Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Návrhy a diskuze o webových stránkách Arkhalie vč. fóra.

Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Feiwill » 07 bře 2013 20:27

12. brezna skonci platnost domeny arkhalia.cz, coz znamena, ze se nepujde dostat na web pod nazvem www.arkhalia.cz. Domenu nove objedna a zaplati Ice co nejdriv to pujde, ale par dni ta domena asi nepojede. Mezitim pouzivejte www.arkhalia.info.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod siley » 07 bře 2013 21:31

FYI

byvaly kolega je registrator na nic.cz. komercne nabizi cz za 180kc/rok, porizovaci cena je myslim neco okolo 80kc/rok, mozna bych mohl zkusit dojednat nejakou cenu.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod ShaDoOoW » 09 bře 2013 10:35

Špatný to není, ale to nebyl ani předchozí web, nesouhlasím že by tam ty screenshoty co rotovaly byly nějak trapné, naopak nováčky to mohlo nakopnout, tenhle nový chudý design (myslím tím od přechodu na nový hosting) těžko nalaká kohokoliv do hry. Navíc aktuální design je poměrně ohraný, okýnka ze hry používá na svých webech nejeden nwn server.

Proč se vlastně po změně hostingu zrušil původní web, resp. ten redakční systém? Zeus snad nepovolil aby se mohl použít nebo co? Jestli se nové vedení shodlo že byl nevyhovující tak dobře ale zrušit ho bez náhrady a místo toho tam dát 4smajlíky s odkazy rozhodně dobrý nápad nebyl.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Mefistofel » 09 bře 2013 13:13

starej web tedy ten vzhled neni mozne tu provest jelikoz jak uz nekde psal fei ten design neni kompatibilni s timto forem a bylo by potreba ho celej prepsat.
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod ShaDoOoW » 09 bře 2013 14:24

aha a novej web byl nutný proč?

pokud vím starý web se spamboty narozdíl od toho nového problémy neměl a nevidím tu žádné zlepšení oproti původní verzi fóra, naopak vzhledem k tomu že to nové fórum samozřejmě nepodporuje ani starý skin vidím jen negativa
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Feiwill » 09 bře 2013 14:52

Ani nevim, jestli Zeus dodal data z neceho jineho nez stareho fora. Kazdopadne ten content system byl davno nevyvijena, mrtva aplikace. Ja spis nechci diravou webovou (navic jeste webovou!) aplikaci na serveru, za kterej zodpovidam. Za dobu noveho webu novacci prisli; snad to neni zadna katastrofa. Jsme tri, kterym se novy web libi a vy jste tri, kterym se nelibi. A forum dostane novy skin od sileyho.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod siley » 09 bře 2013 16:21

Na jedne veci se asi shodneme vsichni. Soucasny stav je lepsi nez ten provizorni.

pro jednoduchou stylizaci do in-game grafiky jsem se rozhodl z vlastniho vkusu a taktez meho vnimani arkhalie jako oldchooloveho hc herniho serveru, ktery nepotrebuje a ani by nemel vypadat jako letak na slevnena kurata v kauflandu.

taktez jsem zaregistroval, ze feiwill nechce davat na server zadny prefabrikovany a mnohdy deravy a haveti vyhledavany redakcni system. S timto nazorem se taktez ztotoznuji.

Vzhled jsem navrhl a udelal proto, ze jsem od mnoha hracu slysel rozpaky nad podobou webu po presunu serveru.

Samozrejme je mozne udelat uplne jiny styl - jak graficky, tak rozlozenim stranky. Pokud jine servery taktez pouzivaji podobneho stylu, tak o nich nevim. Ceske pravdepodobne nebudou. Soucasny stav je muj puvodni vytvor rucne vyrezany z hernich screenshot, samozrejme je mozne, ze jini lide jinde na svete se nechali vest podobnym myslenkovym pochodem, prekvapilo by me spis, kdyby tomu tak nebylo.


Chapu to tak, ze Zeusuv puvodni styl neni prenositelny do formy akceptovatelne pro provozovatele serveru a vzhledem u skromejsim podminkam neni vhodne ukladat/prenaset velke screenshoty ani prilis grafiky. Kour to dostava i pri nacitani statistiky zabijeni bossu.

Takze moznosti jsou tento styl a sjednoceni celeho ekosystemu webovek a arkhalii. Navrat k predchozimu spise provizornimu stavu. Nebo jakykoliv jiny navrh, ktery bude nejak slusne rozpracovan.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Feiwill » 09 bře 2013 17:38

Pokud jde o tu galerii samotnou, tak tu bych sem klidne nejakou nainstaloval. Asi neco takoveho. Nebyla by soucasti fora; byla by to proste dalsi stranka, ale pokusil bych se sjednotit accounty na foru a v galerii. Pripadne by byla i uplne bez accountu.

Ale ja mam proste zato, ze tu starou galerii nikdo nepouzival. Mel jsem dojem, ze tam kazdy na zacatku nacvakal svoje obrazky, ohodnotil nejake obrazky jinych a pak se tam do smrti nevratil.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod ShaDoOoW » 09 bře 2013 19:00

Feiwill píše:Pokud jde o tu galerii samotnou, tak tu bych sem klidne nejakou nainstaloval. Asi neco takoveho. Nebyla by soucasti fora; byla by to proste dalsi stranka, ale pokusil bych se sjednotit accounty na foru a v galerii. Pripadne by byla i uplne bez accountu.

Ale ja mam proste zato, ze tu starou galerii nikdo nepouzival. Mel jsem dojem, ze tam kazdy na zacatku nacvakal svoje obrazky, ohodnotil nejake obrazky jinych a pak se tam do smrti nevratil.

Netvrdím že tam někdo každý den vkládal nové screeny, a dost screenů tam bylo ještě z před wipe, ale rozhodně si myslím že jakákoliv galerie je přínos. Je fakt že ta stará byla zbytečně komplikovaná, polovina těch featur co tam byla nikdo používal. Postačí cokoliv kam můžeme dát nějaké motivující screeny ze hry, kde nováček okamžitě pochopí rozdíl mezi Thalií a Arkhalií :D

Jo jinak myslím že v jistou dobu přestala fungovat ta stará galerka a Zeus to nedokázal opravit, určo to tu někde na fóru bude hlásil jsem to protože já jsem tam nějaké screeny občas dával dokud to teda šlo
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod ShaDoOoW » 10 bře 2013 12:10

Taky mi tu dost chybí zpětný odkaz na web :idea:
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Mefistofel » 10 bře 2013 14:44

ShaDoOoW píše:Taky mi tu dost chybí zpětný odkaz na web :idea:



Pravda :idea:
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod ShaDoOoW » 10 bře 2013 17:51

A ještě jedna věc. Dokud se nepřihlásím je to v pohodě, u "poslední příspěvěk" se zobrazuje dnes nebo včera, ale když se přihlásím je tam místo "dnes" ne 10. března a blbě se v tom orientuje, šlo by to opravit? Ono starý web měl vlevo takové okno nejnovějších témat na fóru to tu orientaci taky dost usnadňovalo, teď tu něco najít je běs.

(A ano vím že se nové téma zobrazuje červenou barvou vlevo v tom obrázku.)

PS. jo a to nemluvím o tom že nové fórum mě neustále odhlašuje...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod drax » 10 bře 2013 19:30

podezřelé jsou i data založení učtu

fei Registrován: ned 30. 12 2007 0:00:00
shadoow Registrován: úte 01. 07 2008 23:00:00
mef Registrován: čtv 06. 03 2008 0:00:00
já Registrován: pát 23. 01 2009 0:00:00
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Feiwill » 10 bře 2013 22:37

Zpetny odkaz na web si davam do todo listu, ted jsem naprosto mimo. Mozna sem dam nekam aspon male odkazy na vsechny stranky odkazovane z frontpage.

Nejaky custom format data mas ty nastaveny v profilu, jak se koukam. Pokud chces default, nech si default. (Ad. ne 10. brezna.)

To opakovane odhlasovani si taky davam na todo list. Ale nezazil jsem to tu ani se svym, ani se zadnym testovacim accountem. Zkus se z hecu chvili logovat na arkhalia.cz, pokud obvykle chodis na arkhalia.info, nebo naopak. Nebo si promaz cookies v browseru.

Data zalozeni uctu jsou myslim v poradku. Prenesli jsme ucty od Zeuse a Zeus zacal provozovat forum opravdu tak davno. Ze je tam vsude 00:00 nebo 23:00 neni autenticky; ztratilo se to patrne pri transportu dat o acc ze stareho formatu do noveho Nic, co bych ovlivnil; na druhou stranu nic, co by vadilo (proste je to s presnosti +/- den).
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Nekolikadenni vypadek domeny arkhalia.cz

Příspěvekod Feiwill » 10 bře 2013 22:43

Shadow> Mohl bych ti na zkousku vynutit re-aktivaci uctu, jestli by to s tim opakovanym odhlasovanim pomohlo bez hrabani se v utrobach phpbb. Ten e-mail, co mas regnutej, je realnej?

Ale sazim na tu cookie v browseru.

EDIT> V databazi jsem nic zavadneho nenasel. Zkusim jeste vyresetovat vsechny sessions, ktere forum ma s accounty udelane. To nas odhlasi jednorazove vsecky, ale tak projednou...
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Další

Zpět na Web Arkhalie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků