Novej domov

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

Re: Novej domov

Příspěvekod Hator » 11 čer 2016 15:48

Crome .. Nema cenu se tu vyjadrovat... Neustale se budou tady resit 2 npc v dungu .. ( Tunel slo 6 lidi ) ne jenom Peta.. 1 vs 5 co nechapou co se tak hrozneho stalo..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 11 čer 2016 16:47

cromaca jsem uz ptal jake ma zkusenosti s linuxem, puvodne jsem z nej chtel udelat druheho admina, pokud by o to mel zajem. bohuzel neni moc ve hre a asi nema moc casu - to ty lidi, ktery neco umej a jeste si nenahrabali, vetsinou moc casu nemivaj, protoze musej hrabat. to je normalni a ja to naprosto chapu a naopak podporuji.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod Porkac » 11 čer 2016 17:51

hm tedy tady se deji veci mam dotaz Arkalie je nastavena jen na linux ci dokaze bezet i na windows?
a jsete jeden dotaz jelikoz ted nemam vubec nainstalovane haky v pc na Arkalii je muj ucet acc Porkac aktivni ? vim ze byl jeste nez se to presunulo k Petrovi ale ted nevim jelikoz mi odesel jeden disk kde jsem mel NWN s Arkali a hrat se mi zatim moc nechce dokud nebudu mit jistotu ze to bude stabilni nerad bych prisel jako tehda kdyz klekl disk o nekolikamesicni postup ..

a jedna vec primo k Petovi chlape mej pevne nervy nebo to delej jak to nekdy delam ja ignoruj a jednim uchem sem druhym ven ;) vim ze mas drobet primocarejsi a vybusnejsi povahu nezli ja ale NWN svety pohasinaji jeden po druhem a aby zhasla Arkalie no byla by to vecna skoda
Porkac Alias LoKent ;)
mnichoklerik Hook
klero AA Hararach
kler mnich druid Buchtus (ma rad buchty asi )

Provozovatel herniho sveta Demona
Uživatelský avatar
Porkac
Level 10
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16 kvě 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod siley » 11 čer 2016 18:14

porkac jede

nevim v jakem jsou stavu tvoje postavy, protoze jak jsem psal, bylo tu obdobi, kdy se ztratilo pul roku hry vsechn hracu, ale postavy tam jsou. vzhledem k tomu, ze v tomto obdobi si nehral, tak predpokladam, ze jsou v poradku.

ted uz se tohle nestane.

kazdy den se dela kompletni snapshot celeho disku s historii 60 dni v ranci serverovny master internet + kazdy den se dela kompletni dump db + kopie server vaultu incrementalnimi zalohami pres rdiff-backup na uplne jiny stroj na uplne jinem hostingu. a cely system bezi na raid 10 uz by default.

nadruhou stranu si nemyslim, ze by si mel mit moznost ovladat jak arkhalii, tak demonu. takze tebe vylucuji.

ps: arkhalia nikdy nezhasne. za to rucim. at si kdo chce co chce rika. ja to nevypnu a pojede to a psi stekaji a karavana jede dal, protoze ja jsem arogantni narcistni a seberstedny kokot, tak mi muzete rikat naprosto co chcete, a ja na vas seru, ale arkhalii mam rad a ta vydrzi - a to je asi realne nejvetsi zaruka jaka muze byt = I dont give a fuck. Server je jako takovy v bezpeci a funkcni pokud jsou nejake trenice mezi mnou a DM/WB atd, tak to je porad, to je proste denni chleba a musi se o tom mluvit a vyresit to a o to se budu snazit.

PPS: arkhalia je pokud vim, linux only. nevim jak tezke by bylo to preklopit, ale nektere veci tam v nwnx2 ro windows proste nejsou a bude to padat. to jsem si odnesl od diskusi se shadowem. Nicmene linux, mame radi, umime profesionalne se jim zabyvame, i kdyz dneska se jmenuje spis android. A myslim, ze slepa ulicka nazyvana windows je ted v takove kreci, ze ma potencial zlikvidovat cely segment osobnich pocitacu, dementi. a mefove a draxove si nakonec koupej chromebook nebo androidi tablet/convertible a pojedou na tom. O to vice si myslim, ze je dulezite udrzovat nwn na linuxu a idealne ho prehodit na android - nikdy jsem nemel male ambice, ale tohle je opravdu jenom kec.

PPPS: jestli se o me nekdo neco dovedel v poslednich 5-letech, tak je to, ze ja vydrzim vsechno.
"Pokrok je jako stádo prasat na dvorku, protože z nich je maso, sádlo a špek, tak se člověk holt musí smířit s tím, že je všude nasráno."
siley
Level 26
 
Příspěvky: 423
Registrován: 30 zář 2012 23:00

Re: Novej domov

Příspěvekod drax » 11 čer 2016 23:52

Drax mi zasahoval do dungu, ackoli jsem ho nekolikrat zadal aby to nedelal
ackoli jsem mu jen par dni zpet rikal, ze si to vylozene nepreju a pokud to udela, tak porusuje pravidla pro DM

první lež toto tema nebylo mezi nama nikdy řešeno vše co vím je žes mel na tohle tema nejake spory s icem
druhá lež viz bod 1 + v pravidlechpro dm o tom nic není ;)
Nabizel jsem draxovi usmireni na te pudorysu, ze proste uzna chybu, ze mi nemel zasahovat do dungu, on to odmitnul.

tvůj navrh je
1) omluvit se ti za zasah ktery je v plně kompetenci dms
2) naprosto ignorovat že si smetl veškere dohody a zaruky ktere si dal přičemž teď popíráš jakekoliv pochybení (zatimco sam sobe nalháváš " všichni sou ti špatni a ja se zachoval 120% spravně " )a vytvaříš precedens na vydirani dm kdykoliv se špatně vyspíš :roll:
zklamu te ale přistup na takovouhle dohodu znamená nechat si srát na hlavu a zaručeně vede do mesice a do dne do naprosto stejne situace a spolupráce na takovémto základě se nemám zájem ůčastnit.
Dost je podezrele, ze ty a drax mate k arkhalii takovej pristup, ze budto budete ostatnim nazirovat, nebo tu ani nebudete hrat.

máš recht od incidentu sem logl arkh jen jednou

je to jednoduše tím že nejsem hrač orientovaný na aktualni hru ale spíše na progress nějaký cíl a vymazlovani postav pro ktereho nema smysl hrát pokud nevi co bude za týden přičemž arkhalie je aktualně :
1) evidentně v rukou někoho kdo si da par flašek a je schopny udelat i wipe protože ma blbou náladu a nemá nad sebou žádný dozor ( dokonce se mi doneslo že si prý loguješ dm char )
2) nemá perspektivu bez wb/dm je jen otazka času kdy to dotahne opet k upadku kvuli absence vyvoje i aktualnim problémům které zásahy vyžadují
Nedavno mi tu jista particka co tyden vyhrozovala smazanim cele uctu, banem a ja nevim co jeste

nedavno ? pokud vim ban pro tebe byl v řešení několikrát dávno předemnou za ery shadoowa zeuse a iceho nekde u desateho učtu na forum

mé doby ( ale už docela dávno ) si přišel akorát o aneris v ramci situace se shadoowem kdy si sam uznal že to bylo hodne přes čáru z čehož si vlastně vyšel docela lehce protože celkem velka skupina hraču volala po mnohem tvrdšim trestu ( a ne neopravněně to cos předvedl bylo hc i na tve poměry)
Prvni, co zajimalo draxe, kdyz nam predal praetor server bylo, jak vymazat celej ucet Zeuse.

na to bych se tě nemusel ptát v řešeni bylo zda mazat i zaznamy z db
co se zeuse týče smazani jeho učtu bylo davno dohodnuto s feiwillem z duvodů ktere všichni známe (fei po tom volal vic než ja ale asi zapomněl)
nemužeš se tedy divit že zahlednout při manipulaci s postavami zeusuv učet (a že je krasně na konci na očích) bylo nemile překvapení
zkouset si to muze na lokale nebo na virtualu. Asi dve hodiny jsem mu po icq vysvetloval, jak si naistalovat arkhliu do virtualboxu... a pak se me zeptal, proc mu to rikam a k cemu to je.

zase nepřehaněj fakt je že sem se podivoval nad potřebou virtualu protože 99,99% veci vyzkoušim bez nej mnohem rychleji .. podobně jako git byl ... zbytečný pro naše potřeby a řešil se jen proto že " tys to tak chtěl "
2) tahle varianta neni zprovozněná nedodal si obraz který si slíbil popravdě ani nebyla ptořeba se virtualem zabyvat od našeho rozhovoru
ale tohle je celkem zbytečná diskuze jen utoky na mou osobu bez přinosu k situaci
proste jsem zbytecne rychle snazil najit nejaky kompromis s lidma, co ani poradne nekomunikuji

hledal si kompromis kde přesně ? ja vidim tve ultimatum a asi tak 50 zprav plných nadavek od kreténu přes zbytečné zmrdy a kozomrdy zdaleka nekonče ... nemluve o výhružkách stylu mam tvou ip nebo vim kde bydlíš promiň ale je toto tve hledani kompromisu ? případně čekáš že tímto stylem s tebou budou lidi diskutovat ? promiň nepatřim mezi lidi kterým mužeš v prubehu dialogu otevřeně nadávat a čekat že se stebou budou nadále bavit nevím jak u vás ale u nás na zemi když lidi vyfuckuješ tak tim jakýkoliv dialog ukončuješ
tak trvam na verejne proklamaci od draxe, jak si to tedy predstavuje.

myslím že sem se celkem vyjadřil na toto tema v minulem přispěvku

mef:
se mnou si celkem v kontaktu víš jak vidim zaležitost - že jsem ochotný venovat čas i hrat na arkhalii ( alespon v blizke dobe a v miře kterou dovoli real ) za předpokladu že jeji beh a budoucnost nebude zaležet na naladě nějakeho jedince co se tu korunoval a taktež víš že pouze venovat se arkh ne neustale dokola řešit tyhle spory krize a utoky do zblbnuti
Obvzlaste vzhledem k tomu, ze dohoda mezi nama zadna nebyla, vse se opriralo o dohodu ja + drax, ktera je ted ve fazi suspend.

jedina dohoda mezi nama byla v tvem originalnjim ptrohlašení už před přenosem a to že "nebudeš nijak zasahovat omezovat ani ovlivnovat arkhalii s jedinou vyjimkou wipe ktere si odsuzoval "
- dohoda na zakladě které ti byla sveřena arkhalie a ktera na mou stranu neuklada žadne podminky = neni co porušit a svou stranu si porušil jednostraně prakticky na 100%

porkac :
arkh muže přirozeně bežet i na win (vlastně provoz na linuxu vede ke spoustě problemu ) jsou určite překážky ale ne neřešitelne i když by rozhodně bylo + kdyby se k nečemu takovemu povedlo přesvedčit shadoowa ten má nwnx misto polštáře

- postavy zustanou tak jak si je zanechal s vyjimkou toho jednoho incidentu ( asi jedinej připad od wipe o kterem vim )

- ppps naučily sme se že na to co říkáš je skoro takový spoleh jako na předpoveď počasí na marsu chytanou na alobalovou čepičku protože říkáš co se ti zrovna hodí a to cos tvrdil včera nebereš v potaz nebo popřeš

na zaver se omlouvam za delku a překlepy ... sepsaly ste toho dost dneska ... a v 1 rano pišu jako prase a nebudu to dneska už editovat :oops:
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Novej domov

Příspěvekod mulo » 12 čer 2016 19:28

len tak mimochodotm teraz nenni na arkalii ziaden aktivny dm?
jako neco tu peta spominal o uprave pokladoch...fakt by to trebalo spravit jako nesom sa zasadne zmeny rare itemov ale aby boli jednostne verzie pr.: boli sme teraz beho a padol nam plenitel +7 ktory ma o 10 vaci dmg nez plenitel +8 ktoreho mam..takze vysledok je ze beham z +7 lebo ma o 10 vacsi dmg nez +8 co je uplne nelogicke
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Re: Novej domov

Příspěvekod Hator » 12 čer 2016 20:43

Zbrane +7 +8 nemaji padat... maju si hraci podle me skaldat pomoci +6 a nebo slozit sloty... Nesloty jsou moc Imba ..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Novej domov

Příspěvekod drax » 12 čer 2016 20:50

mulo tohle je v nečem jinem vetšina obouruček se celkem nedavno měnila dle určiteho vzorce .. dřív meli dmg vetšinou element dmg nižší než jednoručky ( mimo jine kvuli cene co mohla hodit req nad 40lvl )
tvá situace nastala tim že porovnavaš starou +8 a novou +7 u nove padlých zbraní je posloupnost správná i když tak vyrazne jak pišeš to není

u plenitele jde konkretně o
+7 14 dmg na 21 dmg
+8 16 dmg na 24 dmg

hator . a co má padat ? :D
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Novej domov

Příspěvekod Hator » 12 čer 2016 22:47

Je kravina jit dung a padnut top zbran.. ve skladu mam par +8. Podle me je zbran zaklad postavy.
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Novej domov

Příspěvekod mulo » 13 čer 2016 06:14

tak to je masaker +8ti dropne v nejakom tahsiom dungu a ma to +24 pricom slotovku 7/3 farmis pol roka z gemami aspon k10 lebo k12 neposkladas ked potrebujes dat gemi aj inym postavam
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Re: Novej domov

Příspěvekod Hator » 13 čer 2016 07:03

Konecne kdo tomu rozumi a chape me.. Jinak novej hrac Gorka nebo jak se vola sel svuj prvni dung a dropnul katanu +8.. :-D ( osilniva smrt ) co ma keen.
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Novej domov

Příspěvekod mulo » 13 čer 2016 08:17

potom to malo byt naopak neslotovky do +8 aslotovky do +9 kedze teraz slotovky do +10 nedate.....a aj tak skladat slotovku na 8/3 je strasna morda idem hc dung a najlepsi slot co padne je 6/2 :D
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Re: Novej domov

Příspěvekod drax » 13 čer 2016 08:26

tak slotovky sou docela nesmyslny koncept ;)
da ti stejný dmg je jedno zda skladaš kukri nebo kosu to vede k nepřijemnemu stavu kdyd dáváš scimem srovnatelne rany jak obouručakem
v praxi slotovky ztratily pozici se skladanim neslotovek a zustaly jen pro zbrane ktere rozumnej neslot nemaji - rapir kukri luk kama ...
jako beru drop +8 neslotu neni zrovna idealni ale co s tim :D když na vas začnou padat v party +6 budete remcat :roll:
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Re: Novej domov

Příspěvekod mulo » 13 čer 2016 09:23

ved toto ani tak ani tak neni dobre za vsetko moz ice :D
Uživatelský avatar
mulo
Level 26
 
Příspěvky: 436
Registrován: 29 črc 2008 23:00
Bydliště: Loftenwood

Re: Novej domov

Příspěvekod Hator » 13 čer 2016 10:16

Zrusit gemy d12 a nahradit je gemem co dava 10dmg .. gauche dava 6xd8.. . To neni fer.. Podleme neslot ma slouzit jako nalepka driv jak si poridite slot a gemy.. Rapir tu je taky dobrej. Milosrdnej zabijak. Ale luk, kukri, scimitar ne.. Scimitar ten co dava pozitivni je ubozak :-D +7 6 bozke a 2d6 nega... Poskladat d12 je maras..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

PředchozíDalší

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků