Castecne zruseni WIPE

Ankety a jiná diskuze s ostatními hráči na témata, která nejsou pokryta žádnou jinou kategorií na fóru.

Je to dobry napad ?

ano
10
38%
spise ano
0
Žádná hlasování
nevim ( mne je to jedno )
1
4%
spise ne
1
4%
ne
14
54%
 
Celkem hlasů : 26

Castecne zruseni WIPE

Příspěvekod nexfar » 09 črc 2008 19:25

No wipe nam probehlo je to uz kolem 14 dni - bohuzel zatim upravy ktere vidim mne nejak uplne nepresvedcily ze uplne wipe bylo potreba. Jsem velkym zastancem kontinuity hernich serveru a to skoro za kazdou cenu.

Je pravda ze asi predchozi situace nebyla uplne naveky udrzitelna. Takze nejake zasahy treba udelat bylo. Jen si stale myslim ze se to dalo obejit bez wipe.

Celkem slicham brblani od starsich hracu co i po wipe pokracuji v hrani (nebudu jmenovat kdo ma zajem at se sem pak vyjadri dle sveho) a treba i ja osobne zvazuji jaky vyznam wipe prakticky melo. A zda ma cenu pokracovat.

Zas nechci ale navrhovat diky novackum uplne vraceni databaze protoze by jsme se dostali tam kde jsme byly a novacci by prisli o vse na cem zacaly.

Tj navrhoval bych takovou kompromisni stredni cestu nejmensiho odporu. A to jelikoz je zaloha stare verze z niz jdou vyexportovat postavy a tim dle meho je i se vsim nahrat do nove verze tak starym hracum na jejich pozadani vratit jejich postavy i s vybavou.

Ale jelikoz jsem si vedom ze je treba provest urcite opravy tak by se v zavyslosti s tim jejich vybava podrobyla revizi aby vyhovovala nove nastolene politice tj ze slotovych zbrani by se jim vyndalo setnuti , odebrany itemy s redukci ( pripadne vymeneny za obdobu bez redukce ) a pod. ( o itemech a jeich omezeni lze dozvest debatu )

pozn : anketa je jen orientacni a tak poprrosim kazdeho o vyjadreni - nikdo za nazor peskovan nebude a prispevky obsahujici jakoukoliv vulgaritu budou mazany !
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod Feiwill » 09 črc 2008 19:48

Proti.

1. Duvod wipu se v prve rade neprojevi tim, ze neco bude, ale tim, ze neco nebude. A nebude to az za hodne dlouho. Po tak kratke dobe je bezpredmetny hodnotit dopady zmen. Pulka z nich neni ani videt jeste.

2. Kdyz Leian tvrdila, ze wipe ozivi scenu, moc jsem neveril, ale mela pravdu. Hrat na ciste sachovnici je pro nektere snesitelne, pro nektere osvezujici a pro nektere dokonce esencialni podminka k hrani. Zadny ze starych hracu po wipu neodesel, nekteri dokonce prisli. Sice je tyden po wipu, ale ~15 lidi online vecer a ~10 kolem 2:00 rano? Na zacatku letnich prazdnin? No comment.

3. Navraceni charu je nefer vuci hracum, co na Ark pred wipem nehrali. A neni jich zas tak zanedbatelne malo. Kdyz se na to podivas jejich ocima, je to cca: "tak nekteri lidi dostanou z niceho nic super postavy, mozna dokonce i s itemama - a ja nedostanu nic? wtf?!".
Eventualne by ta "revize itemu" u navracejicich se charu mohla byt rovna odebrani vsech itemu. Porad by to bylo nefer, pac by nekteri dostaly hotovy chary. Ale naklikat par 40tek novym hracum muzu kdyztak relativne snadno.
Naposledy upravil Feiwill dne 09 črc 2008 19:52, celkově upraveno 1
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod bubla » 09 črc 2008 19:48

no ja sice tady dlouho nehral, ale sem pro :) a proc uz sem napsal v prispevku proti wpu :)
Uživatelský avatar
bubla
Level 14
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22 čer 2008 23:00

Příspěvekod Leian » 09 črc 2008 19:56

I kdybych mohla dostat ty postavy i s vybavou zpatky, tak bych nechtela. Uz jsem ten pomyslny krok ve sme mysli udelala, osvobodila se od stareho a nemam problem zacit od znova. A to jsem tu sakra dlouho - nebo mozna prave proto. :)
Uživatelský avatar
Leian
Level 21
 
Příspěvky: 145
Registrován: 01 led 2008 00:00
Bydliště: Arkhalijský královský hrad

Příspěvekod nexfar » 09 črc 2008 20:20

Feiwill píše:Proti.



2. Kdyz Leian tvrdila, ze wipe ozivi scenu, moc jsem neveril, ale mela pravdu.

3. Navraceni charu je nefer vuci hracum, co na Ark pred wipem nehrali. A neni jich zas tak zanedbatelne malo. Kdyz se na to podivas jejich ocima, je to cca: "tak nekteri lidi dostanou z niceho nic super postavy, mozna dokonce i s itemama - a ja nedostanu nic? wtf?!".
.



Ano jsou tu novacci - proto take rikam stredni cestu

add 3 -- ty postavy nejsou z niceho jsou to chary a mnohdy poradne vydrene a je za nima mnohdy nekolik tvrdejch let prace na to nezapominej. Takze se zas koukni nasima ocima. Protoze pohled z druhe strany je "Okraden o X let prace a snahy jen aby mi nekdo novej stacil" Protoze snaha a vernost starych hracu se tak nejak bez urazky v pristupu opomela.


to leian - proto take ze na poradani ne automaticky tj kdo se chce vratit muze kdo ne neni nucen.
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod kiklop » 09 črc 2008 20:34

Ja som proti. Uz sme sa zmierili s wipeom, teraz to menit by bola podla mna chyba.
Gurin Hammerfist - Agardonska stráž R.I.P.
Gard z Veze - R.I.P.

Michal od Zvona - kto vie co z neho bude
Grurin Hammerfist - Gurinov syn
Mlat Hammerfist - druhorodeny Gurinov syn
Uživatelský avatar
kiklop
Level 22
 
Příspěvky: 160
Registrován: 21 led 2008 00:00

Příspěvekod Feiwill » 09 črc 2008 20:53

Nic takoveho jako "okraden o X let" neexistuje, nexi. Cas nemuzes vratit. Wipe probehl a od-probehnout ho uz nikdo nemuze - ted uz by to bylo pridavani postav hracum; pro lidsky vnimani bezi cas jenom dopredu, uz nikdo nezapomene, ze wipe byl. A wipe je spravedlivy, protoze vzal vsem stejne (vsechno). Proto vraceni postav/itemu bude proste DM support, nebude uz spravedlivy. Ted tu mame jen bod 0 v historii (30.6.) a se vsemi musi byt zachazeno stejne. A kdyz bys tuto anketu jeste pak zakoncil tim, ze pokud ti ty postavy nedam, tak odejdes, tak budu mit spis jeste mensi tendenci venovat pozornost tvymu nazoru, protoze kazdy novy powipovy hrac tu vydrzi dyl nez ty v tom pripade. A novych hracu + tech, kteri by hrali tak jako tak, je vic nez tech, kteri by odesli, kdyby zadny vraceni postav nenastalo, ani tato anketa (tech je mozna 0). Vernost starych hracu opominuta nebyla. Melo ale smysl ji zvazovat pred wipem. Ted uz je po wipu.

Nahlizeno z vysky se mi to jevi takto: wipe nedopadl podle tveho, tak se snazis dovolat nejakych zadostiucineni misto toho, abys priznal porazku. A k tomu dovolavani se snazis pouzit sveho statusu stareho hrace. Nerikam, ze je to nelogicky zamer nebo ze by se podobne veci nedely i v realu. Ale hodne veci, co se dejou v realu, nejsou podle me korektni a toto je jedna z nich.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod kanu » 09 črc 2008 21:05

Souhlasim s nexem. temer 4 roky hrani zanecha vztah k postavam ktere sme si mnozi ze starych hracu vytvorili. Kazdy mel moznost zacit hrat pred wipem. To ze mi stary loteri sme si nalotili itemi, za to nemuzem. Tak to bylo. Ale rikam, sanci mel kazdy. Zacinam ted od znova (nex, beci, ice... ). Nechci se dotknout fei ani lei, ale kolikrat tu za posledni rok byli. Ruku na srdce, jako DM sem tam, jako hraci malo. Nemeli cas, chut nebo ja nevim co, je to kazdeho vec a opravdu to nemam nikomu za zle. Ale vadi mi ze wipe proslo tak nako moc rychle na muj vkus. Nevim jak kdo hlasoval a je mi to jedno, ale opravdu stari hraci to chteli nebo byla vetsina novych pro ? Byt novy ja, by mi to bylo suma fuk.
Ze je navraceni charu nefer vuci novym ? A neni nefer vuci starym ze sou jako novy ? Nemelo by se zapomenout ze ti stary hraci drzeli ark v dobe kdy na ni chodili jen oni. A meli sve postavy na kterych se nadreli, nez je stvorili.
Ze meli super itemi ? Jen jejich sikovnost a vule vydrzet.
Ja byl proti wipu - jednoznacne. A nemozu se s tim srovnat doted.
No ale jak sem to ted cet, tak krok zpet asi neni. Jestli se s tim srovnam je moje vec.
A este posledni postesknuti. Kolik je nas tu aktivnich od posledniho wipu. Hadam tak 4. Nepocitam DM. je fakt ze ted je tu novych hodne ( chudak server ), ale ....... Proto souhlasim s nexem.
Uživatelský avatar
kanu
Level 13
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: pelech Guugy

Příspěvekod nexfar » 09 črc 2008 21:26

Feiwill : neni kroku zpatky --- nevim kdo my rikal aby mne uklidnil ze mas zalohu a kdyz budou lidi proti vse vratis ?

" A kdyz bys tuto anketu jeste pak zakoncil tim, ze pokud ti ty postavy nedam, tak odejdes, tak budu mit spis jeste mensi tendenci venovat pozornost tvymu nazoru, protoze kazdy novy powipovy hrac tu vydrzi dyl nez ty v tom pripade. "

a to je presna ukazka jak si vazis vernejch a starejch hracu arku jsem se vzdy a vsude zastaval zval na nej lidi delal mu reklamu a i v dobach kdy jsme na serveru byly skoro jen ja se zeusem sami.

"A wipe je spravedlivy, protoze vzal vsem stejne (vsechno)."

Je sakra rozdil co vzal mne a tem co tu postavu ani nemeli :)


"Nahlizeno z vysky se mi to jevi takto: wipe nedopadl podle tveho, tak se snazis dovolat nejakych zadostiucineni misto toho, abys priznal porazku. A k tomu dovolavani se snazis pouzit sveho statusu stareho hrace."

Procetl jsem si znova debatu o wipe a nikde jsem tam nenarazil ze by se tam nekdo argumenty o vernosti moc zabyval - vetsinou se tam nad nima mavlo rukou se slovy ty to nejak vydrzis a kdyz ne tak ne.
A nesnazim se dovolavat nejakeho statusu - jen reaguji na situaci ktera se mi nelibi a vyjadruji pne svuj nazor - a snazim se navrhnout i reseni jak z dane situace vyjit ven aby to melo na naovacky co nejmensi dopad a i stari hraci byly spokojeni.

Protoze tu bez urazky koluji i nazory ze wipe bylo jen ciste ucelove na neci prani - protoze duvody co byly oficialne uverejneny se deli dlouhodobeji a nikomu to tak nejak nevadilo a najednou se behem nekolika dni situace komplet obratila. ( ja s tim souhlasim na pul neco se delat melo ale ne takhle ).
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod Feiwill » 09 črc 2008 22:07

Ne, ja jsem ti tehdy rikal, ze udelany wipe uz vratit nepujde a ze zalohu udelam na to, abych lidem mohl poslat jejich postavy (do jejich localvaultu doma na PC), kdyby je chteli; pripadne pro nejakou nostalgii po letech.

Mne se zda, ze se u tebe tluce objektivita (tj. zajem proste na poctu (jakychkoli) hracu na serveru, coz definuje samotnou zivost serveru a o co se snazi vsechny NWN svety od narozeni do smrti) se subjektivitou (ja jsem starsi, a tim padem jsem cennejsi nez ostatni hraci). Ja bych taky rad vychazel lidem vstric, ale mam pravdepodobne v povaze vic tu objektivitu (jo, i kdybych byl ve tve kuzi). Ale na libovolnej nazor rozhodne pravo mas, cili uz bych tu debatu zapichl.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Leian » 10 črc 2008 09:00

Ja si myslim, ze i kdybychom to udelali tak, ze starym hracum vratime ocesane postavy, tak si musime nutne vyslechnout nazor i druhe strany, tudiz jak by se citili prave ti novi, co prisli. Chtelo by to, aby tu zaznel i jejich nazor.
Uživatelský avatar
Leian
Level 21
 
Příspěvky: 145
Registrován: 01 led 2008 00:00
Bydliště: Arkhalijský královský hrad

Příspěvekod Ice » 10 črc 2008 09:07

Myslim že jakákoli diskuze o jakémkoli navrácení je bezpředmětná. Tenhle krok byl udělán a nemá cenu se vracet.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 10 črc 2008 12:15

Přišel jsem zpátky po wipu, s tím, že má konečně cenu hrát na arkh. Bohužel, dlouhodobě pro hráče jako jsem já asi nemá. Nestaly se žádné změny, které by znemožnily situaci, kvůli které proběhl wipe. Zamítají se veškeré nápady bez ohledu na jejich přínos...

Nicméně, pokud Ice zavede do modulu změny, které scriptuju, myslím si, že se změní minimálně počet schopných buildů do dungeonu. Dneska nemá nic přes dex a bez klerika možnost uplatnit se v dungu, prostě tank+war, případně +klerik pokud není zároveň tank. Ale pokud se Ice uvolí, myslím si, že to půjde i jinak (stará kombinace bude samozřejme fungovat stále).

Ale to jsou jen úpravy NPC, pořád to chce úpravy kolem dungů/pokladů.

tak to vidím já
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Leian » 10 črc 2008 13:55

To ale take znamena, ze nic nebude jako kdyz se luskne prsty, na tech zmenach se musi delat, zabere to cas - dopredu pripraveny nebyly. Nemozne vetsinou delame na pockani, zazraky ale tak rychle nejdou. :)
Uživatelský avatar
Leian
Level 21
 
Příspěvky: 145
Registrován: 01 led 2008 00:00
Bydliště: Arkhalijský královský hrad

Příspěvekod kiklop » 10 črc 2008 14:26

Ja nerozumiem celkom, ako niektori prisli na to, ze sa nic nezmenilo, ked este nie su (pokial viem) otvorene poriadne dungy...
Gurin Hammerfist - Agardonska stráž R.I.P.
Gard z Veze - R.I.P.

Michal od Zvona - kto vie co z neho bude
Grurin Hammerfist - Gurinov syn
Mlat Hammerfist - druhorodeny Gurinov syn
Uživatelský avatar
kiklop
Level 22
 
Příspěvky: 160
Registrován: 21 led 2008 00:00

Další

Zpět na Návrhy a otázky na hráče

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník