Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 08 črc 2013 16:05

Yorton píše:Není tam ještě navíc +1ab ?

ani ab ani feat nic
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 08 črc 2013 16:13

jako ja za wmko na jednorucku hraju a docela to jde.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 črc 2013 16:21

Yorton píše:Nejlepší je 10/29/1 figher/wm/rogue na jednoručku a štít a mít i AC a dáš i solo...treba ruiny tehyartu, Morii a další. AB mám s touhle postavou (člověk) s +8 zbraní 67 a AC v normální výbavě 64. :wink: a do party se taky hodí.

no já si stále myslím že nej je 25wm :) http://www.arkhalia.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=673

drax píše:
´na jednoručku a štít a mít i AC a dáš i solo
získáš podrpuměrný solo char ( male ac ( a to o dost oproti prumernemu rdd bardovy -13 pricemz 65+ ab třeba v labu neni problem potkat ..ve vetsine party te s takovým ac stejne rozemelou za dve kola) , mužeš ie ale pak mas zas low ab ) přičemž do party obětuješ 6-7 dmg oproti obouručce ... a ještě mnohem víc proti 2zbraním
lepši je mit něco do party a něco na solo .. než nějaký kompromis který nezáří v ani jednom

s tím nesouhlasím, ten rozdíl pár bodů dmg za sílu není tak obrovský aby jsi s tím nemohl do party dungeonu, mlátič jako mlátič rozdíl prakticky nepoznáš si myslím a možnost jít sólo dung s tou samou postavou když nejsou lidi na partu je podle mě dost velké plus
NICMÉNĚ: ty sólo se daj i s obouručkou, ikdyž to pak chce sehnat lepší equip tak to de ale pro tebe jako nováčka je ta jednoručka určitě lepší volba a do sólo je scimitar taky asi výhodnější
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 08 črc 2013 16:28

Díky za rady.
Přiznám se, že u této postavy jsem ochoten solo možnosti obětovat (i když je mi jejich výhoda jasná).
Scimitar se mi jako zbraň moc nelíbí (čistě vizuálno/pocitově).
Za normálních okolností bych to jel na kosu (ale to tu má kde kdo) a když ne na ni tak na jinou obouručku (halapartna, obouručák). Ale říkal jsem si že char s tou dvouhlavou sekerou bych rád zkusil.

Ta možnost mít obouruč zbraň u malých postav zní rozhodně zajímavě.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 08 črc 2013 16:57

s tím nesouhlasím, ten rozdíl pár bodů dmg za sílu

tak 7 dmg je hodně znatelná vec ono zalezi na tom jestli chces specializovaný char ( nebo na solo /party zvlast ) anebo universalku co umí všechno alepokulhava v tom
ono obecne wm bez eq ve vetsine solo nepřežije + do party namaxuje bez ac veci potřebné resisty ,... staty mnooooohem snáze

jinak v takovem labu me nekteři nemaji problem bez ie trefit ani přes 79ac
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 črc 2013 17:31

drax píše:
s tím nesouhlasím, ten rozdíl pár bodů dmg za sílu

tak 7 dmg je hodně znatelná vec ono zalezi na tom jestli chces specializovaný char ( nebo na solo /party zvlast ) anebo universalku co umí všechno alepokulhava v tom
ono obecne wm bez eq ve vetsine solo nepřežije + do party namaxuje bez ac veci potřebné resisty ,... staty mnooooohem snáze

jinak v takovem labu me nekteři nemaji problem bez ie trefit ani přes 79ac

no těch 7bodů ztratíš jenom u kritik-imunního bosse, což tvoří 1% dungeonů, naopak v tom zbytku si to kritikama (u scimu/rapíru/katany se setnutím) podáváš o dost líp

samozřejmě se bavíme o slotovkách, když budeme brát v potaz nerezistnutelný dmg vyjde nám že nemá smysl stavět nic a nic jiného než na obouruční sekeru že :) ale ne každý chce vypadat jak šašek :P
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 08 črc 2013 18:14

za vsechny uzivatele muklimy protestuji proti oznacovani za sasky
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 15 črc 2013 11:56

Ahoj,

prosim o diskusi nad timto buildem. Cilem bylo postavit neco co bude mit
celkem vysoky AC a zroven se u toho nebudu nudit tim, ze nic netrefim a
proto ten sorc. Pokud muzete prosim rozebrat jestli ma smysl neco takoveho
stavet na Arkhalii?
Idealne i level progress jestli je OK? Ci by se dal zmenit
a dosahnout neceho navic?


Uvazoval sem i nad levelem rogueho, ale vzhledem k tomu, ze sorc ma pixie
tak mi to prijde zbytecny.

Startovni staty sem jeste uvazoval DEX: 8, CON: 16, pac to ma straslive malo
zivotu, ale da se doplnit pres Endurance.

Sorcerer(36), Paladin(3), Monk(1), Human

STR: 13
DEX: 12
CON: 14
WIS: 8
INT: 13
CHA: 16 (30)

Human: (Quick to Master)
01: Sorcerer(1): Expertise, Power Attack
02: Sorcerer(2)
03: Sorcerer(3): Improved Expertise
04: Paladin(1): CHA+1, (CHA=17)
05: Paladin(2): {Smite Evil}
06: Paladin(3): Divine Shield
07: Sorcerer(4)
08: Sorcerer(5): CHA+1, (CHA=18)
09: Sorcerer(6): Toughness
10: Sorcerer(7)
11: Sorcerer(8)
12: Sorcerer(9): CHA+1, Extend Spell, (CHA=19)
13: Sorcerer(10)
14: Sorcerer(11)
15: Sorcerer(12): Empower Spell
16: Sorcerer(13): CHA+1, (CHA=20)
17: Sorcerer(14)
18: Sorcerer(15): Maximize Spell
19: Sorcerer(16)
20: Sorcerer(17): CHA+1, (CHA=21)
21: Sorcerer(18): Still Spell
22: Sorcerer(19)
23: Sorcerer(20)
24: Sorcerer(21): CHA+1, Combat Casting, (CHA=22)
25: Sorcerer(22)
26: Sorcerer(23): Automatic Still Spell I
27: Sorcerer(24): Epic Spell: Epic Mage Armor
28: Sorcerer(25): CHA+1, (CHA=23)
29: Sorcerer(26): Automatic Still Spell II
30: Sorcerer(27): Automatic Still Spell III
31: Sorcerer(28)
32: Sorcerer(29): CHA+1, Epic Spell: Epic Warding, (CHA=24)
33: Sorcerer(30): Great Charisma I, (CHA=25)
34: Sorcerer(31)
35: Sorcerer(32): Great Charisma II, (CHA=26)
36: Sorcerer(33): CHA+1, Great Charisma III, (CHA=28)
37: Sorcerer(34)
38: Sorcerer(35): Great Charisma IV, (CHA=29)
39: Sorcerer(36): Improved Combat Casting
40: Monk(1): CHA+1, {Cleave, Evasion, Improved Unarmed Strike, Stunning Fist}, (CHA=30)

Hitpoints: 302
Skillpoints: 174
Saving Throws (Fortitude/Will/Reflex): 30/30/27
Saving Throw bonuses: Spells: +8
BAB: 21
AB (max, naked): 22 (melee), 22 (ranged)
AC (naked/mundane armor/shield only): 19/30
Spell Casting: Sorcerer(9)
Alignment Changes: 0

Concentration 42(44), Disable Trap 1(2), Heal 43(42), Open Lock 1(2), Spellcraft 42(43), Tumble 40(41), remaining skillpoints 3

Pokud by tento build byl na arkhalii k nicemu tak prosim o radu/popostrceni k nejakemu
buildu, ktery ma celkem vysoke AC.

Diky

Cromac
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 15 črc 2013 12:12

mno rozhodně je to k ničemu ( žadne ab , 3 utoky ( nebo dokonce 2 ? ) žadný dmg

... expitelne ano užitečné ne .. k buildu .. zaleži co tě baví a co od toho chceš
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 15 črc 2013 12:17

nepises co chces nosit. Beres automatic still spell, takze asi planujes platovku a stit. pak je tam ten monk jenom kvuli uniku, coz mi prijde zbytecne, protoze tam, kde je unik opravdu uzitecny se da nasadit prsten nebo jiny predmet, ktery to dava. Asi by se ti opravdu hodil vic ten zlodej. Pixiie sice obcas pomuze, ale myslim, ze ma dost nizke hledani a rozhodne neresi vsechno.

Prskavka nejake vyuziti ma, hrat za ni jde, ale za universalni bych ji nepovazoval. Shadow tu ma podobny build, ale se zlodejem a klerikem, ten ti asi poradi lepe.
Vyhoda je v tom, ze expeni je rychle a snadne, takze i kdyz nakonec nebudes spokojen, zas tolik za to nezaplatis a budes mit build ktery muzes vzit, kdyz bude potreba do party.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 15 črc 2013 17:41

siley píše: Shadow tu ma podobny build, ale se zlodejem a klerikem, ten ti asi poradi lepe.
Vyhoda je v tom, ze expeni je rychle a snadne, takze i kdyz nakonec nebudes spokojen, zas tolik za to nezaplatis a budes mit build ktery muzes vzit, kdyz bude potreba do party.

jop mám, původně jsem měl sorc 35 paladin 3 zloděj 2, postupem času jsem předělal na sorc 29 klerik 9 zloděj 2.

Na monka se vykšli to se takhle staví možná na demoně ale tady tím nic nezískáš. Když čistokrevná sorčka bez PM na AC tak jedině takhle. Sorčka s PM je trochu jiný char a hodí se zase jinam, já osobně bych k pm doporučil spíš wizarda, ale zpátky k sorčce: čistokrevná sorčka je fajn a má několik výhod, bohužel jí tu na arkhalii chybí pár věcí a to jsou selfhealy (výhoda jako prase i přesto že nafarmit stovky fullhealů není takový problém), klerické imky, hlavně svoboda pohybu (nicméně to se dá opět hůlkovat ale to mě osobně nebavilo :) ). Hlavně dokud nemáš zrovna dobrej equip budeš mít poměrně vysokou spotřebu těch healů abys utankoval třeba dalhaga. Já s tím novým buildem tento problém už nemám. Nicméně platím za to nižší úrovní sesilatele což má vliv především na wardu resp kolik bodů pohltí a taky na dmg ze štítů. Délka kouzel tolik nevadí, ledovky se taky zrovna nepoužívají a jiné kouzla jsou caplé na 20 případně 25 takže to neva. Jinak teda jakýkoliv build 29caster level potřebuje mít průrazné kouzlo (stačí to základní), nicméně to je jako bonus pomalu na každé blbosti takže to není problém tedy ne dokud nechceš nosit něco jiného. ale +2 průraz = 100% šance takže tak.

Jestli chceš toho hybrida s klerikem můžu postnout jestli se rozhodneš pro čistou prskavku tak featy máš dobře, akorát já bral jen 2 paladiny preepic tuším (kvůli savům) a posledního paladina až ke konci pro případnou možnost maxnout výcvik (což se asi nevyplatí ale při expování se bez DS obejdeš tak proč ne). Akorát obratnost dej rozhodně na 8, není důvod dávat víc. Já jsem tuším měl lichou charisma a nebral jsem toughness ale obojí je možnost, to DC se tu až tolik nevyužije takže souhlasím že mít více HP je asi univerzálnější volba.

Kdybys chtěl pomoct s equipem napiš PM.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 15 črc 2013 23:31

jinak jen na okraj. jestli chces kouzelnika s vysokym ac, tak to uz je davno vymyslene. viz https://www.arkhalia.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=685

tam mas ac okolo kila, imku na krit, zlodeje ze odemknes a odpastis vsechno a pokud se na to zameris, sezenes vyladenej equip, tak muzes mit i docela hodne kouzel.

vyhodu to ma tu, ze i se zakladnim equipem muzes tankovat bezne party dungy, dalhaga, atd..
s tou sorckou jak ma shadow to taky jde, ale ... prijde ti do party nekdo, kdo zas tak nemlati = mas problem i s lepsi vybavou. najednou ti prileti kriticak, nebo smrtak kdyz pijes lahev.. konec smitec.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod cromac » 16 črc 2013 09:25

@siley: diky, toho buildu sem si vedom. AC bude mit urcite vyssi diky PM a tomu, ze je to DEX build, ale trochu mi tam chybi ICC, takze bude dostavat prilezitostne pokazde kdyz neco zakouzli. Dale nema uncanny dodge takze pokud budes flat-footed tak nebudes mit DEX bonus do AC. Obrovskou vyhodou PM je tam imunita na kritik, ta je fakt super.

@ShadoOow: tak pokud si to nakousl tak to sem postni. Mrknu na to.
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 16 črc 2013 09:40

AC bude mit urcite vyssi diky PM
s tím moc nepočítej spousta npc ma bud AB bonus proti zlu ( pm) dallší skupina má smite ...
Dale nema uncanny dodge takze pokud budes flat-footed tak nebudes mit DEX bonus do AC
nemaxne ani výcvik .. slepota = spam kd = nepoužiješ ani hulku
s narustajícím pm ti roste i problem v podobě SR ja s 29 wiz prohodim v HC šedém tak každý druhý spell .. v tunelu je taky problém takže ani jako s plnohodnotným mágem s tim nemužeš počítat
prakticky je to pm zed bez ed a horšim ac s vyhodou v podobě low caster lvl kouzel


shadoow : bez pm to ac není tak zázračné ... na co tam chceš zlodeje ,? na dungy co to dá/ uzdí ho nepotřebuješ
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 16 črc 2013 10:06

ten build ma epickou pruraznost. se SR takovej problem neni. Pokud opravdu chces to ICC, tak muzes vzit misto pruraznosti. Ale vzhledem k ac to neni problem. daji prilezitostnej, ale netrefi te. Se stenou taky nemaxnes vycvik.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků