Deleni frakci dobra

Diskuze jednotlivých frakcí, přihlašování k nim, zakládání nových spolků, ...

Příspěvekod mulo » 22 led 2009 13:40

ad ozi : dm sa dohodli ze za spolok sa bude povazovat skupina hraco o pocte minimalne 5...tato nikto nepotrebuje druhu ruku aby to spocital...to ze nemate auru a xcete tak si to rieste inym prostrednictvom a ne v topiku svetlonosov ..neviem co je natom tazke napisat nexovi alebo feiovi ze kedy moze prist online dohodnem sa z hracmi v spolku a dame to do poriatku neviem preco to vsetko zvalujete na ice neni tu jediny dm

ad zeus : co sa tyka dobra zakarumiti su traja svetlonosi tiez traja dokopi je ans 6 neviem preco to delite na spolky ktore nemaju vobec nic spolocne proste kazdy spolok bude mat veduceho a oni sa dohodnu a mozme robit spolu zras proste neviem preco by mal niekto robit kompromisi ked maju rozne ale aj spolocne zaujmi proste to zavisi len na uhle pohladu ked sa xces k niekomu pridat tak daj vediet a nerobte tu zbytocny flame ci ako sa tomu nadava

ad mulo : nic take ako sme na jednej strane preco nemat rovnake aury tu nebolo.. ferdis napisal ze zraz je xy a bude sa konat na xy a poprosil aury nato ice napisal ze ked nas uzna za spolok da nam ich to znamena ze ked v nedelu nas bude aspon 5 budeme mat auru ale zase musi byt tam dm a to je nanich ci budu mat cat proste nerieste dalej

ad vsichni : to je problem mentality proste bol wipe ked neviete pochopit ze dm neuznavaju stare spolky a nepraju si mat tie iste nazvy hold vas problem ze je to to iste len sa to inak vola co natom zalezi zase to je problem toho ze si nexcete dat namahu spravit nieco nove ake ste xceli hrad legie neviem preco si nemozete spravit novy nikto vam v tom nevrani .... dobro a zlo je vsade nech citas hocico nech hras co xces proste bolo je a bude tak zbutocne sa vyhovaras ze je to to iste neviem ake ine by to malo byt
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod ozi88 » 22 led 2009 14:08

moulo, precti si tento prispevek: Zaslal: čt 22. 01 2009 8:14:25

to co jsem rekl i icovy bylo myslene tak, ze o tom porad mluvi, ale nic nedela....spolek bude uznany, az bude mit pet clenu...je nas osm...jeste neco vic...kolikrat si budu muset jeste precist o poctu clenu ve frakci?

s tim, ze tu legie je a uvedl jsem priklad se stitem jsi taky nepochopil.

nevadi, preju vam hodne stesti, at uz se spojite nebo zustanete svetlonosama...
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod mulo » 22 led 2009 14:37

vravim ice neni jedine dm tak necakajte nanho nikde som si nevsimol ze jedine on uznava spolky


"moulo, precti si tento prispevek: Zaslal: čt 22. 01 2009 8:14:25 "

ospravedlnujem sa tak to tu padlo ale to zase anoriel tu robil bordel nech mi povie kto dve frakcie su hlave? jako ked mysli temlarov a zakarumov tak nech mi to odvovodni ja tu tvrdim to ze nech je proste spolok templarov a trebars spolok "vysoka kvalita" v ktorom budu svetlonosi a zakaruni (ktory by sa tak nemali volat ked vravite ze to tu bolo lebo ja si to nepamatam a co som cital tak ked vy nemozete byt ledia a mi rytieri nemali byt zakaruni) a spolok vysoka kvalita bude mat povecme zltu auru a zrazi buddeeme robit v nedelu ktomu si zakaruni mozu robit zvlast zrazi a mi zvlast ale pokial to tak nexcete tak nemyslim ze zakarimiti sa tak skoro rozrastu pri ich obmedzeniach aby sa mohli povazovat za spolok

priklad zo stitom som pochopil ale bol wipe tak som to hodil za hlavu a ked ma nasere ci niekto z legionarskym stitom alebo z rytierskym nezalezi mi natom a pokusim sa ho aj tak nakopat do zadku dokial sa neurcia spolky a nebude v tom istom ako ja...to je zase ta mentalita bo si nemozete urcit nove stity a nostit tie ale spominate ake to bolo je tu kopu novych hracou tych to asi nezaujima tak sa im predstavte v novom svetle a nie v tom starom rozpadajucom sa niekedy co sa len tak tak drzalo za posledny rok jak som hral nwn pred WoW takto si pamatam ja legiu...pokial sa spolok dobra dokopi moyem kludne nosit legionarsky stit a mat zltu auru pokial nebudeme vyzadovat nejaky vlasny stit a kym dm nezakaze nosit ten stit len templarom ale jak sa povedalo mozu sa nosit akekolvek stity
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod ozi88 » 22 led 2009 14:56

stale nepochopen.

mulo, to bude fine, ten stit jsem myslel tak, ze je to porad v nas a vidime v nem legii....znovu rikam, ze to byl pouhopouhy priklad :)

nevim, ze by tu Anoriel delal bordel.

;)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod mulo » 22 led 2009 15:11

ked nieco spawnem naschval mam nato dvovod a viem ze to dame bez problemov...napriklad pred tyznom som bol dragiru z mefom praetorom a asi ferdisom a jak je miestnost z dispelom vosiel som donej a isiel som do predu a kazdy hned zacal nadavat v com som nevidel problem ked viem ze praetorov clerik ma minimalne 20 heali a v poschodi predtym neminul ani nie 10 a bezproblemov sme nou presli jedine mef zomrel lebo stihol dat rest tak nemal uz SR...proste v dungoch ktore chodime kazdodene viem zhodnotit sily moje aj druziny...podobne je to aj v zk z kostlivnami ked uz spavnem jednu skupinku tak viem ze polku zabijem bez problemov ked nedostanem heal alebo sa sam nebudem liecit tak proste vevidim zmisl restovat pred ednov skupinkov a hned po nej ked to vieme sfuknut naraz

no tak anoriel zacal stim ze ked sa budu davat aury vsetkym frakciam a nie len dvom hlavnym ze vtom bude bordel a vlasne tu sa zacal ten bordel v tomto topicu :D
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Příspěvekod Feiwill » 22 led 2009 15:33

Ja myslim, ze jadro problemu, ktere se jaksi vytraci, je prave fakt, ze Zakarumiti maji silne omezeni pro vstup. Rytiri mohli kdysi byt "hlavni" strana dobra, protoze do ni mohl kazdy. Legie to same. Kdyz ma byt ale do soucasne hlavni dobre frakce vstup omezeny, co udelaji hraci lawful good trpasliku? - Zalozi si vlastni frakci. Nic jineho jim nezbyva. Prave proto to tristeni. Spis bych inklinoval k tomu, ze Zakarumiti nemuzou byt "hlavni" frakce dobra. A kedze tam nebudou vsechny good postavy sveta kvuli tem omezenim, budou Templari o to vic v prevaze. I Svetlonosi asi velice rychle predci poctem clenu a schopnosti odolavat zlu Zakarumity a postavi je do off-sidu. A dopadne to asi tak, ze aby meli Zakarumiti vubec sebemensi sanci se s Templarema utkat v jedine bitve, budou se muset spaktovat se vsema ostatnima good postavama/frakcema. Pak bud dost nelogicke, kdyz ta nejmene vlivna frakce dobra bude jako jedina nosit auru a rikat si "hlavni". Mozna by stalo za to u Zakarumitu odstranit ty podminky vstupu a omezit je pouze na veleni frakce napriklad (a bude se jaksi predpokladat, ze zadny z nizsich clenu frakce nebude apelovat na rasisticke podminky postupu nahoru :) ).
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Anoriel » 22 led 2009 15:57

No asi takhle... Jak už sem psal... Podmínky u zakarumitů pocházejí z doby nekdy 3-4 roky nazpatek kdy sme zastavali neutralni postaveni v svete a byl to jakysi spolek elitnich RP hracu. V tuhle chvili se teprve expime proto sme jeste nezacali resit koho vezmem nebo ne kvuli cemu a ani jeste nedelame nabor. Takze to co je na nastence je dosti obecne a neco z toho se mozna jeste zmeni. Co se týče rasového omezení klidně ho můžu zrušit. Je to přežitek z dob kdy trpaslíci měli vlastní spolek a tak stejně nikdo malého vzrůstu k nám nechodil.

Nicmene nemel bych nic proti tomu kdyby se tu objevila opet nejaka obdoba královských rytířů, kterou by vedl někdo všeobecně uznávaný. A Zakarumiti by opet presli do neutrality a pouze by rytirum pomahali.

Jedine co se mi nelibi je zpusob jednani nekterych lidi kterí slova jako respekt a ucta neznají.

Ptáte se proč by nemohli být světlonoši elitní frakcí? Mohli by. Nicméně jejich složení tomu zatím neodpovídá. Jak legie tak rytíři dodržovali pravidla serveru a hráli RP. Tím dělali svět zajímavější pro všechny. Nejsem si jist jestli světlonoši tento bod splňují, protože RP sem u nich bohužel neviděl a kdyby si přečetli pravidla serveru tak by zjistili že věci které dělají běžně jsou z rozporu s těmi pravidly. Z hlavy mě napadají hned dvě. A to neustálé vyřvávání všeho možného a útoku ze zálohy bez jakéhokoliv RP upozornění. A to je ten hlavní důvod, proč si neumím představit světlonoš jako jednu ze dvou elitních frakcí.

A propo nebylo by špatné kdyby DM projevili občas aktivitu a oživili trasty za porušení pravidel. Dřív když jsem omylem přpl shout tak mi tři lidi hrozili zabitím a dvě DM psala jestli chci strhnout lvl. Teď to vypadá tak, že i když je DM ve hře, všichni křičí jak nalesy a kupodivu se nic neděje.

Nic jiného mi na jejich spolku nevadí a nevadilo by mi ani to sloučení se pod jednu vlajku.
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod ozi88 » 22 led 2009 16:20

ha stary o odveky protivniku Anorieli...to jsou slova do pranice. rekl bych, ze i kdyz ja nebo kdokoliv jiny z nasi frakce mame velke nebo aspon dobre zkusenosti s hranim rp, ty stale vyzarujes (kdyz jen tak zasmatram v pameti a vzpomenu si, kdyz jsi byval na vrcholu)....libilo by se mi, kdyby jsi vedl obe frakce a naucil hrace ze svetlonosu rp trochu hrat, protoze ani ja jsem zatim ani u jednoho z nich nevidel ani naznak tohoto typu hrani....a jak sam rikas, zabijeni ze zalohy, chozeni na poklad a potom po vybouchnuti lootu napadnout jeden druheho, protoze jsou z jinych frakci je podle me asi tak ubohe, jako reskill.

dalsi vec je ta, ze vudci obou znepratelenych skupin by meli byt jaksi v kontaktu mimo rp, protoze to budou hlavne oni, kdo budou vymyslet a domlouvat se na soubojich a questech...rad templaru vznikl za castecne podpory zakarumitu, vznikl z predavani zkusenosti, napadu a myslenek co a jak udelat...

podle meho, i kdyz svetlonosu bude 10-20 a pojedou bez zakarumitu, tak porad tam nebude to rp na takove urovni, aby tahle frakce ukazala to, proc tady jsou - predstavovani dobra...

zakarumite, jako frakce neutralni a obranarska tak bude bojovat v ramci rp za celou arkhalii

ale takhle mit zakarumity, jako strazce zakona v zemi arkhalia, pod jejich kridly by byli svetlonosi...hmmm

kazdopadne jak vsichni vime, nez se zacne skutecne hrat rp a pvp frakci, musime si byt vsichni jisti, ze dm nam da svuj support....frakce musi mit sve pravidla a zaroven dodrzovat pravidla vseobecneho pvp a rp...to bude jeste trvat.

ted me napadla otazka....jak moc jsou nam pri teto hre ochotni pomoct dm? feiwill, nexfar, ice?

fei je dm v duchodu, nexfar je ted off a z pole rp ho neznam, takze nemuzu soudit a ice rp a pvp nehraje.

co takhle mit dalsi dm, ktere by se staralo o rp, questy a pvp zabavu tady na arkhalia serveru? tak jako je tomu ted napr na thalii?

tento dm by nemel za ukol delat dungy, vytahovat gemy atd atd atd, ale byl by to ciste rp dm, ktery rp hrat umi a se kterym by hraci souhlasili a navrhli ho sami na tento post...

hmm?
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Ferdis » 22 led 2009 16:36

Přesně jak říká Fei. Světlonoši jsou uděláni proto, aby pokryli velkou část buildů, co ci hráči vytváří a pokud budou mít zájem, rozhodnou se, zda vstoupí k "dobru" nebo "zlu".

Na otázku proč by mohl být i build s PM u Světlonošů je:
a) hráč se rozhodl a souhlasí s jejich ideály
b) proč dostávat neustále nakládačku od Templářů jenom proto, že nas budou devastovat v jednom kuse a sami budou mít PM imku
add b) tím pádem se vyhneme bojům, kreré by byli pouhou fraškou a tím pádem jsou pak zde, řekl bych, dvě skupiny(frakce apod..) v docela dobré rovnováze. Tím si obě strany můžů docela dobře užít hru.

k Zakamuritům:
a) jak bylo zmíněno - přijetí viz. rasa, meč, štít
b) nevadí vám se nechávat pořát devastovat?
c) a co prskavky?

podle mého jsou toto body hlavní "kameny úrazu"
PS: na frakce hledím jako na nové po wipu a co bylo, bylo, tak se o to furt neopírejte jak o hůl. byl wipe a šmitec

PS všem: Světlonoši by "měli vystřídat Rytíře", tak to bylo podáno a zvšeobecněno. Samozřejmě to z toho lze alespoň částečně "vycítit"

Aury, sídlo frakce apod. se bude řešit, jestli vůbec vzniknem a až se dohodnem. Do té doby neřešim vůbec, jen jsem se ozval , že zasebe by se mi rozlišení líbilo, ale záleží též na budoucích členech "spolku".

Zakamuriti si zatim vytvářej postavy - tak at si je vytvářej a vemou si koho se jim jen zlíbí - nestarám se (je to pouze mezi nima a budoucími hráči, kteří se k nim přidaj). Jen jsem se zmínil, že v případě boje o Ark, jsme s nimi.
Naposledy upravil Ferdis dne 22 led 2009 16:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ferdis
Level 18
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 úno 2008 00:00

Příspěvekod ozi88 » 22 led 2009 16:41

OK OK chapu chapu,

jen to chce opravdu jako rytir v tom pripade hrat, pricemz takovou uroven rp tu umi male procento hracu a ti jsou bud u templaru nebo u zakarumitu.

k zamarumitum ti podal vysvetleni Anoriel...jeste pomalu ani nic nezacalo a uz se delaji ukvapene zavery, ta frakce se bude teprve formovat.
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Anoriel » 22 led 2009 16:42

A já se ptám. Kdo ste, že si myslíte že přídete z ničehonic, řeknete, tak tady sou nástupci rytířu... hurá k nám. I rytíři před wipem stavěli na lidech a zkušenostech rytířů před druhým wipem.

Ale budiž. Můžeš mi tu s klidným svědomím říci, že budete dodržovat pravidla serveru a hrát RP?

Btw. S devastem problémy nemáme a s kouzelníky taky ne. Všechno je to v organizaci. :-)
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod ozi88 » 22 led 2009 16:54

Anoriel píše:A já se ptám. Kdo ste, že si myslíte že přídete z ničehonic, řeknete, tak tady sou nástupci rytířu... hurá k nám. I rytíři před wipem stavěli na lidech a zkušenostech rytířů před druhým wipem.

Ale budiž. Můžeš mi tu s klidným svědomím říci, že budete dodržovat pravidla serveru a hrát RP?

Btw. S devastem problémy nemáme a s kouzelníky taky ne. Všechno je to v organizaci. :-)


naprosty souhlas...

jeste chci dodat k ferdisovu prispevku, ze zatim zadne pravidla o pm nikde nikdo nedal, respektive neaktualizoval, takze tohle je trochu off the trolley ;)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Ferdis » 22 led 2009 17:02

Anoriel píše:A já se ptám. Kdo ste, že si myslíte že přídete z ničehonic, řeknete, tak tady sou nástupci rytířu... hurá k nám. I rytíři před wipem stavěli na lidech a zkušenostech rytířů před druhým wipem.

Ale budiž. Můžeš mi tu s klidným svědomím říci, že budete dodržovat pravidla serveru a hrát RP?

Btw. S devastem problémy nemáme a s kouzelníky taky ne. Všechno je to v organizaci. :-)

zjednodušeně: z ničehonic - wipe
rytíři - příklad
hurá k nám - pamatuji se, že jsem napsal něco ve smyslu: kdo má zájem, stavte se na sraz
na lidech - je fakt, že se neznáme (třeba se i poznáme postupem času ve hře)
zkušenosti - někdo paří all-time, občas, svátečně ...denně/týdně/ročně
předpokládám, že zkušenosti ve spolku budou hromadit postupem času jako kdysi u rytířů
svědomí - za to své ti mohu říci, že se vynasnažím, abych se tak choval a kvuli tobě si zopakuju i pravidla a několikrát si je přečtu, jestli spolek vznikne. Za cizí svědomí ti nic slíbit nemohu, to je na každém z hráčů, ale pevně věřím, že se podle nich jistě rádi zachovají a vypořádají se s nimi podle svého nejlepšího přesvědčení.
Uživatelský avatar
Ferdis
Level 18
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 úno 2008 00:00

Příspěvekod Ferdis » 22 led 2009 17:08

naprosty souhlas...

jeste chci dodat k ferdisovu prispevku, ze zatim zadne pravidla o pm nikde nikdo nedal, respektive neaktualizoval, takze tohle je trochu off the trolley ;)[/quote]
předběžné opatření a vnešení trochu světla , proč jsem to tam vůbec psal.
snad tě tato odpověď alespoň z části uspokojí
Uživatelský avatar
Ferdis
Level 18
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 úno 2008 00:00

Příspěvekod Anoriel » 22 led 2009 17:23

wipe jako argument je oničem. Pořád jde o to udržet tu co nejvíc lidí případně přitáhnout další. Jak? Tím že vzniknou frakce které budou zajímavé a budou dávat svým členům možnost se seberealizovat. Jak taková frakce vznikne? Založí ji někdo zkušený, kdo bude vychovávat další generaci hráčů. Kde ho vezmeš? Pravděpodobně ho vybereš z těch kdo něco pamatují v tomto světě. Bez ohledu jestli byl nebo nebyl wipe. Předpokládám, že ten clovek u pc se hned po wipu nešel střelit do hlavy ( alespoň ne většina) ale jeho zkušenosti se přesouvají i do světa po wipu.

Tím v žádném případě nechci říci, že jako vůdce frakce budeš k ničemu. To ne. Jen mi přijde poněkud zvláštní a troufalé založit frakci, která má plnit hlavní úlohu dobra ve světě a přitom to neprobrat nikym zkušeným. Nemám nic proti zakládání frakcí jakéhokoliv typu, ale uvědom si že frakce kterou chces vybudovat je založena na tom ž budete bojovat proti zlu. Nicméně to zlo te musi minimálně respektovat jinak s tebou jejich přívrženci ani nebudou bojovat. Všechno je to o domluvě mezi frakcemi, protože i vůdci znepřátelených frakcí se mezi sebou musí domlouvat na tom co vymyslet aby vzájemnou rozepři udělali co njzajímavejsi pro ostatní lidi. Podle mě si na to šel prostě moc hr...

Hurá k nám byla hyperbola :-)

Nicméně.... Jestliže se budete řídit pravidly a budete se snažit vychovávat hráče v duchu pravidel serveru a RP jak tu píšeš, pak jsem přístupný dialogu a vzájemné spolupráci.

Jo a to jak psal ozi s tim DM zaměřeným na RP a frakce souhlasím. Chtělo by to podporu DM nejen v technických zalezitostech ale i v hře behem bitev a tak podobne.
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

PředchozíDalší

Zpět na Frakce, guildy a spolky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník