12.2. nelze se pripojit do hry

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

12.2. nelze se pripojit do hry

Příspěvekod peta_84 » 12 úno 2011 20:05

po vyberu postavy hra vyhodi error "You have been booted"
Uživatelský avatar
peta_84
Level 23
 
Příspěvky: 212
Registrován: 21 bře 2010 00:00

Příspěvekod Zeus » 12 úno 2011 22:38

restartnul jsem tak by to melo byt ok...
Uživatelský avatar
Zeus
Level 23
 
Příspěvky: 202
Registrován: 10 pro 2007 00:00
Bydliště: Zeusova Tvrz

Příspěvekod Yorton » 13 úno 2011 09:31

jojo..taky sem to chtěl napsat...
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod ShaDoOoW » 13 úno 2011 10:25

no mě to teda furt vyhazuje a to i teď, není něco s databází?
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Zeus » 13 úno 2011 11:18

Hmm na toto vždy pomohl reboot, mnu dal jsem ho ted tedy znova jestli to najede ok...
Uživatelský avatar
Zeus
Level 23
 
Příspěvky: 202
Registrován: 10 pro 2007 00:00
Bydliště: Zeusova Tvrz

Příspěvekod ShaDoOoW » 13 úno 2011 15:30

tak už ok
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Feiwill » 13 úno 2011 19:47

Ajo, uz to vidim, opet se zacina projevovat ten bug, ze to prestane prijimat lidi pote, co se nekolik hodin nikdo nelogl. Davam si na TODO-list debugovat ten skript, kterej toto hlida a ma po 4 hodinach neaktivity restartovat nwn. On to tedka hlida ... jenom nekdy. :)
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 13 úno 2011 22:06

Toz jsem to udelal rovnou. Skript by mel byt debuglej a vzdycky po 4 hodinach bez aktivity ve hre restartnout nwn. Pokud muzeme povolit vic nez 4 hodiny, pisnete. Nevim, jakej ten interval v nwn presne je.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod ShaDoOoW » 17 úno 2011 21:09

Chtělo by to najít opravdovou příčinu, aby byl každý den restart je fakt naprd...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Feiwill » 18 úno 2011 16:43

Pokud to zjistíš, dostaneš nobelovku. :) Jako už několikrát v historii jsem prošmejdil Google, ale nevidím ani ň, jak to řešit. Ale co mě napadlo, a dřív ne, je takovýhle (krkolomný, ale přece) řešení: uspávat ten proces NWNka na úrovni operačního systému, když se ve hře nic neděje po dobu, řekněme, jedné hodiny. A pak ten proces probouzet, když se někdo pokusí po síti přistoupit na port 5121. Ta anabáze všimnutí si přístupu na 5121 + probuzení procesu by ovšem nějakou mikrochvilku trvala. Takže by onen první pokus o přístup k 5121 žadateli (možná, někdy) vrátil info, že tam žádný NWN nejede. Až napodruhé (po uplynutí nějaké té mikrochvilky) by šlo k NWN normálně přistoupit.

Má to pár háčků.
* Vím cca, jak bych to v systému programoval, ale nikdy jsem to nedělal, takže bych si na to musel najít delší dobu, což by nebylo v brzké době.
* NWNko si po probuzení může tak jako tak zjistit, že od doby poslední aktivity nějakého hráče ve hře už uplynulo víc než XY hodin, a tak jako tak prostě zase začít odmítat hráče. Toto by šlo samozřejmě nasucho ověřit předem.
* Někdy by nefungovala notifikace stavu obsazenosti serveru, která (předpokládám) se zeptá na stav jenom jednou.
* Když bysme se chtěli lognout, museli bysme prostě vědět, že ta Arkhalia, která se tváří jako offline, možná ve skutečnosti offline není a je jenom potřeba pokusit se k ní přistoupit znovu. Což by u nových hráčů mohlo způsobit jisté rozpaky a dotazy.

Co vy na to? Mám si to vůbec dávat na TODO list?
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod peta_84 » 18 úno 2011 23:09

tim si podle nadelas vic problemu nez uzitku. a podle me stejne nwn zjistuje tu dobu z hodin systemu a uspani procesu ti potom stejne nepomuze.
Uživatelský avatar
peta_84
Level 23
 
Příspěvky: 212
Registrován: 21 bře 2010 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 19 úno 2011 00:24

mě se teda nějak nezdá, že by šlo o chybu NWN

jednak jsem o tom nikdy neslyšel a to mám docela dost kontaktů po adminech NWN serverů, druhak jde o to, jak se to chová

NWN klient normálně arkhalii ukáže a normálně nechá hráče si vybrat postavičku a lognout, jenže pak to hráče vykopne s hláškou Yo have been booted. Což znamená, že se někde v modulu (velmi pravděpodobně OnClientEnter) použila funkce BootPC.

Takže bych spíš řekl, že selhává databáze nebo něco, protože jak vím, při přihlášení hráče na arkhalii se ověřuje jeho cd klíč s cd klíčem uloženým v databázi. Pokud se jeden nerovná druhému, hráče to vyhodí ze hry.

No a když by byl nějaký problém s databází tak se stane to že se ověřuje
rovná se hráčův CD klíč ("CCDDEEFF") uloženému cdklíči v databázi (chyba- > "") -> ne nerovná...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Feiwill » 19 úno 2011 14:32

Ten problem existuje odjakziva (aspon co ja adminuju) a tabulka s klicema byla vzdycky v pohode. V tabulce s loginama/logoutama taky neni zadnej pokus o login, kterej by nekdo v inkriminovanou dobu provedl (koukal jsem na situaci predevcirem), nebo kterej by aspon nebyl sparovanej s logoutem.

BTW ale diky za nasmerovani pozornosti na kontrolu databaze - prekontroloval jsem vsechny tabulky v databazi a zjistil, ze se nam nekdy v nedavne dobe corruptnula tabulka s logem. :) (Ale to vliv evidentne nema.)
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 22 úno 2011 14:11

Este me napadla jedna malickost - ptat se kazdou hodinu serveru aspon na status. Treba mu to bude stacit, i kdyz tomu neverim. Vim, ze se kazdou hodinu na neco pta neverwinter.cz, ale nevim, jaky dotaz konkretne posila. Treba je ten muj jiny, komplexnejsi. Videl jsem jich par ruznych; evidentne se lze zeptat ruznymi zpusoby na ruzne udaje.

No nic, ale v zasade si pockame, kdy zase nasadime autorestart.:) Ale btw zatim mame posledni restart z nedele - kdyby to tak vychazelo v prumeru aspon na dva-tri dny bez restartu, tak by to myslim bylo spis prospesne.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 22 úno 2011 14:17

Jo jeste - tusite nekdo, jestli (a kde) se da dostat k protokolu NWN? Aspon te casti, ktera umozni lognout postavu do hry. Nepodarilo se mi vygooglit nic, ale moc jsem tomu pravda nedal. Do reverzovani toho protokolu rucne se poustet nehodlam z casovych duvodu. Nebo aspon ne ted.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Další

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron