Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 20 čer 2013 22:07

No ono to staveni je taky dost o tom co ti napada. Pojedu toho cler, uvidíme co z toho bude. Třeba me nedo z Vas looteru nekam protahne :o).

@drax: co mas za postavu ze mas 63 unbuffed AB? paladin/??/??. Zkousel sem postavit paladin/rdd/bard a ten ma s +7 zbrani unbuffed AB59, s dlohodobyma buffuma ma 63.

@siley: diky ten build prozkoumam, ale nez dodelam toho klerika tak to bude trvat
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 20 čer 2013 23:01

pala fighter rog 19/8/13 s +9 zbrani
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 25 čer 2013 09:05

Zdarec
Měl bych pár otázeček:

Kolik je tak potřeba mít otevírání zámků, detekování pastí a odstraňování pastí pro projití dungů na lvl 40? Je mi jasné, že někde to bude víc a někde míň, ale nebyl by alespoň nějaký hrubý nástřel?

A dál se chci zeptat kolik se tak hodí UMD. Nikdy jsem tenhle skill nepoužíval, takže je to pro mě hotová španělská vesnice a nemám páru kolik se hodí na co.

Za odpovědi předem dík.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 25 čer 2013 10:21

to rozpětí je velké ... pokud máš zlodeje maxni pokud ne vem 1 bod ( neco nažene eq ale kde sou vysoke zamky tam sou i 35+ pasti ktere nezlodej nenajde )ale nikde nejsou šilene dc abys potřeboval skill focus

co se umd týče zaleži co od nej chceš .. sou itemy na ktere je třeba opravdu hodne ale malocemu se vyplati je nosit ... ja mam u zlodeje okolo 25 na svitky hulky atd to stačí občas seakorát nezadaří meč z 9 kruhu od maga ( 1-3 roll) takže těch 25-30
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 25 čer 2013 10:32

Trpaslik píše:Zdarec
Měl bych pár otázeček:

Kolik je tak potřeba mít otevírání zámků, detekování pastí a odstraňování pastí pro projití dungů na lvl 40? Je mi jasné, že někde to bude víc a někde míň, ale nebyl by alespoň nějaký hrubý nástřel?

A dál se chci zeptat kolik se tak hodí UMD. Nikdy jsem tenhle skill nepoužíval, takže je to pro mě hotová španělská vesnice a nemám páru kolik se hodí na co.

Za odpovědi předem dík.

většina dungeonů má DC odemykání a odpasťování do 45, prakticky vždy lze počítat s automatickým hodem 20 takže to chce 25-30 bodů včetně bonusu z obratnosti(inteligence), bardovy písničky a itemů

nejlepší je dát 21 pokud nejsi povolání co má tyto skilly jako class skill a 30 pokud ano, pokud máš akutní nedostatek skillů a potřebuješ ušetřit dá se i 10, stručně řečeno neklikej do lvl 40 nic (max 1bod na lvl 1 když už ale ani to já nedělám) a na lvl 40 to naklikej na max co dáš a pak až budeš mít itemy co ti dají bonusy můžeš relevelnout a snížit

já osobně mám build wiz/fajt/aa s 21body v obou skillech a skrz bonusy z vlastností a itemů odemknu a odpastím až 80DC

co se UMD týče - to má využití na dvě věci, 1) svitky -> pokud chceš svitkovat stínový štít potřebuješ přehodit 7+(7*3) = 28DC (jednička setu nepočítá jako neúspěch) tzn 27bodů včetně bonusů - jestli máš nějakou charismu můžeš dát míň jestli jsi bard a dáváš si song stačí ti 20
2) nošení class restricted itemů, 25stačí praktivky na všechny itemy cca 15 na všechny craftěné hůlky

nicméně dá se bez umd obejít většina věcí je i na lektvarech (a ty může každý) jediná vyjímka je stínový štít ale ten se zase dá sehnat na hůlce (kterou může opět každý) případně se dá koupit lektvar odraz smrti a vycraftit lektvar negativky jako náhrada
taktéž jsi li čaroděj/zaklínač ikdyž jen 1lvl můžeš svitky/craft hůlky čaroděje použít bez umd stejně tak s klerikem a hůlkama klerika
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 25 čer 2013 10:41

UMD
to se hodne menilo a priznam se, ze je pro me stale takovou sedou zonou. Ze zkazek od shadowa jsem pochopil, ze to pocita podle ceny predmetu, ktery chces pouzivat. A sesilani kouzel ze svitku podle urovne kouzla.
U posledni postavy jsem si dal UMD 21 a nemam problem seslat kouzlo 9. urovne ze svitku.

ty zlodejske skilly jsou jak psal drax ve velkem rozpeti. Myslim, ze i na stoky je potreba nejake hledani. Ja osobne tam rozdeluju body, ktere mi zbydou jinde rovnomerne mezi hledani, zamky a pasti.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 25 čer 2013 11:47

Díky moc za rady.
Mám to naplánované jako figher 12/ dwd 26/ rogue 2.
Jeden lvl rogua beru jako předposlední takže do otevírání zámku, odpasťování, hledání i UMD můžu napráskat poměrně dost.
Zkoušel jsem si jak mi to vychází a všechny skilly vyženu cca ke 25. Tak mě zajímalo jestli to stačí a jestli se případně nedá něco ošulit (třeba hledání, s tím že se to zvládne z jiných zdrojů nebo UMD, protože není tolik potřeba)
Teď už v tom mám jasněji, takže bych to viděl tak, že dám UMD na nějakých 28 (s charismou mám jako trpaslík trochu problém) a zbylé na 24 (a budu doufat že to dohoním v předmětech)
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 25 čer 2013 13:56

A funguje klericke kouzlo "Search Traps"? Tim myslim ze by nebylo potreba davat si body do "Search"? Jak to to s "Taunt"? Funguje to na bossy?
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 25 čer 2013 14:26

Kouzlo na pasti nejak funguje, ale jenom v omezene mire a tudiz jen na mensi pasti.

Taunt/Vysmech funguje na vetsinu bossu a monster a je velice uzitecny.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 25 čer 2013 14:30

siley píše:Kouzlo na pasti nejak funguje, ale jenom v omezene mire a tudiz jen na mensi pasti.

Taunt/Vysmech funguje na vetsinu bossu a monster a je velice uzitecny.


Takze treba level castera v kouzlu na pasti nehraje roli? -> je celkem na prd, chapu to spravne ;o)?
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 08 črc 2013 14:26

Chtěl bych si postavit postavu využitelnou hlavně v partě (i když něco usólovat by taky nemuselo být špatné) a to především něco na melee, s vysokým AB (a solidní dmg).
Vycházím z následujících předpokladů:

1) nechci půl-orka, prostě se mi nelíbí. Chápu že by se hodil, ale ne, nchci ho.
2) Nejdůležitejší je užitečnost téhle postavy do party. Očekávám že se nasyslým k někomu s vysokým AC
3) Mám pár pěkných double-axe a bylo by fajn stavět to na nich (ale není to nutnost)

Měl jsem následující plán:
10 fighter / 28 wm / 2 bard
Human (kvůli featu navíc, tak aby mi vyšly všechny potřebné)
- dexterita na začátku 15 (aby se dali získat všemožné featy na dvě zbraně)
- sílu na 17

Poté rvát vše do síly (včetně 7x great strength). Bude to mít devast, vysoké AB. Na AC bych se klidně vyprdnul úplně (je vůbec k něčemu mít AC kolem 50?)
Bard je tam v podstatě jen kvůli UMD (kdybych náhodou chtěl přecejen někam sám). Ale je vůbec potřeba? Kdybych ho nahradil třeba monkem, ušetřil bych jeden feat (za cleave)
Nebo je lepší to poskládat nějak jinak? Je taková postava vůbec k něčemu?
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Yorton » 08 črc 2013 14:39

Nejlepší je 10/29/1 figher/wm/rogue na jednoručku a štít a mít i AC a dáš i solo...treba ruiny tehyartu, Morii a další. AB mám s touhle postavou (člověk) s +8 zbraní 67 a AC v normální výbavě 64. :wink: a do party se taky hodí.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 08 črc 2013 15:31

Proč 29 wm? Není lepší tam místo toho mít další lvl Rogua? Sneak attack, evasion.... 29 wm ti nedá nic, krom 4 životů.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 08 črc 2013 15:32

Nejlepší je 10/29/1 figher/wm/rogue

mezi 28a 29 wm je rozdil jen v titleru (minimalní) ... 2 10/18/2 ti da vic skillpointu evasion ...
´na jednoručku a štít a mít i AC a dáš i solo
získáš podrpuměrný solo char ( male ac ( a to o dost oproti prumernemu rdd bardovy -13 pricemz 65+ ab třeba v labu neni problem potkat ..ve vetsine party te s takovým ac stejne rozemelou za dve kola) , mužeš ie ale pak mas zas low ab ) přičemž do party obětuješ 6-7 dmg oproti obouručce ... a ještě mnohem víc proti 2zbraním
lepši je mit něco do party a něco na solo .. než nějaký kompromis který nezáří v ani jednom


human je vcelku normalni volba ... ačkoliv featu ma fighter vic než dost i bez nej
alternativa muže být tak gnóm
-2 str
+2 obr ( 13mas stejne na wm)
+1ab ( to ti nahradi tu silu)
+1 zahcranné hody
ten má možnost vzít scimitar /rapír obouruč čimž získáš obouručku s 10-20 rozsahem
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Yorton » 08 črc 2013 16:05

Trpaslik píše:Proč 29 wm? Není lepší tam místo toho mít další lvl Rogua? Sneak attack, evasion.... 29 wm ti nedá nic, krom 4 životů.


Není tam ještě navíc +1ab ?
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků