Výpadek serveru - březen 2014

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Feiwill » 01 dub 2014 23:57

Trvalo to, ale vracíme se do provozu. Kleknutý disk v serveru je nahrazený Praetorovým záložním. Nový systém je nahozený, doména arkhalia.cz prodloužená a nasměrovaná na novou IP adresu (89.173.37.113, hra tedy na 89.173.37.113:5121). Na fóru a ve hře najdete data ze začátku tohoto roku, což je bohužel bod nejnovější dostupné zálohy na úložišti mimo server. Ačkoli odjakživa zálohuju data na externí server +/- několikrát týdně, na začátku letoška jsem pro technické (na straně záložního serveru) i jiné důvody dočasně přešel na zálohovaní jen na disk na ark serveru. Taky jsem poněkud podcenil schopnost disků kleknout naráz a velice důkladně: ten náš to vzal od podlahy a cenu obnovy dat (tj. postav a databáze z doby havárie disku před několika týdny) z něj specializovaná firma stanovila na 3-8 tis. Kč. To je ale cena spíš kusu nebo celého nového serveru a ačkoli je výpadek zálohování primárně moje zodpovědnost, nejsem zatím rozhodnutý takovou částku zaplatit. Na pořadu následujících dnů bude diskuze všeobecná i s DM o tom, zda finance přece jen investovat a zda se na to příp. skládat nebo zda ušlý čas 2 měsíců expení a lootění zevrubně nahradit jinak (rozdávání expů a volné otvírání beden nebo něco podobného). Prosím o pochopení a vaše vyjádření k tomu, jak se na finanční a bezfinanční cestu díváte a příp. i návrhy, s jakou konkrétní podobou nahrazovací akce byste byli spokojeni. Pro úplnost dodám, že pokud k placené obnově dat z vadného disku nakonec dojde, je pravděpodobné, že to, co od tohoto momentu nahrajete s postavami teď dostupnými na serveru (tj. lednovými), bude obnovenými daty/postavami přepsáno.

Udělal jsem při reinstalaci systému nějaké hlubší zásahy do SW a webu, jak jsem měl v plánu z dřívějška; některé vedlejší funkce fóra a webu, které v důsledku toho chybí, nahradím postupně. Kdyby cokoli (ne evidentního) na čemkoli fungovalo jinak než by mělo, hlašte prosím ihned na fóru nebo mně do PM. Během následujících několika dní je možné, že dojde k delším servisním odstávkám kvůli rekonfiguracím.

Z hardwarového hlediska je teď server v provozní schopnosti, přesto Praetor plánuje výhledově výměnu i dalších komponent (mimo nešťastného disku), které zastarávají. (Předběžný příslib menší finanční podpory vítán! :) )

EDIT> Výzva k finanční podpoře odvolána - viz moje reakce níže.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod cromac » 02 dub 2014 11:21

Cau,

sem schopen urcite neco prispet i na obnovu HW serveru, pokud je ve stavu, kdy muze zdechnout jina komponenta.

Expy me ani nemrzi, nemrzi me ani med, ale co me fakt mrzi sou predmety, ktere sem ziskal. Pokud by je DM byli
ochotni poskytnout zpet tak bych pokracoval za stavajiciho stavu. Jinak bych byl spise pro obnovu dat.

Cromac
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod cherubin » 02 dub 2014 14:21

jsem pro obnovu dat. mesic jsem nehral, preziju kdyz nebudu hrat dalsi dva tydny. venku je hezky, alespon se tam podivam. par stovkama s radosti prispeju (alespon tak mi to vychazi, pokud dobre pocitam). o za tu dobu vybrane arkmeje a odmeny za ne, poskladane sloty i nesloty a nalootene itemy prijit nechci.
cherubin
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 lis 2013 17:02

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Hator » 02 dub 2014 17:00

Ahoj. Prisel jsem o 3 Hlavni postavy.. Nekterym chybelo par killu aby mohly hrat HC .. Za ty 2 mesice jsem mel volno a hral jsem pomalu nonstop.. Nafarmil jsem si krasne veci .. Jsem pro obnoveni dat. Arkhalia je pro me srdcova zalezitost od prvniho dne co ji Armik uvedl do provozu. Za obnoveni dat jsem ochotnej prispet 500 kc .. Vim ze to neni moc ale v posledni dobe mam moc investici. Jinak hrat od zacatku nahatej se mi fakt nechce :-(

..... faxes .....
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Feiwill » 02 dub 2014 22:14

Díky všem za nabídku finanční pomoci. Musím k tématu přesunu peněz dodat ještě následující: nejsem si jistý, jestli můžeme takovéto shromažďování peněz zrealizovat v rámci právních norem. To mi včera nedošlo, když jsem psal úvodní post tohoto threadu. Zdá se mi, že na takovéto veřejně oznámené hromadné vybírání peněz od veřejnosti bychom možná mohli potřebovat nějaký právní status, nějakou formální administrativu a potvrzování plateb, nějaké účetnictví nebo něco takového. Nevyznám se v tom. Odvolávám svou výzvu k přispění a žádné peníze od nikoho nepřijmu.

Navrhuju počkat, jak se k možnosti zpětné náhrady itemů/expů postaví další hráči a DM. Pokud negativně, tak si buď vezmu starý disk, nechám data obnovit sám a uploadnu je na nový disk, anebo prostě budeme muset ta data oželet. Praetor obnovu platit nechce, ale zálohování je každopádně hlavně moje zodpovědnost.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Feiwill » 02 dub 2014 22:56

Pozn. k nahrazovani itemu: je fakt, ze presne ty vylootene itemy, ktere jste behem ledna+unora vytahli, bez obnovy disku nelze vratit zpet, ale nahrada by se pravdepodobne realizovala tak ci onak tim, ze by bylo mozne se po nejakou dobu jednoduseji/rychleji dostavat k obsahu vsech beden. Cili byste mohli ve velmi zkracenem case otevrit ty same bedny, co jste otevreli za leden+unor. Aspon v tom by jakasi ferovost byla. Nahrazovani expu by se mohlo realizovat proste rucnim naexpenim postav DM charem nebo NPC.

DM na tema momentalne diskutuji.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Feiwill » 03 dub 2014 00:16

QualityX nebo Ice mozna prinasi alternativni cestu obnovy dat ze stareho disku. Vec je v reseni.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Hator » 03 dub 2014 06:13

Ahoj.. to je poprve co muzou hraci udelat neco k zachrane svojich itemu.. Ja treba nemam ani 1 svoji postavu.. a nahatej u truhly nechci stat.. kazdej item ma svoji osobni cenu.. Prispevek neni pro tebe ;-) ale pro Preatora jako darcik k narozeninam..
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod praetor » 03 dub 2014 08:23

:D
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Hator » 03 dub 2014 08:53

Nesmej se jako tele a zatlac na fei ;-) delame to pro sebe :-)
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod praetor » 03 dub 2014 09:46

Všetko je v riešení. Hľadáme optimálny postup.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod cherubin » 03 dub 2014 09:52

tak v tomhle muzu byt napomocen, v danich se vyznam (delam je), kdo by penize dostal, jsou to pro nej ostatni prijmy (paragraf 10 zakona o danich z prijmu), ktere se do 20 tisic rocne nikde nevykazuji a nedani. zadny pravni status ani ucetnictvi ani sdruzeni nepotrebujes, proste napises cislo uctu a reknes, ze kdo chce, at posle na novy obnovu dat/novy disk/komponenty. penize dostanes a pouzijes jako fyzicka osoba. neni to zadna pravidelna akce. arkhalia je tvoje volnocasova nevydelecna aktivita. a jak pise faxes, narozeninove ci svatebni sbirky delaji lidi bezne vsude. i kdyby jsi mel nekolik dalsich prijmu, se kterymi se zde nechces chlubit, tak od techto prijmu se odcitaji vydaje nutne na jejich dosazeni (v tomhle pripade cena za obnovu dat/novy disk), takze nula od nuly. ciste na zaklade toho, ze ti tady posle par hracu penize ti nevznikne povinnost podavat danove priznani.
cherubin
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 lis 2013 17:02

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod cromac » 03 dub 2014 11:16

@cherubin: souhlas, jen ta castka je myslim jenom 15k Kc. Navic kde neni zalobce neni soudce, tudiz bych se tak nebal...Pripadne se slozime i na penale z nezaplacene dane ;o)).
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod cherubin » 03 dub 2014 11:34

§ 10 odst. 3) a § 10 odst. 1 a) zákona o daních z příjmů

jde o prilezitostne prijmy, ktery jsou od dane z prijmu osvobozeny. koukam ze od roku 2014 zvysili hranici. do 2014 to bylo 20 tisic, v roce 2014 je to jiz 30 tisic.
Naposledy upravil cherubin dne 03 dub 2014 11:47, celkově upraveno 1
cherubin
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 lis 2013 17:02

Re: Výpadek serveru - březen 2014

Příspěvekod Yorton » 03 dub 2014 11:44

Daně je to poslední, co bych řešil :lol:
Nějakých 150Kč.
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Další

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků