Databáze lootu, oficiálně?

Ankety a jiná diskuze s ostatními hráči na témata, která nejsou pokryta žádnou jinou kategorií na fóru.

Databáze lootu, oficiálně?

Příspěvekod ShaDoOoW » 20 srp 2012 12:52

Hodlám zrušit databázi lootu (viz. link v mém podpisu), kterou jsem kdysi vytvořil a naplnil. Dnes již neodpovídá skutečnosti protože co jsem se stal WB ji samozřejmě neaktualizuji.

Otázkou je zda si chcete někdo vytvořit novou databázi s aktuálním lootem. Možná by se to mohlo dát někde sem na web arkhalie a hráčům by se na pořádání daly přístupy. Vím že svého času mě to bavilo to plnit, takže pokud se najde někdo jiný, kdo by to chtěl dělat tak se mu to umožní a ti ostatní hráři tak získají přehled kde co padá.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod praetor » 24 srp 2012 16:13

Na to, aby som to svedomito plnil asi nebudem mať čas alebo chuť, ale raz za čas by som tam niečo dopísal, ak by taký systém existoval.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Příspěvekod ShaDoOoW » 10 led 2013 22:24

takže update, z mojí strany není problém vymazat starou databázi na té adrese co je, a udělat ji buď úplně veřejnou nebo dát každému kdo zažádá přistup; případně udělat novou prázdnou databázi na nové adrese

nicméně provázat to s webem není v mých silách, pokud se toho chce někdo zhostit poskytnu zdrojový kód - taky záleží co vůbec bude s webem/fórem po přesunu, možná bysme mohli rovnou přejít na nějaký jiný a více podporovaný systém?
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Feiwill » 10 led 2013 23:23

Jestli bude zajem, rozjedu to na arku. Ale jen jestli bude mezi hraci zajem - jsem zdrahavy vuci webovym aplikacim (security).

BTW asi by to ale melo smysl jen tehdy, pokud bys jako WB slibil, ze pokud neco, co si hraci do te databaze vlozili, z bedny odstranis, tak to odstranis i z te databaze. Ze v databazi nebude vsechno, co se da najit, je jasny - riziko povolani. Ale kdyby tam mohlo byt neco, co se ve skutecnosti najit neda, tak je to cely nanic IMO.

Nove forum bude patrne phpBB3; uz ho mam rozjete. A bude tam, doufam, i cely obsah stavajiciho fora - prispevky tam mam, ale s logovanim uzivatelu jeste valcim.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod siley » 11 led 2013 14:41

Podle me je rozumna pouze varianta, ze ta databaze bude oficialne podporovana ze strany DM tymu. Stejnak jak pise feiwill by se museli odstranovat veci, ktere uz nepadaji, nevim proc by tam nemohli byt dodany i veci, ktere padaji nove.
Pokud se zmeni loot stejne DMka tu zmenu vetsinou nekomu reknou, ale jen nekomu tak nejak ve hre, coz neni fer ke vsem stejne.
Nevidim duvod, proc by nemohlo byt vseobecne pristupno co kde pada. Nemyslim si, ze by to kazilo zabavu, spis naopak by to motivovalo k prochazeni dungu, dokud nepadne kyzena vec.
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Příspěvekod Ice » 11 led 2013 19:34

No nevim jestli jsem pro nebo proti. Ale to jsem ani nechtěl psát.

Feii pokud bys to chtěl udělat jako Admin atak myslim že by to neměl být problém. Poklady se předpokládam ukládají do nějaké databáze a po domluvě se SHadooowem aby se ukládali nejen resrefy alei názvy by to myslím pro tebe už byla hračka tomu dát nějakou grafickou podobu a nemusel bys řešit přidávání ani odebírání protože by se to vše automaticky měnilo. Jako už v podstatě může (pokud tomu dobře rozumim) už teď - jen s tim rozdílem že teď by resrefy hráčům asi moc neřekli.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Feiwill » 11 led 2013 19:41

Jo, pokud by se mel zverejnit uplny obsah truhel, slo by to takhle jednoduse vyplivnout z databaze na web. DMka, co myslite? Mne se zda divny, ze by se apriori zverejnily vsecky bedny.
Naposledy upravil Feiwill dne 11 led 2013 19:42, celkově upraveno 1
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Yorton » 11 led 2013 19:41

Otazka je jestli ma smysl delat seznam, který bude obsahovat věci jako např. slotovky, nasherův prsten síly, gem k6, nebo jakýkoliv item, který nemá přiliš velkou hodnotu. Nebo má smysl vypsat rarity v daném dungu?

Já nejsem ani pro jedno.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod siley » 11 led 2013 20:44

Tak, co kde pada je nejak tak znamo uz ted. Kdyz se prida novy item do lootu, tak to DMko vetsinou nejak pusti tichou postou, aby motivoval hrace k chozeni toho dungu.
Chapu, ze to muze pro nektere byt kontroverzni krok, tak se k tomu stavim neutralne, me je to osobne navic celkem jedno. Ja se to vetsinou dovim at uz zkusenosti nebo prave tou tichou postou.
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 11 led 2013 23:16

Feiwill píše:Jo, pokud by se mel zverejnit uplny obsah truhel, slo by to takhle jednoduse vyplivnout z databaze na web. DMka, co myslite? Mne se zda divny, ze by se apriori zverejnily vsecky bedny.
ano to divný je, primární cíl té databáze byl hráčům zprostředkovat další zábavu a další důvod proč točit dungy dokola

zveřejněním toho seznamu bysme dosáhli opačného efektu

jinak podpora ze strany DM je samozřejmá co se týče nečeho co přestane padat
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod drax » 12 led 2013 07:12

.. by bylo rozumnejsi ji jen smazat a at ji znovu udelaji hraci ... já bych možná přispěl ale jeden človek by ji plnil roky
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 12 led 2013 08:40

vlastně jsem zamýšlel to udělat jako soutěž, bohužel ten čas na to nemám, v PHPčku prostě nejsem tak zběhlý abych to dokázal zrealizovat nicméně představoval jsem si to tak že by to spíš bylo něco na způsob doplňovačky, pro každou bednu by byly rovnou dané volné pozice, které je třeba doplnit a vždy by se ukazovalo jméno toho kdo tam danou informaci vložil

tím by hráči mohli soutěžit mezi sebou o tom kdo doplní (a správně) nejvíc

po doplnění všech záznamů by se mohla udělat kontrola ze strany DM nebo feiwilla který k tomu má taky přístup a my bysme řekli jestli je to správně nebo není a v případě že ne bysme špatné záznamy smazali - ale určitě ne žádný automatický systém při vložení údaje, to ne
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod drax » 12 led 2013 08:51

rozdej medak za spravne pridani itemu a uvidis jak rychle to bude ;)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 12 led 2013 08:58

drax píše:.. by bylo rozumnejsi ji jen smazat a at ji znovu udelaji hraci ... já bych možná přispěl ale jeden človek by ji plnil roky
smazal jsem to, pro případ že by se zrealizovala ta moje forma by staré údaje mohly často dost pomoct

takže pár dotazů na hráče:
1) chcete to někdo doplňovat? pokud ano, stačí vám to tak jak to je, nebo to chcete spíše jako tu doplňovačku (tzn. předpřípraví se bedny/dung a udělají se tam rovnou prázdné řádky pro norm itemy a pro rarity)
2) je tu někdo kdo je schopný naprogramovat novou databázi, která splní požadavky hráčů? já to asi zvládnu udělat, ale pokud by se našel někdo kdo by to dokázal propojit s loginem na fóru tak to by bylo určitě výhodnější - a to já nesvedu
3) chcete tam psát i vlastnosti předmětů? nebo snad něco navíc?

celkem by asi mohl být problém z pohledu hráče určit co je a co není rarita, je otázkou jak to vyřešit, už dřív mě napadlo přímo ve hře rozlišovat rarity jinou barvou ala diablo, ale vzhledem k tomu že některé věci jsou vedeny i jako rarity i jako norm. itemy (části stínu) a k tomu že některé itemy už mají barvy tak to padlo...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Yorton » 12 led 2013 09:24

1) ne
2) ani náhodou
3) vůbec

Mam pozitivni pristup k tomu :D
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Další

Zpět na Návrhy a otázky na hráče

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků