Obnovení 4dny staré zálohy postav kvůli bugu

Výpadky, restarty, hardware serveru, ...

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 bře 2010 22:23

Feiwill píše:
peta_84 píše:pokud nebyla udelana zadna opatreni aby se tento problem neopakoval

Nevime, jak ten bug spravit. ani Shadow to nevi. Je reseni, ktere ale znemozni hrat lidem, co jsou za NATem. Coz nemuzem nahodit.

Takze se ti opet stalo, jak uz mockrat, ze se potykas se SW, kde je bug. A nemas na neho patch. (Ani zdrojaky.) Sory.
cože?
tak bacha ve hře jsem ti psal že ti pošlu link a to jsem taky učinil hned jak jsem založil téma jsem ti poslal soukrommou zprávu s linkem kde je řešení a vysvětlené proč se to děje (ověř si čas té zprávy ;))

a cca před rokem když tu byl podobý incident jsem ten samý link poslal přes icq buď Armikovi nebo Icemu ale nic se nestalo

co nevím je jak to nainstalovat ale někdo kdo umí s linuxem by to měl zmáknout
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod Dadlak » 31 bře 2010 22:26

hej postavy tam mam ale expy jsou fuc.ctj?
Uživatelský avatar
Dadlak
Level 12
 
Příspěvky: 19
Registrován: 17 úno 2010 00:00

Příspěvekod Feiwill » 31 bře 2010 22:26

Udelal jsem obnovu. Server jede.

Shadow> jak jsem odepisoval odpovedi na icq + na soukromou zpravu + tady v tomto threadu, nemuzem to nahodit, protoze by to nepustilo lidi se sdilenym pripojenim k netu.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 31 bře 2010 22:27

Dadlak píše:hej postavy tam mam ale expy jsou fuc.ctj?

No mas tam chary z 28. brezna odpoledne. Co se expu a itemu tyce - viz tento thread nekde vys.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 bře 2010 22:29

Feiwill píše:Udelal jsem obnovu. Server jede.

Shadow> jak jsem odepisoval odpovedi na icq + na soukromou zpravu + tady v tomto threadu, nemuzem to nahodit, protoze by to nepustilo lidi se sdilenym pripojenim k netu.
pustí, problém je PORT (nebo router - normálně router automaticky změní port), ano mef který má s oběma kompy stejný port se nebude moct lognout 2x dokud si ten router nějak nevyřeší, jinak nerozumím tomu proč by to němělo jít, tenhle fix jede například na Higher Grounds serveru a nikdo tam s tím neměl problém
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod peta_84 » 31 bře 2010 22:39

ShaDoOoW píše:
Feiwill píše:Udelal jsem obnovu. Server jede.

Shadow> jak jsem odepisoval odpovedi na icq + na soukromou zpravu + tady v tomto threadu, nemuzem to nahodit, protoze by to nepustilo lidi se sdilenym pripojenim k netu.
pustí, problém je PORT (nebo router - normálně router automaticky změní port), ano mef který má s oběma kompy stejný port se nebude moct lognout 2x dokud si ten router nějak nevyřeší, jinak nerozumím tomu proč by to němělo jít, tenhle fix jede například na Higher Grounds serveru a nikdo tam s tím neměl problém


jak rikam.

nevime, nezname, neumime, nechceme, nemuzeme = neschopnost

staci dat na forum faq jak si zmenit port na clientovi pokud chcete hrat za natem a je to... ale to by musel nekdno chvilku neco delat, nebo nedejboze myslet...
Uživatelský avatar
peta_84
Level 23
 
Příspěvky: 212
Registrován: 21 bře 2010 00:00

Příspěvekod Feiwill » 31 bře 2010 22:42

ShaDoOoW píše:
Feiwill píše:Udelal jsem obnovu. Server jede.

Shadow> jak jsem odepisoval odpovedi na icq + na soukromou zpravu + tady v tomto threadu, nemuzem to nahodit, protoze by to nepustilo lidi se sdilenym pripojenim k netu.
pustí, problém je PORT (nebo router - normálně router automaticky změní port), ano mef který má s oběma kompy stejný port se nebude moct lognout 2x dokud si ten router nějak nevyřeší, jinak nerozumím tomu proč by to němělo jít, tenhle fix jede například na Higher Grounds serveru a nikdo tam s tím neměl problém

Ja tam tomu popisku uplne presne nerozumim, ale nevidim rozdil. NAT na routeru samozrejme zmeni port, ale i z jednoho PC mas port ruzny. To PC musi vedet, kterej proud dat poslat do ktere isntance NWN.

Navic tam pisou "double lan login blocking". LAN chapu jako router + vic PC v nem pichlych.

A i kdyby to nejak osetrovalo jen to jedno PC, tak bysme znemoznili logovani vic acc z jedne IP. Coz defaultne nechceme zakazat; DM by se museli vyjadrit, jestli to chcem banovat.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Feiwill » 31 bře 2010 22:47

peta_84 píše:
ShaDoOoW píše:
Feiwill píše:Udelal jsem obnovu. Server jede.

Shadow> jak jsem odepisoval odpovedi na icq + na soukromou zpravu + tady v tomto threadu, nemuzem to nahodit, protoze by to nepustilo lidi se sdilenym pripojenim k netu.
pustí, problém je PORT (nebo router - normálně router automaticky změní port), ano mef který má s oběma kompy stejný port se nebude moct lognout 2x dokud si ten router nějak nevyřeší, jinak nerozumím tomu proč by to němělo jít, tenhle fix jede například na Higher Grounds serveru a nikdo tam s tím neměl problém


jak rikam.

nevime, nezname, neumime, nechceme, nemuzeme = neschopnost

staci dat na forum faq jak si zmenit port na clientovi pokud chcete hrat za natem a je to... ale to by musel nekdno chvilku neco delat, nebo nedejboze myslet...

Tvoje argumenty chronicky postradaji snahu porozumet a jsou plny flamoidniho, impulzivniho hazeni hnoje na lidi. Prostuduj si fungovani toho patche sam, pak kritizuj. Nechcem vyhodit lidi z NATu.
Feiwill
Level 29
 
Příspěvky: 946
Registrován: 30 pro 2007 00:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Dadlak » 31 bře 2010 22:48

ja tady jedu z jednoho pripojeni dva accounty,kamos jede na notebooku do kteryho de wifi a pres krizak ke me do kompu takze kazdopadne nenahazovat..nekde vys o tom nekdo mluvil..
Uživatelský avatar
Dadlak
Level 12
 
Příspěvky: 19
Registrován: 17 úno 2010 00:00

Příspěvekod Dadlak » 31 bře 2010 22:52

haloooo,reklo se ze budou navraceny expy a tri itemy ale me nikdo expy nedal..zlomila je o 6 lvlu niz nez ma bejt..=[
Uživatelský avatar
Dadlak
Level 12
 
Příspěvky: 19
Registrován: 17 úno 2010 00:00

Příspěvekod ShaDoOoW » 31 bře 2010 23:31

já to nechápu, proti mému řešení jste argumentovali tím že "nemůžeme věřit hráčům" a teď tady v podstatě každému hráči dáváte 3 itemy dle svého výběru zdarma a expy zdarma

já jsem hrál podctivě a o tuhle náhradu nestojím, tohle mi prostě ten čas, který jsem na arkh strávil nenahradí ikdyž jsem vylootil jen kraviny a mohl bych tvrdit že jsem vylootil věci co potřebuju že?

ale mnohem víc mě mrzí že ostatní hráči vám tohle sežrali, hráči jsou tu opravdu splachovací...
Valeria Swift - nejlepší lučištnice všech dob

http://gt.neverwinter.cz/loot - Moje soukromá databáze lootu na arkhalii.
Uživatelský avatar
ShaDoOoW
Level 32
 
Příspěvky: 1691
Registrován: 01 črc 2008 23:00

Příspěvekod peta_84 » 31 bře 2010 23:33

Feiwill píše:Tvoje argumenty chronicky postradaji snahu porozumet a jsou plny flamoidniho, impulzivniho hazeni hnoje na lidi. Prostuduj si fungovani toho patche sam, pak kritizuj. Nechcem vyhodit lidi z NATu.


Pokud jsem te urazil, omlouvam se. Tvuj pristup, ze to apriori neni mozne me iritune, kdyz vim, ze je tomu jinak.

Se standartnim natem (rozumej napr. iptables MASQUERADE) samozrejme problem neni a o to tady celou dobu jde.... jedine co je problem je zvlastnim zpusobem fungujici mefuv nat, ktery pouziva k prekladu TCP nejakou ne-uplne-obvyklou metodu. Jiste bude takovych Routeru/Natu vicero a bylo by pro ne potreba vytvorit FAQ.

odkazuji se na dokument http://www.faqs.org/rfcs/rfc1631.html jemnovite kapitolu 3.3, popisujici cast fungovani natu, ktera u Mefa funguje jinak, nez jiz mnoho let funguje vetsina NATu. Nadale taktez na dokument http://www.faqs.org/rfcs/rfc2663.html, ktery ackoliv ne zdaleka tak zajimavy jako ten prvni, popisuje fungovani i nekterych jiz nepouzivanych systemu pro preklad adress.

v kostce: neni nutne blokovat vice pripojeni z jedne IP, ale jen vice pripojeni z jedne IP:PORT.

PS: Dual Lan nejsou dva pocitace za NATem, ale jeden pocitac pripojeny pres dve sitovky, aby mel vetsi rychlost. Jedna se o bastl zapricineny vysokou cenou gigabitovych switchu...

PS2: zil jsem v domeni, ze takoveto zakladni znalosti ovlada kazdy, kdo se nazyva adminem, prinejhorsim je si je schopen rychle vyhledat. Proto jsem te oznacoval tak, jak jsem oznacoval a kdyz myslim, ze "neschopnost" neni az zas tak silne kafe, aby to nekoho urazilo vice nez v nem vzbudilo zvedavost a sam bych se s takovymto oznacenim bezproblemu smiril, tak se ti jeste jednou omlouvam. Pokud by bylo potreba vysvetlit nejake dalsi technicke veci, rad pomohu.
Uživatelský avatar
peta_84
Level 23
 
Příspěvky: 212
Registrován: 21 bře 2010 00:00

Příspěvekod fensa » 01 dub 2010 07:28

Tak to si delate opravdu srandu !!! Toto reseni je opravdu nejinteligentnjsi reseni co ste mohli udelat :))) To teda .. Nemam slov ... Doufam ze toto bude nejak jeste resitelne... Jinak procetl jsem si celel vlakno a musim konstatovat ze jsem velmi sklaman s pristupem hlavne Iceho .... Toto prece neni reseni ... A to ze jinde obnovuji ze zaloh i delsich a bez jakehokoliv odcineni ... No to jsem zvedav kde .. Ja osobne jsem provozoval nwn server dost dlouho a takto bych se k lidem tedy nezachoval ani kdyby me buh vi cim nastvaly .... A pokud jste jako team bezradni a nedokazete ten server korektne provozovat ... no tak tam asi nejakej problem bude .... Btw ja jsem za tu dobu stihl predelat jednu postavu a pokud mi chcete rici ze to musim delat znova ... Tak to potes panbuh ... Opet by to vypovidalo o vasi snaze "pomoci" :) Jsem nastvanej ! Opravdu nechapu proc se tento problem odrazi i na accountech ktery s tim nemaji ale vubec co docineni... A to jsem si rikal ze se to na Arkhalii ted zacalo nejak hejbat .... No jo a nejakej chytrak to takto pohnoji !!!
Uživatelský avatar
fensa
Level 9
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2009 23:00

Příspěvekod drax » 01 dub 2010 07:41

Feiwill píše:Co se tyce tech expu, moc prosime, abyste si vybrali treba jeden-dva chary (pod 40. lvlem), ktere prisly o nejvic expu, protoze nahazovat kazdy jeden exp kazdemu charu by bylo fakt umorny.

Pokud budete nekdo chtit vyexportovat svoje soucasne chary, abyste si je mohli prohlidnout doma a vedeli tak, co chtit vratit, ozvete se.

Ice a asi Zeus budou ti, kdo budou vracet expy a itemy. Chary muzu vyexportovat i ja. Bohuzel ani Ice ani Zeus dneska nebudou dostupni, aby se tomu venovali. Takze ja ted udelam tu obnovu a itemy a expy dostanete, jak si odchytite DMko.


čemu na tomhle si neporozuměl? stalo se stalo se dostanes zpatky co si mel i když to shadoowovo řešeni je lepči :P
Uživatelský avatar
drax
Level 31
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 23 led 2009 00:00

Příspěvekod fensa » 01 dub 2010 08:18

Cemu ze jsem neporozumel ?

Je toho nekolik :
1. Jak se vyresilo to aby se to neopakovalo ?
2. Doslo ke zbytecne obnove vsech accountu , i tech kterych se to vubec netykalo
3. Nechut a neschopnost resit problem !

Toto vse jsem nepochopil ... Naopak chapu znechucene hrace co se sem jen tak nevrati !!!
Uživatelský avatar
fensa
Level 9
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Herní server

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků