Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 16 črc 2013 10:21

cromac teď jsem v práci postnu večer, za sebe ti ale můžu říct že poté co jsem si to vyexpil (equip mi zůstal stejný) jsem brzo přišel na to že ta čistá sorčka měla taky něco do sebe, v určitých situacích se s ní hrálo líp, pravda v určitých zase hůř asi takhle: jestli s tím chceš chodit ledovec a tunel radši běž do čisté sorčky, jestli ti stačí sólovky, tygři, frotrpa, dalha tak ten můj hybrid je výhodnější. Vem v potaz že s tímhle buildem je konkrétně ledovec hodně těžká záležitost a všichni tam raději berou pm mága na DR a životy, musíš být fakt dobrej abys tam tenhle build dokázal uhrát, ne každý na to má.
drax píše:s narustajícím pm ti roste i problem v podobě SR ja s 29 wiz prohodim v HC šedém tak každý druhý spell .. v tunelu je taky problém takže ani jako s plnohodnotným mágem s tim nemužeš počítat

tohle už jsem rozepisoval a zdá se že jsi to nečetl, ano 29caster má problém se SR ale stačí obyč průraz a je po problémech, tedy siley má u svého buildu epický průraz zbytečně mimochodem

shadoow : bez pm to ac není tak zázračné ... na co tam chceš zlodeje ,? na dungy co to dá/ uzdí ho nepotřebuješ

pravda to ac není zázračné, osobně mám teď 84ac, top je myslím někde u 90tky, nicméně to naprosto stačí, díky poslední úpravě a prodloužení pracky na AB se dá v pohodě tanknout i dalha, pravda občas kritne ale dokud je warda tak to tolik nebolí a s dobrým mlátičem tu wardu ani nestihne prorazit

zloděj je tam na skilly - znáš lepší volbu? :D, ono by stačilo i 1 lvl jestli ti přijde že ten 1lvl castera je natolik výhodný, mě teda přišel ten únik bez nutnosti na to nosit věci lepščí volba, zvlášť když si často hážeš pod nohy firebally
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ouemdzi » 16 črc 2013 14:57

chtel bych se zeptat jaka volba by byla nejidealnejsi , jake sou vyhody a nevyhody buildu a rozepsani doporuceneho.

Kler / bard / PM - popripade zamena nejakeho povolani

na silu s devastem
na silu a moudrost bez devastu
na moudrost a charismu

Diky
ouemdzi
Level 1
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 čer 2013 16:14

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 16 črc 2013 18:24

@ShaDoOoW: myslis, ze se vyplati do toho buildu pridat Armor Skin misto Toughness?
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 16 črc 2013 18:57

cromac píše:@ShaDoOoW: myslis, ze se vyplati do toho buildu pridat Armor Skin misto Toughness?

aha ty ho tam nemáš, no to je nutnost

tady je ten můj build: http://gt.neverwinter.cz/shadooow/Divine Sorcerer - Sorc 29 Cler 9 Rogue 2.xls
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 16 črc 2013 19:05

ouemdzi píše:chtel bych se zeptat jaka volba by byla nejidealnejsi , jake sou vyhody a nevyhody buildu a rozepsani doporuceneho.

Kler / bard / PM - popripade zamena nejakeho povolani

na silu s devastem
na silu a moudrost bez devastu
na moudrost a charismu

Diky

tak podle mě je jen jedna možnost a to ta první, moudrost 19 zbytek do síly devast tam krásně vychází

lvly tady na arkh dou jen 21kler 3bard 16pm, aka 4. barda uz nejde po naklikani PM dat ale i tak je to jeden z nejlepsich buildu, hlavne velmi nenarocny na itemy (dokazu s tim solnou prakticky kterykoliv solo dung s +0rapirem, +0fp a +0pavezou) a univerzalni

presne ti to aktualne nerozepisu ja ten build sepsany nemam takze pockam jestli ti to napise nekdo jiny, co se sily a moudrosti bez devatu tyce, jako vic jak 19moudrost stejne nema cenu davat a tu silu na devast mit stejne budes takze me moc nenapada duvod proc ho nevzit, ten devast i s tou mensi silou je tu furt o hodne silnejsi nez nejlepsi setnuti (coz je nesehnatelna vec) a pokud mas v planu bojovat se zbrani co setnuti ma uz normalne pak ver ze muzes mit jak devast tak setnuti cimz je to o to lepsi
jo a k cemu by byla charisma opravdu netusim
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 16 črc 2013 19:26

dokazu s tim solnou prakticky kterykoliv solo dung s +0rapirem, +0fp a +0pavezou

mv lab tehy skala te chci videt:D


obecne je třeba zminit i slabiny ... a to 3 utoky při dispel / unbuff .. male SR kratke kouzla smitující npc .. male ab ( v porovnani s temeř libovolným jiným klerem) nevalný dmg ( ani specka ani rdd )
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 16 črc 2013 19:29

drax píše:
dokazu s tim solnou prakticky kterykoliv solo dung s +0rapirem, +0fp a +0pavezou

mv lab tehy skala te chci videt:D


obecne je třeba zminit i slabiny ... a to 3 utoky při dispel / unbuff .. male SR kratke kouzla smitující npc .. male ab ( v porovnani s temeř libovolným jiným klerem) nevalný dmg ( ani specka ani rdd )

to říkal i mef a pak když jsem mu takhle sólnul drowy tak neměl slov :), jasně tu skálu asi ne proto jsem psal "prakticky" ono by to šlo tu skálu sólne kdejaký bard žejo ale to jen tak 1x časově se to vůbec nevyplatí
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 16 črc 2013 20:57

mno tak nevim proxc by to nedalo drowy ... naopak pm kler tam vdždycky lezl nejvíc ;)

v labu bude nektere bosse ( a finala) mlatit roky mv budes chytat šlupky za 100+ na každem rohu ( ty sem chytal i s pm zdi dokud sem s ni behal mv )

v tehy si bezbraný s 50 ab(možná mín .. 3 utokama bez ac
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 24 črc 2013 09:20

Stavím si mlátičku na kosu a jedna věc mi vrtá hlavou. Je na Arkhalii k něčemu mít AC řekněme 50?
Ta postava bude 25 nebo 28 wm a minimálně 11 fighter.
Pokud je AC 50 k ničemu může se klidně vypustit Armor skin feat.
Navíc jsem tam původně plánoval 1 lvl rogua, ale ten by tam byl především kvůli namaxování tumble. Má to vůbec cenu?

Samozřejmě to má být z 90% party char, čistě na co největší melee dmg. Nicméně občas bych si nějaký dung zkusil sám sólnout. A tady mi právě není jasné jestli se soustředit na to AC, když maxem bude stejně tak ta padesátka (a i to s +6 equipem, který nebude žádná prdel sehnat) nebo se vykašlat na AC a raději brát víc životů.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 24 črc 2013 11:00

.. shrnutě .. do party ne
v etšina npc z party dungu ma 55-76 ab tedy 50 ac udělá hodně malý rozdíl lepší máš vymaxovat odolnost savy hp resisty .. připadně fyzicke pohlceni ( třeba enkiduovo brněni 5/- sečne 5/- tupe) rozhodně ne vyhazovat feat za armor skin ( bždýmáš možnopst ziskat +1 ab nebo 1 dmg za feat )
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 24 črc 2013 11:13

No s 28 lvl wm. Je to buď armour skin nebo +20 hp. Jiné featy tam nezbývají.
Pak je samozřejmě možnost mít jen 25 wm (ale ta ztráta 1 bodu do AB mě celkem mrzí)
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 24 črc 2013 14:20

drax píše:.. shrnutě .. do party ne
v etšina npc z party dungu ma 55-76 ab tedy 50 ac udělá hodně malý rozdíl lepší máš vymaxovat odolnost savy hp resisty .. připadně fyzicke pohlceni ( třeba enkiduovo brněni 5/- sečne 5/- tupe) rozhodně ne vyhazovat feat za armor skin ( bždýmáš možnopst ziskat +1 ab nebo 1 dmg za feat )

do party ti je nanic i ac 70 takže asi tak, na sólo těch 60 stačí, 50 je málo ale i s wm na obouručku se dnes dá těch 60 docílit:
10základ
+8tumble
+2armor skin
+17 nový tilter +29-30 (je to fp +8 ne?)
+7amulet
+7plášť/pásek/prsten
+4boty
+4haste
+4stínové brnění na zbrani
+buffy: +1 hůlka stínového brnění (trvá dlouho narozdíl od klasického mage armor), ii, ioun na AC

samozřejme jsou to poměrně top itemy ale vysoký tilter se dá sehnat, pásek +7 je taky poměrně levný, amulet +5 je za babku, helma/prsten +6 taky a stínové brnění +2-3 se dá sehnat, to je sice ztráta cca 5 bodů ale v sólo dungeonech se s tím dá vyžít díky (vylepšenému) útoku v obraně
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 24 črc 2013 14:29

No já právě moc nevěřím že se mi takovéto top vybavení podaří sehnat. Ale jo asi teda ten armor skin vezmu a narvu si těch 40 bodů do tumble.
Co je pro mě nedořešené dilema je jestli udělat:
- 28wm/11 fighter/1 rogue (+1 do AB je zdánlivě prkotina, ale myslím že se může dost hodit)
- 25wm/14 fighter/1 rogue (jak to máš ty - teoreticky dva featy navíc, takže buď víc HP nebo improved disarm, ale hodí se to? Nerad bych to stavěl jen protože je tu nějaká helma pro fightera lvl 14 na kterou taky nemusím celé věky narazit)
- 25wm/12 fighter/3 rogue (což mi zatím přijde nejlepší díky evasionu a o d6 vyššímu sneak attacku. Prd ale lepší než nic)
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 24 črc 2013 15:12

Trpaslik píše:No já právě moc nevěřím že se mi takovéto top vybavení podaří sehnat. Ale jo asi teda ten armor skin vezmu a narvu si těch 40 bodů do tumble.
Co je pro mě nedořešené dilema je jestli udělat:
- 28wm/11 fighter/1 rogue (+1 do AB je zdánlivě prkotina, ale myslím že se může dost hodit)
- 25wm/14 fighter/1 rogue (jak to máš ty - teoreticky dva featy navíc, takže buď víc HP nebo improved disarm, ale hodí se to? Nerad bych to stavěl jen protože je tu nějaká helma pro fightera lvl 14 na kterou taky nemusím celé věky narazit)
- 25wm/12 fighter/3 rogue (což mi zatím přijde nejlepší díky evasionu a o d6 vyššímu sneak attacku. Prd ale lepší než nic)

na tohle neexistuje jasná odpověď, každý to vidí jinak, já osobně nevidím to +1ab tak využitelné jako ostatní buildeři a vždy se snažím stavět postavu tak aby byla hratelná i sama o sobě a ne jet maximální ab/dmg za cenu toho že s tím nezajdeš ani stoky

ještě co se verze 3rogue týče - nevyplatí se to a to z několika důvodů: 1) únik tu je skoro na každém druhém itemu 2) je tu prsten co dává 3k6 sneak jako bonus feat a ten se nesčítá se zlodějem

jasně ty nic z toho zatím nemáš ale jestli tu hodláš hrát dýl jak týden tak se k nim postupně dostaneš takže je tedy otázka jestli to stavět tak abys to měl hratelné bez nich a pak to relevelnout nebo jestli počítat rovnou s tím

jestli totiž s tou postavu chceš chodít třeba morii nebo tehyart tak je nejjednodušší a nejlevnější udělat to na jednoručku a vzít do ruky štít což je hned 8AC navíc (+5pavéza má dnes cenu 3měďáků).

Ten rozdíl mezi jednoruč a dvouruč není takové terno jak tu drax psal, řeknu ti to takhle. Ano přijdeš o nějakých 8bodů dmg ze síly, ale jako nováček stejně nemáš top zbrań což je další ztráta, nemáš ioun na dmg - další ztráta, nemáš prsten na sneak - další ztráta a pokud se zaměříš na cokoliv jiného jak na velkou sekeru (muklima) tak je to další ztráta. Tak jako tak budeš mít dmg asi o 30bodů menší než hráči jako Siley kteří mají speciální build na max dmg (žádné AC, divine might/pdk buffy) a tu nejlepší dostupnou zbraň na arkhalii. Jak to vidím já pokud drax chce tvrdit že těch 8bodů je takový rozdíl tak co teprve těch 30. Do party tě vezmou a jak je víc lidí tak už to de stejně tak rychle že se rozdíly ztrácí a všimnout si toho de jen na bossovi který má tisíce životů a jestli ho budete mlátit o 10sec dýl no bóže.

No a jestli tě do party nevezmou protože nemáš toho správného mlátiče, tak jejich chyba, poklady jsou nyní nastaveny tak že se vyplatí sebou brát i low lvl postavy které se ani netrefí.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 24 črc 2013 16:15

Dobře. Díky za objasnění. Na variantu s roguem teda definitivně peču a jen si rozmyslím jestli to jet na 14 fighter nebo 11 fighter.
Jak moc užitečný je ten improved disarm do dungů? Vyplatí se mít improved disarm (což jsou s obyč disarmem 2 featy) nebo 60 životů navíc?
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron