Expeni

Máte nápad, jak svět Arkhalie vylepšit, objevili jste někde nějakou nesrovnalost nebo nám chcete něco nabídnout? - Neváhejte a pište.

Příspěvekod Feiwill » 08 led 2009 19:09

Dragnor píše:
Feiwill píše:Na toto je uplne jednoduchej lek: nebejt uz uz nedockavej a blahove neriskovat, kdyz staci pockat pouhy dva lvliky a pak je jistota, ze dalsi k8 (nebo libov. nizsi) gem neprestreli aktualni lvl.

Proc blahovi a riskovat? Mechanika hry povoluje osazovat zbrane gemy, ale nikde ve hre neni napsano, pozor muze zpusobit popaleniny tretiho stupne a zbran neudrzite v ruce, popripade se z toho ani neprobudite. Zadny novy hrac co prijde na arkhalii proste tohle nemuze vedet.

Toz mechanika hry taky dovoluje treba stavet barbary 40lvl a kdyz takovej char zalozis, tak nejenom ze ti hra neznemozni ten char dalsi den lognout - dokonce te celou tu dobu expeni taha za nos, necha te tam ty lvly barbara hloupe klikat a az za mesic se dozvis, ze ten cas uplne zabils, char je k nicemu a DMko ti nic nenahradi (narozdil od gemu). A mechanika hry dovoluje taky mraky jinych nevratnych hlouposti. Ty gemy jsou zkratka jedna z veci, ktery ja osobne povazuju za lore Arkhalie, ktery odlisuje zkusene hrace od nezkusenych. Asi jako expici lokace. Kdyz clovek expi neefektivne, zabije jeste vic casu, nez cekanim na DM a ten cas mu uz taky nikdo nenahradi. Gemy jsou ve srovnani uplna malickost.
Dragnor píše:Pravdepodobne to tu je nekde pod xy bodem, ale uprimne kolik lidi myslis, kdyz sem de zacit hrat si poctive precte vsechny rady a pokyny, krom toho jak se na ark vubec dostat.

Precist si pravidla je to nejmensi, co hrac muze pro server, kterej mu dava zabavu, udelat. Ja za to debugovani postav s pregemovanym mecem taky nikomu ruce netrham - kdyz se to nekomu stane poprve, proste mu to debugnu a pravidla mu pripomenu. Ocekavam ale, ze podruhy uz se to stane jen omylem. (Ale samozrejme debugnu vzdycky - to jste ale nikdo neslyseli, ok? :) )
Dragnor píše:na tohle by si na startu taky hodil naky questik kde na konci dostanes gem s radou jak jej pouzivat. Ano je pekne prichazet na veci sam, ale kdyz to ma za pricinu shanet se po nekom kdo ti zpristupni tvou locklou postavu neni to prave orechove.

Kdybysme meli delat questy na vsechny pravidla, ktery jsou kolikrat jeste dulezitejsi nez pregemovana zbran, ktera se deje jednou za dva mesice, tak by tech questu bylo tolik, ze by je rychtyk nikdo nedelal. To uz je jednodussi sepsat vsecko na jedno snadno pristupny misto na webu a postavit pred hrace nepsanou zadost/obligaci ucinit sobe a Arkhalii zadost a seznamit se s tim. Kdyz si k tomu clovek veme bramburky, kofolu a nejakou peknou muziku, tech dvacet minut cteni mu utece jako nic a dozvi se pri te prilezitosti, ze si muze skladat slotovy zbrane a ze ta dobra zbran, na kterou ceka, mu z te bedny nikdy nepadne.

P.S.: Ja teda ani nevim a nikdy jsem nevedel, jaky jsou ty pravidla pro pridavani lvlove narocnosti na zbrani. :) Neni to rozhodne nic primocaryho typu k6 = vzdy +2 lvly. Posledni slovo je na WB, kteri to muzou vycist z modulu.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 08 led 2009 19:15

Hejkal> Necham na jinych komentar k situaci, kdy lidi v parte maji ruzne lvly, ale nesmi nastat stav, kdy vic lidi (stejnyho lvlu klidne) v parte = vic expu pro kazdyho za potvoru. To by hraci se dvema PC / dvema NWN (coz neni rarita) expili dva chary zaraz, a to jeste rychlejc nez jen jeden char.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Dragnor » 08 led 2009 20:06

jiste fei mas pravdu, vsak jsem to bral jako priklad. nicmene trefny. Protoze tenhle problem ma tady na foru rozhodne nejvic topicu. Protoze se tyka novacku a postihuje je hned ze startu hry.
Predpokladam, ze vetsina lidi se k pravidlum dostane pozdeji. Nejdriv chteji novy server zkratka vyzkouset a zacnou hrat, prekonaji strasti s instalaci a hrr do hry. A ono ejhle hned po druhem pokusu o pripojeni zjisti, ze ma neplatnou postavu a v tehle chvili mozna objevi ty rady na foru. To je realita.
Jiste delat questy na vsechny strasti a utrapy jenz nwn jako takove obsahuje smysl nema, ale na tyhle nejpalcivejsi a hlavne nejcastejsi by to dle mne od veci nebylo.
Jiste ma to i pozitivni prinos hrac se nauci kontaktovat dm, objevi ty rady. Ale taky ho to mozna nastve a pujde jinam.
Uživatelský avatar
Dragnor
Level 14
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13 led 2008 00:00

Příspěvekod Hejkal » 08 led 2009 20:25

Takhle ja sem novacek na Ark. maximalne ja sem zvyklej expit postavu klidne 3/4 roku. Ale kdyz vezmes novacka tak co ho tady bude drzet expeni nebo ukoly?? :) Proto rikam nejak podporit party napr. zrusit to rozdeleni lvl a strata expu ale naopak neco pridat trebas 5 exp. za priseru coz neni az tak moc ne?? :) Ale potesi to. Ja sem uz celkem skusenej v NWN a novemu servru dam aspon mesic ale to zdaleka nemuze rict kazdej :) .

Hejkal> Necham na jinych komentar k situaci, kdy lidi v parte maji ruzne lvly, ale nesmi nastat stav, kdy vic lidi (stejnyho lvlu klidne) v parte = vic expu pro kazdyho za potvoru. To by hraci se dvema PC / dvema NWN (coz neni rarita) expili dva chary zaraz, a to jeste rychlejc nez jen jeden char.


To mas jiste pravdu ale rekni mi kdo zvlada hrat za dve postavy najednou :) . A pak o co jinyho tady de nez tu postavu dat na 40 lvl??:)
Hejkal
Level 18
 
Příspěvky: 63
Registrován: 05 led 2009 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 08 led 2009 20:29

proboha to jsou zase názory DMek

vám to opravím a posuneme se zase o kousek kupředu co vy na to?
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Feiwill » 08 led 2009 20:58

Hejkal> spatne pochopeno. Situace, kdy vic lidi v parte = stejny pocet expu jako solo (nedejboze dokonce vic expu, byt o 5) je vylozena bezpecnostni dira. Pac dva chary tu klidne netrivialni mnozstvi lidi bude s radosti expit, kdyz to bude takto vyhodny. Jak rikam, mit dve PC nebo dve NWN na jednom PC neni zadna rarita. Nesmi dojit k tomu, ze si nekdo zalozi na svych dvou acc dve nove postavy, s jednou z nich bude jen chodit za tou druhou, ktera bude vsecko zabijet a naexpi nejen sebe rychleji nez solo, ale stejne rychle i tu prvni postavu. Mozna by se mohlo zvysit rozpeti lvlu, ktere si nezpusobuji ubytek expu, ale to uz je na WB.

Dragnor> Presneji receno ja nejsem proti resit malickosti, i kdyz jsou to jen malickosti. Pro me jsou ty gemy soucast arkhalijskeho "lore", ktere by se nemelo prilis dosiroka zverejnovat. To je ta bottom line. No, v ramci asertivity s tim nikam nepohnem. Stejne je to fuk - hlavni slovo budou mit WB.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Yorton » 08 led 2009 21:22

Jenže pak tu má skoro každý build(postavu), který si může sám rychle vyexpit na 40lvl bez větší pomoci...já si nejdřív založil AA, ale právě díky tomu, že bych tu neměl partu sem si založil klerika. :?

Já bych zas nedával větší rozpětí lvlů, kdy jsou ještě expy v partě, ale spíš bych přidal při rozsahu třeba +-3 nějaký bonusový expy nebo větší množství peněz(předmětů) v pokladech.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod ShaDoOoW » 09 led 2009 02:55

Feiwill píše:Hejkal> spatne pochopeno. Situace, kdy vic lidi v parte = stejny pocet expu jako solo (nedejboze dokonce vic expu, byt o 5) je vylozena bezpecnostni dira. Pac dva chary tu klidne netrivialni mnozstvi lidi bude s radosti expit, kdyz to bude takto vyhodny. Jak rikam, mit dve PC nebo dve NWN na jednom PC neni zadna rarita. Nesmi dojit k tomu, ze si nekdo zalozi na svych dvou acc dve nove postavy, s jednou z nich bude jen chodit za tou druhou, ktera bude vsecko zabijet a naexpi nejen sebe rychleji nez solo, ale stejne rychle i tu prvni postavu. Mozna by se mohlo zvysit rozpeti lvlu, ktere si nezpusobuji ubytek expu, ale to uz je na WB.
Tak díky 2PC se dá zneužít spousta věcí a jestliže je v pravidlech zakázáno použít svou druhou postavu k lootování pokladu, pak se stejně tak může zakázat použít ji k expování.

To je asi nejjednodušší řešení.

Možná by to šlo vyřešit i technicky v XP systému, ale určit, zda je postava "druhá postava daného hráče" asi nepůjde...

Já jsem na XP systém nadával už dřív a máte to tu zase, takže by bylo docela dobré, kdyby konečně někdo uznal že ten XP systém stojí za hovno. Je sice pravda že se tu expí rychle, ale je to strašně nudné a monotónní.

Pro Mefa: To, že je možné vyexpit postavu na 40 za 2dny nemá s tím jak je XP Systém kvalitní žádnou spojitost. To už je nastavení toho XP systému.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod genar » 09 led 2009 05:38

hh no fei a v tom je ten problem ja se na ty gemy ptal nekolika starsich hracu(co tu hrali i pred wipe když sem sem prvně zavítal)
a nikdo z nich my nebyl schopnej řict jak to je snad jen z mefa vypadlo že nejmensi gemy zvedaj o 3 lvl ale to ase da i vypozorovat:)
mno a ja si na lvl 10 udelal z rapiru 2mag 2zvuk 2el k6 mag 2 zvuk 2 el a už byl lvl 11:)
Uživatelský avatar
genar
Level 20
 
Příspěvky: 112
Registrován: 21 čer 2008 23:00

Příspěvekod kiklop » 09 led 2009 10:18

Hm dost sa tu miesaju gemy, to je asi trochu offtopic... aj ked musim povedat, ze podla mna by som to do lore arkhalie nezaradzoval. Druha vec je, ak to naozaj nie je linearne, tak sa to ani neda nejako jednoducho vysvetlit, zase by som nechcel vediet vzorec...

No ale k teme, o expeni si myslim:
-pridavat expy priseram za viac clenov v parte je somarina
-to obmedzenie levelov v parte je naozaj trochu prisne, idealne by bolo, keby sa to dalo upravit, ze cim vacsi level ma postava, tym vacsie rozpatie levelov je pouzitelne... Lenze toto je sucastou hry a nie sveta, preto to nema velku cenu riesit. Cleric sa mozno vyexpi sam, mozno aj kopa dalsich charov, ale povedat nejakej stene, ze grupa sa jej neoplati, by som sa teda neodvazil. Kto si robi individualisticku postavu, tomu sa asi expi lepsie individualne. Kto chce postavu vylozene do party, tomu sa bude expit lepsie v parte. Mozno tazsie, ale o to viac zabavy si uzije.
Gurin Hammerfist - Agardonska stráž R.I.P.
Gard z Veze - R.I.P.

Michal od Zvona - kto vie co z neho bude
Grurin Hammerfist - Gurinov syn
Mlat Hammerfist - druhorodeny Gurinov syn
Uživatelský avatar
kiklop
Level 22
 
Příspěvky: 160
Registrován: 21 led 2008 00:00

Příspěvekod genar » 09 led 2009 14:23

mno pokud je vic lidi v parte meli by mít npak vic xp což by podpořilo družiny a ne solovani jak je to ted:)
Uživatelský avatar
genar
Level 20
 
Příspěvky: 112
Registrován: 21 čer 2008 23:00

Příspěvekod Hejkal » 09 led 2009 14:38

genar píše:mno pokud je vic lidi v parte meli by mít npak vic xp což by podpořilo družiny a ne solovani jak je to ted:)


Priznej me si to to ze parta vic expu asi neprosadime ale snad hneme stim aby se tu mohla delat parta v rozmezi lvl 6-10, 10-14 a pod. :) Aby se nestrhavali expi. To podle meho bude uplne stacit.


Jo a argument ze hrac muze pouzit dva PC na expi muzes rict i ted ze si postavi dve postavy a jede jen snima najednou a budou mit stejnej lvl porad a porad vyexpi dve postavy najednou. Mno dobre rekneme ze ne za 3 dny ale za tyden hold :) . Nebo jaky to tady udavate casove rozmezi 1-40 lvl :) .
Hejkal
Level 18
 
Příspěvky: 63
Registrován: 05 led 2009 00:00

Příspěvekod Fearin » 09 led 2009 15:02

Tak ja se taky malinko zapojim... takhle se nic nedomluvi ani za 100 let. :) Lepsi bude kdyz nekdo kdo tu zmenu v XP systemu udelat umi napise jak je to pracny ...podle toho se da rozhodnout jestli se ta zmena vyplati.

To s dvouma expicima charama se tu uz deje jestli ste si nevsimli. ;) Vemete draka na jesterky a druhej char skovate aby ziskaval xp divanim a je to. :)

Jak uz se tu reklo ve skupine by nemel hrac dostavat vic xp nez jako jednotlivec, nicmene by se to melo ve skupine vyplacet. A ty vypocty co sem tu cet sou pekna vec ale na uzemi se spawne stejne potvor jednomu hraci i deseti hracum. :) A proste je to multiplayer tak by to tak melo vypadat.

Ta uprava s rozmezim lvl kdy dostavaj hraci stejne xp mi prijde pekna a mozna bych privital i maly zvyseni xp pro skupinu ale jen naky rozumny cislo.

No a na zaver ono je hrozne lehky vyexpit 40 lvl (rekord je tusim 2 dny) ale de spis o to to udelat zabavnejsi. ;)
Fearin
Level 10
 
Příspěvky: 12
Registrován: 07 dub 2008 23:00

Příspěvekod Hejkal » 09 led 2009 16:18

Mno ja bych mel asi an vas otazky?

Co znamena dobrej expici system?
-to ze dam 40 lvl za par dni s nudou sam?
-nebo dat 40 lvl s usmevem a v parte?

A pak bavi vas hrat solo nebo v parte??

Muj obni navrh je rozsirit lvl. rozdil mezi jednotlivci napriklad +- 4-5 lvl bez toho aby se nesnizili expi.

A dat v parte nejakou tu vyhodu trebas za priseru o 5 expu vic?

[url]tabulka[/url]

1+1=2 lide 2 expi navic
1+2=3 lide 3 expi navic
1+3=4 lide 4 expi navic
1+4=5 lidi 5 expu navic

Parta 5+ uz nebude nejak zvyhodnena :) .

Mne se to zda celkem rozumny :) a jestli uslysim ze tady sou hraci, kteri maj vic pocitacu s NWN tak pochybuju ze zvladnou ovladat 5 postav najednou :) .

A to ze maj dva PC a dve postavy tak jim nejak nepomuze ty dva expi :) . Partu to jedine podpori coz se mi zda jako rozumne vec :) .

Je to jen navrh tak mne prosim neukousnete hlavu :) . Vydim to z pohledu novacka na ark. takze muzu byt celkem este objektivni, jelikoz ani nevim kam chodit expit :) .
Hejkal
Level 18
 
Příspěvky: 63
Registrován: 05 led 2009 00:00

Příspěvekod ozi88 » 09 led 2009 16:24

Hejkal píše:Mno ja bych mel asi an vas otazky?

Co znamena dobrej expici system?
-to ze dam 40 lvl za par dni s nudou sam?
-nebo dat 40 lvl s usmevem a v parte?

A pak bavi vas hrat solo nebo v parte??

Muj obni navrh je rozsirit lvl. rozdil mezi jednotlivci napriklad +- 4-5 lvl bez toho aby se nesnizili expi.

A dat v parte nejakou tu vyhodu trebas za priseru o 5 expu vic?

[url]tabulka[/url]

1+1=2 lide 2 expi navic
1+2=3 lide 3 expi navic
1+3=4 lide 4 expi navic
1+4=5 lidi 5 expu navic

Parta 5+ uz nebude nejak zvyhodnena :) .

Mne se to zda celkem rozumny :) a jestli uslysim ze tady sou hraci, kteri maj vic pocitacu s NWN tak pochybuju ze zvladnou ovladat 5 postav najednou :) .

A to ze maj dva PC a dve postavy tak jim nejak nepomuze ty dva expi :) . Partu to jedine podpori coz se mi zda jako rozumne vec :) .

Je to jen navrh tak mne prosim neukousnete hlavu :) . Vydim to z pohledu novacka na ark. takze muzu byt celkem este objektivni, jelikoz ani nevim kam chodit expit :) .


me to zni docela zajimave a je to rozhodne jeden z prvnich pokusu tu partu uz od utleho zacatku zvyhodnit pred jednotlivci.

mas pravdu s tim expenim....ja jsem dal moji mlaticku za neuveritelnych 28 hodin cisteho hrani....padla 40ka a sel sem se najest a napit...v dobe expeni na to nebyl cas :)

ale otazka je: bavilo me to? musim rict ze ne, mel jsem zaple dva kompy a boostoval se druhou postavou a na konci pobihal jak trotl u jesterek s prskavkou a tahle postava mi s invis uprostred lokace a vesele xp dostavala.

expeni na dvou pc ze hry nedela multiplayer, ale je to furt singl, jen je kratsi a rychlejsi a jediny duvod, proc tu lidi expi na dvou pc je ten, ze je ocividne expeni na jednom pc nebavi, protoze je to zdlouhave. to by jeste tak moc nevadilo. vadi to, ze to zdlouhave mlaceni priser kolem dokola ti neprinese vubec zadnou zabavu z multiplayerove hry.

jinak jak rikam, s tim expenim v parte je to dobry napad a ja osobne jsem pro ;)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy, postřehy, nabídky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Foplips00 a 3 návštevníků