Deleni frakci dobra

Diskuze jednotlivých frakcí, přihlašování k nim, zakládání nových spolků, ...

Příspěvekod ozi88 » 22 led 2009 18:34

na to nove rp DM zalozim zitra nove tema.

jinak Ferdis...to ze jsi zalozil frakci a my te tu s Anorielem karame, nebo jak to chces brat, neni nic spatneho...nesmirne si cenim toho, ze ses do toho pustil a jsem rad, ze se tady na ark nekdo takovy najde. jen to chce proste vic zkusenosti, ale jak rikas, ze casem budou a bude vse ok, tak to potom ok...samozrejme ja a anoriel jsme ti k dispozici a co se jeste noveho DM tyce, tak bych to taky na anoriela videl, bez rp dm to tu nezvladnu ja, anoriel ani ty ;) - na to tu nechci reakci, to je jen general shout :)

jinak jak rikas, ze ty budes mit ciste svedomi a budes se podle codexu rytiru chovat je super, ale jak pak rikas, ze zbytek nechas na jejich uvazeni je nesmysl...ty jako vudce frakce musis vsem jit prikladem a kdokoliv nebude respektovat nebo delat a chovat se tak jak ma, tak musis jak sef zakrocit ;)
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod Atalis » 22 led 2009 21:18

nechcem sa nikoho dotknut ale podla mna delenie na Zakarumitov Svetlonosov je docela ..neprakticke.
ak to bude tak ako napisal Ozi (ze bude viac temnych postav) tak to PvP s delenym dobrom nehovorim ze nema cenu ale bude bude pri nom vzdy vela zbytocnych strapacii...

myslim si ze by Zakarumiti mali nahodit podmienky Svetlonosov a Svetlonosi sa zrusit

alebo

zrusit Zakarumitov a nahodit do velenia Svetlonosov Anoriela (kedze je tu najskusenejsi z dobra)

pokial si Zakarumiti chcu "nechat" frakciu... tak podla mna prisne podmienky su jedinym dovodom vzniku Svetlonosov... tak preco ich neupravit a je po probleme (?)
Uživatelský avatar
Atalis
Level 12
 
Příspěvky: 18
Registrován: 24 pro 2008 00:00

Příspěvekod Ice » 22 led 2009 21:30

ozi88 píše:
Ice píše:Zaprvé tohle je od wipe úplně nový svět tudíž to co bylo předtím už neplatí. (narážím tím na poznámku o starých časech kdy měli auru jen dva spolky) To znamená že teď cokoli si bude spolek přát jakoukoli vymoženost DM aWB se budou snažit mu ji splnit (v rámci hranic logiky).
Zadruhé poznámka mula, že se tu hádáte o ničem a vaše spolky neexistují je zcela správná. (A berte to pravidlo 5ti hráčů jako schválení od krále založit spolek)


Ice, uz jsem to tu rikal driv a bohuzel musim to konstatovat znovu...mas velke problemy s matikou...nemas ani poneti jak se hraje rp, ale chces nekomu rikat co spolek je a co spolek neni. jestli mame jako Templari, kde uz je 8 lidi porad cekat na to, az ty na pocitani pouzijes i dalsi ruku, aby ti to tech 8 fakt dalo, tak to bychom tu stravily vecnost.

Ozzi nevim, ale asi si hodně natvrdlej. Mulo psal, že neexistujou spolky dva a to ty na straně dobra, tak nevim co sem pleteš váš. O vašem tu nebyla ani zmínka.
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Sturm cz » 22 led 2009 21:47

Zdravim, kdyz tak pozoruju toto tema a temata predesle, tak se mi to jevi jako ze se vsichni jen hadate a hadate jako nasi politici ... Z techto hadek sem vydedukoval, ze lide volaji po totalni zmene serveru a z mich zkusenosti a momentalni situlace usuzuji, ze DM nemaj zajem nebo chut nebo cas neco s temi zmenami delat. A ani by me neprekvapilo kdyby jednoznacne zamitli pvp a quest DM, protoze nikdo z nich to delat nebude a nikoho neprijmou a to je podle me prvotni problem. Jak sem si vsiml tak uz to je tak ze pravidla si urcuji sami lide a ne DM jako v drivejsich dobach. Lide nemaji stejne nazory proto je tu DM ktere by to melo spravedlive a nestrane vyresit tak, aby ta hra nejak vypadala. No a to se nestane takze tu zbytecne stracite cas.

Jestli sem se nekoho dotkl tak pardon, ale za timto si stojim a nazor asi jen tak brzy nezmenim.
Castin Stum: Jeden z 300 u Thermopyl.
Uživatelský avatar
Sturm cz
Level 7
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 pro 2008 00:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ice » 22 led 2009 23:53

PvP bitvy vám klidně budu soudcovat. A co si mam představit pod pojmem RP quest??? Už jsem se na to ptal několikrát dokonce jsem navrhl ať si questy vymyslíte, že je zrealizuji. Ale nakonec plná huba keců a skutek utek. Nikdy nikdo neřekl jak by takovej quest měl vypadat ani žádnej nenavrhl, protože někoho kritizovat je jednoduché, ale vymyslet něco a nechat se zkritizovat do toho už se nikomu nechce co?

Jinak to s tim, že pravidla dělaj DM je pravda. Jen ozzi má pocit, že tu může měnit pravidla tak jak se hodí jemu. Proto začneme asi opravdu hrát tak, aby si to uvědomil, že to on má respektovat pravidla a pokud se mu nelíbí může jen navrhovat a ne měnit. (A ozzi nemysli si, že změny odsouhlasuju jen já jsme na to stále tři)

Vymyslete questy!!! Řekněte co si představujete, že by mělo DM dělat pro RP hru???
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Ferdis » 23 led 2009 00:18

...........takže když jsme u výlevů citů:

Objevili se tu asi zdejší "mistři světa" : Anoriel, kterýmu vadí každej pšouk v křiku a hned vám o tom píše. Viz. dnes Sturm.

uvědomte si, že to už není svět před čtyřmi lety a není v pravidlech "HCRPC" (nebo jak se to jmenuje)

ještě k tomu "svědomí" : to nelze něco slíbit za ostatní, ale velení spolku by na to samozřejmě mělo brát důraz na dodržování pravidel a ideálů. (bral jsem to jako samozřejmost)

za to s vámi souhlasim, že by se to nemělo zas nějak s tim křikem přehánět.

dále k Ozimu:
zatím jsem si nevšiml, že bys něco kloudného navrhl, ale všiml jsem si, jak umíš akorát tak někoho kritizovat a psát, žes byl nepochopen a podobný blbosti. Dále bys rád od DM aury pro váš spolek, ale na druhou stranu napíšeš o DM, že neumí počítat do osmi (začínám mít pochyby, zda-li ty sám to zvládneš). Možná místo těch keců by jsi se mohl zeptat , kde vězí problém a třeba bys dostal odpověď, proč tomu tak doposud není.

za další maš svůj spolek do kterýho ti nikdo nekecá, tak nekecej do toho našeho (jestli vznikne). Pokuď ano, tak jen k věci prosím nebo radou apod.

Zatím mi přišlo, že to tak vypadá, že jen starší hráči , kteří hráli na Ark kdysi, si mohou zakládat spolky a oháníte se s RP hrou. ...že druhý nejsou dost dobrý, aby to zvládli? pche, aby jste se nedivili. Já osobně jsem přes 10 let hrál DrD (Dračí doupě) a přes 3 roky Shadowrun, tak si myslim, že o RP jsem něco za tu dobu pochytil. (i když to bylo jen s kostkami, tužkou a čtverečkovaným papírem...)

co se týká lámání chleba nad dobrem:
- je snad úplně jedno kolik spolků bude, Radas tímto tématem měl na mysli úplně jinou věc. Myslím si, že by to dopadlo stejně i na straně zla, pokud by se tam vytvořil nějaký další spolek. A je mi docela záhadou, že se debaty nevedou i o tvých Templářích. Nikdo ti je nezpochybňuje a nebrání tvojí kreativitě(že bys pan dokonalý - určitě ne, spíž to vypadá, jak jsem psal výše, o xp letech na Ark apod) Brali jsme to jako fakt, že tu je něco na straně zla.

nazýváte mě šéfem spolku a přitom jsme neměli ani první sraz, abychom se o tom sami mezi sebou pobavili, kdo bude ve velení a probrali si další věci.

Takže mi to vaše hašteření přijde k směšné a nevim zda mám se smát či plakat :D

PS: k reakcím se nehodlám vyjadřovat, jelikož by to stejnak k ničemu nevedlo (ale uvidím, až si přečtu)
Uživatelský avatar
Ferdis
Level 18
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 úno 2008 00:00

Příspěvekod Anoriel » 23 led 2009 00:31

Dobrá. Jednak bych začal těmi tresty za nedodržování pravidel.

Co se questů týče. Myslím že by to měli vymýšlet Dm a ne samotní hráči, protože to už pro ně nebude takové překvapení když to pak ve hře uvidí.

Napadjí mě úkoly typu hon na vlkodlaka, kdy DM se vteli do vlkodlaka, vymyslí si příběh ktery bude mít děj zápletku a vtáhne do hry více lidí... Představte si situaci kdy DM vtělen do vlkodlaka týden terorizuje okoli midlu. Pote do mesta prijizdi nejaky clovek kteremu se stratilo na ceste do mesta dite a ma o nej strach proto vypisuje odmenu za nalezeni ditete a dopadeni vlkodlaka. cele by to slo vsemozne zaplest tak aby hraci samotni byly prekvapeni... Napr. ze onen kupec sam bude vlkodlak.. Tohle celej jen jen priklad ale to bych si od Dm predstavoval.. Deni ucast ve hre a pomalu si pripravovat pudu k ukolum ktere prijdou a nez prijdou tak aby se o nich mluvilo za temnych noci v hospodach nad zejdlykem piva....Proste ne jen jednorazove ukoly najdi prines dostanes odmenu ale aby DM vytvareli urcitou atmosferu.

Dále útok nějakého temného pána na celou arkhálii. tento quest by se mohl protáhnout na několik měsíců klidně a při jeho plnění by mohli cooperovat frakce jakehokoliv presvedceni. Bylo by zapotebi politiky mzi frakcemi aby si pomohli a opet... bylo o cem mluvit co resit a lidi by se bali sami nekam vyjit ven protoze by nevedeli co na ne ceka...

Chtl bych udelat takove prostredi, aby i kdyz by nebyly zadne frakce tak lidi by porad meli co delat o cem mluvit. tady sou hraci uvedeni do sveta kde si muzou hrat ale co si samy neudelaji to nemaji. Podle me by to ale melo byt tak ze hraci sou jen loutkami ve velke hre DM, kteri maji vymysleny se svetem dopredu pribeh a pomalu odkryvaji tajemstvi questu na ktere hraci narazejí. Jako kdyz ctete knizku a ste zvedavi co se stane v dalsi kapitole. Proto mi prijde trochu zvlastni ptat se hracu co chteji za questy.

s tím vším je spojeno samozrejme zashovani DM do hry v forme pocestnych kteri jen projdou okolo prohodi par slov (hrac ma hned spestrenou cestu ) , kdyz se jde nejaky dung tak by DM mohl zasahnout vtelenim do nektere potvory, či jinak stížit dobroduhum cetu, aby to nebylo porad stejne a monotoni kdy vsichni vedi kam maji stoupnout koho zabit a kdy.

Zkrátka čekal bych od DM více účasti ve hře, abych se připojil do hry a řekl si " bude dneska nějaké pokračování questu z minuleho tydne? mám chodit po tmě ven, nesezere me tam neco? " Proste aby svet byl npredvidatelny a zajimavy. Ne porad to same milionkrat dokola...
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod Anoriel » 23 led 2009 00:36

§ Shout (křik) slouží k obchodu a schánění party, ne k pokecu nebo nadávání.

Toto pravidlo mluví jasně samo za sebe... A jestli myslíš Ferdisi, tím pšoukem co mi vadí křik slov "Bim, Bam, Bom" pak ano, tento pšouk mi opravdu vadí. Nevidím v tom ani obchod a překvapivě ani shánění party. Ergo ten hráč který tak opakovaně i přes varování učinil by měl dostat postih.

A nechápu proč do toho taháš Sturma. Jen ti napsal jaký měl on názor. Aspoň vidíš že to nevadí jen mě.
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod Ferdis » 23 led 2009 00:41

Jo to je pěkný. Moc se mi to líbí. Skvělý nápad. Oceňuju a chválim

Anoriel s qw má skvělé nápady :wink:
Uživatelský avatar
Ferdis
Level 18
 
Příspěvky: 66
Registrován: 11 úno 2008 00:00

Příspěvekod Ice » 23 led 2009 01:05

Anorieli nápady máš pěkný, ale z toho co čtu, by podle tebe mělo DM dát výpověď v práci a být 24 hodin ve hře. Ale pozor questy musí probíhat tak, aby se sice pořád něco dělo, ale aby to nikdo nepromeškal. Z čehož plyne, že když udělam kus questu ráno když mam čas, nikdo o tom nebude vědět protože DM sice musí být ve hře pořád, ale hráči ne.
Ještě jeden problém tu je - tohle není RP server a proto některé hráče může toto otravovat (mam na mysli třeba to s tím terorem temného pána). A v pravidlech jasně zní nekazit hru ostatním. Jak to bys řešil?
Uživatelský avatar
Ice
Level 30
 
Příspěvky: 1107
Registrován: 01 led 2008 00:00

Příspěvekod Anoriel » 23 led 2009 03:24

Resil bych to násldovně. Jakýkoliv teror nemusí být nic hrozného a ničivého co ovlivní všechny hráč na ark. Šlo by spise o atmosferu a vidinu trvaleho nebezpeci. A myslim že kdyz skupine looteru přihodíš do cesty nejake potvory tak je to asi taky nenastve spise naopak.

Jakékoliv zprávy ze světa co se kde stalo děje a bude dít by byla psány na forum formou utrzkovitych dopisu, zpráv typu jedna pani povidala a tak podobne. tim všichni hráči budou informovani o novem vyvoji situaci a tyto zprávy můžou a nemusejí být založeny na osobní zkušenosti některých hráčů. Takže když jako Dm nekoho prepadnes na ceste a na forum hodis POZOR BANDITE NA SEVERNÍ CESTE tak kdoliv si to precte pri prochazeni po te ceste uz si bude davat vetsi pozor a ocekavat nebezpeci... to tam byt muze a nemusi ale hrac uz ma cestu spestrenou.

Nicmene na tohle vsechno uznavam ze by to chtelo nekolik DM kteří by navíc během dne při dělaní questu spolupracovali.

Představ si dva DM co se sejdou na kafe vymysli ukol na hodinku na dve potrapi hrace a nechaji vsemu otevreny konec. Nemusi u toho sedet vubec cely den a vecer napisi o udalostech na forum a vsechno je OK

Chápu že při stau DM jaky tu je, je těžké něco takového udělat, ale nchápu proč teda nezvolíte další. Jak řikám. Dva DM navíc na questy by nikoho nezabili. Maximálně účastníky těch questů. :-)
velmistr Řádu Zakarumitů
Uživatelský avatar
Anoriel
Level 14
 
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2008 00:00

Příspěvekod Norolin » 23 led 2009 06:50

Ice, nechcete k DM vzit Anoriela? On se toho jiste rad zhosti :) je treba vic DM jeden se bude venovat RP jeden zase pokladum a vytvarenim lokaci, kdyz by Anoiel byl DM tak si myslim ze by se nic nezkazilo a rek bych ze to vazne chce nekoho kdo v ty hre bude trosku dyl a bude davat pozor na hru hracu.

Z toho co tu tak pisete je videt jasne ze DM nemaj cas aby zapojili fantazii na questy a zaroven pracovali na toolsetu ci necem jinym. Natoz pak mit svuj vlastni zivot, to jaksi vazne nejde a proto si nechte pomoct, myslim si ze to jen kvalitu hry zlepsi.

Hlavne se tu zase nehadejte jakej sem buh vi co ze sem neco pisu. Berte to na vedomi. Jen uz se prosim chovejte jako lidi a nejdriv myslete a pak piste.

Dekuju
Uživatelský avatar
Norolin
Level 14
 
Příspěvky: 25
Registrován: 30 led 2008 00:00

Příspěvekod Yorton » 23 led 2009 08:12

Souhlasím s Anorielem...bylo by fajn, kdyby DM občas sledoval nějakou partu a podle uvážení může ovlivnit hru tím, že tam hodí NPC postavičky, které se v tom dungů nevyskytují. Ovládat nějakou postavičku, promlouvat s hráči apod.Nebo může udělat běhací kvesty, ale mydlení potvor je mydlení potvor :twisted: Takovéhle minikvestíky se daj dělat v pohodě i pro dva a nezabere to moc času. Jen si myslím, že DM by se měli věnovat spíš DMkování než hře samotné..zvlášť, když už ten svět znají jako svoje boty. :wink:
Rajesh- zpěvák
Grog-řezník
Ojo Bouryoku-neznámý tvor
Uživatelský avatar
Yorton
Level 27
 
Příspěvky: 538
Registrován: 07 led 2009 00:00
Bydliště: Neznámé

Příspěvekod ozi88 » 23 led 2009 08:51

Yorton píše:Souhlasím s Anorielem...bylo by fajn, kdyby DM občas sledoval nějakou partu a podle uvážení může ovlivnit hru tím, že tam hodí NPC postavičky, které se v tom dungů nevyskytují. Ovládat nějakou postavičku, promlouvat s hráči apod.Nebo může udělat běhací kvesty, ale mydlení potvor je mydlení potvor :twisted: Takovéhle minikvestíky se daj dělat v pohodě i pro dva a nezabere to moc času. Jen si myslím, že DM by se měli věnovat spíš DMkování než hře samotné..zvlášť, když už ten svět znají jako svoje boty. :wink:


souhlas
ozi88
Level 23
 
Příspěvky: 236
Registrován: 27 lis 2008 00:00
Bydliště: Orgimmar

Příspěvekod bubla » 23 led 2009 11:06

No aktivni DM coveka i kolikrat nakrkne :), dungy sou uz i tak dost tezke a este kdyz tam nekdo bude vodit potvurky :), nebo postihovat hrace co moc chodej nektery dungy. Jen aby z toho nebyl terror dm jak na nekterejch RP serverech.

Add questy, proc ne je to sranda, ale urcite bych byl proti odmenam za rp a nahodile questy. Pak vznikaji situace ze tamtomu da dm to , druhemu ono a pak si vzajemne závidí. Nedej bože když pak dm začne nějaké oblibené skupince nadržovat.

Tohle sou tak hlavni nešvary co se mi nelibi na RP serverech. RP proč ne, ale bez odměn. Jen z radosti ;)
Uživatelský avatar
bubla
Level 14
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22 čer 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Frakce, guildy a spolky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků