Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 24 črc 2013 16:20

+17 nový tilter +29-30 (je to fp +8 ne?)

spíš jen 7
stin brneni je jen +3 a to jeste mizerne sehnatelné
ii ti ac nedá ... ioun na ac .. hmm +2 nemá asi nikdo +1 možná 1-2:d

jsi na max ac 62 v topukterý novačkovy jen tak nehrozí
+7 pasek = 300medi tot ak sehnatelne pro nováčka není a když tak je nebude cpát do obouruč plechovky:D
´to mame dalšich -2 ac .. jsi na 60 že ti to stačí ? težko
v mv maji 55 ab .... s tim te rozsekaji jako nic i v ie ( a ty jim moc nenajdáš ja je celkem netrefuju i s unbuff 62 ab )
v labu bežné 60+ ab
tehy ... tady bych kecal ale mají dost
šedé 80
morie .. no neni to zrovna muj favorit ale malo nemají
že s tim dáš stoky je pekné ale ty dá každý

zbytek stejně nedáš
takže ano teorie pekná ale žadne obouruč wm tu nesolovalo :D

na tohle neexistuje jasná odpověď, každý to vidí jinak, já osobně nevidím to +1ab tak využitelné jako ostatní buildeři a vždy se snažím stavět postavu tak aby byla hratelná i sama o sobě a ne jet maximální ab/dmg za cenu toho že s tím nezajdeš ani stoky
zpravidla je lepší mít mnohem lepší ab /dmg do party a mit k ttomu druhý char .. než z nej mít zaroven podprumerneho solistu i mlatice( nemluve o faktu že je pak třeba dvojitý equip ( mlatič nažene savy resisty .. max con ... páč ho nedrží ac itemy )
2) je tu prsten co dává 3k6 sneak jako bonus feat a ten se nesčítá se zlodějem
možná už si zapomněl ale ten ring dava bg sneak pokud máš zlodeje = stackuje se

8 dmg rozdíl je markantní ... ale další rozdíl udělá paceřová kuže ( - ab/dmg ... ) další dmg jde dolu dik menšimu zakladu ... mno a pak dik faktu že co se dmg týče jedina zbran schopná konkurovat kose je scim ( a to jen slot dik tomu že má slabou neslotovku je naprd)

rozdil neni rozhodne viditelný jen u bosse dmg udílíš po celý dung tedy ztrata je po celý dung
jestli davas po resistech 40 nebo 30 už je hodne markantní rozdíl který rozhodne nestojí za to aby ses s tou postavou taktak trapil v solo

poklady jsou nyní nastaveny tak že se vyplatí sebou brát i low lvl postavy které se ani netrefí.
loot sice narustá ...ale loot na hlavu cs počtem lidí klesá

co se zohtoho buildu týče jednoznačně 28 wm ... 1 ab ti k6 sneak trumfne celkem snadno
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 24 črc 2013 17:06

Trpaslik píše:Dobře. Díky za objasnění. Na variantu s roguem teda definitivně peču a jen si rozmyslím jestli to jet na 14 fighter nebo 11 fighter.
Jak moc užitečný je ten improved disarm do dungů? Vyplatí se mít improved disarm (což jsou s obyč disarmem 2 featy) nebo 60 životů navíc?

no disarmnout npc skoro žádné nejde ale u npc co mají kukri/srp aj. dostajneš +4ab, v pvp je to pak prasárna největší ale do pvm aspi spíš ty životy

jinak teda jsem zapomněl že jsem pro draxe udělal script který na ten rng dá sneak z BG takže v tom případě má 3zloděj varianta smysl (a asi je i lepší, helma bojovníka je i pro 12lvl a mimochodem ji mám na prodej, to je ale náhodička hehe)

jinak na nic co napsal drax reagovat nehodlám, nic z toho co jsem napsal nevyvrátil, že s tím sólneš všechny dungy jsem nikdy netvrdil, dá to morii, tehy a mv. Stoky, drakolicha, devastátora dá každý to nepočítám.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 24 črc 2013 19:23

radit mu, ze wmko na obouruc je v pohode i na solo je spatne. ani v tom konecnem supertopu nedas zadne poradne ac a kdyz si zapnes E nebo IE, tak prijdes o vysoke ab, cimz ten build ztraci v podstate smysl. Uz uplne vidim, jak zabijis krale v morii, repektive naopak jak zabiji on tebe.

Se stitem uz solovat jde, ale taky to chce dost dobrou vybavu, kterou novacek samozrejme nema. Obecne bych novackovi WMko na solo teda nedoporucoval.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 24 črc 2013 19:53

Trpaslik, No jak vidis, perfektni char na to něco na arkh dokázat ;)
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 25 črc 2013 08:26

Borci dík moc za rady. Už mám nějak jasněji jak to nakonec poskládám.
Samozřejmě se všemi nedostatky a problémy wmka s kosou jsem od začátku počítal a jsem si jich vědom. Jak jsem psal v ůvodu, má to být hlavně party char. Šlo mi jen jestli existuje nějaká levná cesta jak mu trošku přicmrndnout nějaké ty sólo ability, určitě však nechci něco takového dělat na úkor jeho party výkonnosti.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 25 črc 2013 11:55

takového dělat na úkor jeho party výkonnosti.


pak neni vcelku co řešit .. neber ac eq ani tumble ani panceřovku a na solo si udělej něco co to nebude taktak davat v topu
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 25 črc 2013 13:24

musim se priklonit na stranu draxe. Pokud bys totiz opravdu obetoval fameni medi tolik casu, ze nasbiras nejakych tech par tisic, co budes potrebovat na super vybavu, k tomu jeste sehnal vsechny casti na slozeni, tak potom bude doba potrebna na vyexpeni buildu kde to vyuzijes tim opravdu nejmensim.

Jeste tu myslim nebyla zminena moznost dat misto zlodeje barda, coz se driv delalo asi hlavne kvuli volani z hrobu, ted muzou volat vsichni, stale je tam ovsem moznost maxnout vysmech, ktery je u urcitych monster (mnisi v zk, nemrtvy v monkarne, draga, straze dragy, devastator, i jinde) velice uzitecny. Prijdes tim o sneak, coz je samozrejme urcita nevyhoda. tudiz si to musis rozhodnout sam. Navic mas potom moznost vyuzit nejake prebyvajici featy na zamereni na vysmech, pripadne i epicke, to ted z hlavy nedam. to uz by byl vylozene party char, nebot se obavam, ze by asi nedal tu past u devasta pripadne by mel problem s pasti na konci druheho patra stok, pokud se nemenili v poslednich dvou letech.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 25 črc 2013 13:38

Tak já si klidně ten armor skin vezmu. To není objeť ničemu. Jediný alternativní feat pro wm na těchto levelech je +20 hp. U tumble už je to složitější, protože skill pointy místo do něj se dají rozdělit mnoha způsoby.

S tím výsměchem to trochu nechápu. Není jedním z jeho hlavních efektů (krom snížení AC cíle) skutečnost že cíl jde po vás? To je samozřejmě něco co nechci. Určitě nemám v plánu přebírat od zdi potvory co do ní útočí.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 25 črc 2013 13:46

ne, montrum po tobe potom nejde. krome snizeni ac az o 5 je tam jeste sance na selhani pri sesilani kouzla myslim 30%, coz se prave muze hodit nejen u toho devasta, nebo i drakoliche, ale obecne u kouzleniku (monastery, mv vrsek).
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 25 črc 2013 14:04

20 hp je pořád lepší než nic ( a že budeš mít ac tak 20 když nabereš pořadný eq namlatiče ( tedy obetujes ac za resisty savy hp ...) pak ti armor skin nepomuže vubec nijak
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 29 črc 2013 16:30

Tak jsem tu s dalším dotazem ohledně buildu (není se co divit když mi tak skvěle radíte :) )
Tentokrát bych si rád udělal monka. Viděl bych to nejspíš jako 15 ranger / 20 monk / 5 shadowdancer
Jel bych to přes dex a napral tam ability jako defensive roll. Na co se chci zeptat především je jestli byste mi doporučili spíš fisty a nebo kamy, případně výhody jednoho či druhého řešení.
No a taky by mě zajímalo jestli má smysl jet to na dual wiled či ne. Původně jsem si říkal že dual wield je jistota, ale teď s těmi různými vlajkami....no nejsem si tak jistý. Ostatně ten ranger je tam hlavně právě kvůli dual wieldu.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 29 črc 2013 16:59

Trpaslik píše:Tak jsem tu s dalším dotazem ohledně buildu (není se co divit když mi tak skvěle radíte :) )
Tentokrát bych si rád udělal monka. Viděl bych to nejspíš jako 15 ranger / 20 monk / 5 shadowdancer
Jel bych to přes dex a napral tam ability jako defensive roll. Na co se chci zeptat především je jestli byste mi doporučili spíš fisty a nebo kamy, případně výhody jednoho či druhého řešení.
No a taky by mě zajímalo jestli má smysl jet to na dual wiled či ne. Původně jsem si říkal že dual wield je jistota, ale teď s těmi různými vlajkami....no nejsem si tak jistý. Ostatně ten ranger je tam hlavně právě kvůli dual wieldu.

za mě rozhodně rukavice a vlajky, zvlášť u buildu s nízkým AB což tady rozhodně nebude žádná sláva - ale na to má například drax jiný názor, celkově si myslím že je to spíše otázka vkusu bude to asi vycházet podobně no a co se vlajek týče ty jsem modernizoval tak že jdou zneviditelnit a dokonce se dají upravit na svítící ruku, sice jen levou ale pořád je to dost kůůl imo :P

jinak ten build není zrovna žádné terno, ale záleží hodně na tom co od toho chceš, neočekávej že by se to jakkoliv mohlo uplatnit v partě! pokud si s tím chceš sólovat sólo dungy tak to je hratelné, jinak SD rozhodně nedoporučuju pokud je možnost nahradit zlodějem je to vždy lepší varianta, pokud chceš ale monk 20 těch možností opravdu zrovna moc není...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 29 črc 2013 18:01

tak obecne je par faktu vlajky = co se statů týče hodně slabota
kama = klidně 1 mobk ( ale vetsiniou se dava 6 nebo 10)
rukavice = min 20 abys mel vubec nejaký dmg na ně
15 hranda = moc toho nedá hlavní výhodu ma na 21
SD = tras
monk 20 = hodně špatný vetšinu z monkovývh výhod dostaneš na lvl 1 naopak 10+ už skoro nic ( 2ac za10 levlu moc neni ... imku na mind mužeš neomezeně chlastat .. sr je hodne specificke vetsinou nevyužiješ/nestaci .. a kde jo mas za zadkem klera )

psal si že na solo tedy dex ... tedy ti da fighter mnohem vic featu než na nej potrebujes a prereq stejně splníš
nabizi se spis fighter monk rog .. fighter monk wm pokavad chces toho monka
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 29 črc 2013 19:51

u hranicare jsou lepsi kamy protoze mas kouzlo, ktere dela upiri obnoveni na zbran.

shadow dncer je celkem naprd. skryvani v boji neni moc pouzitelne a kdyz uz (na expeni), tak se da ziskat jako feat z rukavic. kdyz uz v tomto buildu, tak jen jeden lvl, abys mohl mit ten defensive roll, pres monka improved evasion a nasledne tedy epic dodge. tim mam moznost mit vic lvl monka, protoze zlodeje bys na to same potreboval 10 lvl.

z hlediska dexoveho monka existuje piratska vlajka s weapon finesse a blind-fight, cimz prakticky usetris 2 featy. pak je jeste vlajka s haste, kterou nevim o nikom kdo by ji mel krome me.

prakticky jsou tedy 3 moznosti - rukavice + vlajka, kama + vlajka, 2 kamy. U toho hranicare je, jak uz jsem rikal, ta kama dobra, vzhledem k hodne lvl monka bys potom mel 1-20 dmg pesti. Je v tom zbytecny konflikt, tudiz bych bud nedaval hranicare a dal hodne monka a delal to na pesti. Nebo kdyz hranicare, tak poradne tak minimalne 21, lepe 25 lvl a monka jen tak trochu na "dochuceni" a celkove potom na dve kamy.

moznosti je samozrejme dost, ale napada me bez podrobneho rozmysleni nekolik dle me smysluplnych vhodnych k dalsimu rozpracovani:

30 ranger/9 monk/ 1sd (kama/pesti mozne ne doporucovane)
20-21 ranger/9-10 monk/10 rogue (kama/pesti mozne ne doporucovane)
26 ranger / 13 rogue / 1 monk (kama)
23 ranger/ 16 monk /1 sd - tohle je asi nejbliz tvemu navrhu. v tomto pripade jedine (oproti ostatnim) na pesti uz mas 1-20

pokud bys chtel hodne lvl monka, tak potom je to v podstate uplne jiny build a tech uz muze byt nepreberne at uz s bojovnikem, rdd, i to wmko se tam da dostat, kdyz mas kamu, ale pak je to build, ktery nema zadn umd, tzn je to tak na tehy protoze jinde potrebujes imky. obecne se 20 lvl monka hodi ve dvou dungeonech a to je tehy (perma imka na mysl) nebo stoky (rychlost)

http://nwn.wikia.com/wiki/Ranger
http://nwn.wikia.com/wiki/Monk
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 29 črc 2013 20:24

tak jen jeden lvl, abys mohl mit ten defensive roll
defensive roll je praveže na 5


k tem rukavkam ... ano maji 1-20 ale emužeš pulčika ( jinak je dmg mensi .... pulcik +1ab +1 ac +1 save )
jinak rukavky 1k20 =10,5 dmg
kama k6 = 3,5 .. 7 dmg rozdíl ALE rukavice sice maji enhancement ( ohnive) nicméně maji jen k4-k8 fire dmg (2,5-4,5) kdežto na kamu zakouzlíš +6 ohen
rozdil tedy už jen +5,5 pro rukavky
nicmeně nelze na ne zakouzlit +3 zavuk dmg .. bless weapon .. ten hranda buff (+5 vamp ) atd


toto se týká připadu 1 kama vs rukavky

v okamžiku kdy máš dve kamy už máš o 2 utoky vic ... sice -2 ab ... ALE
ab rukavek je 60 57 54 51 48 45

ab kam je u stejne potavy 58 58 55 55 52 49 46 43 tedy dejme tomu do cíle s 70 ac trefis prumerne vic utoku než s rukavkama .. navzdory nižšimu ab ( díky faktu že máš utoky s nejlepším ab zdvojené )
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků