Grafické vylepšení dvou tilesetů

Máte nápad, jak svět Arkhalie vylepšit, objevili jste někde nějakou nesrovnalost nebo nám chcete něco nabídnout? - Neváhejte a pište.

Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod ShaDoOoW » 11 úno 2015 09:49

Před časem jsem vylepšil několik tilesetů které používá arkhalie. Teď jsem si našel čas abych ty změny uploadnul do haků Arkhalie. Jedná se o tileset použitý u pavouků a pak o "aleje" ve městě. U těch pavouků je grafické vylepšení velmi znatelné a určitě ho oceníte, u těch alejí je zanedbatelné a na arkh je to málo používané, no ale pokud hrajete s tilefadingem (skrytí sekundárních dlaždic) tak se vám to může hodit když půjdete zase jednou k Meroidovi.

Vylepšený tileset města
Vylepšený tileset lesních plošinek

Oba haky jsou jen grafické vylepšení a neovlivní fungování Arkhalie. Není nutné si je stáhnout a jsou volitelné. Pro DM: není nutné je nahrávat ani na server, ačkoliv to doporučuji jelikož se zmenšila velikost/upravily některé věci které platí jen na serveru.

Mimochodem ty lesní plošinky mají teď nový terén ale DM bacha, nesmíte to použít v toolsetu protože pak by to komukoliv kdo tento hak nemá spadlo!

Instalace je jednoduchá, rozbalte do složky NWN/hak a potvrďte přepsání původního souboru.

Tady jsou nějaké screeny a info k lesním plošinkám.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod Cania » 19 kvě 2015 18:24

Shadowe, jeste si pamatuju jak si psal, ze vis jak nahradit helmy primo vyzazi hlavy asi nejak tak jako sou plaste aby byli invisible.. Je to mozny udelat jek pres nakej file co si nahaju nebo to musi bejt soucasti haku primo na server casti ? :) ja vim sem otravnej, ale na tohle cekam uz pres 10 let :))
Uživatelský avatar
Cania
Level 19
 
Příspěvky: 90
Registrován: 07 led 2008 00:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod ShaDoOoW » 19 kvě 2015 18:46

Cania píše:Shadowe, jeste si pamatuju jak si psal, ze vis jak nahradit helmy primo vyzazi hlavy asi nejak tak jako sou plaste aby byli invisible.. Je to mozny udelat jek pres nakej file co si nahaju nebo to musi bejt soucasti haku primo na server casti ? :) ja vim sem otravnej, ale na tohle cekam uz pres 10 let :))

soucast serveru
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod Cania » 19 kvě 2015 18:57

si mne moc nepotesil ;) ale zase mohl by jsi se vyjadrit v topicu o smerovani arkhalie ? Pokud by se menilo vedeni, a iceho post byl volnej, byl bys ochotnej se toho zhostit ? Nevidel sem a nevidim do pozadi, ale neni mozne to udrzovat dele na stejne urovni jako ted, pokud je komplet vedeni off, a je nutne ho nahradit. dm jakondrax, snad jedinej online situaci udrzet nemuze..
Uživatelský avatar
Cania
Level 19
 
Příspěvky: 90
Registrován: 07 led 2008 00:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod ShaDoOoW » 19 kvě 2015 19:37

Cania píše:si mne moc nepotesil ;) ale zase mohl by jsi se vyjadrit v topicu o smerovani arkhalie ? Pokud by se menilo vedeni, a iceho post byl volnej, byl bys ochotnej se toho zhostit ? Nevidel sem a nevidim do pozadi, ale neni mozne to udrzovat dele na stejne urovni jako ted, pokud je komplet vedeni off, a je nutne ho nahradit. dm jakondrax, snad jedinej online situaci udrzet nemuze..

žádný takový topik tu nevidím, jen nějaké plky o tom kdo za to může a kdo co (ne)udělal

Za tohle všechno si můžete sami, nejvíce Ice a sprostak/peta64 který inicializoval tu původní vzpouru proti Zeusovi. Ale nebyl sám, teď už se nic z toho samozřejmě nedohledá všechno je smazané žejo ale byli tam i další. A od té doby to šlo už jen do sraček. Takže ne, nesouhlasím s tím aby se modul předal jemu, a pokud se tak stane fakt nechápu proč si myslíte že bych měl zájem dělat WB. Nemyslím že by se o tom vůbec uvažovalo protože pro něj může být sice WB kdokoliv, ale doopravdy tím myslí "kdokoliv kdo bude dělat věci tak jak já chci".

To raději ať se Arkhalie vypne. Alespoň to bude důstojný konec.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod drax » 19 kvě 2015 21:39

a pokud se tak stane fakt nechápu proč si myslíte že bych měl zájem dělat WB.


alternativa k " pokud se tak stane" je "co když se tak nestane" vždy se najdou alternativy a ač s tebou v mnohém nesouhlasím
v tomhle máš pravdu varianta s petou neni variantou ani se mnou
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod Hator » 20 kvě 2015 05:46

Nesouhlasim! Dustojny konec? Nedavno byl Armik zakladatel ARK lognutej a byl moc rad ze jeho tvorba stale zije a bezi. Shadow je to jen hra. Nemuzes byt furt nasranej ze nekdo rekne svuj nazor. Proste me tvuj nazor zamrzel ze bys radeji pohrbil server.Kdybys mel server ty tak tvoji nenavisti bys dal petovi ban. Pamatuj je to jen hra.. Stoji to jen cas kteremu se chceme venovat..

Je cas se usmirit kluci usati ;-)
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod cherubin » 20 kvě 2015 10:15

pro jednou se zas nebudu kousat do jazyka. faxi, nejvic tady srsis emocema ty. pises ze ti je 30 tak prestan hrat ze neumis rozlisit mezi nenavisti a stanoviskem. proc se pokousis tady rozdmychavat emoce? shadooowovy prispevky vyznivaji rozvazne a ne horkokrevne jako tvoje a napsat, ze nebude spolupracovat s konkretnima osobama (nedejbuh to i dodrzet) snad ma pravo bez toho, abys tady musel psat neco o nenavisti.

nejmin tolerantni k nazorum druhych jsi zase ty - viz tvoje napadani hracu primo ve hre za to, ze si dovoli postavit build na hrani a nemaxujou s kazdou postavou powerbuild, tak nehraj na city jak te zamrzel nazor odlisny od tveho a jdi prikladem.

ad kure: to je tady fakt kvalita. ma se tady snad cenu o neco snazit? kde dva hraci pisou ze jsou spokojeni? ja jsem psal varovani pred hura akcemi a bylo to v dobe, kdy Fei seriozne napsal, ze chce skoncit a predat urad dal. ze se to od te doby nikam nehnulo a nevim o tom, ze by nejak od te doby spolupracoval, je vec druha, kterou nevim jak ty, ale ja jsem na zaklade radneho oznameni necekal.

edit preklep
cherubin
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 lis 2013 17:02

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod Hator » 20 kvě 2015 11:19

Nemam proti nikomu nic. Jen obcas reknu neco nekomu o jeho postave ze neni moc podarena. Ja uz jsem to vzdal radit lidem. A naopak ja si nechal rad poradit od shadowa kde co jak nejlepe zabit a jakej spawn to ma. Takze Alice nehledej tu zadnej utok na nikoho. Ja jen psal ze me to mrzi ze je to tak.
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod MrKure » 20 kvě 2015 20:46

Chceš kvalitu ? tak já si teda taky přestanu kousat jazyk.

Můžu jen zopakovat co tu psal Shadow. Server měl bezproblémový hosting u Zeuse, Shadow s Icem wb. Když došlo k rozkolu Zeuse s Icem, tak s výrazným přispěním Peti a jeho "prostořekosti" a dále nezájmem dalších hráčů jste si místo stávající možnosti Zeus + Shadow protlačili Iceho a jak psal Shadow, od té doby to tu šlo do hajzlu. Ice přesto, že se do vedení chtěl dostat, tak se na to o pár měsíců později vykašlal. Shadow se ještě snažil něco dělat, stejně tak Drax, ale logicky následuje rezignace na stav, kdy updaty nahrává Ice, který nekomunikuje. Dále místo, aby hráči akceptovali, že v rámci vyladění hratelnosti je potřeba sem tam udělat úpravy předmětů nebo povolání, tak následuje další kupa hnoje o tom kdo si upravuje dungy pro své postavy, nebo závidí druhému jeho imba legacy předmět, výhrůžky opuštěním serveru, který se ale bez WB nakonec stejně vyprázdní(nil). Tak a aktuální stav, hosting server má, tak dokud Praetor neřekne, že končí, tak není třeba chvátat se stěhováním. Updaty od WB server nemá, protože k modulu může Ice, který na to kašle. Kým ho nahradit ? Nevím, zdá se, že ani Shadow není nekonečně splachovací. No a admina ? Už jen to, že se tu uvažuje o Petovi je tak absurdní, že nevím zda se smát, či plakat. Musíte tu mít pánové hodně selektivní pamět, když tu čtu, že je prostě jen prostořeký, nebo co na srdci, to na jazyku. Pominu li, že už podruhé tu ted obchází ban na forum a měl by dostat tak maximálně rozšíření trestu, tak svým chováním přispěl k odchodu několika hráčů ze serveru ( ano to nemůžu dokázat a ani to dělat nehodlám). Tak co s tím ? Popravdě, osobně východisko nevidím, nejspíš tu není nikdo s dostatečnými zkušenostmi, který by správu serveru chtěl dělat, jediný co mně napadá, je abyste se pokusili ukecat Shadowa k návratu s jakýmikoli podmínkami, které by si případně stanovil. Další WB tu pak může dělat skoro kdokoli a co jsem se tu tak bavil sem tam s hráči, tak by i zájem možná někdo měl. Nicméně, předpokládám, že to tu dopadne právě opačně a pak vám teda přeju hodně štěstí.
Uživatelský avatar
MrKure
Level 15
 
Příspěvky: 38
Registrován: 18 říj 2012 23:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod cherubin » 20 kvě 2015 21:26

zeuse jsem nezazil a ark drive neznal, prisel jsem pred cca 3 lety, dekuji za osvetleni :idea:
cherubin
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 lis 2013 17:02

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod Zeus » 21 kvě 2015 09:45

ShaDoOoW píše: Ale nebyl sám, teď už se nic z toho samozřejmě nedohledá všechno je smazané žejo ale byli tam i další........


Kdo chce dohledá: http://109.72.0.206/arkhalia/ :lol:
Uživatelský avatar
Zeus
Level 23
 
Příspěvky: 202
Registrován: 10 pro 2007 00:00
Bydliště: Zeusova Tvrz

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod sprostak » 22 kvě 2015 13:58

Hodláte zaplevelit i další thread?

Rozhodně to nebylo tak, že já bych zeuse vyhnal. Zeus o vánočních svátcích oznámil, že buď bude všechno po jeho - kompletní změna DM týmu i WB, nebo jinak server od prvního ledna vypne. Jednalo se o šíbeniční termín a takové chování jsem považoval za svinstvo nejhrubšího zrna a rozhodně jsem se tím netajil, ve vyhrocené atmosféře jsem toho napsal hodně nehezkého, ale nestydím se za to. Pokud jsem byl jediný, kdo se byl ochoten tomu degenerátovi postavit, vážím si sám sebe, že jsem tak učinil. Ačkoli kritiku formy a dalších náležitostí svého postupu vnímám jako opodstatněnou a snažím se z chyb poučit, za svojí aktivitou jako celkem si stojím a považuji ji za prospěšnou. Poukazoval jsem na to, že takovéto smlouvání s hajzlem nikam nevede, protože hajzlovi se prostě nedá věřit a zeus je ukázkový hajzl.

Nepodařilo se mi situaci zvrátit, Ice ze sporu ustoupil, protože chtěl, aby Arkhalia pokračovala a bylo jasné, že mezi stědrým dnem a silvestrem jen těžko seženeme a připraváme nový hosting. Yorton a Drax se tedy bez jakékoli podpory hráčů stali DM, Shadow WB. Uplynul měsíc nebo dva (už je to doba) a zeus se rozhodnul, že server zruší tak jako tak (viz smlouvy s hajzlem), hostingu se po hlasování ujal Praetor za což mu patří dík a respekt. Zdálo se, že nás čeká klidné období na zajímavou hru a částečně tomu tak i bylo - ale jen do doby, kdy shadow začal dělat rozsáhlé a konroverzní změny v modulu, někdo je vysvětluje, jako pokus shadowa zvýhodnit svoje buildy, někdo jinak, pravdu nikdo nepoví. Situace se vyhrotila když začal měnit vlastnosti už získaných předmětů, které byly v oběhu mezi hráci roky. Když někomu dáte 700 mědi a další silné itemy výměnou za část nejlepších rukavic ve hře s haste a regen, ani ne dva týdny na to přijde shadow a sebere vám z nich haste a regen kvůli kterým jste je skládali, tak to nasere.

A že já byl nasranej teda pořádně, naplival jsem na něj hnusy až z paty vytažené a shadow odešel z WB a vrátil se Ice. Jsem přesvěčen, že shadow rozhodně neodešel kvůli tomu, co jsem napsal na forum, ale spíše kvůli tichému souhlasu ostatních. Ona je jedna věc přečíst si o sobě na fóru ošklivé věci, to každý klidně smete do koše, ale získat z postoje ostatních pocit, že vlastně tak nějak souhlasí, ale sami by to nenapsali protože se bojí, že je shadow potrestá, protože jim kdykoli může taky začít krást předměty - tak to už zabolí.

Uvědomte si, že pokud uděláte ze shadowa WB, tak vám smaže všechny postavy. Možná ne za týden, možná ne za měsíc, ale kompletní wipe je jeho cílem a nikde se tu tím netají.

Přiznám si, že pokud bych byl já adminem serveru, tak takovou věc nikdy nedovolím. Udělal bych mu kopii serveru bez postav, kde by si mohl mazat co chce a nastavit nová pravidla - a takto bych ho označil. Kdo by chtěl na tom serveru hrát, mohl by. Hráči by potom sami rozhodli svou aktivotou ve hře.
--- peta_84 ---
sprostak
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2015 10:40

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod drax » 22 kvě 2015 14:24

moc řešíš rukavice ... fakt byl že tento item se nikdy neměl v teto formě dostat do hry kdyby padl +20 meč taky bys pak remcal pokud ti ho nekdo zabaví ? rukavice byly připraveny pouze o haste později byla vytvořena alternativa s haste ale s menšim regenem prave proto že nekteří stavěli postavu na haste z rukavic a na tomhle se cele tehdejší vedení shodlo a ty rukavice jsou stále top s nadpruměrnýmy staty na svou cenu .. nehledě na to že je lidi nafarmily v monkarně
kradeni itemu z invu se neboj rukavice byly ojedinělý případ .. mame tady mulovu OP hranda zbroj ... mame ferdise s 4 slot jianem ale rozhodlo se že řešit to zpetně by bylo zcestné

pokud si shadoow něco prosadil je to skladani neslotovek na 5 ks což při troše počtu znamená zdvojnasobení počtu +6 na vytvořeni +9 což mi přijde trochu extremní vzhledem k faktu že +9 je složená jedna možná dvě ale co už, je pravda že nějaké řešení bylo na místě ač ne zrovna tohle

ano shadoow ma možná řeči o wipe ale ve vedení jsou lidi kteří wipe nepřipustí(ja/yorton -ač ten vicemeně rezignoval a zustava v postu dokud neni náhrada) dřív mu oponoval jedině ice přičemž nex a zeus mu jen přikyvovaly na co chtěl
problém nejsou názory jednotlivce ... problém je když někdo získá abslutní moc a prosadí si cokoliv chce

ale sami by to nenapsali protože se bojí, že je shadow potrestá
zá názory nikdo v posledních letech trestán nebyl a nebude alespon co se týče názoru jina vec je když mu začneš nadávat

Přiznám si, že pokud bych byl já adminem serveru, tak takovou věc nikdy nedovolím.

tohle je pravě problém ber ten post jako takovou technickou podporu podřízenou rozhodnutí vedení
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Grafické vylepšení dvou tilesetů

Příspěvekod sprostak » 22 kvě 2015 15:01

Ty rukavice se ale nedostaly do hry pochybením nebo bugem, což by byl jistě případ +20 meče - v takovém případě je neodkladný zásah na místě. Ty rukavice byly v oběhu roky, hodně lidí je složilo a nosilo, s často se obchodovalo, nelze to tedy srovnávat.

Právěže prd, že "jsou ve vedení lidi, kteří to nepřipustí". Pokud si tam teď ty, yorton a ice, tak pokud ice odejde a misto něj dáš shadowa, ten si tam místo yortona (který podle tvých slov čeká na vystřídání) nainstaluje nějakou kvokající drůbež, tak do měsíce je tu wipe z výsledku hlasování 2:1. A to vůbec není sci-fi, takto to chodí naprosto běžně.

Jako admin bych samozřejmě nezasahoval do rozhodnování ohledně pravidel, tvorby nových dungů, rozmístění lootu a tak podobně. Na otázku wipe se ovšem dívám jinak, protože neuznávám právo DM a WB volně disponovat s postavami hráčů. Postavy a jejich výbava jsou podle mě výhradním a nezpochybnitelným vlastnictvím hráčů, kteří je vytvořili a admin má za úkol pečovat o to, aby hráči o svoje dlouhou dobu piplané postavy nepřisli ať už z důvodu technických problémů nebo sabotáže nějakého frustráta, který z jakéhokoli důvodu zrovna hlasoval tak, jak hlasoval.

Jinde jsem psal o vytvoření test serveru a pokud by DM tvrdili, že situace po wipe bez postav a s novými pořádky je lepší než současná umožnil bych jim jejich tvrzení prokázat konfontací s realitou. Nic více, nic méně. Pokud by jejich tvrzení bylo založené na pevných podkladech a střízlivých úvahách jistě by se prázdný server rychle zaplnil hráči a starý server by postupně zanikl třeba i úplně, nebo by běžel jako jisté memento na slabém železe kam by se čas od času pořádali nostalgické výlety.

Opravdu ještě apeluji na všechny, kdo nechtějí přijít o postavy, aby se nad situací realisticky zamysleli, protože v tomto ohledu jsem přesvědčen, že arkhalia se v současné době pohybuje samospádem doprdele a je potřeba situaci nějak řešit, nebo na ni alespoň upozornit.
--- peta_84 ---
sprostak
Level 12
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2015 10:40

Další

Zpět na Návrhy, postřehy, nabídky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Foplips00 a 4 návštevníků