arenu kde by ho byla moznost vyzvat.. Neni to real pvp ale ma to sakra blziko k tomu.
Ad craft koukate na to pres prizma nwn... Ja mnel na mysli veci jako fungujou v mmorpg hrach jako ln2, tera, ... Skutecne tezka varianta to udelat... Neco jako je ted na arkh poskladat cernou vdovu... Ale bez nutnosti udelat 10000x nakej dung. Ok pokud to uplne polozi akr system kterej je prave na tom postavenej otocit 10000x ten dung tak ok a nic.
A ted spat k atualni situaci kdy je online par dm a vedeni je off, je mozna cas na zmenu a pred stafetu dale takze ICE=shadow, dm zustat popripade rozsirit a admin cadt zverit petovi... Nwn potazmo arkhalie uz moc novej hracu nema sanci pritahnout nove je mizerna, prece jen nova generace nema povedomi co to je nwn, a ani nemuze mit v te zaplave novych titulu, kde sance nalakt noacky je mizerna.. Je to o komunite nwn a kterej modul prezije provsechny.. Sance arkhalie pri dobrem novem vedeni je obrovska.. Moznost hrat rp, power, nebo jen dungy tocit... Tohle je budoucnost a nerad bych videl arkhalii vyploz protoze zbytek fanousku hraje na demone ;)
Ps... Text po par hainekench v hong kongu, kdyz se chStam lognout a dat opat kinga trpu v morii :))
Uživatelský avatar
Cania
Level 19
 
Příspěvky: 90
Registrován: 07 led 2008 00:00



PředchozíDalší

Zpět na Off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků