Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Příspěvekod RpNecro » 15 lis 2012 20:58

A dalsia otazka. Nudil som sa a poskladal som takyto paskvil. Myslite ze by to bolo na nieco dobre?
Ocakavanie je aby to dalo moriu a hodilo sa to do party :D Ale hlavne skusit ci sa PDK na nieco hodi a ay to bolo ine ako klasicky bard :D
Clovek
Str 16
Dex 10
Con 14
Wis 8
Int 14
Cha 14

1: Bard (1) Boj poslepu, Zameranie smrtiace zbr.
2: Bard (2)
3: Bard (3) Prekliatie
4: Bard (4) Str +1
5: Bard (5)
6: RDD (1) Drtivy utok
7: RDD (2)
8: RDD (3) Str +1
9: RDD (4) Boj na koni
10: PDK (1)
11: PDK (2)
12: Bard (6) Vylepseny kritik rapir, Str +1
13: PDK (3)
14: PDK (4)
15: Bard (7) Sekacik
16: RDD (5) Str +1
17: Bard (8)
18: RDD (6) Zameranie na zbran rapir
19: RDD (7)
20: RDD (8) Str +1
21: RDD (9) Zachadzanie zo zbrojou tazka
22: RDD (10)
23: Bard (9)
24: Bard (10) Silnejsi sekacik, Str +1
25: Bard (11)
26: Bard (12)
27: Bard (13) Ohromujuce kriticke
28: Bard (14) Str +1
29: Bard (15)
30: Bard (16) Devast
31: Bard (17)
32: Bard (18) Str +1
33: Bard (19) Pancierovka
34: Bard (20)
35: Bard (21)
36: Bard (22) Epicke zameranie na zbran rapir Str +1
37: Bard (23) Nezapomenutelnost
38: Bard (24)
39: PDK (5) Epicka zdatnost
40: Bard (25) Str +1
Uživatelský avatar
RpNecro
Level 17
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20 úno 2008 00:00
Bydliště: Zatim bezdomovec :)

Příspěvekod ShaDoOoW » 16 lis 2012 04:37

základ obratnost vždy 8 pokud to není WM/DD
pak to vyjde 17síla, 8dex, 14con,13int,14cha,8wis

prokletí nebrat pre-epic, což ti uvolní 1feat na epiku, PDK určitě nebrat 5lvl, 5. lvl nedává už nic a 26lvl barda dá feat navíc kde vezmeš prokletí, čímž získáš 1 ohromnou sílu navíc což s lichou základní dává +1ab,dmg,devast

nicméně to pak chce překopat tak abys bral 4. PDK na lvl 20 kde maxneš jízdu na koni, chce to pak nosit epickou helmu případně si sehnat stíny abys to vytáhnul aspoň na 50 kvůli trvání

co se použitelnosti týče, je to bard s +6písničkou takže v partě se to neztratí, naopak v partě to je ještě lepší kvůli těm PDK boostům, pokud mluvíme o sólo, morii dá každý takže proč by tohle nemělo :), ale tak HC morii už každý nedá a s tímhle si tam zajdeš, jinak je to jako jakýkoliv jiný bard, dá to většinu dungů jestli máš o 2menší sílu než průměrný bard nedělá žádný rozdíl, má to zase jiné výhody
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod siley » 16 lis 2012 16:09

tak u tohoto buildu prave bud das 5 lvl pdk, nebo nemaxnes Ride, nebo nebo ztratis 1 ab a ctvrty utok. takze 25bard/5pdk/10rdd s +6 songem mi z toho vychazi nejlepe. 1 feat sice ztrati, ale za ab+utok, nebo za nepouzitelne pdk songy to nestoji
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Příspěvekod RpNecro » 31 pro 2012 10:23

Panove nevite jakej build pouzival Lord of Darknes?
Uživatelský avatar
RpNecro
Level 17
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20 úno 2008 00:00
Bydliště: Zatim bezdomovec :)

Příspěvekod drax » 31 pro 2012 10:26

rdd pala 29/1/10 ne ?
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Mefistofel » 04 bře 2013 23:24

neposklada mi nekdo barbara s rdd? pls
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 10 čer 2013 07:36

Zdravim,

po dlouhe dobe sem se rozhodl mrknout co noveho se udalo na Arkhalii. Rad bych si prosel cely svet.
Vzhledem k poctu hracu zrejme asi solo. Byl by nekdo schopen navrhnout nejaky build pro tento ucel?

Idealne jednorucni zbran + stit.

Diky

Cromac
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 10 čer 2013 17:55

cromac píše:Zdravim,

po dlouhe dobe sem se rozhodl mrknout co noveho se udalo na Arkhalii. Rad bych si prosel cely svet.
Vzhledem k poctu hracu zrejme asi solo. Byl by nekdo schopen navrhnout nejaky build pro tento ucel?

Idealne jednorucni zbran + stit.

Diky

Cromac

ahoj, sólo play můžeš prakticky s čímkoliv, asi nejlepší volba je však klerik a to zen protože ne-střelec nemůže do střeleckých dungů ale střelec může všude

na zen klerika je tu už pár buildů sepsaných pokud nechceš zen klerika doporučuju klerik/aa na luk nebo klerik/rdd na kuš. No a nebo klerika na jednoručku a štít tak jak jsi chtěl (klerik/rdd nebo klerik/wm nebo klidně klerik/bojovník/zloděj). Já mám celkem rád kleriko monky přes sílu (a obouručku) u klerika záleží čistě na vkusu.

pokud kleriky nemusíš tak druhá nej možnost je podle mě bard/rdd ale ten je poměrně závislý na flaškách a svitcích

a nebo pokud tě baví expení si můžeš udělat více postav specializovaných na konkrétní účely/dungy a ty střídat podle toho kam chceš jít, v téhle variantě to chce mít nějakou prskavku (exaltka / pm mág / druid cokoliv) nějakého mlátiče (nějaké WMko nebo DDčko nebo rovnou WM/DD) a třeba čísté AAčko na skálu a postupovat tak jako kdysi my: točení stok, šedého, skály a postupně získávat equip na nějaký drsný sólo build jako je bard

protože bez equipu si toho moc nezajdeš, ono i ten klerik docela potřebuje equip a ten se sólo získává dost těžko, pokud nechceš postupovat tak jak jsem napsal před chvíli a chceš poznat arkhalii trochu rychleji doporučuju točit low lvl dungy jako jsou kozlové nebo obři kde poměrně snadno získáš nějaké měďáky a za ty si koupit equip od jiných hráčů. Šedé doupě nebo ancienoh jsou taky dobré volby na meď na lvl 40 a jsou dost rychlé a snadné.

V momentě kdy equip máš projdeš si celou akhalii prakticky i s klasickým WMkem na jednoručku a často líp jak ten bard, ale jak říkám dá se hrát se vším jde vyloženě o vkus.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 11 čer 2013 08:34

Ahoj,

diky. Strelecka postava se mi moc nelibi. Spise bych opravdu build na jednorucka (mec, scimitar) a stit.
Klerik mi nevadi, mozna by to mohlo mit devast. Ses tu schopen rozepsat nejaky konkretni build?

Diky

Cromac
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 11 čer 2013 16:13

No takhle z hlavy aniž bych spouštěl nwn ti dokážu rozepsat leda klerika s bojovníkem a zlodějem

16klerik 4bojovník pre-epic
celkem 29klerik 10bojovník 1zloděj nebo
29 8 3 (+únik+uncanny dodge+víc skillpointů)
32 6 2
dá se to i s tormem ale specka se na arkh vyplatí mnohem víc

no a vše do síly, moudrost 19 případně 20 a inteligenci nejlépe 14 aby bylo pak dost bodů, jelikož budeš chodit sólo potřebuješ maxnout: soustředění, zámky, pasti, používání magických předmětů, akrobacii, případně výcvik (ikdyž bez toho se dá později obejít), zaměření na zbraň, epické zaměření na zbraň, epická zdatnost, pancéřová kůže

featy: tiché kouzlo, prodloužené kouzlo, všechny featy na devast, houževnatost, útok v obraně, vylepšený útok v obraně, specka, epická specka, ohromná síla a vylepšené kouzelní v boji (ne naprosto nezbytné ale já osobně si to beru)

domény: klam a jedno z magie / válka / rostliny - magie přidá do kouzel magické brnění = +1ac, válka kočičí obratnost/auru vitality ale hlavně super boost 1x denně (ale na to je potřeba mít pak +12charisma z věcí/boostů a rostliny zase mají super kouzlo pazivá zhouba a kůra je taky velice užitečná

zbraň dle libosti avšak nejvýhodnější je samozřejmě scimitar/rapír
rasa člověk/trpaslík, elfa bych moc nedoporučoval ale taky de ostatní rasy jsou už spíše na škodu

no a to je tak vše, snaž se klikat dovednosti až na 40 snad s vyjímkou soustředění akrobacie které jsou jasné, ale zbytek naklikej na 40 umožní ti to pak jednoduchou změnu pokud zjistíš že sis do něčeho dal málo nebo naopak zbytečně moc
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 12 čer 2013 14:32

Ahoj,

nekde sem nasel build 26 cleric/4 bard/10 rdd a upravil sem ho:

STR 16
DEX 8
CON 12
INT 14
WIS 16
CHA 8

Race: Human

Level 1: (Cleric 1): Power Attack, Cleave
Level 2: (Cleric 2)
Level 3: (Cleric 3): Weapon Proficiency (Martial)
Level 4: (Cleric 4): +1 Strength
Level 5: (Cleric 5)
Level 6: (Cleric 6): Weapon Focus (Scimitar)
Level 7: (Cleric 7)
Level 8: (Cleric 8 ): +1 Strength
Level 9: (Cleric 9): Great Cleave
Level 10: (Cleric 10)
Level 11: (Cleric 11)
Level 12: (Cleric 12): Improved Critical (Scimitar), +1 Wisdom
Level 13: (Cleric 13)
Level 14: (Cleric 14)
Level 15: (Cleric 15): Blind-Fight
Level 16: (Cleric 16): +1 Strength
Level 17: (Cleric 17)
Level 18: (Cleric 18 ): Extend Spell (? Toughness ?)
Level 19: (Cleric 19)
Level 20: (Cleric 20): +1 Strength
Level 21: (Cleric 21): Epic Weapon Focus (Scimitar)
Level 22: (Bard 1)
Level 23: (Red Dragon Disciple 1)
Level 24: (Red Dragon Disciple 2): +1 Strength, Great Strength I
Level 25: (Red Dragon Disciple 3)
Level 26: (Red Dragon Disciple 4)
Level 27: (Bard 2): Overhelming Critical
Level 28: (Red Dragon Disciple 5) +1 Strength
Level 29: (Red Dragon Disciple 6)
Level 30: (Red Dragon Disciple 7): Devastating Critical
Level 31: (Red Dragon Disciple 8 )
Level 32: (Bard 3) +1 Strength
Level 33: (Red Dragon Disciple 9): Armor Skin
Level 34: (Red Dragon Disciple 10)
Level 35: (Cleric 22)
Level 36: (Cleric 23): Great Strength II (? Epic Prowess ?), Great Wisdom I, +1 Strength
Level 37: (Cleric 24)
Level 38: (Cleric 25)
Level 39: (Cleric 26): Great Strength III (? ? ?), Great Wisdom II
Level 40: (Bard 4): +1 Strength

Muzete na to mrknout jestli to bude hratelne? Nejsou mi jasne nasledujici veci:

- proc 4 levely barda? nestaci 3?
- jake je minumum pro odpastovani + otevirani pro solo dungy?

EDITED: 18/06/13
Diky

Cromac
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 20 čer 2013 13:05

ahoj,

abych take prispel se svou troskou do mlyna, tak odpoved na tvou otazku "Chci si projit cely svet s jednou postavou v pohode." neni mozne dat. Takova postava jednoduse neni. Ano nektere buildy jsou hodne universalni a treba takove zenko (po 2 letech hrani a ultra vybave) je tomu celkem blizko, ale takove ruiny tehyru bych s nim jit nechtel.

Myslim, ze uz jsme se spolu o tom bavili ve hre, takze muj nazor znas - zacit s magem nebo sorcem. Ma vlastni haste a cele expeni hrave proleze bez vybavy, staci se zamyslet nebo poptat, "Jak na to?". naberes med, naberes penize, naberes predmety (haste, iron skin, atd.), nakoupis si svitky, doladis predmety od ostatnich hracu a pak mas volen pole pusobnosti, co se buildu tyce. a muzes zacit delat to, co mas ted rozplanovane.

Buildy o kterych se tu mluvi urcite nejsou spatne, ale maji velice nizkou strechu. Takovy ten RDD klerik.. proc to nejet jeste i na charismu? bude ti stat 2ab a 2 dmg za +9 ac +9 dmg divine cca? Nakonec nebude az sezesens maxle staty. Vsichni ti tu radi buildy pro zacatek. At uz tak nebo onak. Ale nekonec stejne zjistit, ze ta postava potrebuje upravit, preexpit.

Pokud sis vybral RDD klerika na solo, ok. Ale jed to uz od zacatku na charismu. Neco ozel a vem si Divine Might + Divine Shield. Vem si taky Improved expertise. Az budes tankovat lady draghiru nebo orky mnichy v zk, coz se muze stat rychleji nez se nadejes. I do te Mv vrch budes rad, ze to mas, nebo aspon, ze mas tu moznost. O labu ani nemluve. Obecne u klerika je moznost zapnout se IE kdyz je potreba rebuf a heal velmi uzitecne.

Jedina slabina toho buildu je, ze nema zlodeje. Nektere cesty labem ti budou navzdy uzavreny, draghiru neodpastis, s morii budes mit aspon ze zacatku minimalne potize (nejde tam spat a domena klamu nevydrzi vecne... btw myslim, ze jeji trvani zavisi na charisme, stejne jako u valky). Navic RDD dava sice hezke bonusy, ale resist na chlad tu obcas dost vadi.

Takze pouze uvedu odkaz na build se kterym jsem byl velice spokojen, ze zacatku je problem si vsechno maxnout, ale je to paradni buffer do party a rozhodne se osvedci jak parta tak solo. http://arkhalia.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=663 vyhodou je bard, ktery ti dava hezke ac i ab, bonusy do skillu a je tam i zlodej, dam s tim past i 75 narocnost. Nema to devast, ale casem jde sehnat slusny amulet na setnuti.... Jak rikam ze zacatku je to spise prumerna postava, ale postupne ziskavanim predmetu jsem tim schopen solnout draghiru. Akorad jak jsem psal uz v tom commentu, omezil bych o par bodiku silu nebo ab a vzal si jeste wis 19 na boure odplaty, idealne asi pouzivat jako zbran dyku, kterazto Gauche je velice solidni a celkem dostupna.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 20 čer 2013 15:41

zenko

ze solo projdu s palachem vše krom skály ;) ( dalo by se s jisttotou projit ale bez critu focusu specek za týden) ( drowaci daj zabrat ale dá se ,, u balroga využiješ stejne absence imky jako kler )

rdd kler je na solo lepší než celé zenko ;) problem je spíš v tom že zenko healne partu .. rdd kler už takové terno není kler s obouručkou ho snadno zastíní

popis bardoklera od siley ber celkem s nadhledem ... to jeho " s eq solnu dragiru" chápej spíš tak že vetšinou dojdou healy i s wm za zadkem a musí chlastat (o tom jak často casti heal na 1 hit hp radši nemluvit) .. ve finale vydrží mín jak prumerný dexak( obdobne ac bez ed .. dexak s eq ji uzdí bez ie .. o pm zdi nemluvě ) s tim že musí rebuffovat divine shield .. a má daleko menší dmg /ab navíc už nemuže profitovat z barda v partě přičemž přichází o dalších 7ab 7 ac pokud se k parte přidá další bard do party je to pak o dost horší kler než i zminěné rdd ( mín kouzel , kratší kouzla ,žadné sr a pruraznost kouzel ) .. řekněme že plnohodnotný bard + rdd kler ( nebo dex kler ) je daleko lepší kombinace než toto + wm( cokoliv jineho) .. co se zmíněné dragiry týče .. tam je kler zbytečný luxus ... ja to běhal i s dex pala + wm , pm zed + wm nejrychlejší ale byla kombinace dex pala + rdd bard ( pala ma stejne ab buffy jako kler imky na smrt / mind taktéž a při tankování nepotřebuje heal , zavolat není problem ani behem boje nemluvě o ress hulce v ceně 500k/ naboj s kterou se není třeba ani snažit . zruš ii je na svitku za pár zl .. invisky ma bard / nahulkuješ v řádu stovek zl / cast / je na itemech /day)

když už tak radši pm klera ... ten sice nezazpivá partě slabý song ma lepší ab ac imku na crit vic featů epic warding , není tak zavislý na eq či neustalem rebufovaní divine shieldu navíc nejsi nachylný na dispel + paralyza / omračeni s kteroužto kombinaci se setkáš hodně
a neleží na jeden kritik u azera

- na gauche se vykašli ... padají zřídka .. vem bud slot kukri/rapír ( se setnutim /devastem ti gauche naprosto převalcuje dik lepšimu rozsahu) .. nebo u str scim ono proti gauche hraje dost bodný dmg ... kterýžto je často silně redukován (mv vrch , mv spodek , lab , dracolich ...) ( já mám +9 waizashi - short = taky bodné a ty redukce sou hrůza )
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 20 čer 2013 18:17

tak ja jsem tu dragu se siley solnul 2x regulerne a mel jsem na to i svedky - trvalo mi to pres 2 hodiny. Tazkze to neni tak, ze tvrdis, ze s palachem solnes dalhu na 4 healy a pak mas problem udrzet ho 2 kola (s 450 zivotama bez imky na krit, kdo by se divil ze). klerik ma healy, gsko a porad ma 2-3x tolik kouzel nez paladin, coz pomuze minimalne na nizsim stupni vybavenosti.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 20 čer 2013 19:26

dalha mje nebezpečnějš než obe dragy dohromady ;)
ano v topu ten palach dalhu uzdí jak prd ... ono s bardem i bez videl si me u nej jednou a to byl po prár kolem ik - lagflat + sneaky za 150 ;) .. já zato držim dragu bez ie i bez healu hp nejdou pod 1/2 ( jediná komplikace je blind který zpusobuje flat než ho shodim ale to platí pro cokoliv = ty prichazis o vic ac nez ja ve flatu ( divine shield + song ) ) ale ano popravdě mam do topu 4ac

co se spellu týče .. máš jich víc ? no a ? já mám buffed ab 72 .. co ty ? když odmyslíš dlouhodobé buffy (pray bless aid imku na smrt .. pray neni tak dlouhý ale pala nema na danem okruhu nic jineho na dragu a i pak mě 1ab netrápí ) ..které ti vydrží po celý dung i u pala
co ti zbývá ? ii kerých mužu mít 1000za pár zl ? zruš ii kterých mužu mít dle libosti od vendora divine might/ shield který ja nemám a přesto ac / dmg nechybne ? (dik speckam a mnohem vetšimu base ac+ed ) tebe limituje divine power bez ktereho mas 3 utoky a -5 ab = tohle se palacha netýká já mám full utoky a +5 bab unbuff oproti tobě nebo snad battletide ? na pár kol neustale se bugující ? přičemž mam ab i za ni a narozdil od tebe ignorujici ab cap kterého snadno dosáhnš ( 3buff 5 favor 5 power 9 zbran 2 aura 2 bard = 26 = 6ab dolů ) (daleko nižší wis = vic bodu do main statu = vic ab )
ne jediné co mě limitu co se počtu kouzel týče je favor ... mám 5 + 4x prodloužený = 15 min buffu s tím že se stejně v pulce spí kvuli dispelu .. vtip je ale v tom že já bez favoru mam lepší ab než ty s ním já mám unbuff 63 ab a ty ? stejně tak unbuff neovlivněné ac a ty ? nejvetší prus. klerika jsou právě jeho buffy mě dojdou buffy ani to nepoznám .. tobě dojdou /dispelnou buffy a neumlatíš ani partu yuanti

se solovanim dragy bych tu moc neioperoval ... solnul ji i shadoow s 20ac :D (a netrvalo mu to ani hodku .. draga je prostě draga )

ale zpět k věci .. rozumná postava dio party i solo v hodně mizernem eq = rdd bard připadně bard bg rdd na divine shield duležité je jen dát +6 song ... pak už je to plnohodnotný bard který se v partě neztratí
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků