Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 29 črc 2013 20:33

vsak rikam, ze kama je lepsi a to hned v prvnim radku. to s tim defensive roll jsem pokazil. tudiz je to totalne nahovno:D
ne tak ten 25 hranda, 5 sd, 10 monk by celkem vychazel

obecne by se dalo rici, ze hranicaro monkove nemaji smysl od te doby, co jsou zbroje hranicare lehke a ne roby. Tim odpada jedna z nezanedbatelnych vyhod hranicare.

rukavice +7 uz maji k10 ohnem, coz je srovnatelne s enhantem (ktery tento build stejne nema, takze je to vlastne navic cele v solo kategorii). +7/3 rukavky rozhodne nejsou nedosazitelne. bohuzel +8 maji jen 2k6 ohnem, ale i to je lepsi.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 30 črc 2013 04:24

mno hranda ohen sice nemá ale flasky vydrží cca 30 min a nacraftis je temeř zadarmo .. dávaj +6
k te robe /zbroj je to twemeř jedna páč +25 hrand roba je slabší než legendarni ano sice je nejaka 20+ snáz ziskatelná ale top rozhodně ne

.. hlavni fail hrandy je ve faktu že gho chce brat kvuli dual featum .... stavite to oba na ed = dex ( ono taky jak jinak na solo) takže to má požadavky na featy splněné ..... = featy tomu da 3 fighter který je dík specky sakra třeba obecne ve srovnani s hrandou monk fighter rog 20/10/10
1) odemkn e /odpasti
2) da o 4 lepši ac o 1lepši ab ( dik bonus featum ) ( ano hranda ma buff ale bonus ab jen proti single typu npc .... fighter ma za to specky ) . a obecne plati že solo dungy na favored enemy nepokryješ
3) i přes zminene kotel preepic i epic featu dle dlibosti
4) perma imka na mind ( mame flasky ale monk se nemusi otravovat navic nemuže zapomenout /dostat dispel .. do mv paráda , jedy , 30SR = sice se da sehnat 32 na itemu ale je to volný item co ale stojí hlavně zazmínku je nedispelnutý concealment 50% na 60sec 2x /vyspani ... tohle utankuje dragiru atd napohodu ... vsichni dobře vime jak se hodi ii při ruseni .. do solo taky celkem prospesne nemusi hulkovat na šedé atd

.. defensive roll nedfensive roll sdčku je dobre se vyhnout kdykoliv je to možné .. jeho hlavni bonus je na itemu ( ten je imho diskutabilni na zrušeni btw ) u zlodeje je tech +6 skillpointu /lvl ... odemykani . odpasteni , nezanedbatelný sneak (npc flatujou .. pri zacatku boje .. po casu .. je to jen o nacasovani utoku) ale co je hlavní ma UMD .. bez ktereho je každý necaster vcelku nahraný
i na blbehod acolicha musíš mít spell mantlu pokud jhazardovat s implozi ( 32sr zdaleka nestačí)


.. takže imho nějaký 20 monk 10 rog 10
+ bych to jel pulčika na kamy ( 2kmy sou u pulcika -4 ab .. ale dik bonusu 1ab 1ac 1save proti elfakovy ,,, je to -3 ab +1ac +1save což je imho vyhodne ve srovnani s -2ab
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 30 črc 2013 06:05

jinak souhlas s draxem ve všech bodech, kromě:
1) s tím ab seš si jistý? dyť BAB bude slabší minimálně o bod a hraničář má ten buff přece, 15lvl = +5 , dobře řekněme že kvůli bonus featům budeš mít 2x dex navíc oproti buildu s hraničářem, ale budeš mít BAB jen 16 zatímto hraničář by měl 18. Tzn podle mého propočtu -6AB.

2) co se půlčíka týče, dual na kamy to je naprostý fail -2 na první a -6 na druhou ruku to je dobré tak max na minotaura v šedém na kterého je můžeš použít i bez specializace na ně, to ty pěsti jsou 100x lepší 2-12 není o zas tolilk horší jak 1-20

spíš radši vzít elfa, jakýkoliv monk půlčík je podle mě nevýhodný

jinak drax zapomně uvést hlavní výhodu rukavic a to jsou onhity, zvlášt negativní rukavice s onhitem omráčení jsou v 90% dungeonů (tzn nejen sólo za předpokladu že se budeš dobře trefovat) naprostá bomba zvlášť když máš snejk
dalé budeš mít celkem problém shánět 2x kamu 8/3 zatímco rukavky 8/3 se dají poskládat poměrně snadno a dá se jít i výš, podle mě 9/3 rukavky složíš za stejný čas co 2 8/3 kamy a hlavně je to praktičtější protože rukavice můžeš měnit jen za rukavice, tím myslím že když máš tohle jako sekundární postavu a svojí proimární skládáš luk asi nebudeš chtít obětovat slotovky na kamy když skládáš luk.. skládat rukavice není v tomto ohledu problém

drax ti tu může počítat co chce že 2 kamy dají větší dmg, ale ten onhit prostě nezapočítáš navíc kamy mají nahovno nesloty a ještě se blbě hledají, nemluvě o tom že dmg se nedá porovnávat bez ohledu k AB, do jisté úrovně je +AB vždy %navýšení dmg + vlajky... zrovna ta haste vlajka je dost fajn, uvolní boty kde jsou lepší možnosti než haste, plášt/helma = regenerace
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 30 črc 2013 08:32

Ten sd tam opravdu byl kvůli defensive rollu a tedy následně epic dodge, což mi přijde jako super feat a stačilo na něj 5 jeho levelů. Pokud se tak moc nevyplatí, klidně to poskládám jinak.
Podobně ranger tam byl ze dvou důvodů:
1) kvůli vyššímu BAB
2) kvůli featům na boj oběma rukama
Nicméně je fakt že fighter to díky bonusovým featům dá asi taky dobře, to jsem si neuvědomil.
A hodně levelů monka zase protože se mi na 18 levelu líbil ten conceal a na 20 imka na mysl. Plus vysoká rychlost.
Ono vůbec ten zmíňovaný build fighter/monk/rogue se mi zamlouvá.

Jak je to vlastně s těmi rukavicemi/vlajkami? To mi pořád není jasné. Je tedy vlajka jako zubraň nebo je to prostě vlajka s nějakými abilitami navíc ale off-hand útoky nedělá.
A dvě rukavice je možné používat ne? Tedy tak aby to mělo i to mrtě útoků díky off-hand.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 30 črc 2013 08:59

stručně řečeno je vlajka štít pro mnicha, to znamená že nepřidává další útoky dává se do slotu levé zbraně a bojové rukavice jsou stále ve slotu rukavic takže se nedají "dualovat"

na vlajce bývají víceméně jen defenzivní vlastnosti jako jsou staty, featy, haste, sloty případně i regenerace ale aktuálně existuje jen jedna vlajka s regenerací a ta má mínusovou moudrost
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 30 črc 2013 09:05

Jo takhle....tak to už mi vše dává smysl. Nevím proč jsem si to neuvědomil. :)
Každopádně díkec moc všem za rady.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 30 črc 2013 10:30

shadoow :
1) co se bab týče budeš mít -2 ale 3 epic featy = 2x great dex 1x epic prowess tzn stejne ab ... +1 za pulčika ( který je na ruce kktina )
tedy +1 .. co se ac týče budeš mít +2 za monka +1 za pulčíka +1 za great dex = +4
ve bvýsledku .. ale s rangerem
neodemkneš
neodpastíš
ztratíš 60 skillpointu
5-30 zakeřný
nemužeš používat svitky / hulky (umd) což je u necastera na solo obrovský problém ... ( ii, meč katastrof, .. zruš ii ,odstran slepotu , dispel kys štítu .., spell mantle ( jedina imka na dracolich /minotaur implozi je kler /druid/ napsaný svitek))


ano ma +5 buff ale jen proti favored enemy které vezme 3 .... navíc u solo neplatí že pojmeš s 5 favored vetšinu arkh jako u party pokud chcer monka na 1-2 dungy ano pak je možno s tima ab počítat páč a pestrost ras je u solo nesrovnatelná

2) někdy si to testni ... je to -4 -4 oproti -2 -2 u nepulčika ... tedy -2ab plošně zato ale elf nenabízí takřka nic ... .. a pulčík ti to 1 ab vratí .. výsledke je tedy -1 ab +1 ac +1 save

spíš radši vzít elfa, jakýkoliv monk půlčík je podle mě nevýhodný
kdežto pulčík ma +1ab +1ac +1saves ... což z něj dělá jednoznačně top rasu na dexaře ,,,( u nemonka o to ac přijdeš dík tomu že nemužeš pavézu .-.. monk ale tohle ac dostava bez postihu)
í 2-12 není o zas tolilk horší jak 1-20
2d6 pulčika = 7dmg 1d20 normal postavy = 10,5 = víc než 30% pokles 3,5dmg je nezaenedbatelné než pulčik s rukavkama to už tě vyjde mnohem líp jedna kama ... bez featu na dual .. bez ztrátý moznosti chranicu /rukavic

jinak drax zapomně uvést hlavní výhodu rukavic a to jsou onhity, zvlášt negativní rukavice s onhitem omráčení jsou v 90% dungeonů (tzn nejen sólo za předpokladu že se budeš dobře trefovat) naprostá bomba zvlášť když máš snejk

no ja je nezmínil díky obrvoske nevýhodě tech rukavic ... a to té že maji mnohem nižší dmg než ohnivé + fakt že kotel npc omračit nejde( a temeř každý silnější boss u ktereho je ten dmg cítit .... oproti ohnivým ztraci fire dmg ... dalších +1-9 za enhancement - maji misto nej ab a shodný negativ dmg ... no negativ resist není žádná vzácnost .. enhancement resistnou jen % imky na tupe = tu sem videl snad jen u netopýrů v mv.. ) .. další npc maji imku na sneak nebo takove ac že do nich prd trefuješ = malo procu ... malo hitu behem kratičkeho omráčení )

tím myslím že když máš tohle jako sekundární postavu
pokud máš maina na slotovku tak nepojedeš druhý char na slot ... pak ti schází gemy

srovnani dmg je pekné ale u kam máš 2x max ab hod který ti +2 ab vždy trumfne kromě situace kdy má cíl přesné ac abys ho dvackoval s kamama a s rukavkama ne NAVÍC kama ma o 2 utoky víc celkově at už srovnáváš 6 vs 8 nebo 8 vs 10 % narust je tam vždy a ne zrovna malý .. ale obecně je tu i možnost jet jednu kamu kdy ti to i tak bvjde lip díky možnosti rukavic

co se vlajek týče ... použitelná je jen
pirátská co ti přidá dva preepic featy což až takove terno není ...
bleskove zmije = haste ( tady je ale nutno počítat že pokud bys tomu naháněl eq jako mainovy dopracuješ se k faktu že jedina +8 roba je +8ac a haste tedy pokud ji seženeš ( a minimalně 2 jsou složené a častí je kopa stačí nahnat měď) je jakýkoliv jiný haste item k ničemu a vlajka tedy nemá co nabídnou)
ještě je vlajka s +1 regen .... ale -4 moudrost = -2 ac = naprd pro cokoliv s ac
vlajky s +2 vlastnost = spíš kosmetická zaležitost než cokoliv jineho ... u techto se dokonce uvažuje o rušení ... taková +2 int vlajka je jednoduše trash

ale co shadoow poněkud nezmínil je hlavní nevýhoda rukavic .. neustale se zde počítá rukavice + vlajka vs kama ...
ale to je naprosto chybné ve skutečnosti je to rukavice + vlajka vs kama + rukavice/chraniče .. jelikož ti bojove rukavice ucpou slot ( a kama ne) přicházíš s nima o možnost nosit rukavice /chraniče které jsou značně silnější než jakakoliv vlajka
z možnsotíí třeba haste +1 všechny vlastnosti , +6 odolnost +12 výsměch , +2 sila +2 odolnost +2 regen).. a mnoho dalších nedejbože zminovat skládací rukavice které jsou hodně imba i když je problem je složit
když si vemu libovolne ze zminených rukavic + kamu je vlajka asi taková náhrada jako náplast na uříznutou nohu

k tem rukavkam .. ty jsou jen jako 1 zbran s 6 utoky ... 1 kama je totéž ... 2 kamy už sou 6 main 2 offhand k tomu máš tedy samozřejmě ještě příval a haste ve výledku tedy rukavky 8x 1 kama 8x 2 kamy 10x
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 31 črc 2013 09:38

halfling - 20 monk / 10 fighter / 10 rogue

str 10
dex 19
con 10
wis 14
int 13
cha 8

1 rogue
2-9 monk
10-12 rogue
13-22 fighter
23-30 monk
31-36 rogue
37-40 monk

všechno do dex

featy:
weapon focus: kama
improved critical: kama
weapon spec: kama
weapon finnese
ambidexterity
two weapon fighting
improved two weapon fighting
dodge
blind fight
toughness
expertise
improved expertise

great dexterity III
epic weapon focus: kama
epic weapon spec: kama
epic prowess
defensive roll
epic dodge
armor skin

Co myslíte, může to takhle fungovat?
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 črc 2013 09:47

Trpaslik píše:halfling - 20 monk / 10 fighter / 10 rogue

str 10
dex 19
con 10
wis 14
int 13
cha 8

1 rogue
2-9 monk
10-12 rogue
13-22 fighter
23-30 monk
31-36 rogue
37-40 monk

featy:
weapon focus: kama
improved critical: kama
weapon spec: kama
weapon finnese
ambidexterity
two weapon fighting
improved two weapon fighting
blind fight
toughness
expertise
improved expertise

great dexterity III
epic weapon focus: kama
epic weapon spec: kama
epic prowess
defensive roll
epic dodge
armor skin

Co myslíte, může to takhle fungovat?

ne půlčík na dvě kamy rozhodně fungovat nemůže, a na jednu se rukavícím nevyrovná - to co psal nahoře drax je kupa nepodložených blábolů na kterou jsem ani nechtěl reagovat
co se lvlování týče měl bys dát 4fajtr pre-epic a 6po, AB tak vyjde stejně, -1BAB nahradí +2dex což přidá i 1ac/reflexy
a chce to rozhodně 20bodů v obratnosti (pak když vychází lichá obratnost tak zrušit epic prowess a dát další na sudou => +1ac/reflex/stejné ab)
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 31 črc 2013 10:43

e půlčík na dvě kamy rozhodně fungovat nemůže,

nevidim pořád duvod pč by -1 ab +1 ac +1 save fungovat nemohlo lol pochop už že elf ma -2/-2 na kamy pulčik -4 /4 ( ale +1ab za rasu) 1 ac 1 save je za 1ab rozhodě výhodné

a chce to rozhodně 20bodů v obratnosti (pak když vychází lichá obratnost tak zrušit epic prowess a dát další na sudou => +1ac/reflex/stejné ab)
to by musle startovat s 8str 8 con ... a to mu bez eq jen tak neprojde

btw blábol neblábol on si to srovná sám ;) je to jen pohled z jineho uhlu než težkeho lobisty rukavek co na ně ma i palacha ( wtf )
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 črc 2013 11:00

ano -3ab jsou u buildu co má normálně 55ab (s +8 zbraní) vážný problém, s těma 52ab netrefíš ani stodolu a i s 55 ti můžu zaručit že tehyart s kamou prostě nedáš

asi by bylo lepší Trpaslikus kdybys napsal co by sis tak představoval že s takovým buildem budeš chodit, protože 10útoků je moc pěkných ale s ab 52 si nezajdeš ani stoky
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 31 črc 2013 11:32

tak da určitě vic než 52 ab
kažopadně nic nebrani možnosti vzit 10 mon 20 fight 10 rog ;)
kde pujde ab strmě vzhůru ( +3ab +1 ac)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 31 črc 2013 12:03

Žádný konkrétní dung jsem na mysli neměl, vzhledem k tomu že sám nemám moc představu co tu k procházení tak je. To AB je samozřejmě slabé, tam se každý bodík navíc hodí. Na druhou stranu jsem si říkal že 20 je hit vždycky a při tolika útoích se to prostě sem tam trefí. Ale tak možná celý ten build nebyl dobrá idea a udělám si něco úplně jiného.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 31 črc 2013 13:03

na dvacky to neuhraješ ;)
ale pokud bys vzal jen tech 10 monka melo by to ab srovnatelne s osatnima necasterama

připadně to mužeš hrát bez ed na wm ... to už by dalo tak 61-62ab a krasný dmg ( a onoi bez ed mas o 10+ ac vic jak plechovka takze tak papírový nebudeš) .. za momentik ti na to mrknu
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 črc 2013 13:21

Trpaslik píše:Žádný konkrétní dung jsem na mysli neměl, vzhledem k tomu že sám nemám moc představu co tu k procházení tak je. To AB je samozřejmě slabé, tam se každý bodík navíc hodí. Na druhou stranu jsem si říkal že 20 je hit vždycky a při tolika útoích se to prostě sem tam trefí. Ale tak možná celý ten build nebyl dobrá idea a udělám si něco úplně jiného.

tenhle build není špatný, tak jak je to postavené až na těch pár poznámek co jsem napsal je to dobře, problém je že to AB na arkh hrozně limituje a proto se tu monci ani zloději skoro vůbec nehrajou

s tím ab 55 jako na dvě zbraně zapomeň, bys měl -2/2 za normálních okolností -3/3 s půlčíkem, k tomu když zapneš příval úderů (další -2) tak už netrefíš pomalu ani dveře, s jednou kamou/rukavicema to hratelné bude, ale hodně ztěžka, v tehyeartu je 55 naprosté minimum a s kamou je budeš pižlat rok, do tehyartu rozhodně rukavice, jakmile je totiž omráčíš tak už není problém je dorazit
pak s tím dáš ještě morii, jedno jestli s kamou nebo rukavicema a stoky ... jenže stoky s dexákem jsou fakt na rok pokud nemáš úplně top zbraň i se setnutím
nakonec ti ten char zbyde jen na točení ancienohu...

jestli chceš dvě kamy tak rozhodně kleriko monk s fajtrem, teoreticky by šlo něco jako hraničář26/zloděj13/1lvl mnich ale to jsem si těď vymyslel a je dost možný že když se nad tím zamyslíme zjistíme stejně jako u tohoto bojovník-monka že to není hratelné, ten klerikomonk 20 10 10 je prověřený, s tím si zajdeš vše, ani v partě to nebude tak marné

jestli chceš 20lvl monka tak možnáá monk/rdd, ale opět je to hratelné jen morie/tehyart jen o něco líp řekl bych, to ab tam je myslím vyšší a taky to má devast, nižší ac ale tam kam se s tím chodí to nevadí a na tankování party dungů jsou stejně jiné postavy
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron