Stackovanie healov a obnov

Máte nápad, jak svět Arkhalie vylepšit, objevili jste někde nějakou nesrovnalost nebo nám chcete něco nabídnout? - Neváhejte a pište.

Stackovanie healov a obnov

Příspěvekod praetor » 10 pro 2012 12:56

Len taký návrh na zváženie. Dal by sa nastaviť maximálny počet healov a obnov v stacku napr. na 20?

Desať je totiž občas málo, človek to z quicku rýchlo spotrebuje a potom sa musí hrabať v inve. Počas boja to nie je pohodlné.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Příspěvekod siley » 10 pro 2012 18:47

To se bojim, ze s tema sis trochu nabehl na vidle a zadost stackovat je po 20 privede DM uplne na jine myslenky, nez bys rad.

Ja bych to ocenil hlavne u obyc lektvaru, pokud mam postavu, ktera si bufuje staty lahvickama, k tomu jeste bless, aid, tak tech 10 stacku je malo. I kdyz si zaplnim skoro cely inv, ze pak nic neunesu, tak je to porad malo. A cpat to do beden a pak to z nich zase tahat je opravdu lahudka.
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Příspěvekod drax » 10 pro 2012 19:29

tak healy taky nemají být tak spotrebni zbozi ze jich vychlastas 20za party dung a pulku ho solnes:D
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Stackovanie healov a obnov

Příspěvekod ShaDoOoW » 10 pro 2012 19:54

praetor píše:Len taký návrh na zváženie. Dal by sa nastaviť maximálny počet healov a obnov v stacku napr. na 20?

Desať je totiž občas málo, človek to z quicku rýchlo spotrebuje a potom sa musí hrabať v inve. Počas boja to nie je pohodlné.
hmm no je tu problém s tím, že na takovéto věci je třeba úprava haku a jelikož se hak aktualizoval včera, delší dobu to nehrozí

šlo by to nasimulovat určitým postupem ala lékárny +10 ve stacku 100ks ve stokách, ale toto řešení je dost nedokonalé - takový stack má dost divné chování když získáš stejný item který by se normálně stacknul a ze stacku 20lektvarů ti po zakoupení 1lektvaru stane stack 11 a 10 nebo tak nějak - což jsem u těch lékáren řešil tak že se nestacknou vůbec ani když ti z toho původního balíčku už zbývá 1ks což taky není úplně ono

takže toto řešení lze využít jen v lootu, obchodech nebo v magické bedně:
- šlo by uvažovat o obchodu, kde by všechny základní lektvary (ab, vlastnosti, obnovy) byly po 20ks, ale o léčivých nemůže být řeč
- šlo by uvažovat o tom, že ten recept co vytváří léčivé lektvary by vyrobil 20ks ale myslím že 10 je opravdu dostatečné
- předpokládám, že lektvary v lootu asi vidět nechcete, ani kdyby byly po větším množství

alternativní možnost by byla "chytrá přepravka na lahváče", která by proces umísťování v invu aspoň trochu ulehčila (myslím že vyskládávat to nemusíš, aspoň lékárny normálně hážu na lištu rovnou z báglu a pohoda).
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Stackovanie healov a obnov

Příspěvekod siley » 11 pro 2012 00:03

ShaDoOoW píše:- šlo by uvažovat o obchodu, kde by všechny základní lektvary (ab, vlastnosti, obnovy) byly po 20ks, ale o léčivých nemůže být řeč

to by se mi libilo. ale pokud to da moc prace, tak se na to vyser.

ShaDoOoW píše:- šlo by uvažovat o tom, že ten recept co vytváří léčivé lektvary by vyrobil 20ks ale myslím že 10 je opravdu dostatečné
- předpokládám, že lektvary v lootu asi vidět nechcete, ani kdyby byly po větším množství\

ja osobne bych lektvary v lootu klidne videl, nebo svitky/hulky na toto tema, ale o tom uz probihala sirsi diskuse a zase jsem byl cerna ovce. Nicmene, pokud by padaly ve vetsim stacku mozna by to mohlo ostatni presvedcit? ale jasne, ze najit 20 healu nebo obnov, zase proste nemuze byt misto 6/2 slotovky... takze by musely byt vzacnejsi, coz neresi situaci bezneho pouziti jak je tu nadsazena.


ShaDoOoW píše:alternativní možnost by byla "chytrá přepravka na lahváče", která by proces umísťování v invu aspoň trochu ulehčila (myslím že vyskládávat to nemusíš, aspoň lékárny normálně hážu na lištu rovnou z báglu a pohoda).

o tom jsem taky premyslel, a v pripade lektvaru by to asi bylo lepsi jak u tech lekaren. pokousel jsem se pouzivat chytrej batoh na lekarny a ten je v podstate uplne blbej. Jako ano usetri chvilku na tom dat lekarny dovnitr, ale chova se jako kazdy batoh, tzn. kdyz si nahodou vzpomenu behem boje, ze mi dochazeji lekarny a chci si vyndat dalsi balik, tak to znamena tak kolo ve flatu (lezu do batohu), coz je dost smrtak, kdyz ma clovek pred sebou bose.
Puvodne jsem myslel, ze kdyz z toho batohu dam do slotu lekarnu, tak se mi nejak budou v tom slotu prehazovat automaticky z toho batohu. A ano vim, ze tohle je v podstate nemozne udelat, ale byl jsem zvedav. V tomto pripade bych prosil prejmenovat "chytry batoh na lekarny" proste na "batoh na lekarny", v akci (a o to jde) nema zadne chytrejsi uziti, nez jakejkoliv jinej "blbej?" batoh.

nejsem expert na nwn, ale nesel by udelat batoh, do ktereho se daji nejake stacky, ty se tam nastackuji namax a potom uz nepujdou vyndat? u beznych itemu, jako lekarny, lektvary na silu bych nevidel zadnej imba efekt. Proste by clovek mel tech 100 lekaren z batohu rovno na slotu ( a treba az do 999), ale myslim, ze tohle by asi potrebovalo dalsi hak.
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Příspěvekod drax » 11 pro 2012 08:00

a osobne bych lektvary v lootu klidne videl, nebo svitky/hulky na toto tema, ale o tom uz probihala sirsi diskuse a zase jsem byl cerna ovce. Nicmene, pokud by padaly ve vetsim stacku mozna by to mohlo ostatni presvedcit? ale jasne, ze najit 20 healu nebo obnov, zase proste nemuze byt misto 6/2 slotovky... takze by musely byt vzacnejsi, coz neresi situaci bezneho pouziti jak je tu nadsazena.


a ress svitky ;)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 11 pro 2012 12:19

nejsem expert na nwn, ale nesel by udelat batoh, do ktereho se daji nejake stacky, ty se tam nastackuji namax a potom uz nepujdou vyndat? u beznych itemu, jako lekarny, lektvary na silu bych nevidel zadnej imba efekt. Proste by clovek mel tech 100 lekaren z batohu rovno na slotu ( a treba az do 999), ale myslim, ze tohle by asi potrebovalo dalsi hak.

šlo by to, i bez haku, v minulosti takto fungovaly "vylepšené chytré batohy na šípy a šipky" ale zrušil jsem to protože to jednak bylo divný, druhak u té munice to pak dost zásadním způsobem ovlivňovalo využitelnost neomezené munice

a stacknutí lékáren na 999 (doufám že jsi cílene přeháněl) je naprosto imba :) o tom žádná, na nějakých 20 by šlo jenže vzhledem k tomu že hráč prostě musí ty lékárny pouze koupit a pak šup a má v batohu 20balíčků po 50 mi přijde dost jednoduché a přesílené

ano ten batoh tak jak je nemá žádný účinek v boji, když ti lékárna dojde musíš znovu do batohu a znova to přetáhnout na quickslot, ale ten užitek tam pořád je - lékárny zabírají místo v inventáři takže je výhodné je skládat do batohu a tenhle proces ten batoh výrazně ulehčí - poptávka po těch batozích je

a tedy nevidím rozdíl mezi batohem na lékárny a na lektvary, ta využitelnost bude stejné v boji ti to nijak přece nepomůže
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod drax » 11 pro 2012 12:27

ano ten batoh tak jak je nemá žádný účinek v boji, když ti lékárna dojde musíš znovu do batohu a znova to přetáhnout na quickslot, ale ten užitek tam pořád je - lékárny zabírají místo v inventáři takže je výhodné je skládat do batohu a tenhle proces ten batoh výrazně ulehčí - poptávka po těch batozích je


ten batoh obecne v bojui znamena nevyhodu ... otevreni invu + pretahnuti lekarny na bar te nijak neomezi ... ale otevreni batohu = flat
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 11 pro 2012 12:44

ajo, pravda
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod drax » 11 pro 2012 13:18

resp u healu / obnov je to blbost ... ale vysokoobratkove flasky jako staty , pray , bless slabsi obnovy .. a hlavne ty lekarny jsou problem no...
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod mulo » 11 pro 2012 20:48

z lekarnamy v lootu nevidim proble ako napr devastator sede dracolich kludne aj stoky
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod ShaDoOoW » 11 pro 2012 21:01

teoreticky by na ty chytré batohy šlo použít stín. amulet dvojnásobných zásob, kdy pak by to fungovalo tak že by to poskládalo stacky na dvojnásobnou hodnotu maxima, bylo by to hodně dobrý ale za 100mědi už si to člověk musí zvážit jestli mu to za to stojí - ale aspoň by ten stín. amu měl využitelnost, teď to nikdo nechce...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Yorton » 11 pro 2012 23:13

ShaDoOoW píše:teoreticky by na ty chytré batohy šlo použít stín. amulet dvojnásobných zásob, kdy pak by to fungovalo tak že by to poskládalo stacky na dvojnásobnou hodnotu maxima, bylo by to hodně dobrý ale za 100mědi už si to člověk musí zvážit jestli mu to za to stojí - ale aspoň by ten stín. amu měl využitelnost, teď to nikdo nechce...


v téhle souvisloti me napadlo jestli stin amu dvojnasobnych zasob neudelat na stejnem principu jako keen?
ted mi pripada, ze se muze vyrazit..
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod Yorton » 11 pro 2012 23:14

Yorton píše:
ShaDoOoW píše:teoreticky by na ty chytré batohy šlo použít stín. amulet dvojnásobných zásob, kdy pak by to fungovalo tak že by to poskládalo stacky na dvojnásobnou hodnotu maxima, bylo by to hodně dobrý ale za 100mědi už si to člověk musí zvážit jestli mu to za to stojí - ale aspoň by ten stín. amu měl využitelnost, teď to nikdo nechce...


v téhle souvisloti me napadlo jestli stin amu dvojnasobnych zasob neudelat na stejnem principu jako keen?
ted mi pripada, ze se muze vyrazit..


ze by i treti dil nekde padal.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod siley » 12 pro 2012 18:59

jak to bylo s temi sipy jsem nezkousel, a pokud to znehodnocovalo nekonecnou munici, tak je asi dobre, ze to nebylo. Podle me je ale hlavni vyhodou nekonecne munice to, ze je zdarma (zbyde vic penez na gemy) a ze je opravdu neomezena. Tzn sipy uz se nemusi postava vubec zabyvat, ani kdyz bude nekde 20 minut dvackovat nejakeho bosse (at uz se do te situace dostane jakkoliv) - osobne si pamatuji dve situace, kdy konkretne Valerii dosli sipy v prostred tunelu a v prostredku cerneho doupete.

Ale u tech lahvicek/lekaren bych to nevidel jako takovy problem. Bezedne lahvace se zatim neprodavaji:), puvodne jsem to myslel jako legraci, ale ted me napada, ze takovy bezedny lahvac lektvaru na silu/pozehnani atd. by se mozna za slusny obnos medi mohl dat koupit.
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Další

Zpět na Návrhy, postřehy, nabídky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků