pomoc s postavou - druid

Ankety a jiná diskuze s ostatními hráči na témata, která nejsou pokryta žádnou jinou kategorií na fóru.

pomoc s postavou - druid

Příspěvekod Argothian » 04 led 2009 15:42

Zdravím, jsem nováček na arkhalii a rad chci poprosit zkušené o radu :-).

Chci se zeptat jak hrát za druida, abych si po 10-20 lvl nenadával a nejel to celé znovu. Na co si mám dát pozor, které featy jsou k něčemu a které nejsou a podobně.

Postava by měla být převážně druid. Jeho síla bude asi v kouzlení, ale zajímalo by mě, jestli má cenu multiclass s monkem. Hlavně kolik levelů, a zajímalo by mě, jestli hraje roli na které úrovni si ten který lvl monka vemu a proč.
Uživatelský avatar
Argothian
Level 7
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2009 00:00

Příspěvekod Feiwill » 04 led 2009 18:31

Vitej na Arkhalii! Obavam se, ze bychom museli vyplnit jeste jeden cely textovy objem fora, abychom tyhle obecne otazky uplne zodpovedeli. Pokud jsi v charbuildingu zacatecnk, pravdepodobne se predelavani charu nevyhnes, ale doporucuju brat to pozitivne jako nastroj uceni se, ne jako zabity cas. Rozhodne doporucuju se intimne skamaradit s http://nwn.wikia.com. Aspon kolem toho druida par veci natuknu.

Delat druida, jehoz sila je prevazne v kouzleni, je nedobre zamereni. Kdyz pujdes neco mydlit sam, bez morfu se neobejdes a kouzlama budes jenom sebe buffovat pred bojem. Utocnych kouzel si moc neuzijes. Utocna kouzla bys mohl pouzit v parte, ale tam jsou zas nevhodny proto, ze jsou bud slaby, anebo prostorovy a sejmes jima i partaky. V ofenzivnim kouzleni te na hony predci carodej/zaklinac. Takze je dobry z toho buildu vytriskat i nejakej ten peknej morf. Pokud ten char ma byt prevazne druid, tak asi draka. Takze budes potrebovat hodne moudrosti, takze se monk rozhodne vyplati - prida ti hodne AC a pocet utoku drapama do draka. Staci i jeden lvl monka. Dej tomu featy na AC, na moudrost, extend a mozna i silent+empower+maximize spell. Bodni na spell focusy a spell penetration. Vlastne krome moudrosti (a mozna trosky te inteligence na 1. lvlu) nema moc smysl zadnej atribut tahat. V drakovi se ti sila+obratnost+odolnost vyresetuji.

Co k tomu druidovi+monkovi, to uz zalezi. Muzes tam dat nejake bojovnicke povolani pro vic utoku+AB+dmg drapama v drakovi; muzes tam dat zlodeje, aby bylo kam dat skillpointy; muzes tam dat hodne lvlu zaklinace/carodeje pro rozsireni utocneho magickeho arzenalu; muzes tam dat shiftera, abys mel vic morfu. Tak jako tak budes muset nejakou ofenzivni techniku (tj. drakci dech, draci drapy, ev. nejakej shifteruv morf nebo carodejovy kouzla k tomu) vytahnout vysoko, abys nebyl bezzubej. Draci dech vyzaduje hodne lvlu v druidovi nebo druidovi+shifterovi v souctu, pokud pujdes do shiftera. Drapama nebudes mit bez bojovnickyho povolani vetsi AB jak, rekneme, 52-53, a s tim klesa pocet rozumnych potvor, ktery vubec trefis. Pokud chces AB>60, musis vzit hodne lvlu bojovnickyho povolani nekde behem 1.-20. lvlu; to ti ovsem zkrouhne dech. Pocitej taky, ze i kdyz budes mit dobry AB a damage, jako mlaticka do party te lidi obvykle chtit nebudou, pac drak zabere celou obrazovku a zvlast klerici maj pak tezkou praci. Ve velkych dungach je taky hodne nevyhnutelnych naslapnych dispelu, ktere ti zrusi draci morf a mas ho jen 3x denne.

Kazdopadne pocitej s tim, ze druidi buildy jsou spis samotari (solo dungy) a do prestiznich party dungu se s nim asi nedostanes; leda bys mu sehnal spickovy veci. Druid na party akce nema moc vybavu. Aby mel v narocnem dungu v parte dobre uziti (a to vetsinou jako zed), musi mit to spickove obleceni (ktere dloouho mit nebudes) a hrac draka musi umet perfektne znat a ovladat. Velkou trpelivost a relativne zvladnute ovladani je treba s druidem mit teda i v solo akcich - pocitej, ze to nebude jen prijit, morfnout do draka a kliknout na potvoru. Pokud chces zacit hrat a hned prvni build mit pouzitelny do kazde party, doporucuju nechat druida na pozdeji.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod mulo » 04 led 2009 22:13

co sa pocita druidovi do morfu helma stit brnenie?
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod Argothian » 04 led 2009 22:16

Díky moc za rychlou a vyčerpávající odpověď. S tím druidem počkám, až budu mít víz zkušeností s NWN, ale to mě vede k další otázce. Jaké povolání bude vhodné pro mě jako začátečníka, abych byl prospěšný partě a aby to nebylo ze začátku zas tak komplikované (viz druid :D ).

Bude to předpokládám válečník, ale nejspíš kombinovaný s dalšími classy. Ale odpověď na tuhle otázku bude mít asi hodně stránek :) .

Ještě by mě zajímalo, z čeho se zkládá obvyklá parta pro těžší dungy? Klerik je zřejmě nutnost, ale právě nevím co funguje jako zeď pro partu?

Tak ja půjdu študovat tu wiki.
Uživatelský avatar
Argothian
Level 7
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2009 00:00

Příspěvekod Argothian » 04 led 2009 22:35

mulo píše:co sa pocita druidovi do morfu helma stit brnenie?


Počítají se magické vlastnosti helmy štítu a brnění. Ale myslím že +AC modifikátor se počítá jen jeden - ten nejvyšší.
Uživatelský avatar
Argothian
Level 7
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2009 00:00

Příspěvekod praetor » 04 led 2009 22:54

Argothian píše:Ještě by mě zajímalo, z čeho se zkládá obvyklá parta pro těžší dungy? Klerik je zřejmě nutnost, ale právě nevím co funguje jako zeď pro partu?

Klasické zloženie je zeď, mlátič, klerik (tie posledné dve povolania zväčša vo väčšom počte).

Zeď na Arkhalii väčšinou vyrábajú zo zlodeja + PM. Na jednoduchšie looty sa chodí aj s tým druid/monkom.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Příspěvekod Feiwill » 05 led 2009 18:13

Argothian píše:
mulo píše:co sa pocita druidovi do morfu helma stit brnenie?


Počítají se magické vlastnosti helmy štítu a brnění. Ale myslím že +AC modifikátor se počítá jen jeden - ten nejvyšší.

Nema ani smysl shanet velky mnozstvi stinamu - nescitaji se ani bonusy na atributy, zase jen max.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 05 led 2009 19:04

Argothian píše:Jaké povolání bude vhodné pro mě jako začátečníka, abych byl prospěšný partě a aby to nebylo ze začátku zas tak komplikované (viz druid :D ).

Tady je uz moznosti fakt hodne. Pro zacatek uplne zapomen na povolani barbar, DwDefender, Harper Scout, Shadowdancer a mozna i Torm - v party dungach pro ne jeste nikdo nenasel pouziti, ktery by jinej char nezasoupil jeste lip. Mozna ti daji lepsi predstavu cisla, kterych bys mel dosahnout, aby se char uchytil:

Melee dmg dealer: AB>=60 (tim nemyslim s True Strikem), pekny dmg/kolo, idealne devast, nezalezi na AC a ani moc na skillech. Dmg na sneaku/death attacku ma na Ark omezeny pouziti. Rovnez dmg ve smite evil/good je do party dungu takrka k nicemu.
Ranged dmg dealer: AB>=70 a neco k tomu (jen tak AArcher/Ranger na dex nestaci). Do zacatku doporucuju nestavet.
Healer: proste klerik lvl>=17 s necim uzitecnym k tomu.
Prskavka: Potvory nemivaji vetsi spell resist nez 32, takze dost lvlu wizarda/sorce + penetration na tohle. Tahat DC kouzel tu nema smysl; rozumny potvory maji saving throw 50-100. Prskavka ma ale omezeny pouziti v parte. Kazdy dung si nezajdes. Je ale par, kde je prskavka naopak spasa z nebes.
Zed: AC 105 a vic aspon na dobu 5 realnych minut. Lze vicemene pocitat s buffem od epic barda a klerika. Defenziva postavena na pohlcovani dmg (morf do licha, Dw. Defender, nedejboze barbar) tu ma velice omezene pouziti.

Nejake random napady na obsazeni zminencyh roli (vzdycky ale doporucuju zkouset buildy predem v editoru postav, ev. prodiskutovat):
Melee: bard/paladin/rdd10, WMaster/bard/fighter, monk/klerik/bojovnik na kamy/ruce (mozno i bez devastu).
Ranged: mix s paladinem/BGuardem/klerikem na vyssi dmg (buffy, charisma), mix s klerikem na buffovaci a krapet tech healovacich dovednosti, mix s bojovnikem na dmg a devast, mix s RDD na devast (pozor na nizky dmg). Na Ark muzes mit v libovolnem luku keen.
Healer: mixy s PMasterem nebo monkem na AC, mixy s RDD na dmg a devast, mix s druidem na ultimate healing power, s paladinem+bojovnikem na dalsi dmg+AB. S klerikem se uz smixovalo snad vsecko, co je v nwn.
Prskavka: sorc/wiz/neco1 s epickou pruraznosti na max. pocet kouzel, sorc/paladin na AC v brneni, s klerikem a monkem1 na "univerzalni" char.
Zed: chary s hodne PMastera pres obratnost. Na mensi dungy drak, PM/RDD/neco variace, variace s monkem pres moudrost nebo obratnost, tezkoodene chary s AC z charismy (Divine Shield), sorc/paladin pres charismu a tezke brneni.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Mefistofel » 06 led 2009 00:56

jo fei ma pravdu ale vsadim se ze kdyz si tu veme icq na nejakeho hrace takze mu rad posle nejaky build v txt nebo tak neco...
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod ozi88 » 06 led 2009 12:38

ja osobne bych ti doporucil udelat si build clovek - 28 klerik / 2 bard / 10 rdd

je to klasika, na ktere sem taky pred tou dlouho dobou, kdy jsem zacal, vyrostl...ne ze bych toho ted vedel o moc vic, ale tento build je paradni jak do party, tak na solovani....expit ho je taky hrozne jednoduche.

pokud budes chtit, dej mi sve icq a ja ti ho rozepisu.


oz
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Mefistofel » 06 led 2009 13:42

ozi88 píše:ja osobne bych ti doporucil udelat si build clovek - 28 klerik / 2 bard / 10 rdd

je to klasika, na ktere sem taky pred tou dlouho dobou, kdy jsem zacal, vyrostl...ne ze bych toho ted vedel o moc vic, ale tento build je paradni jak do party, tak na solovani....expit ho je taky hrozne jednoduche.

pokud budes chtit, dej mi sve icq a ja ti ho rozepisu.


oz


ozi ma pravdu ale me se osvecila rec od nexe ze lepsi je jako prvni klerik/bard/pm jelikoz ten da i nejakej ten dung solo bez veci a ten s rdd musi aspon nejakej ten zaklad... coz jsou aspon haste boty nejakou zbran amu na ac atd coz primo novacek na ark hned nema pokud mu nekdo stim nepomuze...

jen muj nazor moje icq tu je tak staci pridat a napsat a neco zaslu
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod ozi88 » 06 led 2009 13:55

Mefistofel píše:
ozi88 píše:ja osobne bych ti doporucil udelat si build clovek - 28 klerik / 2 bard / 10 rdd

je to klasika, na ktere sem taky pred tou dlouho dobou, kdy jsem zacal, vyrostl...ne ze bych toho ted vedel o moc vic, ale tento build je paradni jak do party, tak na solovani....expit ho je taky hrozne jednoduche.

pokud budes chtit, dej mi sve icq a ja ti ho rozepisu.


oz


ozi ma pravdu ale me se osvecila rec od nexe ze lepsi je jako prvni klerik/bard/pm jelikoz ten da i nejakej ten dung solo bez veci a ten s rdd musi aspon nejakej ten zaklad... coz jsou aspon haste boty nejakou zbran amu na ac atd coz primo novacek na ark hned nema pokud mu nekdo stim nepomuze...

jen muj nazor moje icq tu je tak staci pridat a napsat a neco zaslu


s tim 28 klerikem zasolujes dungy taky v pohode, mas vetsi ab a dmg. ten pm je pro novacka, myslim si, tezsi na ovladani, protoze tam jedes pres wardu a epic mage armor, coz je pro novacka podle me zatim zbytecnost, aby tohle vedel....navic pro to pmko potrebujes taky haste boty + nejakou tu zbran, to ze das devast je fine, ale dc budes mit mensi nez 28 klerik. ten 28 klerik je zaklad zakladu, rekl bych, ale neni problem mu napsat i toho pm, ktery je zase trochu jina odruda. takze muzu poslat taky.....

ale, doporucuju porad toho rddeckoveho :)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Mefistofel » 06 led 2009 14:02

jo taky potrebuje ale porad da to pm lepsi ac nez rdd...nic neni tezkeho natom ze si buffne epic brneni nauci se par kouzel a je...to pm je vice sobestacny aj bez haste botek..stoky stim das vph a zase to rdd neda takove ac takze stim tam mas trosku vetsi problemy....
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Příspěvekod ozi88 » 06 led 2009 14:16

Mefistofel píše:jo taky potrebuje ale porad da to pm lepsi ac nez rdd...nic neni tezkeho natom ze si buffne epic brneni nauci se par kouzel a je...to pm je vice sobestacny aj bez haste botek..stoky stim das vph a zase to rdd neda takove ac takze stim tam mas trosku vetsi problemy....


se naseru, preletim la manche a dostanes vychovnou facku.

dam priklad: mulo ma svoji barbaru, ktera ma veci jako muj ozi....barbara je 28 kler, ozi je pm kler. ozi ma vetsi ac, barbara vetsi ab, dmg a dc na devast...kdyz nekdo logne zed a bude se nekomu chtit jit dalha, tak si k sobe (kdyz nebude po ruce war) vemu ke zdi raci barbaru nez oziho...kdyz ale lognu wara a budu chtit jit morii, tak si raci vemu k sobe oziho nez barbaru....je tu u vseho dost pro a proti. pujde prskavka na balroga a raci si veme barbaru nez oziho k sobe....stoky zasolujes bez problemu s obema, morii s barbarou taky utahnes, na pvp je ozi samo lepsi, ale existuje jeste na ark pvp (ne sranda mezi hraci, ale bitva frakci atd atd atd)? a dalsi blah blah blah blah blah....

ale jak rikam, je mi to jedno, klidne mu rozepisu i toho pm ;)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Mefistofel » 06 led 2009 14:32

whatever coz u r too agrgessive ;) I just told u it's just my opinion ;)
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Další

Zpět na Návrhy a otázky na hráče

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků