Novej domov

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

Novej domov

Příspěvekod Mefistofel » 07 čer 2016 06:01

Zdravím,

Arkhalia hledá nový domov. Po jistých okolnostech se rozhodlo že server se přenese jinam. Virtuální hosting prý nepůjde takže pokud někdo o něčem víte tak sem s tím nebo můžete SZ zde nebo na icq(číslo je v profilu)
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 08 čer 2016 11:36

nemusite se bat, ze prijdete o postavy nebo predmety

1. server neprestane bezet a byt dostupny pro vsechny hrace

2. mefistofel se nikdy k datum nedostane, nevim proc si ho drax pritahl a po roce neaktivity mu hned dal DM, je to jeho vec ja mu do toho dle domluvy nekecal. Pro me ale neni mef partner k diskusi o techto tematech - vzdyt si, proboha lidi, ani neumi propojit windows share...

3. pokud se drax rozhodne, ze bude lepsi mit server jinde, domluvime se. Doporuciji to vsak udelat bez zbytecneho panikareni na foru.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod cromac » 09 čer 2016 12:17

Kdyby to clovek nezazil tak by z vypraveni neveril. Jen co to po dlouhem dohadovani presunete tak to chcete presouvat jinam. Co je duvodem prechodu jinam? Na tom vpsFree to byt nemuze bo co?
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Novej domov

Příspěvekod MrKure » 09 čer 2016 13:13

No co asi tak mohlo nastat, stalo se přesně to, před čím jsem Draxe varoval už před půl rokem a proč třeba já radši přešel hrát jinam. Nicméně chápu, že vybral menší zlo mezi sillym a ničim.

drax píše:ha vyžaduje pro svou funkci paladina / umd k serveru se po nejakem dalšim střetu sileye s (tentokrat) mefem nikdo nedostane takže ne nedovede


siley píše:1. ha na matylde je op

jinak stalo se to, ze jsem se nasral, ze mi drax vstoupil do tunelu jako dm a na icq jsme se potom nepohodli, resp. asi dve hdoiny jsme si nadavali. Byl jsem ozralej jako hovado, polovinu si vubec nepamatuju, ale o to mene zodpovedne bylo do me prudit. Nicmene jako jinak rozumna a kultivovana (hehe to byste chteli co, vy kundy) osobnost uznavam svou chybu a potom, co jsme doufam vsichni vychladli, tak ma drax opet plny pristup.


siley píše:2. mefistofel se nikdy k datum nedostane, nevim proc si ho drax pritahl a po roce neaktivity mu hned dal DM, je to jeho vec ja mu do toho dle domluvy nekecal. Pro me ale neni mef partner k diskusi o techto tematech - vzdyt si, proboha lidi, ani neumi propojit windows share...


Pokud jsi to stále nepochopil, tak už si se servrem dělá co chce, z DM se stali jen přihlížející a můžete jen čekat na další parádičky až mu zase rupne v bedně.
Uživatelský avatar
MrKure
Level 15
 
Příspěvky: 38
Registrován: 18 říj 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod cromac » 09 čer 2016 13:44

Ja tohle chapu, ale preci neni nutne presouvat server, staci vymenit admina, pokud je k tomu duvod. Co je to za nesmysl...
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Novej domov

Příspěvekod drax » 09 čer 2016 15:27

inu jde o to že se po dlouhem ubezpečovani skočilo uveřilo že siley má nějakou zodpovednost k tomu na čem se podílí přestože se neumí chovat
díky čemuž se po sahodlouhem ubezpečovani učinilo co se učinilo arkh se přesunula k sileyovi . jednoduše protože to byla nejlepší z variant po nadějnem a relativne profesionalnim začatku přišla prvni vec co se mu nelibila ( evidentně znmačně pod parou ) smetl všechny sliby a zaruky ze stolu a začal nadávat na me .. zmenil si hesla k čemu se dá a očekava že mu pobežime libat nohy a omlouvat se protože on nic špatneho neudělal.

o tyden pozdeji se mu to vše rozleželo ja s nim nekomunikoval když mu tak hrozně vadím ... a pohaldal se tentokrat s mefem kvuli " mě nenzname veci "

v praxi mate dve dm-nedm s jednim odmita komunikovat a druhý si s nim nema co řícct a zvažuje zda mu vubec to všechno stojí za to

obětovat čas a usilí jako wb ve prospech arkh je jedna vec ale nechat si za to nadavat nebo lézt do zadku božskému (čti narcistickemu) sileyovi a čekat kdy zase dostane opilecký záchvat a vymyslí si něco noveho ... je ale uplně jiná uroveň .. na které se já podílet nebudu.

asi toliko k tomu proč připada v uvahu :

1) provoz arkh bez dm/wb a všeho co k nim patři
2) přesun

edit : omlouvam se těm co mě nahanějí posledni dobou se muj online time scvrknul na minimum .. na ukor hry outside na enginu real world
takže preferovat vzkazy než mě vyčkávat :)
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Novej domov

Příspěvekod cromac » 09 čer 2016 15:55

ad2) proc presun? Server bezi na vpsfree.cz kde je clensky poplatek 300Kc mesicne coz je smesna castka za to co dostavas. Pokud je to s petou tak problematicke, tak je snad nejjednodusi domluvit se s nim na ukonceni jeho admin zalezitosti a predat to nekomu jinemu. Neni ovsem potreba server nekam zas stehovat, posledne Vam to trvalo pekne dlouho ;o).
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 11 čer 2016 11:38

Ale to je prave to jadro pudla.

Ja jim server klidne predam, klidne ho i behem par chvilek prenesu na jinej server, ted kdyz uz vim co a jak.

To, ze doslo k neshodam mezi mnou a draxem. Drax mi zasahoval do dungu, ackoli jsem ho nekolikrat zadal aby to nedelal. Pokud si nemuzu zajit dung, tak nemam duvod za arkhalii platit a ani moc tu hrat. Nabizel jsem draxovi usmireni na te pudorysu, ze proste uzna chybu, ze mi nemel zasahovat do dungu, on to odmitnul. Misto toho, ackoliv vedel, ze jsem v patek o pulnoci nakalen (upalte me) a jsem nasranej, tak do me spis prudil.

Problem je predevsim v tom, ze kdyz jsem rekl, tak si zaplatte hosting, a ja vam to predam, tak od mefa se mi dostalo odpovedi "Me se to platit nechce":D Ja bych si taky radeji koupil pizu nabo neco jineho, kdyz platim faktury, ale mam nejake priority, tak holt platim server, protoze chci aby bezel a aby se na nem hralo. To, ze kdyby se DM slozili kazdej cenu jedna krabicky cigaret mesicne, tak si muzou server provozovat sami jsem psal uz mockrat.

drax to taky plaitt nechce, resp vubec se nevyjadril.

takze tu mame zase jenom vylev ublizenejch deticek, co chtej,i aby jim nekdo koupil zmrzlinu a pritom jsou na nej drze. Jestli jste si nevsimli, tak pocitac neni auto, a pod vlivem se uzivat muze. Predtim jsem hral uplne vykalej celej vecer se spoustou lidi a nikde nebyl problem. Ten nastal az kdyz mi drax zacal delat naschvaly pres svuj dm ucet, ackoli jsem mu jen par dni zpet rikal, ze si to vylozene nepreju a pokud to udela, tak porusuje pravidla pro DM o nezasahovani do hry proti vuli hracu.

Co cekal, ze se stane?
chytnul jsem ho za koule a poradne ho zmacknul, tak ted kvici... to je vsechno. Kdyz nefungujou dohody a zacnou se delat naschvaly, tak vyhrava ten, kdo ma delsi klacek. K draxove smule mam ted delsi klacek ja. To je celej pribeh, jehoz zakladni fakta drax proste odmita akceptovat.
Naposledy upravil siley dne 11 čer 2016 12:23, celkově upraveno 1
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod Mefistofel » 11 čer 2016 12:10

siley píše:
Problem je predevsim v tom, ze kdyz jsem rekl, tak si zaplatte hosting, a ja vam to predam, tak od mefa se mi dostalo odpovedi "Me se to platit nechce":D

drax to taky plaitt nechce.



nikdy si nerekl ze se plati 300kc..kdybych to vedel tak uz davno je problem vyresen...nikdy si nedal ani neresil nejak jak to teda udelat..po tvym konfliktu s draxem ses odstihl a zacal delat voloviny...co ja sem koukal na hostingy tak 3k + za mesic se mi platit nechtelo to je asi jasny...pokud je to tak ze jsou to jenom 300kc tak neni problem se dohodnout.
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Novej domov

Příspěvekod cromac » 11 čer 2016 12:19

No nejsem si jist ze by mel server spravovat nekdo kdo si neni schopen takoveto informace zjistit z verejne dostupnych zdroju. Mate schopneho admina misto pety? Ten tomu kdyz nic aspon rozumi.
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 11 čer 2016 12:37

nejlepsim kandidatem jsi asi ty cromacu:)
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod Mefistofel » 11 čer 2016 12:47

cromac píše:No nejsem si jist ze by mel server spravovat nekdo kdo si neni schopen takoveto informace zjistit z verejne dostupnych zdroju. Mate schopneho admina misto pety? Ten tomu kdyz nic aspon rozumi.


preator by helfnul + drax neco umi popripade jestli by se nekdo nabidnul...kazdopadne me osobne spise jde o to aby server by tam kde nebude zadny problem at se deje co se deje a wb bude moci v klidu pracovat...
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 11 čer 2016 13:29

a kdo srovna DMka pokud budou porusovat pravidla?

navic tak znela dohoda, WB si bude v klidu pracovat a ja si budu v klidu chodit dungy prvni ji porusil drax. dal jsem mu kompletni pristup k modulu, postavam i tvrdemu restartu, coz drive nikdy nemel. Podminky pro praci mel myslim velmi dobre. Ja ovsem podminky pro hru dobre nemel, tak jsem mu sebral heslo, dokud nedojde k nejake jine dohode. Drax zrejme o dohodu nestoji.

Dost je podezrele, ze ty a drax mate k arkhalii takovej pristup, ze budto budete ostatnim nazirovat, nebo tu ani nebudete hrat.

PS: trvam na tom, ze ten kdo bude chtit server prevzit si musi zaridit svuj vlastni, nainstalovat a nastavit. Neni to nic tezkeho:Staci LAMP + multiarch + prekompilovat starou verzi ODBC se zavislostma (asi zalezi na distibuci), potom editovat par konfiguraku a spusti nwserver proces s LD_PRELOAD parametry, skompilovane nwnx2 sdilene knihovny. Berte to treba jako test zakladnich dovednosti. Jednoduse dat root heslo k serveru dvema broukum pytlikum, co "neco taky umej", ale pripojit se na FTP pod jmenem a heslem potrebovali support v nekolika iteracich si proste na svedomi nevezmu, btw uplne stejny pristup k tomu mel i feiwill a praetor. nejdriv me to stvalo, ale kdyz jsem pochopil jak drax machruje a jak malo umi, tak jsem to pochopil.

PPS:
sami si uvedomte, kdo se jak chova k arkh a hracum. Nedavno mi tu jista particka co tyden vyhrozovala smazanim cele uctu, banem a ja nevim co jeste. Prvni, co zajimalo draxe, kdyz nam predal praetor server bylo, jak vymazat celej ucet Zeuse... Ja tu neustale nabizim mefovi a draxovi nejake dohody, jak se o server dal postarat, ja platim faktury a nevypinam, protoze verim, ze az se to necha nejakou dobu ulezet, ze se nakonec dojde ke shode. Pokud mi drax posle novou verzi, tak ji samozrejme nahraju. zkouset si to muze na lokale nebo na virtualu. Asi dve hodiny jsem mu po icq vysvetloval, jak si naistalovat arkhliu do virtualboxu... a pak se me zeptal, proc mu to rikam a k cemu to je.

PPPS:
ty rozpory co uvadi kure bohuzel nastaly. Nevedel jsem jak to je. Prvni jsem se dovedel, ze drax na to uplne kasle, pak zase zacal neco psat na foru pak psal neco fax, pak psal neco mef. proste jsem zbytecne rychle snazil najit nejaky kompromis s lidma, co ani poradne nekomunikuji. Je to moje chyba. Ted kdyz se to (opet) rozhodlo probirat verejne na foru, tak trvam na verejne proklamaci od draxe, jak si to tedy predstavuje.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod Mefistofel » 11 čer 2016 15:35

ja zadnej navrh od tebe krom toho ze at se ti drax omluvi nebo at se server prenese jinam nikdy neslysel a to ze ted nejsem online je jenom tim ze zrovna ted nemam tolik casu jako kdyz sem marodil..

Jako DM sem pravidla neporusil nebo si toho ani nejsem vedom a ze bych nekomu chtel rozkazovat nebo neco narizovat? wtf? :D a ano jak rikas bylo by dobre aby se vyjadril drax ale ten s tebou ocividne mluvit nechce jelikoz jste si asi neco udelali nebo ne???
Mefistofel je syn Dabla a byl stvoren proto aby zabijel a slouzil radu Temnich Templaru
Slavu a cest vzdejme nasemu panu!!!
Uživatelský avatar
Mefistofel
Level 26
 
Příspěvky: 452
Registrován: 06 bře 2008 00:00
Bydliště: Tanglebrook

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 11 čer 2016 15:39

ja jsem draxovi strasne ublizil. vynadal jsem mu a sebral mu heslo. pokud se pres to nedokaze prenest, tak jak to chces resit?

ty si pravidla neporusil, ale priznej sam, ze si draxuv pobocnik a dokud se nevyjadri drax, nepral jsem si aby si delal zasadni zmeny do modulu co se tyce lootu a dungu. To snad pochopis. Obvzlaste vzhledem k tomu, ze dohoda mezi nama zadna nebyla, vse se opriralo o dohodu ja + drax, ktera je ted ve fazi suspend.

vzhledem k tomu, ze server bezi celkem dobre a zadne nekolikatydeni vypadky, neohlasene zmeny IP, ani ztraty dat za pul roku nas necekaji, tak se toho zas tak moc nedeje. Predtim bylo obdobi kdy se nic nedelo treba pul roku a neslo ani mazat postavy, to ted jde. Vcetne supportu pokud se nekdo nemuze pripojit. To vsechno ja zaridim. Zadna katastrofa se nekona. Proste si s draxem merime pindoury, k cemuz muselo drive nebo pozdeji dojit, hloupe je delat to verejne, ale holt takova je tady kultura.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Další

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků