Úvaha na téma: Wipe, změny po něm a současný stav Arkhalie.

Ankety a jiná diskuze s ostatními hráči na témata, která nejsou pokryta žádnou jinou kategorií na fóru.

Úvaha na téma: Wipe, změny po něm a současný stav Arkhalie.

Příspěvekod ShaDoOoW » 16 srp 2008 02:26

Wipe
Prvně, wipe byl jednoznačně dobrý nápad. Někoho to sice naštvalo tak, že skončil hrát, ale více lidí znovu začlo.

Bohužel, dělat nejdříve wipe a teprve poté změny, to je fakt volovina. Měli jste raději wipe posunout o měsíc, dva až byste udělaly potřebné změny. Nevím kolik to teď je, myslím že přes měsíc a zatím je přístupná ani ne polovina dungeonů.

Ať uděláte změny jakékoliv změny, wipe jednou zase přijde.

Změny po wipu
Musím říct, že jste mě změnami po wipe strašně zklamali. Jediné co se tím, že v dropu je ještě více smetí než předtím změní je to, že krom toho, že cesta k vysněnému equipu bude trvat o pár měsíců dýl, tak to hráče navíc nebude bavit.

Bavilo mě expovat postavičky, ale po několika výpravách do různých dungeonů mě drop naprosto odradil od dalších návstěv. Lootování mě nebavilo a myslím si, že nejsem sám. A to má být lootování hlavní činností na arkhalii.

Jak už jsem řekl wipu se nezabrání. Je to jasné už z toho, jak je arkhalie koncipovaná. Nevím k čemu vedly tyto změny, ale jestli měly zabezpečit, aby wipe nebyl, nepovede se to.

Současný stav Arkhalie
Spoousta lidí, kteří po wipe začali hrát už nehraje. Venku je už dávno nový patch a spousta serverů už je na něm, ale Arkhalii resp. WB bude ještě dlooouho trvat než na nový patch přejde, jestli vůbec. Dungeony jsou amatérské, zastaralé ale nikoho nenapadne je upravit, to co padá v některých dungeonech je totální výsměch a WB tyto fakta naprosto ignorují a zamítají všechny návrhy co na tomto fóru padly.

Závěr
Co by Arkhalii pomohlo je podle mě smíření se s tím, že wipe bude, dělat wipe 1x za rok ve stejný den. Udělat nějaké žebříčky, aby hráči měli v čem soutěžit. (Tzn. Největší majetek (součet ceny všech itemů všech charů na jednom acc), nejvíce XP (součet xp všech charů na acc), Nejvíce killů (hráč zabil nejvíce hráčů v rozmezí 5lvl), nejvíc postav na 40. apod.

A pak naopak hodně vylepšit poklady a jejich obsah.

Hra má hráče bavit!

EDIT: Tímto příspěvkem navrhuji jen jednu věc. Abyste se zamysleli nad tím co jsem napsal.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod genar » 16 srp 2008 07:38

a zase o tom mluví jak kdyby vedel vse a obvinuje wb že delaj amaterske dungy vis co shadowe udelej si svuj server a dokud nebude lepsi než arkh drž zobak protože ty opravdu jen a jen kritizuješ a sem tam udelas drobnost jako bednicku.:)
Uživatelský avatar
genar
Level 20
 
Příspěvky: 112
Registrován: 21 čer 2008 23:00

Příspěvekod nexfar » 16 srp 2008 09:16

1 ) drop - drop byl po wipe radikalne ocisten od "bordelu" - uz se nebudou stavat pripady tipu "hlavni poklad u draghiry lapaci vacek"
Diky tomu ze se ale obsah dropu redukoval o X stranek tak se zvedla pravdepodobnost nalezeni ostatnich a tak je jasne ze v kazdem dungu nemuzou byt ted 7/x zbrane nebo dokonce 7/3 v solovatelnem.

2)Veci na AC byly obecne redukovany ( viz debaty o premrstenych ac hracu)

3) Upravy za pochodu - v tomto nazoru zda je lepe cekat a nechat server temer pul roklu mrtvej nez se vse dodela se holt lisime. Dle meho je lepe pokud je moznost hrat a postupne pridavat.
( holt WB jsou taky pracujici lidi a tak na modulu taky nemuzou delat 24/7 i kdyz by to bylo zbozne prani )

4) pravidelne wipe a statystiky - presne by to bylo o tom ze by si tu hraci zahraly jedno max dve kola a pak uz vse znali a sli jinam. Tahle hra ma byt i o krapet delsich cilech.

5) 1.69 - neboj ze WB nepostrehli ze uz je oficilne vydanej.

6) amaterske dungy - no bez urazky hral jsem na nekolika serverech a z meho pohledu pokud tam uz vubec nejake ty dungy maji tak jsou na urovni maximalne arku a vetsinou ani to ne.

7) zamysleni nad navrhy - kazdy navrh se resi o tom neni pochyb akorat WB nedebatuji na verejne casti.
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod Rhodry » 16 srp 2008 09:30

genare nic proti (ani proti WB týmu ark) ale ty dungy sou fakt amatérské.. pokud si někdy hrál na Higher Grounds (potřeba mít orig NwN) tak víš jak vypadá pořádný dung, sou složité, zapletené, plné tuhých mobů, krásných efektů při "prolomení" nějakých pečetí a podobně, s nima se ark fakt nemůže rovnat :) a hlavně, projití jednoho dungu může trvat až 4 hodiny, ale na konci vždycky dropnou nějaké super itemy (i v průběhu, bo tam není jen hlavní poklad, ale i malé vedlejší).. takže asi tak :)
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod nexfar » 16 srp 2008 09:42

Rhodry: ano souhlas na tohle fakt nemame , taky nemame takove prostredky ( tolik lidi a takhle zkusene scriptery )

Zkousel jsem to a tohle je opravdu jina dimenze nez jen "obicejny herni server" ceske sceny.
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod Rhodry » 16 srp 2008 10:18

šak jasne, mně to nějak nevadí, to jen aby si genar uvědomil že ty dungy tady nejsou žádná extra třída :)
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod Feiwill » 16 srp 2008 10:47

Mesic az dva cekat, delat zmeny a az pak udelat wipe? To se ti zda rozumny? V momente, kdy by se ohlasilo: "za 1-2 mesice bude wipe," by promptne vsichni sborove odesli a uhnizdili se natrvalo v jine hre. Za dva mesice, kdy by na Arkhalii vsichni zapomneli, by se modul mozna dodelal, ale pak zaciname uplne nanovo, na stejne mete jako uplne novy moduly. Mozna jeste s tim handicapem, ze bysme nebyli novi a neokoukani jako ty skutecne novy moduly, byli bysme jen staronovy modul bez lidi. Je ti snad jasny, ze by to pravdepodobne byl oddaleny pohreb.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod genar » 16 srp 2008 12:21

Rhodry píše:šak jasne, mně to nějak nevadí, to jen aby si genar uvědomil že ty dungy tady nejsou žádná extra třída :)

mno ja moc serveri nezkousel j abyl na kupe ceských stylu dh demonka a haf o dalsich ale reknu nezda se mi rozdil v dungach na ofik sem nelez pochybuju žeje nakej ceskej vubec
Uživatelský avatar
genar
Level 20
 
Příspěvky: 112
Registrován: 21 čer 2008 23:00

Příspěvekod Rhodry » 16 srp 2008 16:27

no českej ofik asi neni, i když demona kdysi taky vyžadovala orig a neorigy hlásili (i když tim si nejsem jistej), ale kdybys fakt zkusil higher grounds, zkusil si projít třeba lolth run, tak bys viděl pořádně dlouhej a hezkej dung, ve kterém se uplatní snad každý build.. :)

ps: nechci tím dělat serveru Higher Grounds reklamu, používám ho pouze jako příklad ;)
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod genar » 17 srp 2008 05:16

Rhodry píše:no českej ofik asi neni, i když demona kdysi taky vyžadovala orig a neorigy hlásili (i když tim si nejsem jistej), ale kdybys fakt zkusil higher grounds, zkusil si projít třeba lolth run, tak bys viděl pořádně dlouhej a hezkej dung, ve kterém se uplatní snad každý build.. :)

ps: nechci tím dělat serveru Higher Grounds reklamu, používám ho pouze jako příklad ;)

vsak rikam že v porovnani s ostatnimi ceskýmy ty dungy na tom nejsou spatne teda nevim jak ty ale myslim že vetsin alidi prestože umi anglicky by hrala spis na ceskem
Uživatelský avatar
genar
Level 20
 
Příspěvky: 112
Registrován: 21 čer 2008 23:00

Příspěvekod Rhodry » 17 srp 2008 09:06

no tak mně je to celkem jedno, já si pokecám i na eng takže víš jak :)
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 17 srp 2008 16:11

genar píše:protože ty opravdu jen a jen kritizuješ a sem tam udelas drobnost jako bednicku.:)

Kromě truhličky DM služeb jsem speciálně pro arkhalii vytvořil:
Imunitu na devast (http://nwvault.ign.com/View.php?view=Sc ... il&id=3505)
Imunitu na všechny kouzla co vrací dmg při zásahu (samozřejmě na každé kouzlo zvlášť)
Statistiku pokladů, kdo, kde, kdy, co

což se ve hře neobjevilo

a taky pár věcí, které hráč prostě neuvidí, oprava familiar exploitu (to s tím healováním), a třeba hůlka ničení pro DM aby mohli zničit buglou truhlu např.

Tu drobnost jako zmíněnou truhličku jsem dělal 5 hodin čistého.

Mezi náma dvěma je jeden rozdíl, a to ten, že já jsem ochoten pomoci.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Ice » 17 srp 2008 16:34

Jen se nepřenachval krom truhličky (která není kompletně dodělaná) a hůlky na ničení umístitelných věcí ostatní změny nikdy na Arkhalii nebudou, protože když jsem se snažil tvé tebou zmíněné věci dát do modulu s tím že jsem se tě snažil se doptat jak bylo myšleno jejich zprovoznění tvá pomoc zněla "mam na praci lepsi veci na akrhalii uz nehraju"
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 17 srp 2008 17:46

Ale ne...

Co není na truhličce dodělané? V průběhu testování jsem přišel na 2bugy a oba jsem opravil a opravu jsem ti poslal.

Co se dalšího týče, ke všemu jsem napsal návod na instalaci krok za krokem. Nechci tě nijak shazovat, takže nebudu komentovat proč jsem ti napsal onu zmíněnou větu.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Ice » 17 srp 2008 18:09

Mě shazovat nemusíš, já se klidně přiznam že scriptům vůbec nerozumim a ani jsem neměl nikdy možnost se setkat s programem C+. Takže je to pro mě španělská vesnice. Jestli se kvůli tomu do mě chceš navážet, posluž si, mě to nikterak nevadí (navážení se do lidí je sice tvoje silná zbaň, ale věř, že nebudeš první ani poslední kdo mě kritizuje). Škoda jen toho, že lžeš sám sobě a věříš, že jsi "napsal návod na instalaci krok za krokem". Neboj se, že bych "tvůj kompletní návod" nekonzultoval s někým, kdo tomu trochu rozumí a ani jemu nebyla jasná tvoje myšlenka.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Další

Zpět na Návrhy a otázky na hráče

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků