Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

Chcete cekat na nejistou obnovu dat, nebo obnovovani definitivne odvolat a ziskat nahradu?

Anketa končí za 22 dub 2014 17:02

cekat
4
33%
hrat
8
67%
 
Celkem hlasů : 12

Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 19 dub 2014 17:02

Resume soucasne situace s kleknutym diskem:
  • Dostatek penez do pripadne sbirky se asi nesejde. Dosavadni nabidky na cilovou castku nedosahuji a ti z hracu, kteri se sem od obnoveni provozu Ark nepodivali sami, dostali mail s obeznamenim stavu nekdy minuly tyden a zadne dalsi nabidky se neobjevily.
  • HBCD nezabralo - zadny nastroj ten disk nevidi.
  • Nefinancni cesty k obnove dat z disku nabidnute Qualitym/Icem/cromacem slibuji zadnou az malou sanci na uspech. To samo o sobe neznamena, ze ten disk nemuzeme zkusit nekomu poslat (disk neni v Praze ani u me, fwiw), ale jsou ke zvazeni nasledujici faktory:
    • Poslat nekomu disk a pak cekat by mohlo znamenat dalsich par tydnu.
    • Cekani ve stavu, kdy hraci nehraji, je kazdopadne proti nam, ale ted uz mi zacina pripadat kontraproduktivni, kdyz se zvazi vsechny argumenty. Hra se rozjizdi, nekteri uz chteji hrat a lootit se svyma staryma charama, at uz jsou treba stary. Z toho, co se dostava ke mne, tak pocet tech, kteri chteji cekat na obnovu dat a tech, kteri chteji uz hrat, je stale cca vyrovnany, ale nemam prehled o nazoru vsech. Je tu rada dalsich tech, kteri proste uz hraji. DM aktivne konkretizuji format pripadne nahrazovaci akce.
Musime to rozseknout; uz cekame skoro mesic. Vidim to na referendum o tom, jestli dal cekat a poslat nekomu disk, nebo definitvne obnovovani dat odvolat a odstartovat nahrazovaci akci (pokud mozno behem par dni - jak budou mit DM hotovou konkretni realizaci). Hlasovani pobezi, rekneme, 3 dny a kdyby se do te doby nevyjadrilo dost hracu, bud ho prodlouzime nebo rozhodneme jinak.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod cromac » 19 dub 2014 19:55

Jak se mam rozumne rozhodnout, kdyz nevim jaka bude podoba nahrazovaci akce? Do te doby hlasovat nema smysl.

Nezlobte se ale za mesic nevymyslet formu potencialni nahrady predmetu je dosti slabe.

Navic peta nabidl, ze zbytek nevybrane castky doplati sam, to se tu nikde neobjevilo. BTW jak muzete vedet kolik se vybere kdyz neznate konkretni vyse prispevku?
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Hator » 19 dub 2014 21:30

Vidim to tak ze se to bude resit mesice :(
Hator
Level 25
 
Příspěvky: 339
Registrován: 02 dub 2014 16:40

Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod peta84 » 20 dub 2014 00:26

musim sem dat komentar

soucasnym provozovatelum serveru jsem navrhoval, hned po vzniku tohoto problemu, ze veskerou obnovu dat zafinancuji, pripadnou sbirku zorganizuji na svoji odpovednost. ani jeden z tech nekompetentnich imbecilu, co si neumi udelat zalohu mi nedpovedel.

moje nabidka trva.

jedina podminka je, ze bude jasne stanoveno, ze zalohy se budou delat a bud to pujde na odpovednost (jmeno, adresa na webu) toho kdo to dela, nebo to bude verejne koktrolovatelene (minimalne mnou).

dekuji za pozornost
peta84
Level 3
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2014 00:20

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod peta84 » 20 dub 2014 00:34

jinak jsem schopen server provozovat a jsem ochoten dat na nej svoje jmeno a ICO a rucit za data vsech postav. serverhousing mam v casablance 10Gbps. kdyby byly nejake debaty na toto tema
peta84
Level 3
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2014 00:20

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod cromac » 20 dub 2014 09:31

Nj, ale kdyz to napises takhle tak se fakt moc nedivim, ze na to nikdo nereflektuje. Tim ovsem nerikam, ze se to v souhrnu nabizenych moznosti nemelo objevit.
cromac
Level 20
 
Příspěvky: 124
Registrován: 10 čer 2013 07:33

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod cherubin » 21 dub 2014 09:49

Feiwill> tak ted se mi uz bude spatne odkazovat, kdyz to tam jiz neni, to je dobra diskuze, kde lze zpetne editovat prispevky bez toho, aby to bylo videt, ale celkem jasne si pamatuju, ze zacatkem dubna tvuj prispevek k sevru vypadal jinak. nabizel jsi, ze jelikoz zalohovani byla tvoje odpovednost, jsi ochoten obnovu zaplatit ze svyho. na to hned nekolik hracu vcetne me napsalo, ze radi prispejeme. pak jsi napsal, ze si netroufas prijmout od lidi penize. stale jsem ale pocital s tim, ze plati tvoje nabidka zaplatit bud vse, anebo cast, ktera bude chybet (pokud sbirku udela nekdo jiny). takze to je moje odpoved na tvoji otazku, co s tim, kdyz se nevysbira dostatek. zjevne to jiz neni aktualni. ze jsem se vubec do te diskuze zapajel;) nemam k tomu co vic dodat.


Feiwill píše:cherubin> proc je lepsi malo nez nic (kdyz se nevysbira dostatek, co s tim?)
cherubin píše:- k financim, rekl bych, ze alespon spodni hranice se urcite vysbira, a ze je to lepsi nez kdyby se nevysbiralo nic, odkazuju se na to, co psal Feiwill na zacatku

EDIT> Zbytek postu presunuju do hlasovani.

Spusteno hlasovani o (ne)obnovovani dat.
cherubin
Level 15
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12 lis 2013 17:02

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod praetor » 21 dub 2014 12:23

Vyjadrím sa k technickej stránke, do iných plánov DM nezasahujem.

Poškodený disk mám pripravený a akonáhle padne nejaké rozhodnutie, tak ho môžem nechať opraviť - buď u overenej firmy alebo poslať niekomu, kto jasne preukáže, že tie dáta vie kvalifikovane zachrániť.
Ak to pôjde firme, nemám problém to prefinancovať, ale chcem, aby sa mi maximálna časť nákladov vrátila cez príspevky. Kľudne to môže vyzbierať peta84 a poslať to buď mne, alebo inej osobe, ktorá by mala záchranu zabezpečiť.

Treba tiež myslieť na možnosť, že sa údaje nepodarí zachrániť - upozornili ma na to pri diagnostike disku v špecializovanej firme. Ak záchrana zlyhá, neplatí sa nič, ale bude nás to stáť čas a vrátime sa opäť do aktuálneho stavu.

Ad peta84: Dostal som od teba SZ, kde si sa k tomu vyjadroval. Bolo to cca. 10 dní dozadu (skoršiu správu od teba nemám). V základných veciach máš pravdu, nanešťastie forma, ktorou to prezentuješ, mnohým ľudom nevyhovuje.
Uživatelský avatar
praetor
Level 23
 
Příspěvky: 221
Registrován: 29 srp 2008 23:00
Bydliště: Katinwell

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 22 dub 2014 22:08

cherubin> Ja jsem svoje posty nikdy needitoval ani nemazal (kdyztak ukaz, co kde melo byt a ja zkusim vypatrat, kdo mi tady co maze). Neslibil jsem napevno, ze zaplatim sam celou sumu - byl jsem nerozhodnuty (zvazoval jsem to). Pozdeji jsem se postupne naklanel na tu stranu, ze neprislusi jednomu cloveku, aby platil az 8kKc. (Rikam rovnou 8kKc (tj. horni hranici), protoze z jine expertni firmy jsme dostali odhad ceny na 580 euro - uvazujme tedy opravdu ve vyssich sferach.) Mozna nejsem dost bohaty, ale 8k pro jednoho cloveka snad ne. Zas takovy pruser to snad neni. Utvrdily me v tom i tytez nazory od dalsich lidi. Tech charu je velka skoda, o tom neni pochyb, ale realne penize jsou realne penize. Ja si upravim svoje administratorske navyky a ted se zase muzeme tesit na dlouha leta neprerusene zabavy (aspon ne pokud jde o zalohovani). Rad bych taky podotknul, ze neocekavane problemy existuji, at to uplne vsude a ve vsem a jednou za X let se proste nejaky problem vyskytne, prijde z nejneocekavanejsiho uhlu a postihne nejhorsiho i nejlepsiho admina.

Pokud jeste nekdo spolehal (s jistotou) na to, ze prinejhorsim (kdyz se neuskutecni sbirka) zaplatim obnovu ja, dejte vedet. Ale ja jsem nic takoveho slibovat nikdy nechtel.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 22 dub 2014 22:28

K vysledkum hlasovani> potvrzuju, ze hlasovali jen aktivni lidi a nikdo nehlasoval ze dvou svych acc. Seznam hlasujicich zverejnim, kdyz se pro to vsichni, kdo hlasovali, rozhodnou. Hlasoval i peta84. Ja jsem nehlasoval.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Daar » 22 dub 2014 23:00

To že někdo zvrtá zálohování se stane. Každý administrátor nějaké databáse tuhle chybu udělá. Ti lepší jen jednou.
Horší je, že jsi to nechal dlouho otevřený, (jak se lidově říká, nechal jsi to vysmrádnout) a protože hráči chtějí přeci jen hrát, tak z obnovy kličkuješ protože hráči už hrají a vše je zapomenuto.
Přitom se jasně napsalo, že hrát lze, nové chary budou přeneseny a stanovily se pravidla pro přenos itemů. Takže byli hráči uvedeni v omyl? Kdyby nehráli, tak by se disk odpovědně řešil???

Ztratila se prakticky celá záloha za zimu, tedy období, kdy lidé nejvíce hrají. A pokud zálohování má na starost jen jeden člověk, padá to na něj. A navíc potvrzuji cherubinova slova, na začátku jsi psal, že přiznáváš chybu a v případě nejhorším to zaplatíš. A proto, že jsi se k tomu postavil jako chlap, chtěli tě hráči podpořit sbírkou. Být tebou, tak si přečtu tvůj první příspěvek na tohle téma, kde máš poznámku edit (jak jeto tedy s tou editací příspěvků?).

Uspořádejte sbírku, pošlete disk na opravu a pak se uvidí. Disk může být silně poškozen a pak je tahle diskuze bezpředmětná, nebo se z toho vydolují data a Fei si tuto zkušenost bude pak velmi cenit a nikdy už nezvorá zálohu dat.
Daar
Level 18
 
Příspěvky: 74
Registrován: 09 pro 2013 22:04

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 22 dub 2014 23:15

peta> Tvou zpravu jsem cetl (zadna dalsi reakce na nej ke mne nedorazila, FWIW), ale nehodlam ti dat ani modul (ktery je z vadneho disku k vyziskani), ani svoje penize do pripadne sbirky.

cherubin + Daar> Presne nerozumim. Ano, hrat mozne bylo a nove chary preneseny budou za stanovenych pravidel. Na tom se nic nemeni; hraci nebyli uvedeni v omyl. Rikas, ze horsi je, ze jsem to nechal dlouho otevreny - duvodem bylo cekani na rezoluci od QualityXe, Iceho a cromaca ohledne moznosti dostat data ven bezfinancne + vysledky Praetorovych pokusu s HBCD. Myslim, ze to cekani za to stalo - ty a dalsi, kteri chteli obnovu dat, jste to koneckoncu vyzadovali. V mem uvodnim prispevku stoji toto: "ačkoli je výpadek zálohování primárně moje zodpovědnost, nejsem zatím rozhodnutý takovou částku zaplatit". Pokud jde tedy o muj slib zaplatit to, neexistuje a neexistoval (nikdo nic needitoval - aspon tedy ja ne).
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 22 dub 2014 23:50

Daar> P.S.: Vetsina lidi okolo si sbirku realizovat nepreje a na prispevcich se nesesla ani dolni hranice cilove castky.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 23 dub 2014 01:05

Po vylevu jeste koncentrovanejsich nadavek a nesmyslu vracim petovi read-only ban, ktery mel mit a presouvam to pryc k jeho starsim perlam. Je to archivovane, tak kdyby to (nebo jeho nabidky) nekoho zajimalo...
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Re: Hlasovani: cekani/necekani na (nejistou) obnovu dat

Příspěvekod Feiwill » 23 dub 2014 02:04

cromac píše:BTW jak muzete vedet kolik se vybere kdyz neznate konkretni vyse prispevku?

Castecne podle faxese, ktery chtel postavy opravdu hodne a ktery udal konkretni castku (500 Kc), castecne podle vlastni uvahy (nepocitam, ze nekdo (mimo me coby admina) da napr. ctyrcifernou sumu). Do tohoto vikendu, kdy se k ochote usporadat sbirku / prijmout penize od kohokoli vyjadril Praetor, coz je zmena v jeho dosavadnim postoji, ani nebyl nikdo, kdo by sbirku usporadal. Petu nepocitam - ma podminky (zverejneni reallife adresy nebo zverejnovani terminu vsech zaloh), ktere povazuju za nesmyslne a apeluju na soudnost tvou i vsech, aby to nepodporovali. Zalohovani ted samozrejme normalne jede.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Další

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron