Byl jste zaveden :)

Pokud máte nějakou otázku, kterou chcete položit někomu z DM, vložte jí sem.

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod drax » 07 bře 2016 14:46

njn čert vi proč ;) víš sám nejlíp jak se teď veci mají .. ted máš apon stejnýy problem jako ostatní :roll:
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod mulo » 07 bře 2016 14:52

drax píše:njn čert vi proč ;) víš sám nejlíp jak se teď veci mají .. ted máš apon stejnýy problem jako ostatní :roll:


ja mam stale problem ze nema kto zomnou farmit :D tak musim sam zo sebov ale to sa mi nechce
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod drax » 07 bře 2016 18:33

mulo píše:
drax píše:njn čert vi proč ;) víš sám nejlíp jak se teď veci mají .. ted máš apon stejnýy problem jako ostatní :roll:


ja mam stale problem ze nema kto zomnou farmit :D tak musim sam zo sebov ale to sa mi nechce


kliiid to se napraví .. jen co praetor přetrhne svuj nekolikamesiční řetěz problemů výmluv a ignorace a konečně předá co má teda pokud se na to dřiv nevyprdnu já :roll:
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod cromac » 09 bře 2016 11:23

A u koho je ted ten server? Nemuze ten dotycky provest password recovery roota a vytvorit ti tam ucet?
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod drax » 09 bře 2016 19:03

1) server je u praetora a dostane se k nemu přistup nikdo jiný jak se zdá nemá a u od praetora už se nejaky ten mesic čeká na to až předá par gb dál ... at se muže arkh konečně přestehovat a rozchodit vše s čim je problém
bohužel tady sme v rovině řešení stylem
A) odpovim ti za tyden
B) neodpovim vubec
C) řeknu že je nejaka komplikace ale neřeknu jaka a neozvu se dva tydny

a ůkon na par minut se tedy vleče pár měsíců

2) nema problem s heslem kde je problem konkretně se neví u nekterych pomohlo přepsat cd key v manageru u jiných ne .. nebo kdo tam do čeho vrtal praetor nijak na info o tomhle problemu co pulka lidí má nereagoval i když co se ke mě doneslo z druhe ruky s jednim jedincem řešil " ztracene heslo" individualně
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod Hator » 13 bře 2016 14:55

Čekal jsem že přestěhovat server je jednoduché a rychle. Za tu dobu jsem se stihl přestěhovat já do nového bytu :D Vystát jsem frontu na novou občanku kde se čeká měsíc. V červenci mi Sileny gratuloval k zasnoubení a vidím to tak že se stihnu ještě oženit :D
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod drax » 13 bře 2016 14:58

čekal si spravně jednoduche a rychlé to býva dokud to jedna strana neda do plánu pětiletky a pak už na to kašle.

řikam si zda praetor neděla v politice ... naslibovat hory doly a za par let se uvidí

jen ať ste v obraze s čím tady mame čest

21.2
Zdar,
za posledný týždeň bol výpadok kvôli problémom s internetovým pripojením (modem).

Postupne dávam dohromady zálohu servera, ale nie je to také triviálne, chvíľu to zaberie. Ešte som ťahal nejaké info od Feia.


od te doby jakekoliv kontaktovani bez odezvy
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod praetor » 22 bře 2016 11:17

drax píše:
mulo píše:
drax píše:njn čert vi proč ;) víš sám nejlíp jak se teď veci mají .. ted máš apon stejnýy problem jako ostatní :roll:


ja mam stale problem ze nema kto zomnou farmit :D tak musim sam zo sebov ale to sa mi nechce


kliiid to se napraví .. jen co praetor přetrhne svuj nekolikamesiční řetěz problemů výmluv a ignorace a konečně předá co má teda pokud se na to dřiv nevyprdnu já :roll:


Drax, prestaň na mňa hádzať vinu za problémy, s ktorými nič nemám. Áno, migrácia trvá dlho a niekoľké pokusy o presun inam zlyhali. Áno, finálna odovzdávka stojí posledných pár týždňov na mne.
Láskavo rozlišuj a paušálne ma neočierňuj za všetko.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Problém: You have been booted / byl jsi zaveden

Příspěvekod praetor » 22 bře 2016 11:17

Problém sa vyskytuje, ak majú dvaja hráči rovnaké CD kľúče, resp. je rovnaká kontrolná suma, ktorá sa z nich počíta.
Riešenie: Nahodiť nové CD kľúče u jedného z hráčov.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod drax » 22 bře 2016 12:09

a čí problémy to tedy sou ?

1) chceme od tebe obraz disku bez jakýchkoliv příkras víme že linux neni zrovna tvoje parketa a ano vím že je fei vicemene už " v duchodu aby ti s tim pomohl" proto od tebe nežadame nic než obraz disku

2) mluvíš o týdnech v realitě sou to nicmeně mesice kdy se dostane reakce za týden .. někdy i víc a vetšinou je obsahem neco ve stylu " mam s tim drobnym ukonem problem neřeknu jaký nechci poradit ozvu se pozdeji "
A) feiwill psal že ti s tim pomuže ( 33dni zpatky )
B) siley psal že ti s tim pomuže (19dni zpatky)
C) bylo řečeno že stači přistup k serveru a zbytek už si vyřešíme ( nevim přesne kdy ale dřiv než se ozval fei )

možností je kotel ale vše co posledni mesice mame je občasná jednovetná zpráva o nějakem problemu o kterem neřekneš nic

víš ja tě nerad " očerňuju" ale mame tady pomerne jednoduchý ukon realizovatelný za den .. který trva mesice a "nechceš s nim pomoc" přičemž ten kdo za tohle čekaní doplácí nejsi ty ani já ale arkhalie v praxi proti tobe nic nemám .. jen pokud mám problém a nevim co s ním požádám o pomoc nekoho komu tomu rozumí :roll:

k tem cd keyum ... nekterým zmena pomohla , nekterym ani opakovaná ( a že kvalitni zahadou je jak se to " samo pokazilo " v prvni řadě )
idealni řešeni problemu je stejné předat server ASAP a nechat to vyřešit v realnem čase lidi kteří mají znalosti a čas se tomu venovat
a to prosim dřive než se na to zbytek hraču / já / nový hosting vykašle / umře stářím protože řešit přesun pár gb 3/4 roku jak jistě uznáš je fraška a vše je bohužel čistě ve tvých rukou my ostatni tu mužem tak maximalně sedět .. remcat .. a čekat zda s tim nekdy pohneš nebo řekneš s ččim je problem a budeš chtít pomoct
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod siley » 22 bře 2016 19:18

Nevím v čem je problém, zdali je tam raid nebo logické grupy nebo s čím si nevíš rady. Já klonuji disky téměř zásadně ručně, ale jsou na to i nástroje - viz například clonezilla je velmi oblíbená a používaná, co jsem tak slyšel

Jinak ruční postup:
1. vypnout server
2. nabootovat téměř libovolné live-cd/usb. nejoblíbenější je systemrescuecd, ale slax nebo i buntu to určitě taky zvládne.
3. zvolit si kam to chci kopírovat. Já většinou používám na migraci a backup síťové úložiště, ale nebudeme to komplikovat řeněme, že tam prostě vrazíš další USB stick.
4. usb se někam buď mountne samo.. typicky do /media/*popisek_partitony* nebo si ho připojíš sám. Typycky si vypíšeš paritiony
Kód: Vybrat vše
lsblk -a
nebo
Kód: Vybrat vše
fdisk -l
, podle velikosti a označení poznáš, co je USB (pro demonstraci řekněme, že je to /dev/sdb které má jednu partition /dev/sdb1) a pak
Kód: Vybrat vše
mount /dev/sdb1 /mnt

4. stejným způsobem zjistíš, co budeš kopírovat - řekněme že disk serveru je /dev/sda a na něm je jedna nebo více partition, což je vlastně upně jedno.
6. pro jednoduchost jdeš do adresáře, kde máš namoutnované to usb
Kód: Vybrat vše
cd /mnt/
nebo třeba
Kód: Vybrat vše
cd /media/KINGSTON123
to záleží kde ho máš.
5. zkopíruješ všechny oddíly
Kód: Vybrat vše
find /dev -regex '/dev/sda[0-9]+' | while read blbost; do cat $blbost | gzip -v >  ./${blbost##/*/}.img.gz; done

6. restartuješ server a vytáhneš USB.
7. na USB máš potřebná data, která už potom nasdílíš jak chceš, dropbox, onedrive, gdrive, uložto, fastshare miliony možností.

Nás jenom štve, že se to nikam nehejbe! Ze dne na den se hodně lidem nepodařilo nalogovat do hry a tvoje odkazy na změny klíčů jsou divné, protože hráči přeci měli zaregistrované svoje klíče společně s účtem a hráli tu dlouhou dobu a najednou se nejde lognout.

Pokud mám klíč zaregistrovaný na webu, tak už si nikdo stejný zaregistrovat nemůže, nebo je tam chyba?

Pokud je problém s klíči datadisků, tak ten se projevuje jen pokud by na serveru někdo byl - pokud je online 0, tak není možné aby to byla tato příčina. Stejně je to divné a je to jedna z věcí, kterou by chtělo nějak vyřešit. Ale to teď nechme stranou.

Mám pocit, že vlasně vůbec nevíš, jaký je vlastně stav a v horším případě tě to ani nezajímá. Pošleš odpověď jak z předpřipraveného templatu.

A řeči o tom, jak to "není tak jednoduché" a "jeden pokus o přenos se nám nezdařil" vypadají, jako byste minimálně operovali dvojitej bypass mláďěti delfína. JE to jednoduché, vím to.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod Halatir » 06 dub 2016 17:25

Zdravím, nechce se mi pročítat celý topic. Měl bych chuť se občas připojit a trochu zahrát. Chci se zeptat jestli teď Arkhalia nějak jede nebo je offline. Než budu schánět NWN install, tak chci vědět, že to vůbec funguje, nebo občas někdo logne. Dík za odpověď.
Seraphin of Khanduras - Skladník
Aurora - Drak
Balerion - Zaklinač
Halatir - Rakshasa
Hilatar - Kukri-Master
Norolin - Klerik-RDD
Gron - Lich
Uživatelský avatar
Halatir
Level 11
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 lis 2013 07:56

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod drax » 06 dub 2016 19:53

server jede s lidma je to horší vicemeně se čeká až to praetor předá a zjistí se proč polovina hraču nemuže lognout ;)
pak se uvidí jak na tom po pulročnim protahování na mrtvém bodě vlastně jsme :roll:
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod Hator » 07 dub 2016 06:04

Hoj Norolin. Urcite si to nwn porid.. Do 15.4 by se mel server odevzdat. Zatim logne jen faxes, nemesis, mulo ;-)
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Byl jste zaveden :)

Příspěvekod miniork » 09 dub 2016 17:54

taky v pohode lognu:)
Uživatelský avatar
miniork
Level 16
 
Příspěvky: 42
Registrován: 12 říj 2011 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Otázky na DM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Torrent23, weslo a 17 návštevníků

cron