koukne mi na to nekdo,prosim??

Pokud máte nějakou otázku, kterou chcete položit někomu z DM, vložte jí sem.

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Hator » 17 kvě 2015 13:53

Mrzí mě že Armikova práce jde do sraček.. Preator nebude mít hosting dlouho.. Nechápu proč to nemůže mít Peta84 pro záchranu serveru k terej je na dne. Je to hráč koho to baví a má čas!!... Nevím o co vám jde jak ten server mate u prdele a jen ho držíte a blokujete. A ten kontakt na vás jako ICQ co nepoužíváte! Celkem směšné .. Já mam hodně casu a rad vezmu nějakou funkci . Ale stejně jde jen o nahozeni serveru, mazaní postav, připoutaní k oltáři, a jako Dm vyměnit bugle zbraně.. Zabere to asi hodinku týdně. A cekat x dnu na nahozeni serveru protože není na nikoho kontakt a oni si toho nevšimnou je smutné.. :( :( :(








!! Jinak forum se da číst na mobilu při sraní na Wc !!
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod drax » 17 kvě 2015 15:38

ach jéjé tu se to zas zvrtává peto peto at se podivam na všechny strany nevidim méně vhodnou osobu pro cokoliv než tebe nehledě na to kolik aliasu založíš ;)

- jediný kdo ma aktualně přistup k postavam atd je praetor , (fei oznamil že z časových duvodů hledá náhradu ale dále nijak nekomunikoval )
- co se iceho týče na jeho odpovedi se čeká klidně i dva mesice na import nových věcí koukám i půl rok i když jde o kriticke veci

dokud ti dva nezačnou nějakým zpusobem komunikovat je jakakoliv snaha o cokoliv bezpředmětná byly vyzvani aby se vyjadřily
od drax » úte 31. 03 2015 12:31:40

jediný kdo se ozval je yorton
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Ziro » 17 kvě 2015 16:22

Draxi , když Peťa není vhodný kandidát tak se hlásíš ty? o udržení forka serveru případně bugy atd? je defakto fuk kdo to bude drže jde o to aby to dělal někdo spolehlivý

BTW třeba zrovna na server demony někdo zautočil a Paul a Porky to nezvládají dat do kupy :lol:
Uživatelský avatar
Ziro
Level 19
 
Příspěvky: 81
Registrován: 01 říj 2012 23:00

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod sprostak » 17 kvě 2015 16:39

drax píše: nevidim méně vhodnou osobu pro cokoliv než tebe nehledě na to kolik aliasu založíš ;)

Ano to máš pravdu, nevidíš totiž vůbec žádnou.
Reagoval jsem na tvrzení, že se nikdo nepřihlásil, ačkoli to nebyla pravda. Dal jsem to tedy najevo veřejně, poté, co jsem na odpověď čekal několik měsíců.
Pokud se toho ujmeš ty, nemám nic proti, hlavně aby to fungovalo. Jen bych tě rád upozornil, že ani bash ani vim na smajlíky nereagují a dokumentace je v celých a mnohdy i rozvitých větách, což by pro tebe mohl být celkem problém.

drax píše:ach jéjé tu se to zas zvrtává


Jasně už jsme zase u toho. Půl roku neděláte absolutně nic, ale když se pár lidí snaží situaci nějak řešit, tak najednou někdo něco zvrtává. Kdyby si všichni ti pologramotní bojovníci za mravnost a uhlazenou mluvu vyndali hlavu ze zadnice a dělali to, k čemu se dobrovolně uvázali, nikdo by nic nezvrtával. Jenže to by chtělo trochu víc než pindat na fóru.
--- peta_84 ---
sprostak
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2015 10:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Hator » 17 kvě 2015 17:33

Mam jednu otázku draxi.. Žijeme v roce 2015.. Jak spolu komunikujete ty a ostani ? Pomoci fora? Nebo co uděláš jak padne forum a hra .. Zavoláš někomu aby to nahodil a nebo budeš doufat že si toho někdo všimne a nahodíš to ? Forum nejelo měsíc a ten den mi server odepřel přístup ke hře ( IP ban ) Mam psát někomu na IQ .. Psal jsem na Twitter a nic se nestalo.. po 29 Dnech jen tam bylo že: Arkhalia ‏@ArkhaliaNWN 11. 5.Zobrazit překlad
Zaznamenali sme dočasný výpadok webovej adresy http://www.arkhalia.cz . Hra funguje bez problémov.

Psal jsem tam 17.4 a to už nefungovalo 4 dny.. Takže to padlo 12.4 a 12.5 to bylo nahozeno. Dejte aspoň adresu a ja vám napíšu dopis. To trvá 2 dny poštou.


29 Dni trvá zjistit že nefunguje Forum.. Co bude příště? Příště si toho všimnete po delší době .. A tomu chceme zabránit!
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod sprostak » 17 kvě 2015 18:10

moje tel. číslo je 605917821

někteří ho tu už mají, pokud by bylo potřeba něco projednat.

Když se selže nějaký test na monitoringu serveru u mě (nejde ping, nejde načíst web, nefunguje DB apod., dochází místo na disku, selže nějaký disk z raidu (o tom tady asi taky nikdo neslyšel, jako o první frontě bezpečnosti před ztrátou dat)), do minuty to mám na telefonu jako SMS alert, v mailu podrobnou zprávu o události. Ale to je asi moc složité.

Dneska, kdy je neomezené volání za pár kaček,to snad není problém, no NI?
--- peta_84 ---
sprostak
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2015 10:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Ziro » 17 kvě 2015 18:13

jsem pro to všema deseti
Uživatelský avatar
Ziro
Level 19
 
Příspěvky: 81
Registrován: 01 říj 2012 23:00

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod drax » 17 kvě 2015 19:23

hator : prave v tom ej ten problém komunikace je takřka nulová i přes dlouhodobou snahu na tohle upozorňovat ci to změnit je to hazení hrachu na zeď s odezvou že je vše ok nebo uplně bez odpovědi

ovšem fakt který vám stále uniká je že jakákoliv diskuze je bezpředmětná dokud se do ni nezapoji ice /praetor protože bez nich žadne řešení není realizovatelné :roll: .. bohužel právě zde je problém
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod sprostak » 17 kvě 2015 20:28

Mě třeba napadlo, že WB by mohl být drax, protože nějaké dungy udělal a ačkoli je toho na nich ještě potřeba dost vyladit a možná mírně upravit nebo zkrátit některé lokace, tak má celkem dobré nápady. A v současné době ho Ice brzdí. Pokud bude pracovat na úpravě svých dungeonů, případně zkrášlování světa a vytvoření pár nových questů, nikdo by mu neměl bránit dokud nezačne předělávat dnes už klasické dungy tak, aby se mu lépe chodily s jeho postavama, mazat lidem těžce nafarmené itemy a pokukovat po wipe jako shadow.

Co by mi přišlo jako přínosné pro server by bylo automatické odesílání varování o výpadcích a dalších událostech - klidně každý průchod dungem, drop, vložený stín, složený předmět v bedně apod. - prostě aby DMka měli přehled o tom, co se na serveru děje.

Dále mě napadlo udělat testovací server pro WB na testování nových verzí bez toho aby se muselo hrabat v "ostrém" modulu, kdy vedle poběží na jiném IP, nebo portu (IP už jsou dneska za prachy) kopie serveru s kopií všech postav synchronizovaných každý den třeba někdy v 5 ráno, tam by bylo možno nahrávat nové verze modulu (přes FTP vidím jako nejjednodušší) a případně tam lognout a testovat přímo na prostředí serveru. Třeba se domluvit s pár hráčema a testovat tam. Mám pocit, že taková možnost tu v současné době není. Nevím jak máte teď udělanou kontrolu a releasing nových verzí (continuous integration).

Myslím, že i web je docela možné zpřehlednit a zpřístupnit pro nové hráče, různá důležitá upozornění, změny oproti klasickému NWN a další pravidla by podle mě měla být někde jasně na webu, protože na fóru zapadnou a neustále je potřeba někomu něco vysvětlovat nebo ho někam navádět.

Hodně lidí se pokoušelo různě pomoci, ale myslím, že současný admin nebyl schopen to koordinovat. Třeba ty plánovače dungů, tedy spíš to tržiště a aukce byl dobrý nápad, akorát autor neměl zřejmě dostatek technických znalostí to dotáhnout do přehledného cíle, který by hráče motivoval k tomu to více používat. Obchodovat přes fórum je dosti nepohodlné.

Databáze lootu je fajn a mám ten názor, že ideální je to udělat oficiálně ve spolupráci v WB. Argument, že to člověka připraví o překvapení, co padne neberu, právě naopak, pokud bude vědět, že v nějakém dungu padá předmět, který se mu hodí motivuje ho to udělat si postavu a získat ho. Obsah lootu se tak jako tak traduje jakousi lidovou slovesností, stejně tak vzácnější prsteny - nikomu se však nechce trávit desítky hodin lootem částí nějakého zlatého nebo epického prstenu a stovek mědí na jeho složení když ani neví co ta věc dělá. Těšení se na věc, kterou si předem vybral podle mě naopak motivuje k hraní.
--- peta_84 ---
sprostak
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2015 10:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Hator » 18 kvě 2015 06:07

Draxi: Promin ale je nam 30+.. no me 30 a ostatnim je prave to + . A komunikovat jenom pomoci fora je chabe kdyz mate nejakou tu funkci a nejakej ten vek. Tak jak se na forum neobevi fie, ice, prore tak se Ark nezachrani.
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Ziro » 18 kvě 2015 10:47

Bohužel Hator má pravdu , čtu tady plno nádherných planu které by mě vedly opět zase hrát jak za starých časů lootit až do rána *pokud neusnu :DDD* ale bez těch 3 server už nedá nikdo dohromady , což mi přijde že tu vedeme zbytečné argumenty
Uživatelský avatar
Ziro
Level 19
 
Příspěvky: 81
Registrován: 01 říj 2012 23:00

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod sprostak » 18 kvě 2015 11:15

Ziro máš pravdu, ale zase jsme to zkusili. Třeba se nakonec fei a prae chytnout za nos a třeba ne.
--- peta_84 ---
sprostak
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2015 10:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod praetor » 18 kvě 2015 20:36

Takže prihodím pár poznámok za seba.

Ad zmena hostingu:
Bol som vybratý ako dočasné riešenie, ktoré trvá niekoľko rokov. Som za to, aby sa vybralo vhodné riešenie, ktoré si svet zaslúži.
Som však iba technický kontakt na hosting, nemám momentálne žiadne právomoci rozhodovať.

Ad čas:
Časovo som úplne mimo, momentálne riešim úplne iné veci a k Arku sa takmer vôbec nedostávam. Vedel by som s rôznymi vecami pomôcť okrajovo, ale nemám čas drivovať pokrok a údržbu sveta.

Súhlasím, že diskusia o ďalšom fungovaní je na mieste a mali by sa k tomu vyjadriť aj hráči aj DM.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod Hator » 18 kvě 2015 20:55

Prore.. Dej prosim na sebe kontakt petovi.. To aby se mohl domluvit nebo dat vedet aby jsi prisel na forum treba.. Aby se necekalo xx mesicu
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: koukne mi na to nekdo,prosim??

Příspěvekod praetor » 18 kvě 2015 20:58

Cez fórum sa mi dá poslať SZ, mail, ICQ. Na prvý kontakt myslím dostatočné.
Budem v najbližších dňoch sledovať a prispievať na fórum častejšie, aby sa veci pohli dopredu...
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

PředchozíDalší

Zpět na Otázky na DM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Torrent23, weslo a 20 návštevníků