NOVE DM

Máte nápad, jak svět Arkhalie vylepšit, objevili jste někde nějakou nesrovnalost nebo nám chcete něco nabídnout? - Neváhejte a pište.

jste pro zvoleni noveho DM, ktery by se staral o rp hru na tomto serveru?

ano
14
64%
ne
8
36%
 
Celkem hlasů : 22

Příspěvekod Hejkal » 23 led 2009 18:14

Nedaval sem zatim hlas nikam. Ani sem to cele nectl. Ale cela tahle anketa se mi zda drobet divna. Je fakt ze na ARK. neni RP to je pro ark plus ale i minus, ceho je vic to se musi kazdej hrac ujasnit sam. Pak jedno DM na RP hru na celem servru jednoznacne nestaci to se musi dohodnout celej DM tym a tahat za jeden provaz soucastne vsichni. Je to prece divny, kdyz si predstavite ten provaz jak za to tahaj vsichni DM a jedno Dmko lita torsku jinde :) . Napriklad ze RP hru davat bonus expi, veci, penize atd. atd.

Pak se to chce ujastnit jestli trebas neni dobry dat jinej stil servru, nerikam RP servr ale trebas relax RP. Kde ooc nebudete primo vytriskavat ale rekneme trosku napominat a ono se to casem pak vytribi :) . I kdyz to je hoodne predcastne uvazovani.

A poctate jestli hraci chtej hrat RP tak ho hrat budou i tak.
Hejkal
Level 18
 
Příspěvky: 63
Registrován: 05 led 2009 00:00

Příspěvekod Feiwill » 23 led 2009 18:42

OK, zda se teda, ze jadro topicu je, jestli ta anketa ma vubec smysl, jestli je _nejak_ mozne zvolit nove DM, kdo to muze udelat. Tyka se to i me, protoze tu stale slysim mluvit o "trech DM". Udelejme si resume:

Leian: tuto na Arkhalii uz skutecne asi jakzivi neuvidime. A kdyz, tak jen na skok z dlouhe chvile. S ni uz vubec nepocitejme; myslim, ze ji to vzhledem k soucasnym starostem je uplne sumak.

Ice: aktivni DM a WB. Svuj cas rozvoji Arkhalie venuje. Shodou okolnosti to neobnasi RP, ale je to neco jineho duleziteho pro vsechny. Ma pravo rozhodovat jako plnohodnotne DM.

Nexfar: jak je to s jeho neaktivitou? Nexi, pisni semka plz, jak jsi na tom s casem, jestli na necem delas (WB) a jestli se ke hrani vratis. Pokud bych na Nexovu odpoved dlouho zbytecne cekal, pisnete plz nekdo za nej, kdo vite, co s nim je.

ja: DMkovani jsem se vzdal, kdyz ho misto me prebiral Nex. Plnohodnotne delam jen adminovani. DM heslo mam jen proto, ze mi ho neni mozne jaksi vzit, coby cloveku s pristupem do systemu na serveru. Mam povoleno to heslo pouzivat, ale rozhodovaci pravomoci DMka mam 0,00% (nebo mozna 0,01% jaksi zvykove, z historickych duvodu). Kdyz tu neco pisu na foru, jsou to bud veci, ktere shodou okolnosti vim, ze plati, anebo jsou to jen bezcenne nazory nekoho zvenci (pokud se to ovsem netyka fora, webu nebo serveru jako takoveho - tam mi zas nesahaji DMka).

Cili neni nic jako "tri DM", jsou jen dve DM. A pokud se i Nex prohlasi za neaktivniho, tak jen jedno DM. Ale to zatim nepredpokladejme.

Jedna z tech veci, co "shodou okolnosti vim, ze plati," je, ze nove DM na Arkhalii vznika prevahou hlasu stavajicich DM. DM se prevahou hlasu rozhodnou, jestli je nove DM potreba. A kdyz jo, tak zase prevahou kdo to bude. DM se muzou klidne rozhodnout, ze volbu DM nechaji na hracskem rozhodnuti (tak to bylo treba v pripade Iceho), ale defaultne to tak neni.

DMka nemaji striktne vzato povinnost ridit se nazory hracu. Nemeli by nechat server svou tvrdosijnosti vymrit, zeano, ale to se kolikrat neda videt dopredu. Pokud by to dopredu jasne videt slo (ale fakt! - na zadne vydirani DMek neslysim), tak zasahnu ja, odeberu hesla vsem DM, kteri server likviduji a nejak se zvoli nova DM. A jak by se zvolila nova DM a co by dal vubec se serverem bylo, by rozhodli (kdyby to nastalo tedka): ja, Kanu, Zeus, Ice a Nexfar (minus to vyhozene DM/DMka) a nikdo jiny, smitec. Neni to uplne korektni, ale nekde to padajici hovno musi dopadnout.

Z uvedeneho vyplyva, ze formalne vzato nejde ani udelat neco jako "puc", ktery vystrnadi nejake DM z postu proti vuli vsech DM. Hraci muzou v nejkrajnejsim pripade odejit, coz muze eventualne prerust v tu zminenou likvidaci serveru tvrdosijnosti DMek. Nepredpokladam ale, ze by nejake DM bylo tak tvrdohlave, ze by nadale DMkovalo, kdyby ho vsichni nesnaseli.

Takze co muzete coby hraci udelat: Mluvit o problemech, sverovat se o svych nespokojenostech a apelovat na DMka. Samozrejme, ze kazdy muze proste odejit zniceho nic, ale bylo by pekne, aby se DM (v extremnim pripade ja) mohli dozvedet, co se vam tu celou dobu tak nelibilo, ze vas to dohnalo k tomu nejzazsimu rozhodnuti - odchodu. Fajn, dva takove apely tu padly - XP system a nove DM. XP system mozna nebude tak super freestyle, jak o nem snite v nejbujnejsi fantazii, ale pohne se. Uz se na tom dela; videl jsem na vlastni oci. Ovsem potrva to, takze to dejme nacas k ledu. Anketa na nove DM vznikla, tak hura do ni. Pokud dopadne "proti novemu DM" nebo sice "pro", ale jen velice nepresvedcive, nedivte se, kdyz se DMka mezi sebou nezacnou o novem clenu ani bavit (ale nechci za ne mluvit). Pak muzete jen rozjet RP akce bez noveho DMka, ukazat ostatnim i DMkam, ze mate skutecne co noveho prinest a po case vznest navrh znovu. Pokud dopadne anketa presvedcive "pro", pak muzete nove DM cekat asi s velkou pravdepodobnosti. Pokud by se pak Nex a Ice nemohli navzajem prehlasovat, kdo to bude, nejak se to urcite zaridi - bud do toho vnesu ja svuj 0,01% vliv, nebo se udela verejna anketa se jmeny lidi.

BTW, jak rekl Ice, hraci by na foru nemeli DMkam rozkazovat, ani o svych navrzich na zmeny mluvit v budoucim case jako o nejakych jasnych a skoro hotovych vecech, kterym jen staci projit verejnou anketou. Nejsem si uz ani jisty, jestli to tu nekdo udelal, nebo ne, ale jen tak pro jistotu.

Jeste pozn.: momentalne se Nex povazuje za aktivni DM a Ice bez nej zkratka nemuze sam o takovych vecech, jako je nove DM, rozhodnout. Nex se bude muset bud ozvat, anebo vytimeoutovat a byt vyhlasen za oficialne ztraceneho a neuradujiciho. V tom druhem pripade by nove DM bylo nepochybne, pac jedno DM to vsecko neukociruje.

P.S. Do ankety nebudu hlasovat.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Anoriel » 23 led 2009 18:54

Já bych si od nového DM sliboval hlavně aktivitu. Někteří podle mě mají z tohoto topicu pocit že se tu snažíme protlačit DM které začne dělat radikální změny ve světě a vyžene non RP hrace a bude se snažit o to aby všichni hrali RP. TO je ale omyl.

Zkrátka chtěl bych DM které bude připojeno několik hodin denně a bude lidem k dispozici. To bylo kdysi bylo a teď už to není. Být DM neznamená mít pravomoci k dělání nových dungeonů, ale je to velká zodpovědnost vůči světu a hráčům. DM se mají snažit o to aby server získal určitou prestiž, aby udržel staré hráče a aby přilákal nové. Být DM podle mého znamená více poviností a starostí nežli zábavy. Odměnou jsou mu potom spokojení hráči. A jestliže se někomu nelíbí obětovat vlastní pohodlí a čas pro server a ostatní hráče, tak takový člověk podle mého nemá na postu DM co dělat.

Takže nesměřujete diskuzi na téma jestli prosadit RP na serveru, ale spíše na to jestli tu chcete mít opět nějaké aktivní DM, o jehož přitomnosti budete vědět a které tu bude pro vás.
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod Anoriel » 23 led 2009 19:07

Zeus píše:A jsme u toho, už to začíná... Změna serveru na něco jiného než byl atd. Bože kurna ark snad prave proto ze je takovy jaky je se porad drzi nebo ne? Ja osobne nemam nic proti tomu ze si chcete mastit rp bo se treba "zesrat" :) ale kurna uz jako by nebylo dost podelaneho jak patchem atd. a jeste rovnou zmenit server na neco jineho? Ark jsem si pred léty vybral prave proto ze tu nikdo nikoho nebuzeruje a pokud chces hraj si rp ale nevotravuj s tim vsechny hrace, chces loot ok ale nevotravuj s tim vsechny, proste svoboda v tom co clovek chce, chces rp? mas ho chces loot? mas ho ale jak tady zacnete zavadet zmeny v tom zneni ze tu uz clovek nebude moct pomalu ani promluvit aby ho nekdo nebuzeroval jak mluvi nebo ze nehraje rp tak to vazne uz dete do...to uz jsem zazil treba na kandu, respektive du ja :)

Uz to tu nekde psal Fei ze rp nelze vnutit ale kdyz ho hraci hrajou tak se clovek i rad prida ale ne ze musi, to same se tu resi spolky atd.. ok reste ale jen nezapominejte na to ze jsou tu i hraci (prave na arku jakozto asi jedninem) kteri sem prisli prave proto jaka ark je a ze je nikdo do niceho nenuti, potazmo ani ezabiji jen proto ze je ci neni v te ci one frakci.. mozna tolik nervou tady na foru ale to neznamena ze tu nejsou...

tim mam na mysli casti jako dm pro rp hrace, fajn kdyz ho vemou a bude to delat ok.. ale jak zacnete davat veci za qesty, nebo se s prominutim srat do looteni v podobe necekanejch udalosti tak ze to hraci nezvladnou a pochcipaj, myslim tim ty co nestojej bytostne o rp, nebo jak jsem nasal zabijet lidi jen proto ze nejsou v zadnem spolku tak to rovnou nazvete dalsi podelanej server s omezenima a pouze pro hrace co maj sveho dm a sve pravidla hry co se smi a nesmi a rovnou mi muzete poslat adresu komu mam ark poslat :)

Vim ze to zni trochu ostre :) ale aspon to nezabaluju do slovicek, kdo se nepodela tak snad pochopi co jsem tim chtel rict a kdo ne tak bohuzel ale nic ve zlem... jen shrnuti osobniho nazoru z poslednich debat tady :)



ALe já s tebou naprosto souhlasím. :-) Nikdo nikde neřekl že z tohodle chce udělat RP server. Všechno si napsal je naprostá pravda a nejsem taky zastánce udělování odměn za RP hru nebo za questy. Ani nechci někoho nutit aby hrál RP nebo nehrál. Nevím kdy se ta diskuze obrátila v to že někdo chce předělat server n a RP. já to tam nikde nevidím.

Nechci aby nové DM měnilo systém hry na ark, jen bych chtěl aby se vrátil systém starý který tu byl když DM bylo více. V tuhle chvíli je tu anarchie, o pravidla se nikdo nestará a i na akčním serveru by měla platit určitá pravidla. Také nechci znevažovat práci co ICE odedl na Ark, ale jak sám přiznal jako DM do hry moc nechodí takže kdo tedy zastane onu funkci online DM.

Celý název ankety je velmi nešťastný protože podle mě nejde ani tak o to najít DM které bude podporovat RP, ale spíše DM které bude k dispozici frakcím a vůbec všem hráčům.
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod drax » 23 led 2009 19:56

heh mno jak tot ak dal ctu tak koukam tu nekteří dělají jak kdyby se dm měli řidit jejich nazorem podle mě ano ejdno dm je trochu málo ale jde tu jen o nazor jejich jak taky psal fei jinak zajimalo by mě kdo by podle vas co tu křičite o nove rp dm měl to dm být j tu fakt nevidim nikoho cestneho , spolehliveho, aktivniho,nestraneho, ...... nechcu řikat že soutu dm svate na nektere mame každej svuj nazor ale kdo je dokonalí že :roll: ale minimalne byste my mohli vy řvouni pisnout kdopak by podle vas mel být dm páč když se zvoli špatne dm tak je to horši než žadne dm:) zvlast pokud stojí za nejakýmy svýmy oblibenci(treba frakce) chraní si svoje ovečky a buzeruje každeho kdo by s niam mel spory (z vlastni zkusenosti vim že takový dm fakt sou aspon na dh byly na demonce podobne případy)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod Proletario » 23 led 2009 20:14

Zeusi neohanej se tady porad tim RP, ty asi vubec nechapes smysl tohodle threadu a toho, co se tu pise..

Me (Ozimu a Anorielovi) jde o to, ze tu proste chybi aktivni DM (nechci rict, ze ice neni anktivni, jako WB mu to jde dobre a je to videt, ark se hodne zmenila po tehle strance).

Proste bejvaly casy, ze pokud "kdykoli" clovek napsal zpravu do PJ tak se mu hned nekdo ozval, protoze bylo treba 5 aktivnich DM + WB. A i kdyby stavajci DM zacali uvazovat o nekom novem, tak by to nemel byt 1 clovek, ale minimalne 2, nejlip 3 ( ice - wb, nexfar - ??, dalsi 2 DMka by se proste hodili). Nevim, proc se soucasny DMka stavej tak odmitave k otazce novych DM.
Traxex d´ Elghinn arcikněžka rodiny Elghinn / dcera Anadriel / Temná Templářka
Proletario
Level 17
 
Příspěvky: 56
Registrován: 03 led 2009 00:00
Bydliště: sídlo rodiny Elghinn

Příspěvekod Proletario » 23 led 2009 20:19

drax píše:heh mno jak tot ak dal ctu tak koukam tu nekteří dělají jak kdyby se dm měli řidit jejich nazorem podle mě ano ejdno dm je trochu málo ale jde tu jen o nazor jejich jak taky psal fei jinak zajimalo by mě kdo by podle vas co tu křičite o nove rp dm měl to dm být j tu fakt nevidim nikoho cestneho , spolehliveho, aktivniho,nestraneho, ...... nechcu řikat že soutu dm svate na nektere mame každej svuj nazor ale kdo je dokonalí že :roll: ale minimalne byste my mohli vy řvouni pisnout kdopak by podle vas mel být dm páč když se zvoli špatne dm tak je to horši než žadne dm:) zvlast pokud stojí za nejakýmy svýmy oblibenci(treba frakce) chraní si svoje ovečky a buzeruje každeho kdo by s niam mel spory (z vlastni zkusenosti vim že takový dm fakt sou aspon na dh byly na demonce podobne případy)


myslim, ze tvoje pripominky jsou zcela zcestny a ackoli jsou tu lidi, kteri zastavaj svoji frakci, tak to neznamena, ze kdyz s z nich stane DM, ze budou nekoho buzerovat, jak pises..

nebudu sem psat nici jmeno o kom bych si myslel, ze by mel byt DM, protoze takovy lidi by se meli sami navrhnout - sami nejlip vedi zda jsou schopni se obetovat pro tu praci, a hlavne, jestli na to maji dostatek casu
Naposledy upravil Proletario dne 23 led 2009 20:26, celkově upraveno 1
Traxex d´ Elghinn arcikněžka rodiny Elghinn / dcera Anadriel / Temná Templářka
Proletario
Level 17
 
Příspěvky: 56
Registrován: 03 led 2009 00:00
Bydliště: sídlo rodiny Elghinn

Příspěvekod ozi88 » 23 led 2009 20:19

jen pro shrnuti.

tohle je akcni server a akcnim serverem to zustane, ti co by chteli hrat rp, tem by tento dm pomohl, tem co chcou vytahnout gem z gunu, tento dm taky pomuze...pokud hrat rp nechces, dm se te ani v nejmensim rp zakrokem nedotkne...takhle to tu bylo, s nicim nebyl problem. dm nikoho buzerovat nebude.

dam priklad...leian, legodia, dvojak,....byly rp dmkama, ale nepamatuju se, ze by za celou jejich dobu dmkovani na ne nekdo nadaval, ze rp nehrali, ale oni je nejak omezili...tohle ne...

novym dm by se nijak neublizilo hre a uz vubec ne hracum. nove dm by byl vic online jako dm nez hrac...resil by problemy rp hry pro rp hrace...looteri by lootili dal a pvpckovali pred dungama stale jako se to dela do ted...novy dm by tohle nijak neovlivnil.

a draxi ver mi, je tu dost hodne dobrych a cestnych ci poctivych hracu, kteri by tohle zvladli...jestli mam jmenovat, tak je to napr. Proletario (Epic), Kanu, Anoriel, Cania, Fearin.... tohle jsou hraci, se kteryma tu nehrajeme tyden, ani mesic, to jsou hraci, se kteryma tu mame vsichni nekolikalete zkusenosti. ja sam osobne temhle hracum verim. nerikam, ze vsichni jmenovani chteji byt dm, ale jsou to hraci, kterych se tykaji vyse zminene pozitiva.

takze tak
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Ferdis » 23 led 2009 20:51

na vysvětlenou pro Oziho: s útokem na Yashu s mojim mágem.

vše se odehrálo v ruinách.(u driderů)
lognul jsem a navolil si odpor. Chtěl jsem si dát rest, ale nešel, jelikož v okolí byli nepřátelé. rozhlídnul jsem se a viděl Yashu, na kterou jsem měl odpor a tudíž ji vidl červeně. reakce: jako mág jsem si nahodil wirdu, a štíty( kyselina, magie, ohen, a možná ještě něco ted přesně už nevim) a jelikož mě viděla se bufit a bez pochyby i červeně, začala buffit taky. Rozdíl byl jednoznačný a měl jsem výhodu v tom že já měl hastle za to ona ne - co z toho plyne? - vyhrál jsem v rychlosti a hodil ruku, jelikož se nenechám devastnout. a konec už znáš.

po té co jsem zjistil , že je mezi námi levelový rozdíl, jsem se Yashe omluvil a šli jsme společně na chvíli expit do stok. ja lognul jinou postavu a dohodl jsem se s ní, že jí dám boty písešné bouře (s hastle) za 10 mědi. Boty jsem předal a bylo mi řečeno , že tolik mědi nemá a proto jsme se dohodli, že až bude mít , tak mi je někdy předá. Od te doby jsem neviděl zatím žádnou měd. Ale neřešim to.

Ostatní bitky: u Draghiry jsi byl jasným svědkem, že jsem se utkal s Mefem. Byl tam přítomen ještě Nat Ostrobřit a nazývali jste se bratry a že nenecháte pomlouvat váš Templářský řád. Posleze po teto debatě začal boj.

jindy to bylo u vstupu do tunelu , kde se řezali snad všichni a že jsem přiběhl a začal se bít s Mefem a zrovna s jeho templářem... no holt jsem si Mefa vybral.

... takže za zákařné utoky toto já nepovažuju.
Uživatelský avatar
Ferdis
Level 18
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 úno 2008 00:00

Příspěvekod Yorton » 23 led 2009 20:59

Já bych uvítal DM navíc...zdá se mi, že je jich tu málo. A samozřejmě nemůžeme chtít, že během např. zkouškovýho období tu budou trdlovat Dmka od rána do večera..prostě se tu celý měsíc neobjeví a pak v březnu třeba začne se zas věnovat Dmkování.Jenže, když je tu aktivní jedno DM řekněme a ten má zkoušky nebo práci, tak pak se celý týden nemusí být žádný DM objevit a to je chyba. Může se stát všelicos s postavou, s věcma apod. a nemusím se dovolat mno.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod nexfar » 24 led 2009 09:25

Ja jsem ted celkem rapidne pracovne vytizen a navic 9.2 mam statnici .. doufam ze to co nejdrive skonci... Jinaj pokud urvu nejakou tu volnou chvilicku tak se spise nez na lognulti do hry koukam jak zprovoznit ten zatracenej cep aby se mi netrisskal s nasimi haky a nedelal tam blbosti. ( doufam ze od dalsiho mesice se moje viditelnost uz zvedne )

Proto se omlouvam a debaty sleduji po oku kazdy den.
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod bubla » 27 led 2009 09:07

ice je vypečena šikulka :), aspoň co mužu posoudit podle práce WB. Ja tu defakto začal hrát kvuly propracovanosti a obtižnosti dungů.
RP - neva, nejsou DM - neva , nejsou hraci do party - to uz vadi ;)
Uživatelský avatar
bubla
Level 14
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22 čer 2008 23:00

Příspěvekod ozi88 » 02 úno 2009 08:51

takze tak....hraci si vybrali 13:8 pro nove DM.

ponurou situaci, ktera tu byla, znovu povznesl samotny Armik, ktery tu ted taky dmkuje a uz s nim davam dohromady aury, atd atd atd...

takze se muzeme tesit na zabavu, kterou nam tatka Arkhalie prichysta.

staci se jen parkrat k armikovy pomodlit a uctit jeho tucnaky a vsechno bude ok ;)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Dragnor » 04 úno 2009 22:08

ozi88 píše:ponurou situaci, ktera tu byla, znovu povznesl samotny Armik, ktery tu ted taky dmkuje a uz s nim davam dohromady aury, atd atd atd...


Tak preci jen se zlocinci vraci na misto cinu hehe. A pry, ze je to jen povidacka..
Uživatelský avatar
Dragnor
Level 14
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13 led 2008 00:00

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy, postřehy, nabídky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Foplips00 a 17 návštevníků

cron