Obnovení 4dny staré zálohy postav kvůli bugu

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

Bugeři a spol.

Příspěvekod herbertwest » 01 dub 2010 08:40

Je opravdu nutné nějakým způsobem zabránit tomu, aby se to ještě někdy opakovalo - jinak je to myslím celkem spolehlivý konec Arkhalie...každý hráč si může říct : "Proč budu vlastně lootit poklady, strávím u toho spoustu času, budu si ničit zrak, záda, ruku, kterou klikám na myš, když muže kdykoliv nastat nějaký problém a o všechny tyhle pracně získané věci zase přijdu ?" Hra pak naprosto postrádá smysl...
EDIT : V jedné věci má Ice pravdu - vinu nese "Buger", to je příčina všeho, kdyby někdo nechtěl podvádět ( což je zrovna u NWN a českých serverů hodně rozšířený nešvar ), nestalo by se to.
Uživatelský avatar
herbertwest
Level 20
 
Příspěvky: 107
Registrován: 13 dub 2009 23:00

Příspěvekod drax » 01 dub 2010 08:47

fensa píše:Cemu ze jsem neporozumel ?

Je toho nekolik :
1. Jak se vyresilo to aby se to neopakovalo ?
2. Doslo ke zbytecne obnove vsech accountu , i tech kterych se to vubec netykalo
3. Nechut a neschopnost resit problem !

Toto vse jsem nepochopil ... Naopak chapu znechucene hrace co se sem jen tak nevrati !!!

si retard nebo to jen hraješ?
1 dělá se na tom řešeni se jedno našlo ale ma jistej problem který je třeba vyřešit máš plnou hubu kecu ale neděláš nic pokud se ti nelibí rychlost prace iceho a spol tak prosim maš možnost navrhnout řešení :P
2 ano došlo a kdybys uměl číst viděl bys že itemy a xp budou obnoveny
3 tak kdyby tu byla nechut a neschopnost tak tu mame par kopiurovaných +7 a vsem je to fuk

EDIT : V jedné věci má Ice pravdu - vinu nese "Buger", to je příčina všeho, kdyby někdo nechtěl podvádět , nestalo by se to.

ne tak docela stači když mef loguje 2 acc za routerem a muže se to stát jak sem pochopil čilit o nebyl záměr ani jeho chyba i když určitě se najde akceptovatelne řešeni jak tomu zabranit v budoucnu
a nezapomen že se neví jestli nekdo neco vybral (jak sme pochopil z shadoowova výkladu chyba je v tom že fei nebo kdo ty kopirovane postavy smazal a nezalohoval jinak by prý šlo najit kdo co vzal a nic by se neřešilo

vzhledem k tomu že se xp a itemy budou vracet tak nechapu nad čím tu remcáte
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod Siunwar » 01 dub 2010 08:56

Klonovani postav je zakladni chyba nwn. To, ze se navic dostanou lidem na acc, je chyba arku, protoze zadny jiny servr to nedela. Staci najit custom script, ktery to ma na svedomi a je pro problemu. Alespon castecne.
acc Siunwar
Siunwar
Level 15
 
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2008 23:00

Příspěvekod fensa » 01 dub 2010 09:45

drax píše:si retard nebo to jen hraješ?

Mily Draxi ... u tebe je retard kazdy , takze ano pro tebe jsem dozajista retard. Kteremu zalezi na tom co se stalo a jak se to resi ....
1 dělá se na tom řešeni se jedno našlo ale ma jistej problem který je třeba vyřešit máš plnou hubu kecu ale neděláš nic pokud se ti nelibí rychlost prace iceho a spol tak prosim maš možnost navrhnout řešení :P

Reseni se tu jiz navrhovalo a mnohem mene drasticka jako toto ... Nema smysl navrhovat neco co je bez jakehokoliv zamysleni hned odepsano....
2 ano došlo a kdybys uměl číst viděl bys že itemy a xp budou obnoveny

Ted nerad , ale musim rici ze toto je jen a jen chyba DM/WB . kteri celou situaci podhodnotili ze to doslo az takhle daleko A ano pokud by se pracovalo s rozmyslem a poradne , menusela tato situace vubec nastat , ale to ti je mily draxi asi take jedno...
3 tak kdyby tu byla nechut a neschopnost tak tu mame par kopiurovaných +7 a vsem je to fuk

Neni tady nechut "neco" udelat ... je tu nechut VYRESIT problem !!! Ale ja jako retard tomu urcite nerozumim vid Draxi ... TO vis kde kdo nemuze byt na takove urovni jako ty ...
EDIT : V jedné věci má Ice pravdu - vinu nese "Buger", to je příčina všeho, kdyby někdo nechtěl podvádět , nestalo by se to.

ne tak docela stači když mef loguje 2 acc za routerem a muže se to stát jak sem pochopil čilit o nebyl záměr ani jeho chyba i když určitě se najde akceptovatelne řešeni jak tomu zabranit v budoucnu
a nezapomen že se neví jestli nekdo neco vybral (jak sme pochopil z shadoowova výkladu chyba je v tom že fei nebo kdo ty kopirovane pos tavy smazal a nezalohoval jinak by prý šlo najit kdo co vzal a nic by se neřešilo

vzhledem k tomu že se xp a itemy budou vracet tak nechapu nad čím tu remcáte

Remcame nad stavem modulu , jestli tedy drahy Draxi vubec tusis o cem je rec ... Oprava chyby nespociva v odstraneni nasledku , ale v odstraneni chyby samotne ... To je ten zasadni rozdil a to je proc nekdo remca a nekdo se necha "splachnout"
Nazdar
Uživatelský avatar
fensa
Level 9
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2009 23:00

Příspěvekod drax » 01 dub 2010 10:01

neni co dodat jak sem řek někdo má jen plnou hubu keců a akorát nadavá na jineho o kterem ví prd
jak ty víš nad čím wb přemýšlí nebo nepřemýšlí?:) sis snad nějaka vyší bytost?

Remcame nad stavem modulu , jestli tedy drahy Draxi vubec tusis o cem je rec ... Oprava chyby nespociva v odstraneni nasledku , ale v odstraneni chyby samotne ... To je ten zasadni rozdil a to je proc nekdo remca a nekdo se necha "splachnout"
nepovidej následky se řeší u chyby s ehledá řešení nicmeně ty umiš akorat nadávat někomu kdo za to zodpovídá přestože nemáš tucha vo dělá a na kolik se věnuje problemu
celej sandoftime todle jen rejpat rejpat rejpat bez jakýchkoliv informaci o situaci nebo nedejbože snahy pro to něco udělat
na to se da řict jen jedno ignore
koukam ti ukrutný vsecko stejni zoufalci
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod fensa » 01 dub 2010 10:23

Nikomu nenadavam nebo si nejsem vedom ze bych nekomu nadaval ci ho jinak urazel, coz se o tvem projevu rici neda. Jen poukazuji na stav veci jake jsou ! To ze jsi buh vi cim zaslepen a nevidis si na spicku nosu to je jen a jen tvuj problem.

Ale pro jistotu na tve prispevky reagovat jiz nebudu, jeste by te to mohlo vice urazit ci motivovat k vice nadavkam.

Sve jsem jiz rekl a byl bych radeji kdyby na to odpovidal nekdo zodpovedny a ne ty.
Uživatelský avatar
fensa
Level 9
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2009 23:00

Příspěvekod praetor » 01 dub 2010 11:53

Takže pridám svoj názor nezainteresovaného človeka. Nezainteresovaného z toho dôvodu, že som posledný týždeň nelogoval a problém ma nepostihol.

Nepáči sa mi však riešenie, ktoré admini zvolili. Nechápem, prečo sa nešlo cestou, ktorú navrhoval(a) Ariadna:

Ariadna píše:Tem, co logli za cizi char (tj. char, ktery se bugem ocitnul na jejich uctu) se nahrajou postavy ze zalohy pred 4mi dny. (uz jen fakt ze nekdo logne cizi postavu, ktera neni jeho i kdyby je neokrad si zaslouzi minitrest).


Problému s NATom a 2 PC
Feiwill píše:
peta_84 píše:pokud nebyla udelana zadna opatreni aby se tento problem neopakoval

Nevime, jak ten bug spravit. Nedari se mi to ani vygooglit, ani zadne z DM to nevi, ani Shadow to nevi. Je reseni, ktere ale znemozni hrat lidem, co jsou za NATem. Coz nemuzem nahodit.

Takze se ti opet stalo, jak uz mockrat, ze se potykas se SW, kde je bug. A nemas na neho patch. (Ani zdrojaky.) Sory.


Sám som mal kedysi problém, že som sa pripojil z 2 PC v rámci mojej siete, kde beží NAT, a postava sa zduplikovala na viacero cudzích kont. Postoval som tiež odkaz na riešenie, ktoré môže vykonať hráč sám a to tým, že povie 2 rozdielnym inštanciám NWN, aby komunikovali na iných portoch. Pozri komentár: http://www.arkhalia.info/modules.php?na ... =2010#2010

Pretože ak serveru chodí komunikácia z rovnakej IPčky na rovnakých portoch, tak má problém rozlíšiť, či komunikuje s 1 alebo 2 rôznymi acc.

Riešenie na serveri
Čo sa týka riešenia na serveri, to dostatočne dobre popísal peta_84. Forma je síce trošku agresívna, ale obsah je veľmi rozumný. Pozri odkaz:
http://www.arkhalia.info/modules.php?na ... =4234#4234[/b]

Takže ak existuje nejaký mod/fix/plugin, ktorý by dokázal zakázať viacero pripojení z jednej dvojice IP:port, tak by to pomohlo. Ak sa to nedá vyriešiť na úrovni NWN, tak myslím, že firewall na úrovni Unixu/Linuxu by to tiež zvládol.


Pozn. na okraj: moderátor by asi mohol trošku premazať ten flame predo mnou, resp. presunúť ho do iného vlákna :)
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Příspěvekod Ice » 01 dub 2010 15:51

Jen pro shrnutí Arkhálii udržují v běhu zadarmo, jen bývalí hráči, kterým bylo líto nechat ji vypnout. Samozřejmostí je, že neumí všechno. Třeba scripter se tu hledá už roky. To, že jen kritizujete místo, abyste napsali přesné řešení, které my normální lidé neznáme, je jen ubohost. To, že tomu nemůžeme věnovat každý den, je doufám také jasné a řešíme problémy když na to máme čas (třeba až za tři dny - bohužel).

O všechny náhrady, které budete chtít mi písněte na ICQ 267-696-916.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod peta_84 » 01 dub 2010 16:15

Ice píše:Jen pro shrnutí Arkhálii udržují v běhu zadarmo, jen bývalí hráči, kterým bylo líto nechat ji vypnout.


hostovat v dnesni dobe server neni zadna nakladna zalezitost, spise konicek nactiletych. sam hostuju nejake herni servery na jinou hru, jen tak pro radost a toto mi prijde jako jako prilisne naparovani. Nemam problem poskytnout pro Ark kvalitni pripojeni + dostatecny HW (myslim, ze takovy dualcore s hyperthtreadem a 2GB ramky by to utahl). V pripade, ze by tedy bylo potreba se ohanet tim, ze "beze me ark padne, na me stoji a pada", upozornuji Vas, ze to takto rozhodne neni...

PS: rad bych, aby se DMka bez zbytecnych okolku vyjadrili k reseni, ktere jsem navrhl, pripadne jej zkusili otestovat.
Uživatelský avatar
peta_84
Level 23
 
Příspěvky: 212
Registrován: 21 bře 2010 00:00

Příspěvekod Ice » 01 dub 2010 16:24

peta_84 píše:
Ice píše:Jen pro shrnutí Arkhálii udržují v běhu zadarmo, jen bývalí hráči, kterým bylo líto nechat ji vypnout.


hostovat v dnesni dobe server neni zadna nakladna zalezitost, spise konicek nactiletych. sam hostuju nejake herni servery na jinou hru, jen tak pro radost a toto mi prijde jako jako prilisne naparovani. Nemam problem poskytnout pro Ark kvalitni pripojeni + dostatecny HW (myslim, ze takovy dualcore s hyperthtreadem a 2GB ramky by to utahl). V pripade, ze by tedy bylo potreba se ohanet tim, ze "beze me ark padne, na me stoji a pada", upozornuji Vas, ze to takto rozhodne neni...

Že ses nepřihlásil minule, kdy Ark nešla 14 dní, protože nebyl nikdo kdo by si to mohl dovolit. Zřejmě jsi hodně bohatej, když se tu naparuješ, jak je levný nechat celej měsíc běžet comp. Nebo ti to platí maminka co :-)
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Ice » 01 dub 2010 16:27

Pokud jde o to řešení(aby se to neopakovalo), tak prosím kontaktuj Feiwilla. Určitě se o to pokusí.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod peta_84 » 01 dub 2010 20:37

Ice píše:
peta_84 píše:
Ice píše:Jen pro shrnutí Arkhálii udržují v běhu zadarmo, jen bývalí hráči, kterým bylo líto nechat ji vypnout.


hostovat v dnesni dobe server neni zadna nakladna zalezitost, spise konicek nactiletych. sam hostuju nejake herni servery na jinou hru, jen tak pro radost a toto mi prijde jako jako prilisne naparovani. Nemam problem poskytnout pro Ark kvalitni pripojeni + dostatecny HW (myslim, ze takovy dualcore s hyperthtreadem a 2GB ramky by to utahl). V pripade, ze by tedy bylo potreba se ohanet tim, ze "beze me ark padne, na me stoji a pada", upozornuji Vas, ze to takto rozhodne neni...

Že ses nepřihlásil minule, kdy Ark nešla 14 dní, protože nebyl nikdo kdo by si to mohl dovolit. Zřejmě jsi hodně bohatej, když se tu naparuješ, jak je levný nechat celej měsíc běžet comp. Nebo ti to platí maminka co :-)


zanech osobnich urazek prosim, zvlast z pozice dm je to velice trapne. server s intergrovanym procesorem, grafikou, ditovkou na desce (Intel ATOM) ma spotrebu pod 30W s jednim standarnim 7200rpm diskem, takze toto si muze dovolit leckdo. Nabizel jsem dvoukvitkovi hosting pred nekolika lety, rekl, ze o to nema zajem. Kontakt na me mas, muzes se kdykoliv ozvat a arkhalii okamzite presunout...
Uživatelský avatar
peta_84
Level 23
 
Příspěvky: 212
Registrován: 21 bře 2010 00:00

Příspěvekod Feiwill » 01 dub 2010 22:23

Uf, precetl jsem to. Nekdy zkusit rozjet ten patch pro nwnx mam na todo. Jsem konsternovanej tim, kolik zla, flamu, neochoty a neschopnosti vzit se do role DMka tady existuje. A to vsechno kvuli takove hovadine jako 3-4 dny hrani pocitacove hry. Proc jsem vlastne chodite? Odreagovat se nebo jeste neco jinyho? Vy jste mohli proste pochopit, ze DMko je clovek s praci a real lifem a ze nemuze resit vsechny problemy maximalni moznou dokonalosti (btw, opravdu by kdokoli na mym miste cetl kompletni RFC?). Mohli jste proste klidne a strucne vyjadrit nespokojenost a navrhnout patch a zachovat se tim jako solidarni, dospeli lidi. A mohli jste hrat a uzivat si Arkhalie i nadale. Mohli jste. Ale vy jste se rozhodli nadavat na vsechny strany, cinit ze sebe jakesi modelove obeti a exemplarne odchazet. Ja jsem jeste ted perplex. Asi jste sem prisli z nejakeho duvodu ne? Ze je Ark necim lepsi nez neco jinyho. Za 1 den byste meli expy a nejdrazsi itemy od DM a za dalsi den byste dohnali to ostatni, co ubylo. Jak si muzete zjistit, bezne se tady takove obnovy nedelaji. Statisticky vzato by vas pravdepodobne uz nikdy takova vec nepotkala, i kdyby se nic nemenilo.

Zamyslete se nad svym zebrickem vaznosti potizi, ktere se vam v zivote vyskytuji, lidi. Vzpominate si, jak pulka z vas chtela DM? Myslite, ze ted se zvetsilo mnozstvi lidi, kteri by o pozici DM stali? Spis naopak. A neni to proto, ze NWN ma bugy a vzdycky mit bude. To vi vsichni uz davno. Je to samozrejme proto, ze je tu hracska obec bez spetky solidarity. Nikdo by nechtel za dobrotu na zebrotu. Jesteze ja uz nejsem DM... Sefovat zadarmo (tj. neni to muj job) serveru s hrou, ktera ma sama o sobe vic bugu nez je hvezd v Mlecne draze, je na metal za trpelivost.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod ShaDoOoW » 02 dub 2010 00:09

Jde mi o princip. Ty jsi sice psal že jinde je "běžné" že se jede z 30dní staré zálohy, ale tohle se stává maximálně, když server ztratí hosting a pak se nějaký hráč nabídne, že to bude hostovat a to je úplně jiná situace (Mimochodem stalo se to i tady - teda nevím jestli byla nějaká stará záloha, ale vím že byly problémy s hostingem).

Navíc, fakt, že neproběhlo nějaké oficiální stanovisko a že my hráči jsme museli založil topik a upozornit že se nám to nelíbí to už vůbec není normální. Jako přijít do hry a říct "tak mám pro vás špatnou zprávu přijdete o 4dny hraní" když jste o tom že to učiníte věděli už půl dne to mi přijde trochu mimo.

A ještě mi prosím vás vysvětlete proč nebylo možné postupovat podle mého návrhu - dát staré postavy jen těm u kterých je v logu záznám že logovali za postavu Dead Angel? Viděl jsem scripty, účet/postava při připojení se loguje do databáze, takže proč to nešlo?

A hlavně nejsem síťový expert a nejsem si jistý jestli řešení, které jsem zaslal soukromou zprávou opravdu nemá vedlejší účinky, které Feiwill nadnesl, ALE jestliže se zjistí že to řešení funguje a bez vedlejších účinků. Na vině všeho co se tu teď stalo jsou jen a jen admini/DM Arkhalie. Protože toto řešení jsem posílal už před rokem, kdy nastal úplně ten samý problém (tehdy se to dohledalo kdo toho zneužil a slušní hráči nebyli postiženi - proč to nešlo i teď?) a to řešení bylo ignorováno.
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Feiwill » 02 dub 2010 13:47

Tak po stoprve. Abychom nebylo nikomu ani o zlatak nespravedlive pridano nebo ubrano, museli bychom bud resenim vsech, ale opravdu vsech moznych nespravedlnosti a nasledku stravit takove mnozstvi casu, ze je to absurdni (sory, nejsme placeni a pokud mate praci na plny uvazek a nejakej real life, tak se rouhate, kdyz budete tvrdit, ze vy byste ten cas obetovali), anebo proste obnovit zalohu a nic dalsiho nedelat. Uvedomte si, ze pokud chcete spravedlnost, tak chcete nejenom potrestani tech, kdo bugu zneuzili, ale chcete taky vyvazenost v ekonomice (tj. aby na svete neexistoval item, ktery si nekdo poctive nevylootil nebo poctive nekoupil nebo poctive nedostal). Vy porad vidite jenom tu prvni slozku spravedlnosti, ale unika vam, ze pokud mame zajistit ferovost, tak nesmime dopustit, aby nekdo mel neco, co ziskal jaksi nelegalne. A vy byste za to meli byt setsakra vdecni, ze mate DMka, ktery chteji udrzet hru spis vic ferovou nez spis vic neferovou.

Takze nestaci proste obnovit postavy jen tem, kteri ten char logli. To je hodne kratkozraky. Itemy muzou putovat vsude. Navic to, ze nekdo ten char logl, neznamena, ze zneucil ty itemy. A ze na tom charu nejsou? Treba si to prohlidl a hodil do sudu. Ze to zni nepravdepodobne? Ale je to mozny. Ke spravedlnosti to proste nevede.

To reseni, kterym to nakonec dopadlo, taky neni uplne spravedlivy. Protoze ten, kdo celou dobu jenom expil jeden char, dostane zpet vsechno. Kdezto ten, co lootil, dostane zpet mozna jen cast. Ano, neni to spravedlive. Pokud budete pozadovat zrovnopravneni opetovnym obnovenim, ja osobne nebudu schopen najit protiargument.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

PředchozíDalší

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron