Souboj dobra a zla - vyzvy k boji a dalsi debaty

Diskuze jednotlivých frakcí, přihlašování k nim, zakládání nových spolků, ...

Souboj dobra a zla - vyzvy k boji a dalsi debaty

Příspěvekod nexfar » 07 dub 2008 17:17

zavedl jsem tento topic zamerne jako misto pro obecny flame o gildach spolcich atd .. Zde si muzete ( muzeme ) volne vyjadrovat nazor ktery spolek ci jaka frakce je silnejsi. //jasne ze nej je legie. :twisted: //
Take je zde moznos smouvat si terminy a mista boju.
Uživatelský avatar
nexfar
Level 24
 
Příspěvky: 287
Registrován: 17 pro 2007 00:00
Bydliště: Sidlo rodu Nexfar

Příspěvekod Leian » 08 dub 2008 09:25

Já tohoto nově založeného topicu asi využiju k tomu, abych vyjádřila své stanovisko k frakcím a jejich pokračování.

Co si budeme namlouvat, Rytíři už nefungují, hlavně tedy proto, že přestali hrát hráči, kteří měli rytířské postavy. Já sama si ráda občas zahraju, ale už na to nemám tolik času a i kdybych je chtěla oživit, tak to chce častější přítomnost ve hře a stanovení si termínů schůzek apod., což už by pro mě z časového hlediska byl opět problém.

Daleko větší problém ovšem vidím v tom, že teď je na Arkhalii málo hráčů a mezi nimi - myslím si - jich není dost na to, aby se opět utvořily dvě silné soupeřící frakce. Vlastně mi přijde, že navracet se ještě k tomuto starému stylu dobro vs. zlo, je poněkud násilné a nevím, nakolik realizovatelné. Na druhou stranu je mi jasné, že přerod v cokoliv jiného by byl ještě náročnější a pravděpodobně by potřeboval novou Arkhalii.

Nevím, jak je na tom Anoriel se Zakarumity - pokud by fungovali oni, pak by bylo možné, abych si je "najímala" jako udržovatele pořádku v zemi. Bylo by to řešení, abych nemusela udržovat Rytíře a aby se dále neštěpili hráči. Sám Lament Greed mi psal, že se už k nim přidal...
Uživatelský avatar
Leian
Level 21
 
Příspěvky: 145
Registrován: 01 led 2008 00:00
Bydliště: Arkhalijský královský hrad

Příspěvekod Lament Greed » 08 dub 2008 09:43

Vskutku pravda. Stal jsem se učedníkem řádu Zakarumitského neboť vidím poslání mé účasti na Arkhalii v rovnováze. Ale to jsem zde již psal (v jiném topicu). Včerejší zkušenost s Legií (pro nezasvěcené, včera Legie obsadila Agardon, jejich důvodem byla moc, peníze a sláva) bylo pro mne vzácným přínosem. Dokonce si myslím, že jsem dosáhl úspěchu neboť jsem hned nepřišel o hlavu, ale hovořil jsem se samotným představeným Legie, vedli jsme spolu dialog o stavu jejich myšlení a smýšlení se světem, o tom, proč jsou vlastně zlý, o mě jako o učedníkovi zakarumitském, o tom jak budu o hlavu kratší nepřejdu-li na stranu zla, o pochopení, rozhodnutích, které by mohli přinést nesnesitelnou bolest a o tom jak jsem připraven toto utrpení vydržet pro blaho země Arkhalie.

Tudíž jsem připraven chránit lidské životy a položit za ně život. Ale také jsem ochoten dlouhé hodiny prosedět s nepřítelem za účelem vzáejmného pochopení a vysvětlení této zapletené situace. A pokuď nebe bude milosrdné, stanu se zakarumitským mistrem.
S pozdravem Lament Greed
Uživatelský avatar
Lament Greed
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 01 dub 2008 23:00
Bydliště: vesnice u Zpívajícího vodopádu

Příspěvekod kiklop » 08 dub 2008 10:47

Aby sme si rozumeli, teraz hovorim ako Gurin Hammerfist:)
Prva a zasadna otazka pre mna je, ci je pani Leian este kralovnou. Nikto to zatial nespochybnil, takze predpokladam, ze hej, na druhej strane po vymiznuti rytierov sa radsej pytam.
Na to, aby som vstupil ku Zakarumitom ani nesplnam podmienky, ani sa mi nepozdava celkom ich nahlad na svet, ale jedno je iste, na Arkhalii je kopa spiny a tu treba vycistit. Snad to chapem dobre, ak poviem ze prave to je hlavnou ulohou krala/kralovnej. Rozmyslal som, ako by som s tym mohol pomoct ja. Moja gebula nie je stavana na vyjednavanie, rozpravanie, vlastne na nic okrem toho, aby po nej niekto mlatil co najvacsou palicou. Nezaujima ma, ake filozoficke nazory kto ma, hlavne pre to, ze im nerozumiem. V podstate to nepotrebujem. Staci mi vediet, ze kral(ovna) je ten dobry(/a).
Preto by som chcel kralovnej ponuknut moje sluzby ako ochrancu. Nenabranim toho vela, ale mozno aspon zdrzim nepriatelov, kym im kralovna "nazorne ukaze idealy dobra". Je mojou povinnostou pomahat.



A teraz za seba: Mozno nas nie je dost na utvorenie dvoch pravidelne sa stretavajucich frakcii, ale myslim ze Arkhalia napriek tomu ze je akcny server, potrebuje aj stipku (nie vela) RP, aby tu postavy mali co robit na 40.leveli ked ich uz omrza behat dookola dungy.
Gurin Hammerfist - Agardonska stráž R.I.P.
Gard z Veze - R.I.P.

Michal od Zvona - kto vie co z neho bude
Grurin Hammerfist - Gurinov syn
Mlat Hammerfist - druhorodeny Gurinov syn
Uživatelský avatar
kiklop
Level 22
 
Příspěvky: 160
Registrován: 21 led 2008 00:00

Příspěvekod image4 » 08 dub 2008 11:33

Leian píše:Daleko větší problém ovšem vidím v tom, že teď je na Arkhalii málo hráčů a mezi nimi - myslím si - jich není dost na to, aby se opět utvořily dvě silné soupeřící frakce. Vlastně mi přijde, že navracet se ještě k tomuto starému stylu dobro vs. zlo, je poněkud násilné a nevím, nakolik realizovatelné. Na druhou stranu je mi jasné, že přerod v cokoliv jiného by byl ještě náročnější a pravděpodobně by potřeboval novou Arkhalii.


suhlas ... skusme si radsej polozit otazku,je mozne znova prilakat hracov na server a ak ano,akym sposobom?
alebo je NWN1 uz doharajucou sviecou?

@Lament Greed
vskutku ta obdivujem za to ako hras char ...
Uživatelský avatar
image4
Level 11
 
Příspěvky: 14
Registrován: 25 bře 2008 00:00

Příspěvekod image4 » 08 dub 2008 11:34

kiklop píše:A teraz za seba: Mozno nas nie je dost na utvorenie dvoch pravidelne sa stretavajucich frakcii, ale myslim ze Arkhalia napriek tomu ze je akcny server, potrebuje aj stipku (nie vela) RP, aby tu postavy mali co robit na 40.leveli ked ich uz omrza behat dookola dungy.


ich to neomrzi ,to je ich forma hrania :)
Uživatelský avatar
image4
Level 11
 
Příspěvky: 14
Registrován: 25 bře 2008 00:00

Příspěvekod kiklop » 08 dub 2008 11:40

image4 píše:ich to neomrzi ,to je ich forma hrania :)

Ak ich to neomrzi, tak kde vsetci su?
Gurin Hammerfist - Agardonska stráž R.I.P.
Gard z Veze - R.I.P.

Michal od Zvona - kto vie co z neho bude
Grurin Hammerfist - Gurinov syn
Mlat Hammerfist - druhorodeny Gurinov syn
Uživatelský avatar
kiklop
Level 22
 
Příspěvky: 160
Registrován: 21 led 2008 00:00

Příspěvekod Radas » 08 dub 2008 12:32

Si pamatuju jak se řezaly 2 skupiny v dungu o to kdo bude mit poklad :D
Uživatelský avatar
Radas
Level 23
 
Příspěvky: 220
Registrován: 12 led 2008 00:00
Bydliště: Da"Lhagova komnata

Příspěvekod Anoriel » 08 dub 2008 16:46

Situace je taková, že si nemyslím, že v tomto světě jemožné udělat ještě zajímavé a zábavné PvP. Já sem sice občas zajdu ještě s pár členy, ale PvP se už vyhýbáme, protože nás to prstě neba. Zakarumiti jako řád existují už jen kvůli vzpomínkám a občas je fajn se se starými přátely sejít a popovídat si. Za sebe a za Fearina ale už nemohu říci, že bysme se dobrovolně účastnili nějakého PvP. To už je zničené tím jak se do světa přidává stále více lepších a lepších věcí, takže obrana přes 90 není ničím mimořádným.

Zkrátka Arkhálii zničili looteři a powerbuildeři. Kdyby každý měl jen jednu postavu a věci by byly max do +5, tak by bylo i PvP vyrovnanější. Hned bych s chutí začal hrát, protože ne že by mě přestali bavit NWN, ale nebaví mě svět kde každý má speciální postavu na ten a ten dung a nebudu se mlátit s jednim combat medikem za druhým, jen proto ze lidi nemaj fantazii a nejsou schopni vymyslet si nějakou peknou RP postavu.
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod Leian » 08 dub 2008 18:10

Víte, já to přece pořád ještě vidím trochu jako DM, jako někdo, kdo je zodpovědný za Arkhalii a má se o ni starat. Už jsem si i dokonce začala pohrávat s myšlenkou, že prostě někoho najmu a zaplatím, aby udělal nový modul a úpravy. :)
Uživatelský avatar
Leian
Level 21
 
Příspěvky: 145
Registrován: 01 led 2008 00:00
Bydliště: Arkhalijský královský hrad

Příspěvekod Leian » 08 dub 2008 18:13

kiklop píše:Preto by som chcel kralovnej ponuknut moje sluzby ako ochrancu. Nenabranim toho vela, ale mozno aspon zdrzim nepriatelov, kym im kralovna "nazorne ukaze idealy dobra". Je mojou povinnostou pomahat.


Tak to je taky otázka, jestli je Leianiel ještě královna, jestli tato pozice už nevymizela a čím je vlastně definována. Já osobně o ní asi už takto moc neuvažuji, neb tuto funkci neplní, neb nejsou Rytíři. Jedno jde ruku v ruce s druhým. Ale jak jsem už naznačila, mohu najímat hráče a jejich postavy ke službě zemi. Pro mě by to bylo jednodušší, to nepochybně, ale bylo by to řešení. Takže jestli chceš, může být tvůj trpaslík velitelem stráže, to jsou všecko trpaslíci (např. ti co stojí v Agardonu u brány). A pokud se na t necítí, tak může být jedním z nich... :)
Uživatelský avatar
Leian
Level 21
 
Příspěvky: 145
Registrován: 01 led 2008 00:00
Bydliště: Arkhalijský královský hrad

Příspěvekod Fearin » 08 dub 2008 18:34

Tak mistr Fearin si to tu precetl a docela na vas dostal naladu. :) Ale vec se ma opravdu tak ze dokud se tu neco nezmeni tak bude boj mezi frakcemi nulovy a PvP mimo arenu o nicem. Dulezity je si stanovit co vlastne hraci chteji. Me treba nejvic na Arkhalii bavili frakce - elfove za Nandina a Zakarumite za Fearina. Ale myslim si ze je tu momentalne vic lidi ktery chtej buildit a lootit takze by ty zmeny neprivitali - a chapu ze kazdyho bavi neco jiny a nikomu to neberu takze dopredu: no flame. :)
Fearin
Level 10
 
Příspěvky: 12
Registrován: 07 dub 2008 23:00

Příspěvekod Ice » 08 dub 2008 18:40

Anoriel píše:Zkrátka Arkhálii zničili looteři a powerbuildeři. Kdyby každý měl jen jednu postavu a věci by byly max do +5, tak by bylo i PvP vyrovnanější. Hned bych s chutí začal hrát, protože ne že by mě přestali bavit NWN, ale nebaví mě svět kde každý má speciální postavu na ten a ten dung a nebudu se mlátit s jednim combat medikem za druhým, jen proto ze lidi nemaj fantazii a nejsou schopni vymyslet si nějakou peknou RP postavu.


Nevim proč by ti co tu tráví spoustu času chozením dungů měli být na stejné úrovni jako ti co nehnou prstem a chtějí každého jen pro chuť zabít. Tohle fňukání těch co je nebaví hraní a jen obtěžujou mam velice rád.
Jinak tak si stanovte pravidla RP (jako třeba jak mocný ithemy na sobě mít) vždyť v tom vám nikdo nebrání jen s tím neobtěžujte ty co je RP nebaví. S tou fantazií máš pravdu, prskavku na PvP umí udělat každej vůl.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Fearin » 08 dub 2008 18:56

Jako reci "nemam rad fnukani tech co je nebavi hrat" sou na nic protoze arkhalii zachrani jen kdyz se nektery lidi vratej a prijdou novacci. Berte na vedomi kazdej nazor i kdyz s nim nesouhlasite. A mezi nama kdyz sou porad lepsi a lepsi veci na obranu a atributy a zbrane sou porad v podstate max +7 a navic samej klerik tak to PvP vazne neni nic moc. :)
Fearin
Level 10
 
Příspěvky: 12
Registrován: 07 dub 2008 23:00

Příspěvekod jcd » 08 dub 2008 19:15

Co chces na arkalii zachranovat? Arkalie bezi a naky lidi tam hrajou ;) To je vic nez kdokoli cekal po takovy dobe, se koukni na ostatni RP servery, nektery z nich skomiraji daleko vic :)

Otazkou podle mne je, zdali skalni hraci, kteri tam stale dodne jeste travi udesne spousty casu (kde ho kua berou?) tam skutecne chteji nove lidi a nebo naopak zdali jim to tak vyhovuje, ze maji piskoviste sami pro sebe ;)
jcd
Level 17
 
Příspěvky: 58
Registrován: 22 led 2008 00:00

Další

Zpět na Frakce, guildy a spolky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků