Moje úvaha

Máte nápad, jak svět Arkhalie vylepšit, objevili jste někde nějakou nesrovnalost nebo nám chcete něco nabídnout? - Neváhejte a pište.

Moje úvaha

Příspěvekod kubajzcz » 08 srp 2008 11:42

Zdarec lidi !
Jako Většina z vás už na Arkh hraju dlouho , mno sice jsem tu dlouho nebyl ale přec jen vím jakej ten svět ve skutečnosti je. Zažil jsem ho v dobách kdy se ani nedalo přihlásit jak tu bylo přeplněno i doby jako ja tahle, že už je tu skoro úplně mrtvo, jen skupinka těch nadšenců nováčků a nebo těch pravých veteránů co na Arkh nedají dopustit.

Po všem tom hraní tady, jsem se odtrhl od NWN směrem k WoW a měl jsem pocit že to bude chvilková záležitost, jenže po roce a půl mě WoW přestalo bavit protože je to stereotyp a rozhodl se, že vrátim se k NWN. Samozřejmně první co bylo, že jsem zavítal na Arkhalii, a tak koukám , hrajicích hráču: 3 hm ... nevadí , aspoň se nebudeme rvát o dungy. Říkám si, jak se asi hodně změnila Ark co jsem tu nebyl. V první řadě teda Wipem, což mě sice trošku zamrzelo ale budiž nevadí. Jenže na první pohled byla Arkh naprosto stejná. Co se vlastně změnilo, Kozlové jsou jinde , Dener vypadá jinak, myslím, že i Middle ale to je nedůležitost. Možná těch změn v oblastech bude víc, zatím jsem nestihl projit vše ale přec jen jsou to změny, které nemají skoro žádný vliv na to jestli se bude hrát jinak, zastavím se asi na 5 minut prohlídnu si Dener (kterej je přeefektovanej podle mne zbytečně) a zase můžu jít hrát dál. (zatím se pořád divíte proč to píšu tady do tohodle Topicu nebojte to přijde)

Mno dobře toho už dost, jenže za tu dobu hraní jsem se zakecal se ShaDoOoWem a vzpomněl sjem si, že jsem s ním dřív hrával a tak jsem od něj nějakým způsobem zjišťoval vše nové a tomu podobné. V podstatě jsem se dověděl, že Arkh je furt stejná. Hraju tu nějak od toho Wipe a každým dnem si s ním povídám při tom všem expení a dovídám se, že navrhoval Arkh mnoho návrhů na zlepšení hraní, ať je to od prostých scriptů nějakých primitivních věcí, nebo na scriptování celých velkých systémů, opravení většiny bugů, pomoci se světem, v podstatě, věřím, že jeho zkušennosti, by mohli Arkh prospět a dát jí alespoň trošku té šťávy, jak se to jen říka .... zpestřit hraní. Ptám se ho, " Hele tohle jsou skvělý nápady, zkusil jsi je dát na fórko ?" Odpověděl mi, že ano, ale , že většinu z nich zavrhli. Tak jsem nevěřil a sám se podíval, hm ... vlastně měl pravdu ! On jen za to, že chce pomoci vyřešit problém tak dostane pomalu holí přes záda. A teď ta otázka ....... to jsou DM/WB tak pyšná a hrdá, že nedokážou přijmout pomoc od "pohého hráče", nebo tak nyfintěná, že vše zvládnou sami ? (očividně ne, když to nejsou schopni udělat a změnit to co je špatně, bugy aatd.) A nebo jsou hráči oslepeni tím co vidí a myslí si, že takhle je to "the best" budu mluvit za sebe, Shadooowi věřím, viděl jsem jeho dílo s NWN a říkám, že dokáže udělat Arkh skvělou a zábavnou jako předtím. Proč ho tedy WB/DM/Admin nechtějí vyslechnout nebo přijmout mezi sebe aby jim pomohl ? Hm otázka za všechny prachy. Proč vlastně Arkh nepřejde na novej patch ? Už jsem na něm byl na Eq a tam si ho jen chválí, třeba by vyřešil mnohé, ale už otázka je jen v tom , jestli to WB zvládnout a nebo jestli prostě nechtějí (v tom by to bylo jiná a nechtěl jsem je tímto nijak urazit). Teď už si asi většina z vás myslí, že to co tu píšu jsou hovadiny, budiž, mě kritika neublíží. Já se jen snažím svůj názor zprostředkovat tak, aby nezůstal zapomenut a mám pocit, že i ostatní by chtěli aby ark dostala znovu druhý dech.


Přiznejte si to, tohle už jen pomalu umírá, tohle nežije.

Děkuji aspoň, že jste měli nervy si to přečíst a apeluji na váš (doufám) zdravý rozum, že pochopíte co tím vším chci říct. Dikes

Carifuk - Kathelly
Uživatelský avatar
kubajzcz
Level 10
 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2008 23:00

Příspěvekod Rhodry » 08 srp 2008 13:39

na začátek - jo tebe si tak nějak pamatuju z dob kdy tu bylo fakt plno :D

a k tomu co si řekl.. je to pravda, i když by se dalo říct že ty malé změny co Shadoow navrhl jsou relativně zbytečnosti (možná by ulehčily trochu serveru, ale to je asi tak všechno), a ty zásadní úpravy by asi nebyly špatné, ale i kdyby se zavedly tak pochybuju že by to ark nějak zásadně oživilo.. podle mně ark umřela když odešel armik, a potom dvojkvitko.. tehdy na tom byla fakt dost dobře, ale teď už se mi to prostě tak skvělé nezdá.. nechci se dotknout týmu ark, věnují se tomu ve svém volném čase, ale na druhou stranu armik to dělal taky ve svojem volnu, a ta úroveň byla o hodně lepší.. co mně dost zarazilo je to bezpodmínečné odmítnutí craft systému.. kdyby se ten craft zaved, tak by to byla možnost i pro nelootery jako já získat nějakou lepší výbavu (samozřejmě ne nějak přehnanou, prostě něco kvalitnějšího ale ne moc), já bych to hodně uvítal, a asi bych zase začal hrát.. jenže jakou má svět perspektivu když aby si hráč užil to co ho baví (pvp) tak musí dělat něco co ho vůbec nebaví (lootění) protože jinak nemá šanci proti těm looterům kteří mají dobré věci z dungů.. takže asi tak.. ark by se dala oživit, jenom se tomu musí WB/DM otevřít, zvážit ty návrhy ne jenom co se náročnosti provedení týče, ale taky přínosu.. nevím jak to dělají teď, jestli si prostě řeknou "tohle je složité a trvalo by to strašně dlouho tak na to kašlem" nebo jak, ale popravdě mi to tak připadá..
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod kiklop » 08 srp 2008 14:06

Par poznamok, ako to vidim ja:
-neda sa tak jednoznacne povedat, ze ShaDoOoWove napady odmietli len DM?WB. Ja osobne som tiez napisal, ze okrem toho napadu na zmiernenie lagov(tusim chcel vyhodit nejaky script) sa mi nic nezdalo. A tusim nas takych bolo viac.
-nemyslim si, ze to ci Arkhaliu hra 40 ludi je momentalne otazka toho ako sa DM staraju o svet. Praveze urobili wipe, menia veci, upravuju dungy. Mozno nie vzdy smerom, ktorym by sme chceli, ale ako by sme dopadli, keby sa realizovalo vsetko co ja chcem... boli by ste v pazi priatelia:)
Ono skuste si pozriet na www.neverwinter.cz aka navstevnost tu bola par mesiacov pred wipom. Si to aj pamatame, nie?
-a mne osobne sa craft nepaci. Teda tak ako sa predstavuje s tazbou surovin a vlastne by mal clovek dalsie povolanie... Mne osobne vzdy pripadalo, ze ked je hrdina hrdina, tak sa nestiha zaujimat o pestovanie kyticiek a buchanie do kamena a take tie veci, radsej si to kupi u odbornika, ktory sa tomu venuje cely zivot - npc v obchode. To je len moj nazor, len som tym chcel povedat, ze mna zamietnutie craftu az tak neprekvapilo.
Gurin Hammerfist - Agardonska stráž R.I.P.
Gard z Veze - R.I.P.

Michal od Zvona - kto vie co z neho bude
Grurin Hammerfist - Gurinov syn
Mlat Hammerfist - druhorodeny Gurinov syn
Uživatelský avatar
kiklop
Level 22
 
Příspěvky: 160
Registrován: 21 led 2008 00:00

Příspěvekod Rhodry » 08 srp 2008 14:11

kiklop píše:-a mne osobne sa craft nepaci. Teda tak ako sa predstavuje s tazbou surovin a vlastne by mal clovek dalsie povolanie... Mne osobne vzdy pripadalo, ze ked je hrdina hrdina, tak sa nestiha zaujimat o pestovanie kyticiek a buchanie do kamena a take tie veci, radsej si to kupi u odbornika, ktory sa tomu venuje cely zivot - npc v obchode. To je len moj nazor, len som tym chcel povedat, ze mna zamietnutie craftu az tak neprekvapilo.


budiž, ale ať se v tom případě zavedou aspoň ty +5 věci k obchodníkům..
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod kubajzcz » 08 srp 2008 18:16

S kraftem souhlasím na plné čáře, to je věc, která mi tu hodně chybi a hodně by obohatila hraní, alespoň to moje, pokavaď ten craft bude na úrovni, tak už tak je to o něčem jiném a netvrdím, že je to vina WB/DM že tu nehraje tolik lidi ale věřím, že hodně by se jich vrátilo kdyby se tu hodně věci změnilo, něco novýho to chce. Neříkám že vím co a ,že vím jak to udělat, ale takovej clovek jako Shadooow si myslím, že by věděl. Rozhodně ten craft je bezva nápad to s těma itemama je recht
Uživatelský avatar
kubajzcz
Level 10
 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2008 23:00

Příspěvekod Rhodry » 08 srp 2008 19:01

já si taky myslím že ten craft je dobrý nápad, mně by to asi fakt dostalo zpátky.. jenže když není vůle to aspoň zkusit, tak to je holt smůla..
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod Ice » 08 srp 2008 19:56

Mohu se vás zeptat co vidíte na hodinách prosezených u počítače tím že čekáte co se vám podaří vytěžit a pak si z toho můžete udělat nějakou lůzu, kterou můžete mít za půl hodinky v dungu? Tohle je možné na serverech kde se hraje RP a dungy se nechodí a tak je to jedinej způsob jak přijít k věcem. Ale tady? Tady kde lze najít +7 věci nikterak těžko? Navíc tohle je muliplayerserver a tudíž tu takový singl věci jako craft nemají co dělat. Navíc NWN není děláno na nějaké rolnické práce ale o hrdinství postav. A pokud dám do obchodů +5 věci, jak zajistíte aby hráči chodily dungy když tam nenajdou nic lepšího???
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Rhodry » 08 srp 2008 20:19

heh trochu si protiřečíš.. prvni řekneš že +7 věci se dají sehnat nikterak těžko, a pak se ptáš proč dávat do obchodu věci +5 když v dunzích nic lepšího nenajdou..? :)

jinak de o to, že ne všichni sou zatvrzelí looteři, a craft by pro ně byl příjemnější cesta získat nějakýž ten equip (takové dejme tomu +6 věci aby šly craftnout když +7 sou lehce k sehnání v dungu..), a že je craft SP záležitost bych ani tak neřek.. když sou v craftu itemy které třeba nejdou lootnout tak je to dost MP záležitost si myslím.. nemusí být nijak silné, ale třeba něčím zvláštní nebo tak..
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod Ice » 08 srp 2008 20:31

Jde o to jak už jsem psal jinde že tady si během chvilky vyexpíš 10 postav a pak ten craft velice lehko mezi sebou jeden hráč provede a bude si dělat věci jaký se mu zlíbí a to podle mě nejni MP. Jinak jak výmečný věci by sis představoval? Všechny výjimečný věci už padají právě v těch dunzích. Tak proč trávit čas těžbou surovin?
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod kubajzcz » 08 srp 2008 23:48

Ice beres to desne kriticky a myslim, ze to co jsi napsal je dost zhovadilost, ze to nebavi tebe, neznamena, ze to nebavi vsechny. To je to o cem jsem psal, DM/WB rekne ze se mu neco nelibi a tak to bude. Proc ale ? Nezalezi snad na blahu hracu nikoliv vas ? Aspon tak by to melo byt !! To ze tebe nebavi kutat a cekat az vyteziz suroviny neznamena, ze pro nas, me a Rhodyho v tomto pripade protoze se zatim nikdo jinej nevyjadril nemuze bejt obohaceni na hre. Psal jsi dost arogantne a to by jsi jako DM nemel, snazim se pouze poradit.
Uživatelský avatar
kubajzcz
Level 10
 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2008 23:00

Příspěvekod kubajzcz » 08 srp 2008 23:51

Je pekny ze si tamhle zajdes do morie nebo tak a vylootis si eq jakej se ti nezdal ale to neni ono to pravy poteseni je ze si to vytvoris , proste dejme tomu 3 dny sbiras ingredience a pak ti z toho vypadne nejakej hustej item, je to neco lepsiho ne zse modlit u truhly aby ti padlo co potrebujes nebo chodit dokolecka stoky celej den nebo ku prikaldu kozly aby ti padle haste botky to je takova votrava , to radsi stravim 3 dny tim ze si na to busu shanet material a pak si je usiju
Uživatelský avatar
kubajzcz
Level 10
 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2008 23:00

Příspěvekod kubajzcz » 08 srp 2008 23:58

Nebo treba nove lokace, mesta , dungy, zavest q za expy nebo itemy proste cokoliv co zvedne zabavu aby se furt nechodilo a neexpilo dokolecka tohle vsechno nemusi bejt RP !!! Hrac muze ale nemusi vyuzit Q nemusi to bejt nejaky RP Q s pribehem nebo tak ale rozhodne proc chodit opetovne dung nebo cokoliv dokolecka a expit furt kdyz clovek radsi udela Q z ktereho padne hodne exp, nemusi to bejt lehkej Q ale proc ne.
Uživatelský avatar
kubajzcz
Level 10
 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2008 23:00

Příspěvekod genar » 09 srp 2008 05:28

mno craftu zavazi jedno nepochopitelne pravidlo a to možžnost přehazovat itemy mezi postavamy pac prehazujes craft itemy a samo si to mužeš obstarat sam což je blbost ale ono princip toho žeudelas new postavu a užji jedas v mega výbaveuž je kravina misto toho abys e zaclopekne odznova pak to tu je za 3 dny 40 na cokoliv si vzpomenes
Uživatelský avatar
genar
Level 20
 
Příspěvky: 112
Registrován: 21 čer 2008 23:00

Příspěvekod Rhodry » 09 srp 2008 08:18

hm, a myslíš že když někdo udělá jednu 40tku se kterou nahrabe nějakou dobrou výbavu že ji nedá nové postavě aby se mu expilo líp..?
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Příspěvekod Rhodry » 09 srp 2008 08:35

kubajzcz píše:zavest q za expy nebo itemy proste cokoliv co zvedne zabavu


q za itemy už sem navrhoval, ani nevím jak to stím doadlo, podle mně se to zahrálo do autu jako všechno co by mohlo výrazně pomoct..
Rhodry Doombringer ... Nejvyšší kněz Temného Boha ve službách Stínové Legie..

Obrázek
Rhodry
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30 bře 2008 00:00

Další

Zpět na Návrhy, postřehy, nabídky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Foplips00 a 5 návštevníků