Žádosti o sepsání buildů

Zde je prostor pro diskuzi, konzultaci, hození do placu ostatním atd. o buildech pro tento svět.

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 31 črc 2013 13:32

No určitě bych rád něco jiného než mé předchozí dvě postavy. Líbila se mi vize postavy s velkým AC (nebo obecně něco s velkou šancí vyhnout se úderům, třeba přes ten epic dodge) a mořem rychlých útoků.
Postavu čistě na dělání dmg mám, postavu co si projde stoky (a časem, i když kdoví, snad i morii a tehyart) taky.
Chtěl jsem se podívat i někam jinam a zalíbila se mi vize monka díky velkému spell resistance + to že je rychlý.
Chápu že pro spoustu dungů je tu dobré umět kouzlit, ale jak mám ke kouzlení averzi, snažil jsem se hledat build který se bez něj obejde.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 črc 2013 13:37

pak si postav střelce, ten nemusí umět kouzlit a můžeš do dalších 3, možná víc dungů

edit: a výhoda střelce je že je hratelný víceméně každý build, teda kromě zloděje sneak se se střelnou zbraní dává dost blbě...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 31 črc 2013 14:23

chceš říct dvou ;)

monk fighter rog 10/20/10 na dve kamy = 55AB 81AC+ed
10 monk 14 fighter 16 wm 60ab 81ac nemá ed ale zato ma dik wm značný dmg no
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 31 črc 2013 14:34

Ne, střelce určitě ne. Alespoň zatím. Střelecká postava mě nějak zvlášť neláká. Jedinou výhodu pro mě vidím u střelce v tom, že jich tu asi moc není.
Raději si postavím něco co je možná trochu blbé (ale zase ne úplně nehratelné) ale je to něco co tu nikdo jiný nehraje. :)
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 črc 2013 14:42

drax píše:chceš říct dvou ;)

chci říct skálu, pavouky, šerné a dost možná i beholdery tam se střelci také uplatní
Trpaslik píše:Ne, střelce určitě ne. Alespoň zatím. Střelecká postava mě nějak zvlášť neláká. Jedinou výhodu pro mě vidím u střelce v tom, že jich tu asi moc není.
Raději si postavím něco co je možná trochu blbé (ale zase ne úplně nehratelné) ale je to něco co tu nikdo jiný nehraje. :)

no tak to je fakt problém no, castera nechceš, střelce nechceš... zbývá už asi jen obchodník

jak vidíš mlátiče máš takže není ani důvod stavět ne-castera a navíc snad ani žádný solo necaster nedá nic jiného než ty zmiňované 3 dungy, záleží asi na tom jestli považuješ barda, paladina a hraničáře za castera...
bard může cokoliv uplatí se i v partě, vlastně je to do mnoha dungů základní char
paladin je slušná alternativa ke klerikovi pokud nechceš ohraného klerika ale jsi ochoten kouzlit jedno dvě kouzla před bojem
hraničář je dobrej ale chce to 23+lvl což nedává moc na výběr co dalšího k tomu
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 31 črc 2013 15:26

chci říct skálu, pavouky, šerné a dost možná i beholdery tam se střelci také uplatní

to jo ale když už tak devast nebo zen každopadně aa jako takové ma o dost menši ac + přiležitostne což ho do zbytku solo celkem kazí resp výkon oproti klasickemu meleečku je mizerie

no tak to je fakt problém no, castera nechceš, střelce nechceš... zbývá už asi jen obchodník
mno tohle mžoná shrnute 90% tveho učtu ale existuje hroamda variant melee necasteru co solnou skoro všechno

konkretně ten wm monk je kupřikladu paráda 60 ab je vic než dostačující ( běham s 62ab palachem unbuff protože př tom " počtu zasahu orproti missum je zpravidla neznatelný rozdíl při buffnutí ab ... tedy s 60ab rozhodě probehneš kdeco
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod ShaDoOoW » 01 srp 2013 04:59

drax píše:tohle mžoná shrnute 90% tveho učtu ale existuje hroamda variant melee necasteru co solnou skoro všechno

toz sem s nima, chceme něco co dostatečně dobře sólne aspoň mv, lab, drowy, balroga a nesmí to nic cástit, max hůlkovat a nesmí to být střelec

kdyby to dalo sólo i jezero nebo stínovou kryptu, to bysme se nezlobili :)

ten monk/wm (na kamy?) s 60ab z tohoto seznamu dá jedině tak tu mv a ještě blbě, já si udělal monk/wm/klerik na kosu a jsem na tom stejně tak mi neříkej že kdybych to udělal na kamy a místo klerika(castera) bych dal zloděje že bych sóloval vše :o
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 01 srp 2013 07:39

mv pohoda( mv asi i hc .. ac i ab na to má) ..
lab da bez problemu ( hulkujes smrt nega ale to každý neprskač)
šedé dost pravděpodobně .. sice nemá ed ale dmg vytahne peknej a s MA zhole + uhybani vs 1 cíl vytáhne 93ac
morie to samé ačkoliv ti topotrvá
drowy nedas bez druid / kler
balrog je čidtě pro mag/ kler toho dvackuju i s 71ab
skála vzhledem k tomu že ma 80ac a je to dexák (luk ma ab z dex) žadný problém .... ale tu dáá i prumernej kukri master ... imho se nevyplati chodit s neaa
Dracolich : toho da cokoliv
devastator ... s tim ab /ac pohoda jen musis nasvitkovat ts



kler monk wm na kosu na tom rozhodně stejně není jedeš kosu na str a dex + wis na ac .. výsledek je mnohem menši ac ( dik str na ukor dex) a mnohem menší unbuff ab .. s kratkorobýma b uffama je z tebe kler nekd ena urovni plechovek a ao 81ac 60ab( trvale bez LL) se ti ani nezdá
místo klerika(castera) bych dal zloděje že bych sóloval vše :o
60ab ma ten fight monk wm ... tedy full bab class se speckama a kopou featu navrch ( ac/ab)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 01 srp 2013 13:06

No taky by mě ty druhy meleečkářů co dokážou výše zmíněné věci zajímaly. :)
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 01 srp 2013 14:36

A když jsme u těch buildů a probíhá tu takto zajímavá diskuse, co něco podobného:
Human Bard 11/ Blackguard 13 / pm 16

str 17
dex 8
con 10
wis 8
int 13
cha 16

1-10 Bard
11-23 Blackguard
24 Bard (naházet výhodně skilly)
25-40 pm

vše do síly

featy:
weapon focus
epic weapon focus
epic prowess
improved crit
owervhelming crit
devast
power attack
cleave
great cleave
divine might
divine shield
great strength I
expertise
improved expertise
armour skin
epic reduction fire
epic spell: mage armour
epic spell: warding

AB by sice nebyla žádná sláva, ale AC to má hodně solidní + imka na crity
Otázka je, jak moc je tu vůbec potřeba ten divine might. Imho než se tahle postava do něčeho trefí, divine might spadne. A navíc by užíral sloty divine shieldu který je tu daleko důležitější. Pokud bych ten divine might nebral, je možné snížit počáteční sílu a tím zvýšit int/dex/con, samozřejmě s tím že síla se pak nažene vzitím great strength II

Ano, vím že podobné buildy se nakonec raději staví s RDD, ale aspoň by to mohlo být něco co tu moc lidí nemá.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 01 srp 2013 14:51

11 bard ti neda prakticky nic .. tam platí 20+ nebo nic ;)
u bg je to naopak berou se jen 4 lvl kvuli divine shield + migh ( 4 kvuli bab) vic lvl už ti nedá skoro nic

obecne pm ma lepší ac ...ale zase takový zázrak to není a je nutno počítat s tim že sic máš imku na kritiky .. spousta npc ma +ab /dmg nebo dokonce smite proti pm
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Trpaslik » 01 srp 2013 15:28

Nicméně při tak málo levelech je nutno mít hrozně moc levelů pm ---> BAB letí šíleně dolů. Kdyby to bylo 8 Bard/4 BG/ 28 PM tak je BAB na nějakých 24. S tím už bych netrefil ani vrata od stodoly.
Původně jsem to chtěl 8 Bard/13 nebo 16 BG/16 nebo 19 PM. Nicméně zjistil jsem že pokud tam narvu víc barda, můžu ho dát i na pozdějších levelech a tím si zvýšit tumble (a tedy +1 AC), umd, něco malinko do kouzel a songu, ušetřit skill pointy... za ztrátu jednoho featu. Mě to přišlo jako celkem dobrý deal.
Uživatelský avatar
Trpaslik
Level 17
 
Příspěvky: 57
Registrován: 17 led 2008 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod drax » 01 srp 2013 15:35

mno kdyz uz pm tak je dobre ho tam cpát úpo 20 kdy už ti jeho ubohý bab +1/2lvl nevadí... rozumnější už by byl bard bg pm 20/4/16 ale co se týče ab /dmg to zázrak není to už rozjed nejakeho dexaka .. ac ma obdobné azvesela tam dostane specky +daleko lepší ab btw po pm už na arkh dát barda nemužeš ( musí zusta zakonné zlo)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod Yorton » 01 srp 2013 16:01

Trpaslíku, koukám, že budeš jen expit postavičky podle toho kolik tu máš návrhů..abys jen neexpil a do dungu pro 40 se pak vůbec nedostal. :D
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Re: Žádosti o sepsání buildů

Příspěvekod siley » 01 srp 2013 16:21

bez moznosti UMD bych proste solovou postavu nedelal. Tim pro me osobne monk/fight/wm neni dobra volba. Ano na nektere dungy to das, ale bez nejakych pomucek z hulek nebo svitku je to proste smutne.

Nevim presne, co za predmety uz se ti podarilo ziskat, ale obecne jakykoliv monk je dost narocny na vybavu. Potrebujes maxnou silu na dmg, dex na ac, wis na ac, zivotu neni taky nikdy dost, k tomu jeste veci +ac, proto se oblibene kombinuji s klerikem domena valky, kde mas i auru vitality a to ti dost pomuze. Vybrat si navic build, ktery si sam nezakouzli ani silu je ryze silenstvi.

Ukousl sis podle me prilis velke sousto. Vymyslet build, ktery by byl originalni a zaroven funkci neni zadna sranda, protoze clovek musi znat perferktne vsechny dungy, perfektne vsechna povolani a featy a taktez perfektne herni mechaniky, a i tak je to na vikend plny rozjimani nad papirem, kalkulackou a lahvi lacine vodky. Musis se totiz odklonit od zavedenych poucek, coz je velmi tezke. Podle toho, co jsem pochopil, tak dungy neznas, pravidla taky moc ne. To neni zadna hanba, pravidla jsou slozita a dungy vypecene. Nesnaz se ale v teto situaci byt originalnim, vyber si nejaky build, ktery ti umozni szit se s hrou a prohlednout si dungy a v neposledni rade take nejakou zabavu a uspech, protoze jit 15 minut prvni patro morii nebo 3 hodiny tehy te proste nemuze bavit dlouho. Tvuj pristup te podle me vede na cestu nevyhnutelneho znechuceni tim, ze nic nedas, nic nemas, nikam jit poradne nemuzes. Udelat si solidni build, ke kteremu se muzes casem vratit, je cesta kterou ti doporucuji.

Pokud teda opravdu nechces zadneho "castera", tak je tu nekolik moznosti

bard8/dd22/rdd10
fighter28/bard2/rdd10
fighter/wm/rogue - v jakekoliv kombinaci na silu i na dex.

vsechno na jednorucku a stit. jsou to solidni proverene buildy, kazdy ma svoje slabiny a vyhody oproti ostatnim. Vsichni maji umd a da se za ne normalne hrat. Pokud bys bral barda, nebo paladina, tak mas moznosti samozrejme vic.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Buildy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron